joomla template

Меню користувача

Культура
П'ятниця, 08 лютого 2019, 15:30

Газетно-журнальне рандеву

  Новий 2019 рік приніс відвідувачам Балаклеївської сільської бібліотеки нові зустрічі з улюбленими періодичними виданнями.

  Завдяки фінансовій підтримці Балаклеївської обєднаної територіальної громади бібліотека протягом І півріччя поповниться 44 назвами газет та журналів на суму 5134 грн. В 2018 році на передплату періодики на рік було виділено 9064 грн.

  Щодня до бібліотеки поспішають і дорослі, і малі, щоб прочитати новинки. Для більшості наших відвідувачів – це чи не єдине безплатне джерело інформації, зважаючи на мінімальні зарплати та пенсії.

  Також подарунок нашій бібліотеці зробила поетеса Валентина Мандрика, передплативши річний абонемент своєї улюбленої газети “Пантелеймон-цілитель”.

  Тепер відвідувачі бібліотеки із задоволенням читають та обговорюють цікаві публікації та неймовірно радіють такій підтримці з боку місцевої влади.

 

Лілія Маслюк, завідуюча Балаклеївською сільською бібліотекою

  Члени клубу за інтересами «Берегиня», що діє при Костянтинівській сільській бібліотеці, 6 лютого 2019 року зібралися на чергову зустріч.

  Голова ради ветеранів Галина Попова привітала членів клубу, які нещодавно відсвяткували свої дні народження.

  На засідання клубу завітав сільський голова Олексій Шульга. Він розповів про утворення територіальних громад, на якій стадії вирішення знаходиться це питання у Костянтинівській сільській раді,  дав відповіді на запитання учасників зібрання.

  Цього разу з електронної презентації присутні дізналися про видатну українську художницю Марію Примаченко — представницю «наївного мистецтва». В 2019 році виповнилося 110 років від дня її народження. Геніальна художниця створила власний мистецький стиль, якій увібрав у себе усі художні стилі ХХ століття, це імпресіонізм, неоромантизм та експресіонізм. Її твори визнані геніальними не тільки в Україні, але й у світі. Сам Пабло Пікассо зазначив, що, якби вона жила у Франції, могла б стати відомішою, ніж він.

  Познайомилися члени клубу з новою книгою Дарини Гнатко «Мазуревичі».

  Павло Клименко торкнувся актуальної теми: президентських виборів 2019, чим викликав палку дискусію у членів клубу.

  Олександр Панасенко розповів про життєвий шлях улюбленого мільйонами артиста і режисера Василя Бикова.

  Таїса Аркуша розповіла, як вона готує рогалики з яблуками.

  Пісні  у виконанні учасниць вокального жіночого ансамблю «Райдуга» (керівники Надія Березняк та Валерій Матвієць) стали музичними родзинками засідання клубу.

 

Лариса Тищенко, завідуюча Костянтинівською сільською бібліотекою 

 

 

      Районний огляд фольклорно –етнографічних колективів та виставки майстрів образотворчого і декоративно - прикладного мистецтва проводиться з метою виявлення фольклорних новостворених гуртів , активізації творчої діяльності постійно діючих колективів, майстрів  і народних умільців , залучення до справи відродження фольклорних джерел дітей  та молоді.

Проведення  огляду  18   червня    2019 року о 11.00 год.  в  Голов’ятинському сільському   будинку культури

       В огляді беруть участь солісти – вокалісти , малі ансамблеві форми , фольклорні колективи та ансамблі , виконавці усної народної творчості. Участь колективів , які носять звання «народний самодіяльний» є обов’язково.

       Тривалість виступу для солістів та пісенних колективів 7-10 хв., для колективів , що показують фрагменти  обрядів – 15- 20 хв.  для  інструментальних ансамблів 10 хв.та хореографічних колективів.

      Керівникам колективів при підготовці програми виступу необхідно звернути увагу на використання мало відомого матеріалу – пісень літнього календарного обрядового циклу : козацьких , чумацьких , жартівливих , колискових , родинно - побутових та інших , показ кращих зразків  інструментального музичного фольклору , народної хореографії та усної  творчості ( дум, легенд, казок, бувальщин і ін.)

     На виставки образотворчого та декоративно – прикладного мистецтва слід представити вироби самодіяльних художників та майстрів народних  ремесел , що працюють у різних жанрах і наївне малярство , живопис, розпис, вишивка, кераміка , писанкарство , різьба по дереву , лозоплетіння та ін…Твори на виставку підбирати з урахуванням збереження традицій Смілянщини.

                                      СКЛАД  ЖУРІ:

-  Нечипоренко А.М.      –завідувач сектору  культури, голова журі,

-  Присяжна Н.В.            – директор РБК , заступник голови журі.

                                        

                                                       ЧЛЕНИ ЖУРІ :

 -  Боговик Л.В.  - методист РБК, - Бреус Т.В.  - провідний методист,

-  Кривошея С.М.- методист РБК, - Присяжний В.А. – методист  РБК,     

 - Матвієць В.В.  - художній керівник РБК.

Районний  огляд – конкурс  колективів молодих  виконавців  сучасної пісні  «Перлина  Смілянщини» та  хореографічних  колективів  проводиться  районним  будинком  культури   з  метою  підвищення виконавської майстерності  і має на меті пропагувати кращі колективи народного, бального, естрадного танцю, виявити талановитих, перспективних виконавців у вокальному жанрі та сприяти їх творчому зростанню, їх виконавчій майстерності.

                     Огляд  відбудеться   13 квітня   2019 року  в  приміщенні  Плосківського  сільського  будинку  культури  о  10  годині.

Умови  та  порядок  проведення  огляду – конкурсу  хореографічних  колективів.

Танцювальні колективи  будуть  оцінюватися  за  такими  жанрами:

- народний танець;                                    - бальний танець;

- естрадно - спортивний танець;              - сучасний  танець

Програму конкурсу складають сюжетні, жартівливі, танці різних регіонів України, народів світу, латино –американські танці та сучасні ритми. Учасники конкурсу виконують один  два танці, загальна тривалість виконання яких не повинна перевищувати 10 хв.

В районному огляді-конкурсі  «Перлина  Смілянщини» до участі запрошуються  виконавці від 8  до 30  років. Кожен учасник повинен підготувати  на конкурс дві пісні ( одна обов’язково українська).

  Оцінювання  солістів – вокалістів здійснюється по номінаціях вікових категорій:        8 – 12 років                   13 – 17 років                18 – 30 років

Переможці нагороджуються   грамотами районного  будинку  культури та стануть учасниками обласних оглядів – конкурсів  та  масових заходів.

                               СКЛАД  ЖУРІ :

Нечипоренко А.М.  – завідувач сектору  культури , голова  журі ;

Присяжна  Н.В.     -  директор  РБК  , заступник  голови  журі.   

                                ЧЛЕНИ  ЖУРІ :

Кривошея С.М. - методист РБК з вокально - хорового жанру;

Присяжний В.А.  –  методист РБК з драматичного  жанру;

Бреус Т.В. – провідний методист РБК;

Матвієць В.В.  - художній  керівник РБК;

Боговик  Л.В. -  методист по  фольклору  РБК.

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 127