joomla template

Меню користувача

Сортувати по даті: січня 2020

 Днями голова Смілянської райдержадміністрації Валерія Бандурко спільно з начальником відділу освіти, культури, молоді та спорту Василем Мельником відвідала Костянтинівську спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів. Голова райдержадміністрації оглянула навчальні приміщення та умови для перебування і навчання дітей, поцікавилася матеріально-технічною базою школи, обговорила з керівником закладу питання успішності учнів, а також поспілкувався з учнями школи. На даний час у школі навчається 231 учень, 71 з яких поглиблено вивчають біологію та хімію.

Опубліковано в категорії Новини

 24 січня голова Смілянської райдержадміністрації Валерія Бандурко з робочим візитом відвідала село Сунки.

 Голова РДА провела зустріч з Сунківським сільським головою Володимиром Дорошенком, на якій були розглянуті плани розвитку соціальної сфери села, інфраструктури та благоустрою в умовах процесу об’єднання територіальних громад. Обговорено питання завершення будівництва об’єкта «Амбулаторія загальної практики сімейної медицини». На цей час проводяться зовнішні роботи з утеплення, підведено комунікації водопроводу, здійснюються роботи щодо підключення інженерних мереж ЛЕП.

 За результатами робочої поїздки головою райдержадміністрації дано конкретні доручення відповідним управлінням та службам.

Опубліковано в категорії Новини

 З нагоди відзначення Дня Соборності України 23 січня в селі Залевки відбувся святковий концерт «Єдина родина це вся Україна» за участю самодіяльних колективів районного будинку культури. Артистів тепло зустріла громада села, сільський голова Валентина Федоренко та завідуюча клубом Надія Ткаченко. Поряд з українськими піснями лунали поетичні рядки Ліни Костенко, Василя Симоненка, Миколи Луківа. Глядачі подякували артистам за чудовий концерт гучними оплесками та квітами.

Опубліковано в категорії Новини

Ситуація на ринку праці характеризується позитивною динамікою. Зокрема, за останніми оприлюдненими даними Державної служби статистики України, кількість зайнятого населення у віці 15-70 років за 9 місяців 2019 року, у порівнянні відповідним періодом 2018 року, зросла на 219 тис. осіб та становила 16,6 млн осіб. Рівень зайнятості зріс з 57,2% до 58,3%.

Кількість безробітного населення (за методологією МОП) віці 15-70 років за 9 місяців 2019 року, у порівнянні з відповідним періодом 2018 року, скоротилася на 88 тис. осіб та становила 1,5 млн осіб. Рівень безробіття (за методологією МОП) знизився з 8,6% до 8,1% робочої сили.

Поліпшенню ситуації на ринку праці сприяла діяльність державної служби зайнятості.

Так, у 2019 році кількість роботодавців, які співпрацювали  з центрами зайнятості, збільшилася на 4 тис. та становила 206 тисяч. Клієнтами служби є представники як малого, так і великого бізнесу, які представляють різні галузі економіки. Кількість вакансій у базі даних державної служби зайнятості, у порівнянні з 2018 роком, збільшилася на 39 тис. та становила 1,2 млн одиниць.

Безпосередньо в центрах зайнятості послуги державної служби зайнятості в 2019 році отримали 2,1 млн громадян, які шукали роботу, з них 1 млн мали статус безробітного.

У 2019 році кількість унікальних користувачів сайту державної служби зайнятості (www.dcz.gov.ua) становила 1,9 млн осіб. На початок 2020 року створено 197 тис. електронних кабінетів роботодавців та 248 тис. електронних кабінетів шукачів роботи.

Кількість осіб, працевлаштованих за сприяння державної служби зайнятості, становила 826 тис. осіб. Більше половини з них були працевлаштовані протягом семи днів з дати звернення до служби зайнятості. Зокрема, на нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  працевлаштовано 11,4 тис. осіб, отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю та започаткували власну справу 2,4 тис. осіб. До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 200 тис. осіб.

У 2019 року за сприяння державної служби зайнятості 139 тис. безробітних проходили професійне навчання. Зокрема, кількість безробітних, які навчалися у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, зросла на 14% та становила 54 тис. осіб. Після закінчення професійного навчання 96% безробітних працевлаштовано.

Станом на 1 січня 2020 року  кількість безробітних, зареєстрованих в державній службі зайнятості, становила 338 тис. осіб та, у порівнянні з відповідною датою 2019 року, зменшилася на 4 тис. осіб.

 При цьому, звертаємо увагу, що інформація, поширена у ЗМІ щодо різкого зростання обсягів безробіття у грудні 2019 року, є некоректною, оскільки ринку праці притаманні сезонні коливання. Щорічно влітку потреба роботодавців на працівників, у порівнянні з зимовим періодом, суттєво зростає (у  сільському господарстві, переробній промисловості, транспорті, готельному та ресторанному бізнесі тощо) та, відповідно, скорочується кількість безробітних. Тому порівняння коректно проводити до показників відповідного періоду минулого року.

Детальна інформація  щодо ситуації на ринку праці та діяльності державної служби зайнятості розміщена на офіційному вебсайті державної служби зайнятості у рубриці «Аналітична та статистична інформація» (https://www.dcz.gov.ua/analitics/67).

Крім того, звертаємо увагу на методологічні особливості, які необхідно враховувати при використані даних щодо зареєстрованого ринку праці та безробіття за методологією Міжнародної організації праці (https://www.dcz.gov.ua/sites/default/files/infofiles/porivnyannya_bezrobitnyh.pdf).

 

Державний центр зайнятості

Опубліковано в категорії Новини

Належний рівень фізичної активності у поєднанні зі збалансованим харчуванням й профілактичною медичною допомогою є чи не основними складовими для збереження здоров’я шкільництва. На цьому наголосив заступник очільника області Юрій Лесюк. Сьогодні він відвідав Черкаську загальноосвітню санаторну школу-інтернат, де навчають та лікують дітей зі сколіотичними порушеннями І-ІІІ ступенів.

На сьогодні тут навчаються та частково проживають 554 учні з Черкас та області. Тутешні школярі мають проблеми з опорно-руховим апаратом, тож потребують ще й належного лікарського супроводу. Масажі, електро-, тепло- та водолікування – це не повний перелік тих послуг, які окрім навчання, тут отримують діти. Для цього створені усі умови, функціонує басейн та гуртожиток.

Втім, відповідно до ухваленого Верховною Радою України закону про повну загальну середню освіту, статус «санаторної» школа може змінити та переформатувати свою роботу. Освітяни уже звернулися з проханням переглянути ці положення закону до Президента. Поки питання статусу цих шкіл врегульовують на загальнодержавному рівні, відзначає заступник голови ОДА Юрій Лесюк, в області напрацьовують імовірні варіанти їхньої подальшої роботи.

– Наша першочергова мета – забезпечити всіх дітей, які навчаються, можливістю активно рухатися і отримувати профілактику захворювань, – наголошує він. – Виходячи з цього, повинні розраховувати ресурси та прописувати заходи. Санаторна школа – одна з кращих в області та єдина в обласному центрі, де діє басейн, має високі академічні показники та якісно нову матеріально-технічну базу. Ці напрацювання маємо зберегти. Нам ніхто не забороняє дофінансовувати з обласного бюджету певні заходи та напрямки, які ми вважаємо за пріоритетні. Зокрема й шкіл, які теоретично можуть частково переформатувати свою роботу, але й досі надаватимуть необхідні нам послуги відповідно до статутних положень. Ми розглядаємо й такий варіант.

Нагадаємо, на теренах Черкащини діють п’ять санаторних спеціалізованих шкіл. Зокрема для дітей з хронічними неспецифічними хворобами органів дихання, органів травлення, серцево-судинної системи та сколіозом. Вони всі перебувають на балансі Черкаської обласної ради. Їхнє утримання щороку вартує обласному бюджету 9-12 млн грн на один навчальний заклад. 30-40 % від суми, зокрема на фінансування роботи педагогічних працівників, надходить з освітньою субвенцією з державного бюджету. Вартість утримання визначається залежно від величини закладу, його наповнюваності, матеріально-технічної бази й об’єктів, які там є.

 

Опубліковано в категорії Новини
П'ятниця, 24 січня 2020, 11:42

Аномалія тепла утримується

 Друга декада надзвичайно теплого січня була теплішою ніж перша. Цього року середня за декаду температура повітря становила +0,6°, що на 7° вище кліматичної норми, і більш відповідала другій половині другої декади березня. На фоні аномального тепла спостерігався значний дефіцит опадів. Опади у вигляді мряки, невеликого дощу та снігу  спостерігалися протягом 4 днів, випало 1,5 мм опадів або 18% декадної норми. За такої погоди, сніговий покрив так і не сформувався, ґрунт був мерзлоталим, було переважно волого та хмарно.

 Уже більше тижня погоду Смілянщини формує Азорський антициклон, який став причиною «погодних катаклізмів», якій продовжують формувати аномально теплу погоду. Температурний фон на 5-9º вище кліматичної норми.

 Впродовж декади середньодобові температури коливались від  3° тепла до 1° морозу, що на  5-9° вище кліматичної норми. У найтепліший день 11.01 максимальна температура повітря підвищувалась до 7° тепла, поверхня грунту 17.01 прогрівалась до +6°. У  найхолодніші ночі 15,20.01 мінімальна температура повітря знижувалась до -3°, поверхня грунту 15.01 охолоджувалася до -3°. Максимальна швидкість вітру не перевищувала 13 м/с.

 Туман (15-17.01) а також ожеледиця (16.01) були небезпечними метеорологічними явищами погоди І рівня небезпечності (жовтий)..

 За консультацією синоптиків ,  у 3-й декаді січня утримається тепла з дефіцитом опадів погода. Упродовж декади очікуються коливання температури повітря від невеликих морозів до невеликих «плюсів» та періодичні невеликі опади, переважно у вигляді мокрого снігу та дощу.  За такої погоди встановлення снігового покриву не очікується.

 Радіаційний фон у Смілі становить 14 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

  

За даними метеостанції Сміла

Опубліковано в категорії Новини

23 січня Міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет разом з командою презентував оцінку чисельності наявного населення України станом на 1 грудня 2019 року.

За оприлюдненими даними, чисельність наявного населення України складає 37 млн 289 тис. осіб.

“Ці дані, на жаль, не враховують населення, що наразі перебуває на окупованих територіях. Це, звичайно ж, не означає, що ми забули про наших громадян, що залишаються там”, – зазначили спікери.

Основними перевагами оцінки чисельності наявного населення є те, що вона не потребує витрачання великих коштів і може проводитись з більшою періодичністю, ніж традиційний перепис. Потенційно вона має більш рівномірне охоплення всіх верств населення незалежно від соціального статусу.

Оцінка чисельності була проведена 3 методами:

– комбінований (дані мобільних операторів (отримано кількість номерів телефонів, якими користувалися клієнти протягом лютого-березня 2019 року) + дані статистичного обстеження домогосподарств (отримали дані по кількості карток на одного користувача мобільного зв’язку, а також відсоток користувачів мобільного зв’язку серед населення для кожної вікової групи та регіонів + дані реєстрів (люди віком 60 +, що одержують пенсію, а також діти до 14 років);

комбінований (дані статево-вікової структури населеннядані реєстрів (вираховувалися частки населення
 за статево-віковою структурою за даними Держстата та визначалася чисельність осіб
віком 60+ з урахуванням
пенсіонерів   із ОРДЛО, які приїжджають по пенсії. Після чого дані щодо чисельності осіб віком 60+ екстраполювалися на дані статево-вікової структури);

реєстровий (дані Державного реєстру фізичних осіб (визначалася загальна кількість зареєстрованих громадян у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків з урахуванням тих, хто відмовився від номера (РНОКПП) і тих хто помер + визначення активності (По кожному РНОКПП відбувалася перевірка щодо отримання громадянином будь-яких доходів, пенсій, звернень до інших державних установ для оформлення громадянином субсидій та/або закордонного паспорта + дані демографічних показників і міграції (до цієї кількості осіб додано дані щодо чисельності дітей, які вижили та міграційне сальдо разом із кількістю іноземних громадян, що перебувають на території України).

Беручи приклад з інших країн, які шукають шляхи як зробити перепис більш ефективним та якісним, Дмитро Дубілет повідомив, що в його подальших планах вивчити можливість проведення реєстрового або комбінованого перепису населення.

Нагадаємо, що раніше Дмитро Дубілет повідомив, що проведення оцінки чисельності наявного населення є одним з його топ-проектів та заощадить 2-3 млрд грн до бюджету 2020 року.

Над проектом працювали: Дмитро Дубілет – Міністр Кабінету Міністрів; Володимир Саріогло – завідувач відділу моделювання соціально-економічних процесів і структур Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України; Ігор Вернер – Голова Державної служби статистики України; Костянтин Пацера – Голова компанії Analytical Boutique; Марія Данюк – головний редактор проекту “РЕЙТИНГ. Бізнес в офіційних цифрах”; Павло Полікарчук – керівник проекту “РЕЙТИНГ. Бізнес в офіційних цифрах”; Олег Чертов – завідувач кафедри прикладної математики Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”.

Великий внесок в реалізацію проекту внесли мобільні оператори Київстар, Vodafone, Lifecell.

За інформацією Урядового порталу

Опубліковано в категорії Новини

Перше навчання з підготовки проектних ідей до Плану реалізації Стратегії розвитку Черкаської області на 2021-2023 роки відбулося 21 січня у Черкаському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Навчання охопило понад 60 осіб. Зокрема, представників структурних підрозділів ОДА, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади в області, Черкаського, Смілянського, Канівського, Кам’янського, Чигиринського районів, міст Черкаси, Сміла, Канів, об`єднаних територіальних громад, міських рад, громадських організацій, закладів вищої освіти.

Директор Черкаської агенції регіонального розвитку Любов Ропало розповіла учасникам про те, якою є мета розробки Стратегії розвитку області на період 2021-2027 роки та Плану її реалізації, про цілі стратегії, а також здійснила короткий інструктаж щодо заповнення проектної заявки.

Представник Департаменту регіонального розвитку ОДА Альона Богуш розповіла про можливі джерела фінансування проектів та умови подання проектів на конкурси для отримання фінансових ресурсів.

Фінальною частиною навчання було практичне заняття з написання проектної заявки до Плану реалізації Стратегії.

Наступне навчання відбудеться у м. Золотоноша 23 січня для представників Золотоніського, Драбівського та Чорнобаївського районів, а також м. Золотоноша.

Деталі ТУТ.

Опубліковано в категорії Новини

У Харківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості України оголошується набір серед зареєстрованих безробітних на навчання у лютому 2020 року.  Там можна вивчитися за професіями:

  • фрезерувальник,
  • верстатник широкого профілю,
  • виноградар,
  • монтажник гіпсокартонних-конструкцій,
  • швачка.

Ольга Самарська – начальниця відділу активної підтримки безробітних: «Ми допомагаємо у побудові успішної комунікації між роботодавцями та тими, хто хоче навчатися. Для безробітних Смілянщини це можливість отримати нову професію безкоштовно та бути конкурентними на місцевому ринку праці».

За детальнішою інформацією запрошуємо звертатися до Смілянського міськрайонного центру зайнятості (вул. Соборна, 68).

Опубліковано в категорії Новини

Виклики, що постали перед Україною, змушують нашу державу розвиватися швидше, а також надихають стати лідером Східної та Центральної Європи, наголосив Президент України Володимир Зеленський під час виступу на публічній сесії Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) у Давосі.

«Виклики, які постали перед нами, українцями, мобілізують нас і змушують рухатися швидше, надихають робити неймовірне й неможливе. Ми програмуємо себе на позитивне мислення, на амбітні завдання. Яким, на вашу думку, є завдання для країни, що втратила частину своєї території та є далеко не найбагатшою на Старому континенті? Стати лідером. Так, стати лідером Східної та Центральної Європи», – зазначив Глава держави.

Він підкреслив, що для досягнення цієї мети Україна має сприятливі кліматичні умови, вигідне географічне розташування, невичерпний аграрний та індустріальний потенціал, креативних і талановитих людей.

«У нас поки що немає тільки двох речей. Немає іншого варіанту, ніж бути успішними. Це – перше. І немає достатнього інвестування», – наголосив Президент.

Саме тому Володимир Зеленський закликав усіх стати акціонерами успіху нової України.

«Моя мета – щоб у підручниках поруч із кейсами Японії, Південної Кореї, Сінгапуру з’явилась Україна. Тож долучайтесь! Україна повинна стати інвестиційною Меккою Східної та Центральної Європи. Головним драйвером для економічного розвитку є можливість отримувати прибуток. І ми – одна з небагатьох країн, що зараз дозволяє заробляти такий високий дохід на інвестований капітал», – сказав Глава держави.

При цьому, за його словами, наша країна стає стабільним і передбачуваним ринком зі значними можливостями для розширення бізнесу.

Володимир Зеленський переконаний, що Україна може досягти лідерства у Східній та Центральній Європі, попри відставання у розвитку за останні роки.

«Нова українська влада будує рівні правила гри для всіх, очищує судову систему, діджиталізує процеси, втілює життєво важливі реформи та ухвалює життєво важливі закони», – наголосив він.

Президент відзначив проекти з ВЕФ, спрямовані на підтримку України, а також висловив сподівання на подальшу співпрацю.

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 7