joomla template

Меню користувача

Сортувати по даті: липня 2019

Президент України Володимир Зеленський 11 липня зустрівся з представниками НАК «Нафтогаз» і Міністерства енергетики та вугільної промисловості, щоб обговорити ситуацію на енергетичному ринку країни та можливості для зниження ціни на газ для населення.

Представник Президента у Кабінеті Міністрів Андрій Герус наголосив, що на енергетичних ринках України існує проблема монополізації, що не дозволяє споживачам та українській економіці користуватися конкурентною ціною на відповідні ресурси. Але є випадки, коли споживачі виграють від тенденцій конкурентних ринків. Як приклад він навів нещодавню ситуацію з нафтопродуктами: «Ми провели моніторинг цін і побачили, що оптові ціни суттєво знизилися, а АЗС не відреагували. Ми звернули на це увагу, АЗС дослухалися і зменшили ціну приблизно на 1 грн. Тобто 7 млн автомобілістів отримали зниження вартості, і це економія близько 1 млрд грн на місяць на нафтопродуктах».

Водночас актуальним питанням для споживачів залишається ціна на газ та електроенергію. За словами Андрія Геруса, за останні місяці відбулося зниження ціни на газ і є передумови для подальшого здешевлення вже в липні, а сумарне зменшення ціни газу за травень – липень становитиме близько 21%.

Присутній на зустрічі керівник інтегрованого газового бізнесу НАК «Нафтогаз України» Андрій Фаворов повідомив, що нині на європейському газовому ринку збільшився обсяг газу за рахунок пропозиції російського та американського скрапленого палива, що сприяє зниженню оптових цін. І, відповідно, Україна збільшила закупівлю цього енергоресурсу, який закачує у підземні сховища, – вже є 14,2 млрд куб. м, а на початок опалювального сезону планується вийти на 19-20 млрд куб. м. «У липні ми знизимо ціну для населення на 10,4%», – повідомив він і підписав відповідне розпорядження.

Андрій Фаворов також зауважив, що зниження ціни не суперечить умовам співпраці з Міжнародним валютним фондом, оскільки є реакцією на ситуацію на газовому ринку.

Заступник керівника Офісу Президента Олексій Гончарук звернув увагу, що вплинути на вартість газу може збільшення Україною власного видобутку. На його переконання, потенціал для цього є перш за все у стимулюванні використання вже отриманих ліцензій на видобуток корисних копалин.

«Цей напрям має бути пріоритетним. Також потрібно докладати максимум зусиль для залучення у цю сферу стратегічних інвесторів. Для цього ми створимо прозорі, належним чином підготовлені аукціони, щоб у інвестора було достатньо часу для надання якісної пропозиції», – наголосив Олексій Гончарук.

За словами заступника міністра енергетики та вугільної промисловості Михайла Близнюка, нещодавно завершилися конкурси щодо дев’яти ділянок для видобутку газу, внаслідок чого очікується 430 млн доларів інвестицій у збільшення газовидобутку від канадських, американських та українських інвесторів.

У зустрічі також взяла участь голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Оксана Кривенко, яка поінформувала про поточну ситуацію з тарифами газотранспортних компаній та можливості для іноземних компаній щодо зберігання газу в Україні.

Опубліковано в категорії Новини
П'ятниця, 12 липня 2019, 13:54

На засіданні комісії

12 липня 2019 року, в малому залі Смілянської районної державної адміністрації, відбулося чергове засідання комісії з питань призначення допомоги внутрішньо переміщеним особам на проживання та оплату житлово-комунальних послуг. Засідання комісії відкрив заступник голови райдержадміністрації, голова комісії Сергій ГЛІЗНЕЦОВ.

Кількість сімей, які звернулися за отриманням допомоги - 7. Всім продовжено виплату різних соціальних допомог і пенсій.

Також проведено засідання комісії з питань призначення адресної соціальної допомоги. Розглянуто 111 заяв. З них: 5 - на збільшення площі, 58 - на право призначення субсидії на житло, 41 - на фактично проживаючих, 7 - на призначення державних соціальних допомог малозабезпеченим сім'ям. Члени комісії задовольнили 109 заяв, 2 заявникам відмовлено.

Опубліковано в категорії Новини

Райдержадміністрацією видано розпорядження від 08.05.2019 № 71 «Про підготовку закладів соціальної сфери району та об’єктів житлово-комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років, яким утворено районну оперативну групу з координації робіт щодо своєчасної підготовки закладів соціальної сфери та об’єктів житлово-комунального господарства  до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років.

Сьогодні, 10 липня, у малому залі органів державної влади відбулось засідання районної оперативної групи з координації робіт щодо своєчасної підготовки закладів соціальної сфери та об’єктів житлово-комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років. Нараду провів заступник голови районної державної адміністрації, голова районної оперативної групи Сергій ГЛІЗНЕЦОВ.

У ході розгляду питання стану виконання основних заходів щодо підготовки закладів соціальної сфери та об’єктів житлово-комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років на засідання виступили завідуючий господарством комунального некомерційного підприємства «Смілянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Смілянської районної ради Петро Зарудніцький, начальник відділу освіти  райдержадміністрації Василь Мельник, головний спеціаліст сектору культури райдержадміністрації Наталія Міненко, головний лікар  комунального некомерційного підприємства «Смілянська багатопрофільна лікарня  ім. Софії Бобринської» Зоя Зирянова.

Про стан споживання енергоносіїв та розрахунки за надані послуги присутніх поінформував директор Смілянського району електричних мереж Віктор Дорошенко.

Підводячи підсумок, члени робочої групи вирішили вжити заходів щодо проведення ремонтних, підготовчих та пусконалагоджувальних робіт об'єктів соціальної сфери та їх котельного обладнання, своєчасно інформувати районну оперативну групу про загрози, які можуть виникнути при підготовці до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років. Забезпечити дотримання планів та графіків робіт з підготовки до осінньо-зимового періоду. Забезпечити проведення розрахунків за енергоносії з підприємствами – надавачами енергоресурсів. Створити необхідний резерв палива для роботи котелень з оптимальним заповненням резервних ємностей та вугільних складів.

Опубліковано в категорії Новини

Впродовж перших днів липня погоду Смілянщини формував Африканський антициклон, тому спостерігалась спекотна погода, коли температурний фон перевищував кліматичну норму на 3-6°. Проте, починаючи із 03.07, в наш край північні вітри принесли із собою арктичне повітря, яке зумовило відчутне похолодання. Впродовж періоду 03-07.07 середньодобові температури коливались в межах 18-22° тепла (норма-19°), проти 23-25° на початку місяця. Слабкі опади у вигляді зливового дощу спостерігались на Смілянщині 06.07 - опадів випало менше 1 мм.

За прогнозом Черкаського обласного центру з гідрометеорології 08 липня 2019 в нашому краї очікуються складні погодні умови : грози, вдень місцями град та шквали 15-20 м/с (І рівень небезпечності, ЖОВТИЙ)

За прогнозом синоптиків, поточний робочий тиждень дебютуватиме похолоданням та періодичними короткочасними дощами, грозами, при грозах шквали та ймовірний град. Температура повітря знизиться на 3-4º, при кліматичній нормі на цей час 19-20º, очікується 16-17º, що відповідає кінцю серпня-початку вересня. Ночі та ранки будуть прохолодними – 8-13º, що негативно впливатиме на теплолюбні сільгоспкультури, вдень комфортні – 18-23°. При цьому прогнози говорять про те, що повернення спеки не варто очікувати як мінімум до середини липня.

 Радіаційний фон у Смілі становить 15 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

 

 За даними метеостанції Сміла.

Опубліковано в категорії Новини

Україна зацікавлена у посиленні торговельно-економічної та інвестиційної співпраці з Канадою. Про це заявив Президент Володимир Зеленський під час спільного брифінгу з Прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо 2 липня у Торонто.

«Важливе місце в українсько-канадських відносинах посідає торговельно-економічна та інвестиційна співпраця. І ми хотіли б її посилити. Тому наші країни працюватимуть над розширенням дії двосторонньої Угоди про вільну торгівлю на сферу послуг та інвестицій», – повідомив Глава держави.

Він також зазначив, що разом з командою працює над тим, щоб умови ведення бізнесу в Україні були комфортними.

«Я щиро вітаю інвестиції в нашу країну канадських компаній, таких як Brookfield, TIU, Black Iron, Vermilіon. Вчора українська компанія разом з канадською «Верміліон Енерджі» виграли право на нафтогазові ділянки», – повідомив Глава держави.

Володимир Зеленський також подякував канадській стороні за чудову організацію Міжнародної конференції з питань реформ в Україні, яка стартувала 2 липня.

«Вірю, що цей форум стане ефективним майданчиком, адже наші амбітні плани потребують широкої підтримки міжнародних донорів», – зазначив Президент України.

Крім того, він підкреслив, що Україна вивчатиме досвід Канади з розбудови справедливої, щасливої та успішної країни.

Опубліковано в категорії Новини

Держкомтелерадіо розпочав прийом заявок для участі в конкурсі на здобуття щорічної премії Президента України «Українська книжка року».

Премія присуджується у трьох номінаціях: за видатні досягнення у галузі художньої літератури  –  книжковому виданню творів класичної або сучасної української прози, поезії, українських перекладів художньої літератури; за вагомий внесок у розвиток українознавства  – книжковому виданню творів, які формують знання про Україну, її народ, історію, культуру, науку, довідковому, енциклопедичному, краєзнавчому або картографічному виданню, виданню іншого твору україністики; за сприяння у вихованні підростаючого покоління — книжковому виданню творів дитячої літератури, посібнику або підручнику для дошкільників, учнів чи студентів.

На здобуття премії висуваються книги українською мовою, що видані в Україні протягом останніх трьох років, але не пізніш як за півроку до їх висунення на здобуття премії. Видання, висунуті на здобуття премії, мають бути довершені за змістом та видані на високому художньому і поліграфічному рівні.

Диплом лауреата премії видається кожному із співавторів твору. Лауреатам премії виплачується грошова частина премії, розмір якої становить  100 тисячгривень. При цьому 50 відсотків грошової частини премії виплачується авторовітвору (співавторам у рівних частках, якщо інше не передбачено в угоді між ними), 50 відсотків – видавництву або видавничій організації.

Заявка на участь у конкурсі подається Держкомтелерадіо до 15 листопада 2019 року разом із виданням. Вона  повинна містити інформацію про видання, що висувається на здобуття премії, автора (співавторів) виданого твору, видавництво або видавничу організацію, рік видання, тираж, обґрунтування висунення видання на здобуття премії, анотацію на видання. Висунення видань на здобуття премії здійснюється з дотриманням законодавства про інтелектуальну власність.

Заявку та видання (в 2-х примірниках) з поміткою «Щорічна премія Президента України «Українська книжка року» слід надсилати на адресу Держкомтелерадіо: 01001, м. Київ, вул. Прорізна, 2. Контактні телефони: 278-03-11, 279-59-61.

Нагадаємо, щорічна премія Президента України «Українська книжка року» започаткована відповідно до Указу Президента України від 16 грудня 2009 року  № 1058 з метою відзначення авторів, видавництв та видавничих організацій, які зробили значний внесок у популяризацію української книги та розвиток вітчизняної видавничої справи. Організаційне забезпечення роботи Комітету зі щорічної премії Президента України «Українська книжка року» покладено на Держкомтелерадіо. Детальніше про премію читайте за посиланням  http://comin.kmu.gov.ua/control/uk/publish/category/main?cat_id=88996

Опубліковано в категорії Новини

1. З 1 липня 2019 року відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, підвищено з 1 497 грн. до 1 564 грн.

У зв’язку з цим з 1 липня проведено перерахунок пенсій, а також надбавок і підвищень до пенсій, розміри яких визначають від прожиткового мінімуму, а саме:

- мінімальних розмірів пенсії за віком та пенсії у зв’язку з втратою годувальника, призначених відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», надбавок за понаднормовий стаж, що обчислені виходячи з розміру прожиткового мінімуму, - непрацюючим пенсіонерам;

- мінімальних пенсій за віком шахтарям, на яких поширюється чинність Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», - непрацюючим пенсіонерам;

- мінімальних пенсійних виплат особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам бойових дій та особам з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (285 %, 255 %, 225 %, 165 %);

- мінімальних розмірів пенсій, обчислених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»;

- надбавок, підвищень та інших виплат, розмір яких обчислюється виходячи з розміру прожиткового мінімуму (підвищення до пенсії ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань, надбавки до пенсії донорам, пенсії за особливі заслуги та ін.).

- максимального розміру пенсії до 15640,00 грн.

Перерахунок вищезазначених виплат проведено в автоматизованому режимі та не потребує додаткового звернення пенсіонерів до органів Пенсійного фонду.

Пенсіонери, які мають право на підвищення пенсії, пенсію в новому розмірі отримають у липні.

В області перераховано понад 223 тис. пенсій (цивільним та військовим пенсіонерам), середній розмір  підвищення становить 39,83 грн., додаткові видатки на місяць - 8,9 млн. грн.

2. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року № 543 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» підвищено пенсійні виплати:

2.1. Особам, які отримують пенсії на загальних підставах (цивільні пенсіонери) та мають страховий стаж для жінок 30 років, для чоловіків 35 років.

Загальний розмір пенсійної виплати з урахуванням передбачених законодавством надбавок та інших доплат до пенсії (крім пенсії за особливі заслуги перед Україною) на 01.07.2019 не може бути менше ніж 2000 грн.

В області перераховано майже 113 тис. пенсій, середній розмір підвищення становить 271,96 грн., додаткові видатки на місяць - 30,6 млн. грн;

2.2. Мінімальні пенсійні виплати особам з інвалідністю внаслідок війни (окрім учасників бойових дій та осіб з інвалідністю з числа учасників ліквідації аварії на ЧАЕС):

категорія

мінімальна пенсійна виплата

збільнення, грн

на 30.06.2019

на 01.07.2019

% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб

грн

% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб

грн

особи з інвалідністю внаслідок війни 1 групи

285

4 266,45

650

10 166,00

5 899,55

особи з інвалідністю внаслідок війни 2 групи

255

3 817,35

525

8 211,00

4 393,65

особи з інвалідністю внаслідок війни3 групи

225

3 368,25

360

5 630,40

2 262,15

 

В області перераховано майже 5,8 тис. пенсій (цивільним та військовим пенсіонерам), середній розмір підвищення становить 2 385,77 грн., додаткові видатки на місяць - 13,8 млн.  грн.;

2.3. Пенсії по інвалідності відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» особам, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи під час проходження військової служби (військових зборів), які проходили службу в органах внутрішніх справ, МНС (пожежники) та в інших військових формуваннях і внаслідок цього стали особами з інвалідністю.

З 01.07.2019 розмір їх пенсії по інвалідності обчислюється з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2019 року (4173 грн. х 5) / 7810,88 грн. (показник середньої  заробітної плати за рік, що передує перерахунку)).

Приклад: Особа брала участь у роботах з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у період проходження військової служби (військових зборів), має інвалідність 2 групи від захворювання, пов’язаного з виконанням обов’язків військової служби, втрата працездатності - 80 %.

Отримує пенсію по інвалідності відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», має статус особи з інвалідністю внаслідок  війни.

Загальний розмір пенсії на 30.06.2019 становив 3817,35 грн. (255 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність).

Загальний розмір пенсії з 01.07.2019, обчислений з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати на 01.01.2019, становить 10 467,38 грн.

 

Перерахунок пенсії проводиться в індивідуальному порядку.

На 02.07.2019 додаткові видатки обраховуються.

Опубліковано в категорії Новини

Сьогодні, 4 липня, працівники поліції приймали вітання з нагоди професійного свята.

Своїх підлеглих привітав начальник Смілянського відділу поліції Олег МІЩЕНКО. Він наголосив, що цьогоріч виповнюється 4 роки з дня створення Національної поліції України. Привітав колег зі святом, вручив нагороди.

Привітати співробітників у погонах завітав перший заступник голови Смілянської районної державної адміністрації Олексій ПЄЧНІКОВ. Він побажав трудовому колективу легкої служби, щоб вона не була тягарем, а лише гордістю, здобутком, тому що на сьогоднішній день на плечі поліції покладено великі надії. Олексій ПЄЧНІКОВ висловив упевненість, що кожеш з присутніх матиме достатньо натхнення для успішного виконання почесного обов'язку перед Вітчизною.

На урочистому зібранні висловили багато теплих слів на адресу жінок у погонах. Кращі працівники  відділу поліції за сумлінну службу, високий професіоналізм, вагомі особисті досягнення у виконанні службових обов'язків та з нагоди Дня створення Національної поліції України були нагороджені Почесними грамотами.

Опубліковано в категорії Новини

Смілянський міськрайонний центр зайнятості запрошує людей віком від 18 до 55 років пройти навчання у Центрах професійно-технічної освіти Держаної служби зайнятості України. Це унікальна можливість отримати робітничу професію БЕЗКОШТОВНО.

Навчальні групи формуються на замовлення роботодавців та за мірою наповнення. Це означає, що перед навчанням ви укладаєте договір з роботодавцем щодо працевлаштування. А одразу після закінчення навчання ви отримаєте направлення на роботу.

 Під час навчання зареєстровані безробітні отримують фінансову підтримку. А саме: компенсування витрат на проїзд, виплата матеріальної допомоги згідно з чинним законодавством, повне забезпечення усіма необхідними матеріалами.

 Ви маєте можливість брати участь у виставках, конкурсах професійної майстерності та інших заходах, що організовує служба зайнятості. Крім того, освоєння робітничої професії дозволить започаткувати власну справу. Кваліфіковані робітники можуть виконувати приватні замовлення.

 Після закінчення навчання присвоюється відповідна кваліфікація, розряд (категорія, клас) і видається свідоцтво про освіту державного зразка.

 Для Вас це вигідно та зручно. Смілянський міськрайонний центр зайнятості бажає Вам легко і приємно освоїти новий фах та знайти роботу своєї мрії. Звертайтеся до нас за подробицями: м. Сміла, вул. Соборна,68, тел. +38(04733)42526

Опубліковано в категорії Новини

Престиж армії зростає все більше. Обороноздатність, техніка та забезпечення військовослужбовців виходить на європейський рівень, про що свідчать чисельні реформи в цьому напрямку, які дійсно працюють. Тепер військові, які захищають рідну державу, мають престижну, почесну роботу та соціальні гарантії, пільги від держави для себе та своїх сімей, можливість працювати в елітних військах, кар’єрне зростання та самовдосконалення.

У теперішній моделі Збройних Сил України важлива роль відводиться професійно підготовленому сержантському та старшинському складу. Сержантам відводиться важлива роль та ряд посад рівноцінних офіцерським посадам, наприклад як головний сержант роти (батальйону). Наближення принципів підготовки, які прийняті у збройних силах країн – членів НАТО.

Взагалі цілеспрямовані успішні люди мають можливість досягти ще більшого успіху та кар’єрного зростання на службі в армії. Це також покладе початок успіху після звільнення зі служби, в цивільному житті чи то в бізнесі чи то в будь якій професійній діяльності, адже цілеспрямованість, витримка, впевненість в собі, численні пільги та соціальні гарантії нікуди не зникають. Допомога від держави у відкритті власного бізнесу а також підтримка ветеранських спілок та побратимів.

Проводиться набір на військову службу за контрактом громадян призовного віку, військовозобов’язаних віком від 18 до 60 років.

Громадяни України можуть обрати для проходження військової служби військові частини та установи за своїм уподобанням: у Сухопутних військах, Повітряних силах, військово-морських силах, десантно-штурмових військах, Силах спеціальних операцій.

Великими перевагами користуються елітні військові формування. До них відносяться військові частини десантно-штурмових військ, військові частини морської піхоти, військові частини сил спеціальних операцій. До військовослужбовців зазначених родів військ пред’являються підвищенні вимоги і передбачені збільшені премії.

Соціальні гарантії для військовослужбовців за контрактом

При укладанні контракту (на будь-який термін) робоче місце та середній заробіток не втрачається (у відповідності до ст.119 Кодексу законів про працю України під час дії особливого періоду).

З 01.01.2019 р. підвищено рівень грошового забезпечення для військовослужбовців військової служби за контрактом

Запроваджено одноразову грошову винагороду військовослужбовцям після укладення ними першого контракту в таких розмірах:

рядовим 8 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

сержантам (старшинам) 9 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

офіцерам 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Передбачено виплату грошової компенсації за піднайом житлових приміщень особам рядового та сержантського складу до 2,5 тис. грн., в залежності від регіону.

Слід нагадати, що військовослужбовці отримують дві додаткові виплати: оздоровчі – під час проведення основної щорічної відпустки, а також – матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань (за заявою військовослужбовця).

Грошове забезпечення військовослужбовця за контрактом в 2019 році становить:

Солдат, сержант першого року служби – від 10 200 грн.; командир роти – 16 000 грн. командир батальйону – 19 000 – 23 000 грн.; командир бригади – 26 000 грн.

Грошове забезпечення військовослужбовців збільшується разом з тривалістю військової служби, підвищенням військового звання та підвищенням у посаді,

Грошове забезпечення в підрозділах десантно-штурмових військ, військових частинах морської піхоти, військових частинах сил спеціальних операцій значно  вище.

Щомісячна грошова надбавка військовослужбовцям за виконання бойових завдань в ООС на лінії бойового зіткнення (на першій лінії – 10 тис. грн., на другій лінії – 4,5 тис. грн.).

Гарантується: забезпечення житлом (службовим житлом); можливість безкоштовно отримати вищу освіту у ВВНЗ (ВНП ВНЗ) без відриву від служби (за заочною формою навчання) для отримання освіти, спорідненої з цивільною; продовольче та речове забезпечення; щорічна основна відпустка із збереженням грошового забезпечення; безоплатна кваліфікована медична допомога у військово-медичних закладах охорони здоров’я; право на санаторно – курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах Міністерства Оборони України.

За піднайом житла військовослужбовцем держава компенсує – 2500 грн. щомісяця.

З більш детальною інформацією щодо військової служби за контрактом звертайтеся до Смілянського об’єднаного міського військового комісаріату за адресою: м.Сміла, вул. Ю.Кондратюка, 34, прийом з 9.00 до 13.00 години та з 14.00 до 17.00 години або за телефоном: 4-23-33, 4-23-31.

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 2