joomla template

Меню користувача

Сортувати по даті: червня 2020

26 червня відбулося засідання районної  комісії з питань техногенно-екологічної безпеки  та надзвичайних ситуацій про заходи щодо недопущення поширення захворювань, спричинених коронавірусом COVID-19.

Завідувач Смілянського районного лабораторного відділення ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» Крижанівська Л.А. та   головний лікар КНП «Смілянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Проценко Т.Г. поінформували про ситуацію із захворюванням на коронавірусну хворобу COVID-19 та заходи із протидії поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 на території району.

За оперативними даними у Смілянському районі протягом останніх 7 днів не виявлено нових випадків захворювання  на коронавірусну хворобу COVID-19. Епідемічна ситуація в Смілянському районі відповідає ознакам для послаблення протиепідемічних заходів.

Комісія вирішила:

1. За результатами оцінки поточної епідемічної ситуації підстав для посилення протиепідемічних заходів на території Смілянського району відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 № 392, зі змінами внесеними Постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2020       № 500 немає.

2. Смілянському районному лабораторному відділенню ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України», КНП «Смілянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», КНП «Смілянська багатопрофільна лікарня ім. Софії Бобринської»,  інформувати районну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки на надзвичайних ситуацій про поточну епідеміологічну ситуацію в Смілянському районі щоденно.

Завідувач сектору з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами районної державної адміністрації Бердник Ю.О. поінформував про результати селекторної наради членів Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з головами обласних державних адміністрацій від 20.06.2020 та про зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 “Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СoV-2”  із змінами.

Зокрема, передбачається заборона роботи кінотеатрів до 1 липня, а з 2 липня - дозвіл на їх роботу, але з наповненістю не більше 50 відсотків. При цьому запроваджуються зміни до порядку самоізоляції при перетині кордону та інші зміни.

Також відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 “ІІро встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СoV-2” із змінами, посилення протиепідемічних заходів застосовується та припиняється на території району або окремих адміністративно-територіальних одиниць на підставі рішення районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке приймається за поданням Смілянського районного лабораторного відділення ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України, з урахуванням оцінки епідемічної ситуації та наявності у районі ознак для посилення протиепідемічних заходів відповідно до відомостей, опублікованих на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров'я України.

 Комісій вирішила:

 3. Виконавчим комітетам сільських рад, структурним підрозділам райдержадміністрації, територіальним підрозділам міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, керівникам підприємств, установ та організацій, рекомендувати головам об’єднаних територіальних громад у своїй діяльності керуватися положеннями, передбаченими постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 № 392 зі змінами, постановами Головного державного санітарного лікаря України та рішеннями районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки на надзвичайних ситуацій.

 4. Районній комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій рішення про посилення та припинення протиепідемічних заходів на території району приймати на підставі подання Смілянського районного лабораторного відділення ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України, з урахуванням оцінки епідемічної ситуації та наявності в районі ознак для посилення протиепідемічних заходів відповідно до відомостей, опублікованих на офіційному веб-сайті Міністерства охорони здоров’я України.

5. Смілянському міськрайонному управлінню ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області, Смілянському відділу поліції ГУ НП в Черкаській області, рекомендувати головам об’єднаних територіальних громад за участю засобів масової інформації (для висвітлення процесу та результатів) забезпечити проведення регулярних моніторингових перевірок щодо дотримання суб’єктами господарювання встановлених вимог до функціонування в умовах карантину, а саме стосовно дотримання режиму носіння захисних масок, соціальної дистанції та здійснення визначених заходів дезінфекції в закладах громадського харчування, на об’єктах торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, ринках, у громадському транспорті.

 6. Головному спеціалісту з питань інформаційної діяльності апарату райдержадміністрації, рекомендувати головам об’єднаних територіальних громад провести інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення через засоби масової інформації, соціальні мережі та інші канали інформації щодо важливості дотримання протиепідемічних заходів.

7. Рекомендувати виконавчим комітетам сільських рад, головам об’єднаних територіальних громад:

обмежити час роботи закладів громадського харчування та закладів розважальної діяльності до 22 години;

забезпечити виділення додаткових одиниць транспорту для зменшення навантаження на маршрутний транспорт у часи пікового навантаження.

 8. Контроль за виконанням рішення покладаю на керівника робіт з ліквідації надзвичайної ситуації місцевого рівня та сектор з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами райдержадміністрації.

Опубліковано в категорії Новини
Вівторок, 30 червня 2020, 14:28

Змінено графік руху автобусів

Сьогодні, 30 червня, голова районної державної адміністрації Валерія БАНДУРКО спільно з заступником Іваном ПОНОМАРЕНКОМ за участі Ротмістрівського сільського голови Володимира ХОВАЙБИ провела зустріч з директором ПрАТ «Смілянське АТП 17128» Петром ДАЦЕНКОМ, на якій розглянуто питання щодо зміни розкладу руху автобусів на приміських маршрутах.

Петро ДАЦЕНКО зазначив, що у зв’язку із значним зменшенням пасажиропотоку на приміських автобусних маршрутах автопідприємство нині зазнає значних економічних збитків.

Підприємством з 01 по 21червня 2020 року проведено аналіз виконання у повному обсязі діючих рейсів автобусних перевезень та встановлено, що окремими рейсами здійснюється перевезення пасажирів в кількості від 1 до 5 осіб. А є рейси, де взагалі відсутні пасажири. Зокрема такі випадки були на маршрутах № 123 «м. Сміла - с. Куцівка», № 126 «м. Сміла- с. Буда Макіївка». Такий розклад руху може завдати підприємству суттєвих безповоротних фінансових та матеріальних збитків, тому підприємство вимушене вносити корективи в графік руху автобусів на період дії карантину.

Валерія БАНДУРКО наголосила на організації перевізниками району якісних пасажирських перевезень в приміському сполученні, забезпеченні безумовного дотриманням розкладу руху автобусів.

Зважаючи на обставини, що склалися в галузі перевезень, сторонами погоджено тимчасове скасування з 01 липня 2020 року до кінця дії карантинних заходів окремих рейсів, зокрема:

№123 «м.Сміла -с.Куцівка» на час відправлення 17год. 10 хв. у вихідні та святкові дні;

№ 125 «м.Сміла -с.Попівка» на час відправлення 14год.00 хв. ;

№ 127 «м.Сміла -с.Ташлик» на час відправлення 06 год. 20 хв.;

№ 135 «м.Сміла -с.Сунки» на час відправлення 06 год.20хв.у вихідні та святкові дні;

№ 137 «м.Сміла -с.М.Бузуків» на час відправлення 17 год. 30хв. у вихідні та святкові дні.

Затверджено змінений розклад руху автобуса на приміському маршруті № 126 «м.Сміла -с.Б.Макіївка.

Опубліковано в категорії Новини

28 червня 1996 року Верховна Рада України ухвалила Конституцію України. Це стало важливою віхою українського державотворення. Конституцiя становить ядро нацiональної правової системи. Вона фiксує головні юридичні та полiтичні аспекти відносин між державою та суспільством: від забезпечення прав i свобод людини до подальшого розвитку держави. У цьому полягає соцiальна цiннiсть Основного закону.

 Ключові тези щодо української Конституції

Конституція України 1996 року не виникла на порожньому місці. Історія українського конституціоналізму має глибоке історичне коріння та тяглість.

Перша відома кодифікація права на українських територіях відбулася за часів Давньої Русі і була зафіксована в “Руській Правді” (ХІ–ХІІ століття). Наступні історичні епохи продемонстрували безперервний пошук шляхів, методів та інструментарію для оформлення і закріплення основних принципів суспільно-державної взаємодії.

Український конституціоналізм має власні особливості. Найголовніші з них – демократизм, повага до суспільних та індивідуальних прав. Ці засади формувалися протягом століть у відповідності до національного характеру українців, способу життя, цінностей і суспільних відносин.

Український конституціоналізм інколи випереджав європейський. Йдеться про конституцію Пилипа Орлика 1710 року. Це правова пам’ятка, в якій уперше в Європі обґрунтовується можливість існування парламентської демократичної республіки.

У конституційному процесі незалежної України відбився непростий шлях молодої демократії до соціально-правових стандартів та цінностей об’єднаної Європи.

Конституція України постала не на порожньому місці. Біля її витоків – “Руська правда”, “Литовські статути”, акти періоду Гетьманщини (“Березневі статті” тощо) – конституційні акти, що ставили Україну в один ряд з іншими європейськими країнами. Особливе місце в цьому переліку займає Конституція Пилипа Орлика 1710 року. У цьому документі задекларовано основні засади розбудови демократичної держави.

У період Української революції 1917–1921 років конституційний процес розпочався відразу після проголошення Першого універсалу Центральної Ради. 29 квітня 1918 року Центральна Рада прийняла Конституцію Української Народної Республіки. УНР проголошувалася суверенною державою, “самостійною і ні від кого незалежною”.

Державотворчі процеси цього періоду були припинені тривалою окупацією українських земель східним сусідом. Свого часу абсолютна монархія Російської імперії не потребувала будь-яких конституцій. Натомість Радянський Союз, де авторитаризм і тоталітаризм досягли крайньої стадії, навпаки, за кілька десятиліть наплодив таку кількість основних законів, якої для цивілізованих країн вистачило б на тисячоліття. Втім, усі вони лише декларували певний набір демократичних цінностей, за ширмою яких поставала нова імперія, набагато страшніша за всі попередні.

Першу радянську Конституцію України прийняли у березні 1919 року, яка  була калькою Конституції Російської Федерації. Світле майбутнє мала уособлювати диктатура пролетаріату і повна солідарність з іншими радянськими республіками задля “спільної боротьби за торжество світової комуністичної революції”. Після утворення у 1922 році СРСР, загальносоюзну Конституцію прийняли в 1924-му. На ХІ Всеукраїнському з’їзді рад 1929-го оформлено нову Конституцію УСРР.

Поки українці через колективізацію, розкуркулення та Голодомор-геноцид на практиці знайомилися з тріумфом радянської “демократії”, у Кремлі відреагували на подію “величезного історичного значення” – побудову соціалізму в СРСР. У 1936 році постала нова, так звана “сталінська”, Конституція СРСР. Вона законодавчо закріпила перемогу соціалізму. Конституція мала низку демократичних новацій (щоправда, суто демагогічних): загальне, рівне і пряме виборче право; таємне голосування; право на працю і відпочинок, матеріальне забезпечення у старості; навіть свобода совісті, слова, друку, зборів і мітингів. Чергова Конституція УРСР 1937-го повторила положення союзного документу, максимально обмеживши  повноваження республіканських органів.

Після розвінчання культу особи Сталіна відкривалися нові обрії ідеального суспільства. Партійні керманичі розгледіли нові демократичні стандарти, і спочатку в СРСР (жовтень 1977-го), а там і в Україні винайшли рецепт суспільного ідеалу, оформленого в конституції Української РСР 20 квітня 1978 року. Тут тобі і суверенна республіка, і право виходу з СРСР (однак будь-які дії в цьому напрямку майже автоматично кваліфікувалися як зрада Батьківщини – найтяжчий злочин того часу). І “вся влада в Україні належить народові”. Апофеозом “радянської демократії” стала шоста стаття Конституції, яка закріплювала монополію компартії. Багатопартійність у радянській державі до демократичних чеснот не належала.

Крах радянської імперії став крахом і основного закону, який, попри всі гучні епітети, узаконював тоталітаризм і був непридатним для побудови правового, демократичного суспільства.

Новітній конституційний процес в Україні нерозривно пов’язаний з відновленням української державності. Творення Конституції розпочалося із прийняттям Декларації про державний суверенітет 16 липня 1990 року. Процеси творення національного законодавства активізувалися з розпадом СРСР та ухваленням Акта проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 року. Всеукраїнський референдум засвідчив підтримку проголошення незалежності України. Більшість країн світу визнали Україну суверенною державою. Тож актуалізувалося питання прийняття Основного закону. Однак протистояння між президентом та парламентом істотно затягнуло конституційний процес.

Конституційна комісія підготувала проект Конституції України. 1992-го року відбулося його всенародне обговорення і 26 жовтня 1993-го вироблено остаточний варіант. Далі справа призупинилася майже на рік. У листопаді 1994 року, після дострокових президентських і парламентських виборів, нові народні обранці створили ще одну Конституційну комісію. Черговою віхою стало 8 червня 1995-го – день підписання Конституційного договору між Президентом України і Верховною Радою про організацію державної влади та місцевого самоврядування на період прийняття нової Конституції України.

Напередодні ухвалення Конституції, в червні 1996 року, ситуація загострилася. 26 червня Рада національної безпеки і Рада регіонів при Президентові України різко засудили будь-які зволікання з прийняттям цього документа. Президент  призначив референдум щодо прийняття Конституції на 25 вересня. А наступного дня Верховна Рада України прийняла постанову “Про процедуру розгляду проекту Конституції України в другому читанні”. І розпочався справжній марафон тривалістю майже 24 години. Із них останні 14 – без перерви.

Це були непрості 14 годин. Серед питань, які викликали найбільші дискусії, були державні символи. Ліві категорично не погоджувалися на тризуб і синьо-жовтий стяг. Врешті депутати дійшли згоди.

Чимало суперечок викликало питання про статус Криму. Частина народних обранців (насамперед, праві) вважали, що достатньо обмежитися наданням півострову статусу звичайної області. Після неодноразових голосувань таки дійшли компромісу: ліві голосують за синьо-жовтий прапор, праві – за автономію Криму.

Нелегко вирішувалося і мовне питання: українська стала єдиною державною мовою, але Конституція гарантує вільний розвиток та використання російської і інших мов національних меншин.

О 09 годині 18 хвилин 28 червня 1996-го країна отримала Конституцію – першу Конституцію незалежної України. У ній було закріплено правові основи держави, її суверенітет і територіальну цілісність, основні права і свободи українських громадян. Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість, безпека визнаються найвищою соціальною цінністю. Конституція України містить норми прямої дії. Одним із ключових положень стала 5-а стаття Конституції, згідно якої “носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ”.

Власне, конституційний процес не завершився прийняттям Конституції 28 червня 1996 року. Він триває увесь час, допоки існує держава і розвивається суспільство.

 

Опубліковано в категорії Новини

Правила поведінки на воді

Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу тому, хто потрапив у біду.

Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді.

Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку. 

Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є:

  • правильний вибір та обладнання місць купання;
  • навчання дорослих і дітей плаванню;
  • суворе дотримання правил поведінки під час купання й катання на плавзасобах;
  • постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

Загальні правила поведінки на воді:

1. Відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки в спеціально відведених та обладнаних для цього місцях.

2. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.

3. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду за швидкості вітру до 10м/сек, при температурі води – не нижчою за +18°С, t° повітря – не нижчою за +24°С.

4. Перед купанням рекомендується пройти огляд лікаря.

5. Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5–2 години.

6. Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води.

7. У воді варто знаходитися не більше 15 хвилин.

8. Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити в тіні.

9. Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.

10. Перед тим, як стрибати у воду, переконайтеся в безпеці дна й достатній глибині водоймища.

11. Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.

12. Кататися на човні (малому плавзасобі) дозволяється тільки після отримання дозволу та реєстрації в чергового по човновій станції.

Під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи в постійному напруженні, не гоніться за швидкістю просування на воді, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря й необхідних тренувань.

На воді забороняється:

1. Купатися в місцях, які не визначені місцевими органами виконавчої влади та не обладнані для купання людей.

2. Вилазити на попереджувальні знаки, буї, бакени.

3. Стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень, не призначених для цього.

4. Пірнати з містків, дамб, причалів, дерев, високих берегів.

5. Використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин, надувні матраци та інше знаряддя, не передбачене для плавання.

6. Плавати на плавзасобах біля пляжів та інших місць, які не відведені для купання.

7. Вживати спиртні напої під час купання.

8. Забруднювати воду й берег (кидати пляшки, банки, побутове сміття і т.д.), прати білизну й одяг у місцях, відведених для купання.

9. Підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання.

10. Допускати у воді небезпечні ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг.

11. Подавати помилкові сигнали небезпеки.

12. Дітям, які не вміють плавати, заходити глибше, ніж до пояса.

13. Купання дітей без супроводу дорослих.

Правила поведінки для дітей:

1. Купання дозволяється в спеціально обладнаних місцях, визначених місцевими органами виконавчої влади, під наглядом дорослих (педагогів, керівників або батьків).

2. До купання допускаються групи дітей до 10 осіб під наглядом одного відповідального, який уміє добре плавати і знає прийоми рятування на воді.

3. Біля місця купання має бути обладнаний медичний пункт, а в разі його відсутності купання має здійснюватись під наглядом медпрацівника.

4. Місця купання обладнуються рятувальними постами з рятувальними засобами. Крім того, в місцях купання дітей аварійно-рятувальними службами ретельно перевіряється дно, про що складається акт перевірки, вимірюється температура води і повітря.

5. Діти допускаються до купання після огляду лікарем.

6. Роздягання та одягання дітей проводиться під наглядом організатора купання (одяг кожної дитини викладається у рядки окремими купами).

7. До й після купання проводиться перевірка наявності дітей шляхом шикування їх у ряд відповідно до місць, де складено їх одяг.

8. Відповідальний за купання повинен: нагадати дітям правила поведінки на воді до початку купання, увійти у воду першим (до дозволеної межі), а вийти останнім.

9. При особистому купанні дітей дорослі зобов’язані постійно спостерігати за ними.

ПОРЯДОК
надання домедичної допомоги постраждалим при утопленні

1. Цей Порядок визначає механізм надання домедичної допомоги постраждалим при утопленні не медичними працівниками.

2. У цьому Порядку термін «утоплення» вживається у такому значенні – це гострий патологічний стан, що розвивається при випадковому або навмисному зануренні у воду чи інші рідини, з подальшим розвитком ознак дихальної недостатності, причиною виникнення якої є попадання рідини в дихальні шляхи.

Інші терміни вживаються у значеннях, наведених в Основах законодавства України про охорону здоров’я та інших нормативно-правових актах у сфері охорони здоров’я.

3. Послідовність дій при наданні домедичної допомоги постраждалим при утопленні не медичними працівниками:

1) переконатися у відсутності небезпеки;

2) якщо постраждалий у воді:

а) кинути рятувальний засіб (рятувальний круг, м’яч тощо);

б) підпливаючи до постраждалого, користуватись рятувальним жилетом або іншими засобами, що дозволять утримуватись на воді (рятувальний круг, надувний матрац тощо). Підпливати до постраждалого зі спини. При наближенні до постраждалого попросити його заспокоїтись та пояснити, що Ви в змозі надати допомогу;

в) якщо постраждалий без свідомості та перебуває у воді, перевернути його на спину, перевірити наявність дихання;

г) якщо постраждалий дихає, транспортувати його до берега. При витягуванні постраждалого з води при можливості залучати 2-3 особи, фіксувати шийний відділ хребта;

3) на березі у постраждалого без свідомості перевірити наявність дихання;

4) викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги;

5) якщо у постраждалого відсутнє дихання, розпочати проведення серцево-легеневої реанімації;

6) якщо постраждалий дихає, до прибуття бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги фіксувати шийний відділ хребта, забезпечити прохідність дихальних шляхів;

7) якщо постраждалий не дихає, невидаляти воду з легень, розпочати серцево-легеневу реанімацію. При наявності автоматичного зовнішнього дефібрилятора – наклеїти електроди, попередньо витерти шкіру грудної клітки;

8) якщо постраждалий у воді і не дихає, швидко транспортувати до берега, натиснення на грудну клітку у воді не ефективне;

9) забезпечити постійний нагляд за постраждалим до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги;

10) при погіршенні стану постраждалого до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги повторно зателефонувати диспетчеру екстреної медичної допомоги.

Опубліковано в категорії Новини

За результатами рішення регіональної комісії з питань ТЕБ та НС щодо заходів з недопущення захворювань, спричинених COVID-19, Головне управління Держпродспоживслужби, ГУ Нацполіції в області, керівники на місцях в області мають забезпечити проведення регулярних моніторингових перевірок щодо дотримання суб’єктами господарювання встановлених вимог до функціонування в умовах карантину. Йдеться про дотримання режиму носіння захисних масок, соціальної дистанції та здійснення визначених заходів дезінфекції в закладах громадського харчування, на об’єктах торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, ринках, у громадському транспорті.

– Наша мета, в першу чергу, – роз’яснювальна робота. Ми повинні спільно запобігти поширенню інфекції та не допустити введення більш жорстких карантинних обмежень, – зазначив начальник Управління цивільного захисту ОДА Юрій Скоробогатов.

Держпродспоживслужба почала проводити масові рейди ринками, магазинами та закладами громадського харчування. Зокрема в Черкасах інспектори перевіряють, як продавці дотримуються карантинних вимог – чи мають антисептики, маски та рукавички. Дивіться про це в сюжеті телеканалу “Інтер”.

ВІДЕО

Опубліковано в категорії Новини

26 червня голова Смілянської райдержадміністрації Валерія БАНДУРКО разом з заступником Іваном ПОНОМАРЕНКОМ та начальником відділу освіти, культури, молоді та спорту райдержадміністрації Василем МЕЛЬНИКОМ завітали до Костянтинівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів, нагородили педагогів і учнів грамотами, вручили подарунки та квіти.

Голова РДА Валерія БАНДУРКО привітала усіх присутніх зі святами, побажала випускникам успішного вступу до Вищих навчальних закладів.

За активну участь у житті школи, використання новітніх технологій у роботі з учасниками освітнього процесу грамотою відділу освіти, культури, молоді та спорту відзначено соціального педагога Костянтинівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Анну КОЛОМІЄЦЬ.

За відповідальне ставлення до виконання своїх обов’язків, активну життєву та громадську позицію, участь у культурно-масових заходах школи, району процесу почесною грамотою відділу освіти, культури, молоді та спорту райдержадміністрації нагороджено заступника директора з виховної роботи Костянтинівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Ольгу КАНЮКУ.

За високий рівень навчання, участь у районних, обласних олімпіадах, конкурсах, активну участь у громадському житті школи і класу відзначено випускниць 11-го класу Костянтинівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Аліну СІЛЕНКО та Наталію РОМАНЧУК.

Директор Костянтинівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Інесса ГОНЧАРЕНКО щиро подякувала керівництву району за привітання, нагороди та всебічну підтримку.

Опубліковано в категорії Новини

В Україні зафіксовано черговий антирекорд захворюваності на COVID-19. Можна констатувати, що країну накриває серйозна хвиля епідемії. Про це в четвер, відкриваючи позачергове засідання Уряду, заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, минулої доби зафіксована майже тисяча підтверджених випадків захворювання на коронавірус. «Від тижня до тижня продовжується зростання. Завантаженість лікарень значно збільшилася. Є області, в яких завантаженість лікарень складає понад 50%. На жаль, це надзвичайно негативний сигнал і це означає, що ми увійшли в серйозну хвилю захворюваності», – констатував очільник Уряду.

Він також повідомив, що в окремих регіонах доводиться розгортати лікарні другої хвилі на прийом хворих на коронавірус. «Українські медики та епідеміологи кажуть нам про одну головну причину – люди перестали дотримуватись обмежень, а місцева влада, щоб не втратити якісь політичні бали, продовжує послаблювати ті обмеження, що залишилися на місцевому рівні. На сьогодні ми отримали в багатьох областях чіткий конкретний результат по зростанню захворюваності, хоча при такій моделі карантину, яку ми запровадили, в інших країнах захворюваність не зростає, а тримається на помірному рівні», – підкреслив Денис Шмигаль.

«Тому сьогодні, якщо ми хочемо вберегти економіку країни від падіння і не закривати країну, не робити повну зупинку і не вводити такі карантинні обмеження, як це було в березні, є єдиний шлях – всім разом дотримуватися вимог  адаптивної моделі карантину – маски, дезінфекція, соціальна дистанція», – зазначив Прем’єр-міністр.

За його словами, з понеділка Уряд почав акцію з накладання штрафів, переважно поки що на установи, що не дотримуються карантинних обмежень. «Але шановні громадяни, ми будемо посилювати контроль за дотриманням соціального дистанціювання, маскового режиму, дезінфекційних заходів. Це дуже важливо, щоб ми не провалилися в таку хвилю епідемії, яка була в Італії та Іспанії. Прошу всіх бути пильними, відповідальними і дуже виважено ставитися до вимог карантину», – підсумував Денис Шмигаль.

Опубліковано в категорії Новини

З початку запровадження карантину службою у справах дітей райдержадміністрації та фахівцями із соціальної роботи територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Смілянського району забезпечується щотижневий контроль за дітьми, які перебувають в складних життєвих обставинах, та тих, які повернулись зі шкіл-інтернатів, як дистанційно, так і безпосередньо за місцем проживання. На обліку в службі у справах дітей райдержадміністрації перебуває 29 дітей з 18 сімей, які потрапили в складні життєві обставини. Загрози життю та здоров’ю дітей не виявлено. Підтверджено складні життєві обставини відносно 3 дітей району.

Голова районної державної адміністрації Валерія БАНДУРКО особисто переймається проблемою соціальної незахищеності дітей району. Наразі особисто нею та за її дорученням 20 дітей шкільного віку отримали вкрай необхідні для навчання канцелярські товари.

В ході вивчення потреб дітей та проблем, які виникають в сім’ях, вишукуються всі можливості для забезпечення їх базових потреб.

За інформацією служби у справах дітей райдержадміністрації

Опубліковано в категорії Новини
Середа, 24 червня 2020, 13:45

Про послугу «єМалятко»

Наразі Міністерство цифрової трансформації України разом із обласною державною адміністрацією та адміністраторами ЦНАП регіону працюють над запуском послуги. Вже 86 адміністраторів з 36 ЦНАП пройшли навчання щодо надання послуги єМалятко, 10 адміністраторів проходять тестування. 38 ЦНАП запустили процедуру підписання узгоджених рішень про співробітництво у сфері надання послуги єМалятко з Центральним міжрегіональним управлінням Міністерства юстиції (м. Київ) - розповідають в Департаменті регіонального розвитку Черкаської ОДА.

єМалятко - комплексна послуга для батьків новонароджених. Лише за однією заявою та з мінімальним пакетом документів можна за 20 хвилин оформити до 8 послуг. До кінця року цей перелік заплановано збільшити до 10 послуг.

Проект «єМалятко» значно спрощує та пришвидшує  процедуру отримання послуг, пов’язаних із народженням дитини. Адже зараз щоб отримати усі документи для дитини (передбачені сервісом єМалятко) традиційним способом, батькам доводиться відвідати близько 11 різних державних установ та витратити на це щонайменше 10 днів. єМалятко зменшує кількість установ до 1 — всі послуги можна замовити в один час в одному місці.

Послуга єМалятко є безкоштовною. Виключення - реєстрація місця проживання дитини,  адміністративний збір за яку складає 13,6 грн.

Водночас єМалятко є добровільною послугою. Система не передбачає ліквідації традиційних інстанцій.

Про те, в якому із ЦНАП області ця послуга вже запрацювала, в Департаменті регіонального розвитку Черкаської ОДА інформуватимуть на офіційній сторінці в Facebook  https://cutt.ly/zyXZ3y4 .

 

Опубліковано в категорії Новини

Сьогодні для адміністраторів ЦНАП області проведено вебінар.

Тематика -  адмінпослуги соціального характеру у ЦНАП.

Організували захід Департамент регіонального розвитку ОДА спільно з фахівцями Департаменту соціального захисту населення ОДА.

Під час вебінару обговорили переваги і недоліки 3-х Моделей надання послуг соціального характеру у ЦНАП.

Наразі найбільш затребуваною Моделлю є застосування та підключення адміністраторів, або працівників структурних підрозділів, що виконують повноваження у сфері соціального захисту ОТГ до Програмного комплексу «ІІС «Соціальна громада».

Переваги такої моделі це:

- компенсація коштів за надання таких послуг до місцевого бюджету ОТГ;

- оперативна передача пакету документів від ОТГ до управлінь соціального захисту, що прискорює процес призначення соціальної допомоги та компенсаційних виплат;

- можливість оформити та отримати адміністративну послугу соціального характеру ближче до місця проживання.

6 ОТГ Черкаської області: Білозірська, Єрківська, Бужанська, Карашинська, Ротмистрівська, Руськополянська - вже підключені до відповідного програмного комплексу.

За інформацією фахівців Департаменту соціального захисту населення ОДА іншим громадам до кінця цього року  буде необхідно підключитися до ПК  «ІІС «Соціальна громада» і забезпечити на місцях прийом документів для надання послуг соціального характеру.


Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 6