joomla template

Меню користувача

Культура

    22 травня у приміщенні читального залу Смілянської центральної районної бібліотеки проведено семінар-практикум щодо впровадження Універсальної десяткової класифікації (УДК) для сільських бібліотек району. Основні завдання заходу – впровадження у роботу бібліотек Універсальної десяткової класифікації, формування знань та вмінь методики індексування за таблицями УДК.

    З доповіддю виступила бібліограф Аліна Бартеньєва. Відбулося жваве обговорення питань застосування УДК для систематизації документів та організації фондів, методики переведення існуючих фондів з системи ББК на УДК. Учасники семінару отримали багато корисної інформації і залишились задоволеними від дискусій, порад і спілкування.

   Бібліотекарі Малосмілянської СБ Ірина Чернай та Будківської СБ Алла Стасій поділилися з колегами досвідом своєї роботи. Вони розповіли про нові та цікаві форми роботи з маленькими читачами.

   Працівниками центральної районної бібліотеки Інною Хіміч та Вікторією Пономарьовою було проведено історико-культурологічний екскурс «Слов’янське слово і культура в контексті світового розвитку» присвячений Дню слов’янської писемності та мови.

  В рамках семінару Вікторією Пономарьовою була проведена віртуальна екскурсія сільськими музеями та музейними кімнатами Смілянщини присвячена Року охорони культурної спадщини.

   Традиційно, всі методичні матеріали були згруповані  на «Бібліофлешку»  та надані сільським бібліотекарям на електронних носіях.

   Смілянська ЦРБ, як районний центр методичної допомоги  надалі планує проведення подібних занять з метою формування у працівників бібліотек спеціальних знань з впровадження УДК.

Вікторія Пономарьова,
методист ЦРБ

Понеділок, 21 травня 2018, 21:20

«Безсмертя козацької звитяги»

  Події Коліївщини та боротьба гайдамаків є важливою складовою в історичній пам'яті українського народу. В травні минає 250 років з початку національно - визвольного повстання Коліївщина (1768), яке почалося в урочищі Холодний Яр.

  Чергове засідання Університету ІІІ віку в селі Балаклея було присвячене цій -пам’ятній даті. Слухачам підготували краєзнавчо-історичну годину «Безсмертя козацької звитяги». Соціальний працівник, декан Університету ІІІ віку Тамара Лихолай розкрила історичний аспект: роль Коліівщини  та боротьбу гайдамаків, формування національної свідомості українського народу, а бібліотекар сільської бібліотеки Іраїда Бондаренко познайомила присутніх на заході з літературними джерелами та героїчними образами гайдамаків, зокрема Максима Залізняка та Івана Ґонти. Адже саме їм присвячено багато дум, пісень, літературних творів. Слухачі Університету долучилися до творчого завдання: знаходили опис подій гайдамацького руху у запропонованих творах, зачитували уривки.

  Година пройшла цікаво, творчо, насичена пізнавальною інформацією.

 

Лілія Маслюк, завідуюча Балаклеївською сільською бібліотекою

  19 травня в селі Куцівка відбулося літературно-мизичне дійство «Хата Осьмачки – 2018».  До мальовничого куточку на Смілянщині завітали  літератори з усієї України, щоб відвідати  батьківщину нашого земляка, незборимого патріота, людини виняткової долі, поета й прозаїка Тодося Осьмачки. 

  Розпочалися урочистості із покладання квітів до меморіальної дошки Тодосю Осьмачці. Лунали пісні у виконанні творчих колективів сіл: Мельниківка, Куцівка, Ковалиха, Ротмістрівка.

  В Куцівському сільському будинку культури зібралися справжні  поціновувачі поетичного мистецтва.

 З вітальними словами та вдячністю за небайдужість до репресованого цвіту нашої нації  до присутніх звернулися голова Ротмістрівської об’єднаної територіальної громади Володимир Ховайба та заступник голови райдержадміністрації Сергій Глізнецов.

  Приємно вразив присутніх  виступ  Валентини Коваленко, поетеси, літератора, депутата Черкаської обласної ради , яка провела дослідження біографії родини Осьмачки. Із представленого нею відеоряду, присутні ніби перенеслися в ті буремні роки життя поета.   

  Володимир Поліщук, доктор філологічних наук, професор, член Національної спілки письменників і Національної  спілки журналістів України, Заслужений працівник  освіти  вручив кращим літераторам Премію  Тодося Осьмачки.

У чудовому виконанні учнів місцевих шкіл лунали твори геніального місцевого поета Тодося Осьмачки.

Присутні із задоволенням переглянули театралізацію  про життєвий та творчий шлях поета у виконанні  народного аматорського театру «Перевесло» Смілянського міського будинку культури  (художній керівник Любов Терещенко).

Зачаровували своїм співом  народний самодіяльний ансамбль «Дивограй», районного будинку культури (керівник Наталія Присяжна) та вокальний чоловічий гурт «Отаман»  районного будинку культури  (керівник Василь Гончаренко). 

По завершенню дійства гості та запрошені  відвідали службу у  місцевому храмі Різдва Пресвятої Богородиці,  яку проводив  отець Василь.

Потім скуштували смачної куцівської  каші і вдосталь намилувавшись краєвидами Смілянщини,гості та запрошені  повернулися до своїх домівок із новими силами та натхненням для подальшої творчості.

 

 

За інформацією сектору культури райдержадміністрації

 

  "Музей - це минуле, це icmopiя, це душа, серце наших предків, а для нас - величавий храм, куди ми повинні входити з побожністю, а виходити з найглибшим поважанням i гарячою любов'ю до всього того, чим жили нaшi батьки, діди і прадіди, що ми повинні нести з собою як заповіт i чому повинні учитися i вci ми, i покоління наших нащадків, поки  стоїть земля i світить сонце", - писав свого часу відомий український історик, етнограф, письменник  Дмитро Яворницький.

  Щорічно 18 травня відзначається Міжнародний день музеїв. Це професійне  свято музейних працівників всього світу. Цей день - нагода для підвищення обізнаності про те,  наскільки музеї є важливими у розвитку суспільства.

  В селах Балаклея та Теклине функціонують не один рік краєзнавчі музеї, хранителями надбань яких є завідувачі Тамара Лихолай та Тетяна Демиденко. Щороку тут проводиться багато заходів, екскурсій, зустрічей з цікавими людьми. В селі Балаклея, в кімнаті історії шкіл села, щовівторка проходять засідання Університету ІІІ віку. Всі заходи проходять в музеях спільно з школами, клубами, Будинком культури, сільськими бібліотеками.

Сьогодні, в День музейного працівника, хочемо відмітити екскурсоводів Балаклеївського сільського краєзнавчого музею Аню Диченкову, Дашу Пономарчук, Крістіну та Влада Федорців, учнів місцевої школи № 2. Ще зовсім маленькими вони приймали участь в заходах, які проводили музей і сільська бібліотека, часто хвилювалися перед виступами. Та ось вже 3 роки ці активні діти під керівництвом Тамари Лихолай – екскурсоводи музею. Сьогодні вони проводять екскурсії, приймають активну участь в усіх заходах. Роботою екскурсоводів захоплюються відвідувачі музею, дякують за цікаві розповіді, майстерність в проведенні екскурсій по музейних кімнатах.

  Тож сьогодні ми щиро вітаємо всіх музейних працівників, юних екскурсоводів з професійним святом і бажаємо процвітання, творчої енергії, вдалих пошуків, цікавих знахідок та всебічної підтримки.  

  Нехай музеї будуть «оселею муз, школою, і храмом, священним місцем, куди стікатиметься все для вивчення прекрасного і для поклоніння красі, щоб потім і в житті розуміти і любити красу», -  так свого часу писав відомий збирач української старовини, меценат Богдан Ханенко.

 

Лілія Маслюк, завідуюча Балаклеївською сільською бібліотекою

 

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 113