joomla template

Меню користувача

Сортувати по даті: березня 2019

Департаментом регіонального розвитку обласної державної адміністрації спільно із Черкаською міською профспілковою організацією Черкаської обласної профспілки «Солідарність» та Смілянською районною державною адміністрацією організовується проведення безкоштовного навчального семінару для підприємців щодо актуальних питань ведення бізнесу, зокрема скасування мораторію на перевірки, роз’яснення змін законодавства у сфері охорони праці, податків, а також інструментів для розвитку бізнесу.

Семінар відбудеться 12 квітня 2019 року, початок об 11-00 год. у приміщенні Міського будинку культури за адресою: м.Сміла вул. Соборна, 100.

Лектори семінару:

• Ракова Ольга, голова Черкаської міської профспілкової організації Черкаської обласної профспілки «Солідарність»;

• фахівці Управління Держпраці у Черкаській області, Головного Управління Держпродспоживслужби в Черкаській області;

• фахівці Департаменту регіонального розвитку обласної державної адміністрації.

Запрошуємо до участі у семінарі.

За інформацією відділу економіки та житлово-

комунального господарства райдержадміністрації

Опубліковано в категорії Новини
П'ятниця, 22 березня 2019, 13:23

«Євроінтеграція: сила можливостей»

Служба Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції разом з Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції реалізують інформаційну кампанію «Євроінтеграція: сила можливостей», спрямовану на підтримку виконання Угоди про асоціацію України з ЄС. Проект роз’яснює та популяризує практичні переваги та можливості, які мають або невдовзі отримуватимуть українці від євроінтеграційного курсу країни.

Опубліковано в категорії Новини


Опубліковано в категорії Новини

ТОП-3 області за найбільшим обсягом залучених «теплих кредитів»  населенням і ОСББ за 2014-2018 рр.:

- Київська –  560 млн грн;

- Львівська – 520 млн грн;

- Сумська – 400 млн гривень.

При цьому, рейтинг областей, де найактивніше утеплюються саме ОСББ, ще цікавіший:

  1. Рівненська –  94 млн грн;
  2. Запорізька – 71 млн грн;
  3. Київська (з м. Київ) – 69 млн гривень.

Як бачимо, «теплі кредити» популярні у різних регіонах країни. Залучити кошти на енергоефективні заходи допомагає ще й місцева влада. Нагадуємо, що сьогодні вже діє понад 100 програм додаткового відшкодування або відсотків, або частини суми «теплого кредиту».

«Водночас, звертаю особливу увагу родин, які отримують монетизовані субсидії, на можливості участі у програмі. Ви можете спрямовувати зекономлені кошти на утеплення осель, щоб ще більше заощаджувати», - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук. 

3 DSC_0150

Так, у рамках «теплих кредитів» відбувається ефективна синергія зусиль Уряду, місцевої влади та населення:

- з одного боку держава надає співфінансування на енергоефективні заходи у рамках «теплих кредитів»;

- з іншого боку – місцева влада;

- з третього – сам споживач, у т.ч. завдяки зекономленим на енергоносіях монетизованим субсидіям.

Деталі дізнавайтеся у сюжеті ТРК «Україна» за підсумками прес-конференції: https://www.youtube.com/watch?v=m73O58ezBs0

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

Опубліковано в категорії Новини
Понеділок, 18 березня 2019, 12:11

Проведено засідання робочої групи

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 09.08.2017 № 526-р «Про Національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки та плану заходів з реалізації її I етапу», на виконання розпорядження  облдержадміністрації від 04.12.2018 № 947 «Про затвердження плану заходів щодо реформування системи інституційного догляду та виховання дітей у Черкаській області на 2018-2026 роки», розпорядженням райдержадміністрації затверджено план заходів щодо реформування системи інституційного догляду та виховання дітей у Смілянському районі на 2019-2020 роки. З метою координації дій по виконанню в районі зазначених заходів, впровадження системи моніторингу та оцінювання процесу реформування, впровадження механізму прийняття рішень у найкращих інтересах дитини всіма суб’єктами забезпечення та захисту її прав, в райдержадміністрації створена міжвідомча робоча група.

15 березня, під головуванням заступника голови райдержадміністрації Сергія Глізнецова відбулося перше засідання міжвідомчої робочої групи з питань розвитку системи соціальних послуг, підтримки сім’ї та дітей. Сергій Глізнецов зазначив, що реформа інституційного догляду та виховання дітей передбачає надання допомоги у громаді, аби дитина виховувалась у родині. План заходів передбачає проведення оцінки потреб кожної дитини та її сім’ї, недопущення потрапляння дитини до інституції та з’ясування всіх обставин, за яких дитина зростатиме з рідними, або в іншій сім’ї, або ж в умовах, максимально наближених до сімейних. Соціальні послуги – комплекс правових, економічних, психологічних, освітніх, медичних, реабілітаційних та інших заходів, спрямованих на окремі соціальні групи чи індивідів, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги з метою поліпшення або відтворення їх життєдіяльності.

IMG_20190315_092640

На засіданні розглянуто питання стану  охоплення дітей та сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах, соціальними послугами та шляхи їх покращення. Такі соціальні послуги, як раннє втручання, денний догляд, «батьківський перепочинок», інклюзивність освіти, паліативна допомога та медико-соціальна реабілітація дітей з порушенням здоров’я - розвивати. 

IMG_20190315_092349

Наразі існує проблема вилучення дитини із сім’ї. В такому випадку потребує термінового вирішення питання тимчасового влаштування дитини. Як зазначила начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Зоя Баранюк, необхідно працювати над створенням в районі патронатних сімей, подальшим розвитком прийомних сімей, будівництвом дитячого будинку сімейного типу та малого групового будинку. Вказані заклади нададуть можливість на певний час влаштувати дитину в межах району, надати їй та її батькам необхідну допомогу. У випадку застосування крайньої міри - надання дитині статусу позбавленої батьківського піклування, її можна влаштувати у вказані сімейні форми до досягнення 18-річного віку. Позитивною тенденцією є стовідсоткове влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування первинного обліку, в сімейні форми виховання. Однак, в державних закладах по заявам батьків продовжує перебувати певна кількість дітей району, повернення яких до біологічних батьків поки що недоцільне.

На засіданні окреслено першочергові завдання щодо соціально-правового захисту дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, в тому числі тих, які з тих чи інших причин виховуються в державних закладах різного типу.

За інформацією служби у справах дітей райдержадміністрації 

Опубліковано в категорії Новини

DSC04601 

В області кожен житель має право отримати кваліфіковану медичну допомогу фахівців в комфортних умовах, не виїжджаючи за межі свого населеного пункту або області. Про першочергові медичні проекти розповів очільник області Олександр Вельбівець під час засідання Ради регіонального розвитку за участі Президента України.

Нині на Черкащині розпочали процес будівництва 23 лікарських амбулаторій, які будуть забезпечені новим та сучасним обладнанням, автомобілями та системою телемедицини. В результаті понад 74 тисячі мешканців області будуть охоплені якісними медичними послугами.

За словами голови ОДА, Черкаська область – одна із небагатьох областей України, де відсутня централізована оперативно-диспетчерська служба екстреної медичної допомоги. Тому одним із чи не найважливіших завдань Плану регіонального розвитку на найближчі три роки є будівництво головного корпусу Центру екстреної медичної допомоги з єдиною централізованою диспетчерською службою у місті Черкаси.

– У рамках цього проекту ми також плануємо придбати сучасне серверне обладнання та 50 автомобілів швидкої медичної допомоги, – додав керманич області. – Таким чином ми зможемо врятувати більше життів черкащан. Водночас цьогоріч завершуємо проект із створення агіографічного відділення Уманської центральної районної лікарні. Перший такий ангіограм вже встановлено в кардіоцентрі в місті Черкаси. Це комплексно вирішить питання скорочення на 40% рівня смертності від інфаркту міокарда.

Він додав, що нині сумною є статистика – щороку понад 30 черкащан потребують трансплантації клітин кісткового мозку. Проте лише декілька з них отримують цю можливість, вартість такої операції сягає від 150 до 200 тисяч євро.

– Ми вже розпочали процес створення Центру хіміотерапії з трансплантацією стовбурових клітин кісткового мозку, де людям, які страждають на тяжкі захворювання крові, проводитимуть операції аналогічні як за кордоном, але в 30 разів дешевше (вартість – 200 тис.грн.), – пояснив очільника Черкащини. – Адже особливо у такі складні життєві моменти людина має відчувати, що їй допомагає держава. Що державі не байдуже життя та здоров’я своїх громадян.

Олександр Вельбівець також зазначив, що в області планують провести повне оснащення та реконструкцію Центру спеціалізованої паліативної (хоспісної) допомоги Черкаського обласного онкологічного диспансеру, який зможе надати паліативну допомогу близько 900 особам.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Опубліковано в категорії Новини

c1034feeb8e544b33d1fc604d40ae043_XL-e1552464340942

У 2019 році Уряд продовжує фокусуватися на підтримці розвитку фермерських господарств та сільськогосподарської кооперації. Так, державна фінансова підтримка фермерства збережена та вдосконалена за основними минулорічними напрямами, а також доповнена новими, інформують в Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

Це зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета на відкритті третього Форуму фермерських технологій.

«Попит на нішеву фермерську продукцію з кожним роком зростає. Для забезпечення цього попиту, як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках, Уряд продовжує розглядати розвиток малого та середнього агробізнесу як один із пріоритетів і надавати державну підтримку для фермерів за багатьма напрямами», – прокоментував Віктор Шеремета.

Так, цього року для фермерів та кооперативів передбачена: 90% компенсація вартості дорадчих послуг, 80% компенсація вартості насіння сільськогосподарських рослин вітчизняного виробництва, 70% компенсація кооперативам вартості придбаного вітчизняного обладнання, 40% компенсація вартості придбаної с/г техніки та обладнання вітчизняного виробництва, здешевлення кредитів, бюджетна субсидія на 1 гектар новоствореним ФГ та бюджетна субсидія на 1 члена не новоствореного ФГ.

За словами Віктора Шеремети, окрім державної підтримки, одним із стимулів для розвитку фермерства в Україні є проведення виставкових заходів саме для фермерів на зразок «Форуму фермерських технологій». В рамках Форуму учасники мають можливість обмінятися корисною та спеціалізованою інформацією щодо фермерської діяльності, перейняти досвід успішно створених сільськогосподарських кооперативів в Україні, презентувати власну продукцію та укласти нові контракти на поставку.

За інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України 

Опубліковано в категорії Новини

dd01254b1ca43e6dd23f85fa60315d7d_1552478364_extra_large 

Президент Петро Порошенко під час засідання Ради регіонального розвитку Чернігівської області наголосив, що одним із пріоритетів розвитку держави має бути подолання бідності. «Ми не повинні забувати, що не лише Путін створює перешкоди на нашому шляху до успішної, заможної, європейської України. У нас є ще один ворог, не менш небезпечний ніж Путін. Ім’я цього ворога  – це бідність. Ми дуже добре знаємо, що багато людей у нас живуть дуже бідно», - зазначив Глава держави.

«Подолання бідності – це є точно невідкладне, життєво важливе завдання. Це надзвичайно важливий фронт. Ми мусимо це зробити не тільки заради бідних, але й заради всіх без винятку українців. Адже бідність – це загальнонаціональне приниження. Бідність – це психологічна травма для всього суспільства, гальмо в розвитку всієї держави», - також зазначив Петро Порошенко.

Президент пообіцяв, що на подолання бідності будуть спрямовані його особливі зусилля. «Три-чотири роки тому я не міг цього обіцяти. Бо не було фундаменту, був потрібен час, щоб відновити зростання економіки. Економіки, по якій завдала дуже важкого удару російська агресія та торговельно-економічна блокада, ембарго», - зауважив він.

За його словами, нинішній економічний підйом дає реальні підстави для його плану подолання злиднів: «Запам’ятайте чотири слова – це індексація, монетизація, компенсація і підтримка родин».

«У нашій програмі боротьби проти бідності сьогодні  ще один суттєвий компонент  – це допомога при народженні дитини», - сказав Петро Порошенко та додав, що допомога при народжені дитини має дві мети. «Перша – це є також боротьба з бідністю. Бо несправедливо, коли родина, яка не має дітей отримує такий же дохід, як і родина, яка має трьох, чотирьох, або більше дітей. Це означає, що вони вдвічі гірше живуть», - зауважив Президент.

«Друга мета – українців має бути більше. Я як багатодітний батько дуже добре знаю це, бо у мене четверо дітей», - сказав Петро Порошенко.

Президент наголосив, що сьогодні Уряд прийняв його пропозицію, ухвалив відповідну постанову. «Дякую Уряду за підтримку Президента і за підтримку багатодітних родин. З квітня – 1699 грн., і до кінця року майже 1800 грн. становитиме виплата на кожну третю і наступну дитину до виповнення їй 6 років», - повідомив він.

Також Глава держави нагадав, що про індексацію пенсій було прийнято рішення ще в 2017 році.  «З 1 березня відтепер, включно з 2019 роком, вже проводимо і проводитимемо щороку (індексацію – ред.). У Чернігівській  області  пенсія після перерахунку буде підвищена для 262 тисяч осіб. Середній розмір підвищення пенсій 530 грн. Я знаю, що це небагато. Ще включно до цього, 69 тисяч осіб на Чернігівщині отримають підвищення більше тисячі гривень», - сказав Петро Порошенко.

Водночас він зауважив, що найбіднішим пенсіонерам, тим, хто працював прибиральницями чи санітарками, і отримує мінімальну пенсію буде виплачуватися компенсація. «Це другий постріл у боротьбі з бідністю. Додаткова виплата щорічної компенсації найбіднішим пенсіонерам, цього року вона складе 2410 грн. І вже зараз виплачується. Таку виплату отримають більше 66 тисяч пенсіонерів області. І це справедливо. 1205 грн. у березні вже отримали. І 1205 грн. – у квітні», - сказав Президент.

Глава держави також нагадав про рішення монетизувати субсидії: «Відтепер держава не просто даватиме гроші газовим компаніям чи комунальникам. Гроші будуть віддаватися самим споживачам. Сьогодні в області отримають субсидію 142 тисяч домогосподарств». «В середньому обсяг субсидії складає є 1600 грн. А оскільки лютий був теплим споживання газу скоротилося на 30-35%. Березень ще тепліший, субсидія та сама, споживання газу може скоротитися на 40%. Тепер приходять гроші, людина має можливість перевірити лічильник, прикрутити газ, скоротити споживання і цих 40% від 1600 грн залишити собі. Додаткових ще 700 грн. пенсіонеру – це суттєва підтримка», - сказав він.

«Тут ми також маємо дві мети: енергонезалежність держави і енергоефективність», - підкреслив Президент. Він нагадав про сумнозвісний контракт 2009 року, за яким Україна взяла на себе зобов’язання платити, незалежно від того чи споживала чи не споживала, за 42 млрд кубічних метрів газу. Водночас він порівняв обсяги газу, які держава зобов’язалась споживати за контрактом з реально спожитими обсягами газу у  2017 році – 14 млрд кубічних метрів газу, а не 42 млрд куб. метрів газу. «В 2018 році ми спожили 10 млрд куб.метрів газу, а не 42 млрд куб.метрів газу. А в 2019 році споживання скоротили ще на 27%», - додав він.

«Ось це є результат нашої роботи. Це є зміцнення держави. Це – коли ми одна команда», - сказав Петро Порошенко.

Глава держави також підкреслив, що підвищено доплату військовим, які знаходяться на передовій, тепер вона становить 12 тис. грн. і 5,5 тис. грн. доплата тим, хто знаходиться на другій лінії. «Це є наші кроки у боротьбі з бідністю. Впевнений в тому, що рухаємося правильним шляхом», - додав Петро Порошенко

Він також наголосив, що обов’язково буде забезпечено підвищення мінімальної заробітної плати. Президент нагадав, що у 2015 році мінімальна зарплата була 1378 грн., це становило 63 долари. «У 2019 році при середньозваженому курсі 26,6 у гривнях мінімальна зарплата становитиме 4173 грн. і, відповідно, 154 долари», - повідомив він.

«Це ще не прорив, але це послідовне збільшення можливостей», - переконаний він.

Глава держави також особливо відзначив укріплення курсу гривні.

«Це є наша війна з бідністю: виплачувати належну  винагороду працівникові, виведення зарплат з тіні, легалізація, підвищення зайнятості, а відтак – збільшення надходжень до Пенсійного фонду, пристойні розмірі майбутніх пенсій. Кожен українець, починаючи з цього року буде відчувати, що щомісяця наше життя покращується, що бідність відступає», - резюмував Президент.

За інформацією офіційного інтернет-представництва Президента України

 

Опубліковано в категорії Новини

6-3

День українського добровольця –  це свято справжніх патріотів. Людей, котрі свідомо, за покликом серця в скрутний для держави час стали на захист кордонів своєї країни.

Цей день в Україні відзначається 14 березня  з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості. Саме в цей день перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон у селище Нові Петрівці під Києвом для проходження військової підготовки. Так, було сформовано Перший добровольчий батальйон Національної гвардії. Згодом, майже через місяць, 13 квітня 2014 року, Рада національної безпеки та оборони України оголосила про проведення антитерористичної операції у східних регіонах України.
Першими в зону воєнного конфлікту вирушили добровольчі батальйони та формування. Завдячуючи їхнім зусиллям вдалось не допустити швидкого просування ворога по українській землі. Подвиг учасників добровольчих формувань є символом справжньої мужності та героїзму людей, які стали на захист України, її незалежності, суверенітету і територіальної цілісності. Наразі на фронтах неоголошеної війни українські патріоти роблять усе можливе для забезпечення надійної оборони, недоторканності та територіальної цілісності української держави.

Схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих героїв-добровольців, яким не судилося повернутися до рідних домівок. Вони завжди залишаться в наших серцях. Вічна їм пам'ять!

Висловлюємо глибоку подяку всім жителям району, хто ніс і несе військову службу в зоні АТО, захищаючи українську землю, ризикуючи здоров’ям та життям. Ваша стійкість, витримка та самовіддане служіння українському народу гідне для наслідування прийдешніми поколіннями. Також, висловлюємо велику вдячність та повагу тим добровольцям, які сьогодні мужньо захищають честь і гідність рідної країни.
Слава Україні!

Опубліковано в категорії Новини
П'ятниця, 15 березня 2019, 14:54

Штормове попередження

  shtorm-817x410

Вдень 16 березня в Черкасах і області очікуються пориви вітру 15-20 м/с.

За даними Черкаського обласного центру з гідрометеорології

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 5