joomla template

Меню користувача

Четвер, 11 серпня 2016, 12:56

Сила громади

   8 серпня 2016 року в селі Ротмістрівка знову дзвонили церковні дзвони, скликаючи жителів на народне віче. На ці збори прийшли не тільки всі жителі села, але й були присутні представники громад навколишніх сіл, а також керівник апарату райдержадміністрації Олена Ковальська, та районний депутат Гончаренко О. І. Основним питанням віче було: «Добровільне об’єднання територіальних громад – єдиний шлях у сфері децентралізації влади, місцевого самоврядування, розвитку села і України в цілому. Разом ми сила.» Ініціаторами даної зустрічі були депутати Ротмістрівської сільської ради.
   До слова була запрошена Олена Ковальська, яка провела роз’яснювальну роботу по впровадження реформ у процесі самоврядування і децентралізації: «Реформа децентралізації стосується кожної родини, передбачає створення фінансово-незалежних громад, які зможуть самостійно і на належному рівні утримувати школи, амбулаторії, будинки культури і клуби, дороги та інфраструктуру. Місцеве самоврядування – це коли мешканці в містах, селах, селищах самі господарюють у себе вдома. Люди обирають місцеві ради та їх голів. Їх і вповноважують вирішувати більшість важливих питань. Органи місцевого самоврядування відповідають за шкільну і дошкільну освіту, охорону здоров’я первинного рівня, заклади культури, благоустрій – освітлення вулиць, стан доріг, прибирання, громадський порядок і багато інших, важливих повсякденних питань. Суть реформи: віддати право самостійно вирішувати всі питання громадянам – мешканцям міст, сіл та селищ.
   Децентралізація – це передача значних повноважень та бюджетів від державних органів, органам місцевого самоврядування. Так, аби якомога більше повноважень мали ті органи, що ближче до людей, де такі повноваження можна реалізувати найбільш успішно.
Децентралізація передбачає створення фінансово-незалежних громад, які зможуть самостійно і на належному рівні утримувати школи, амбулаторії, будинки культури і клуби, дороги та інфраструктуру.
   Простіше кажучи, децентралізація – це реальний шлях до підвищення якості повсякденного життя мешканців кожного села, селища чи міста. Без децентралізації, без ефективного місцевого самоврядування, ми ще надовго залишимось з дітьми, яким існуюча система не в змозі надати якісну та сучасну освіту, недолікованими хворими, розбитими дорогами, занедбаними селами, залишимось з усією тою купою проблем, які сьогодні маємо.
   Чому ми обираємо шлях децентралізації?
   Європейський і світовий досвід свідчить, що місцеві проблеми можуть ефективно вирішуватись тільки на місцевому рівні. Держава ніколи не дійде до проблем кожного села чи міста, кожної вулиці чи двору.
   В багатьох українців вже є тверде переконання, що реформу місцевого самоврядування необхідно робити. Можна зараз говорити про повноваження, які передбачаються цією концепцією, а саме згідно Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», об’єднані громади отримають від держави фінансову підтримку на розвиток інфраструктури згідно з планом соціально-економічного розвитку такої громади. Об’єднані громади наділяються повноваженнями, рівнозначними повноваженням міст обласного значення.
   Як же дати громадам більше прав?
   Через децентралізацію влади. Реформа місцевого самоврядування передбачає передачу повноважень та коштів громадам. Це буде закріплено в Конституції України і в багатьох законах та визначить нові правила, по яким працюватиме нова система влади.
   У чому суть перетворень які пропонує децентралізація?
   Суть перетворень: органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування нарешті почнуть займатися властивими для них справами. Громади отримають повноваження, під них ресурси. Буде запроваджено відповідальність органів місцевого самоврядування перед виборцями за ефективність своєї роботи, а перед державою – за законність. Все більше людей в Україні розуміє її переваги, об’єднуються в громади, прикладають зусиль для покращення життя селян. Процес децентралізації і в Смілянському районі набирає обертів. Все більше сільських рад цікавляться перевагами об’єднання територіальних громад».
   Після сходки села була проведена позачергова сесія сільської ради де було прийнято рішення про подання ініціативи сільським радам селам: Носачева, Чубівки, Ковалихи, Мельниківки, Куцівки, щодо добровільного об’єднання у єдину територіальну громаду навколо села Ротмістрівка. Вразі об’єднання вищезазначених сіл в єдиний кущ Ротмістрівська територфіальна громада матиме більше можливість фінансового забеспечення щодо утримання об’єднаних сільських громад. Згідно закону про децентралізацію влади вигідне географічне положення щодо під’їзду (не більше 25 км від районного чи обласних центрів), найбільша кількість населення, найбільше бюджетних організацій (школа, дитсадок), фермерських господарств у Смілянському районі (із трьох сіл) має Ротмістрівка. Недарма до 1917 року вона була повітовим містечком, а районним центром до 1956 року. На території села Ротмістрівка знаходиться районна лікарня, яка обслуговує не лише жителів вищезгаданих сіл, але й весь західний район Смілянщини.
   Дев’ятого числа депутати Ротмістрівської ради передали особисто рішення про «Надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад села Ротмістрівка, селища Вовківка – Ротмістрівської сільської ради, сіл Носачів, Чубівка – Носачівської сільської ради, села Мельниківка – Мельниківської сільської ради, села Куцівка – куцівської сільської ради, села Ковалиха – Ковалиської сільської ради, в Ротмістрівську територіальну громаду з центром у селі Ротмістрівка» головам сільських рад.
   Тож дорогі земляки! Давайте об’єднавшись ми разом переможимо і корупцію, і бюрократів, і злидні. Повернемо добробут і щастя у наші села. З нами Бог! Бо разом ми сила!

За інформацією Сергія Мошенського

Змінено Четвер, 11 серпня 2016, 13:01

Додати коментар

Захисний код
Оновити