joomla template

Меню користувача

Сортувати по даті: лютого 2019

1 

15 лютого минає 30 років з дня виводу військ з Афганістану. Ця війна залишила невиліковну рану у серцях тих, хто брав участь у бойових діях. І сьогодні із десятками тисяч наших співвітчизників воїни-афганці на південно-східних рубежах боронять незалежність нашої держави. Вони є прикладом мужності і відваги, патріотизму і відданості військовій присязі.

Не оминула ця війна і наших земляків. З болем у серці згадують вони ті події, своїх полеглих товаришів. Напередодні цієї дати адміністрація територіального центру запросила воїнів-інтернаціоналістів с.Санжариха Олександра Ляшенка та Петра Гончара, які виконували свій інтернаціональний обов’язок у Афганістані з 1982 по 1985 роки. Олександр Петрович служив у прикордонних військах, Петро Миколайович – водій-механік танка Т-62.

Важкими були спогади цих мужніх чоловіків про ті часи, про друзів, які назавжди залишилися лежати у чужій землі. Та й самі вони майже щодня були на волосині від смерті.

Щоб зробити пам’ятною для ветеранів-афганців дату 30-річчя виведення військ, адміністрація терцентру подарувала їм костюми, які виділив для такого випадку салон «Сніжана» (керівник Л.Овчіннікова).

Ми засвідчуємо свою глибоку шану та повагу мужності воїнів-афганців, які, як ніхто, знають справжню ціну війни і миру. Від усього серця бажаємо всім, хто брав участь у бойових діях на території Афганістану та інших держав, родинного затишку, здоров’я, благополуччя, щастя, миру та добра.

За інформацією Територіального центру соціального обслуговування 

Опубліковано в категорії Новини

13 лютого 2019 року в малому залі будинку рад під головуванням першого заступника голови Смілянської райдержадміністрації Олексія Пєчнікова відбулося засідання міжвідомчої комісії районної державної адміністрації з питань протидії корупції, детінізації виплати заробітної плати в районі. В роботі комісії взяли участь: начальник Смілянського управління  Головного управління Державної фіскальної служби у Черкаській області, начальник Смілянського управління Державної казначейської служби України у Черкаській області, заступник голови районної ради, керівники зацікавлених структурних підрозділів райдержадміністрації, головний державний інспектор управління Держпраці у Черкаській області та запрошені керівники підприємств Смілянського району. 

IMG_20190213_141258

Розглянуто питання щодо причин нарахування заробітної плати менше мінімально встановленого рівня найманим працівникам у грудня 2018 року, про причини нарахування орендної плати з  земельних часток (паїв) платників району менше 5% та менше середньо обласного показника – 9,2% вартості паїв та про причини низької кількості найманих осіб на підприємствах району.

Перший заступник Олексій Пєчніков наголосив, що забезпечення життєдіяльності бюджетних установ району залежить від стану наповнення доходами місцевих бюджетів району, своєчасності та в повному обсязі розрахунків платників по нарахованих платежах до бюджету, додержання законодавства в питаннях  про оплату праці, підвищення рівня оплати праці найманим працівникам та виявлення резервів збільшення місцевих бюджетів району.

Заслухано звіти членів комісії та пояснення запрошених керівників підприємств району. 

IMG_20190213_140853

Обговорено питання про виплату заробітної плати менше мінімально встановленого рівня у грудні 2018 року, отримано пояснення від керівників підприємств, яких повторно попереджено про правильність подання звітності та додержання податкового законодавства при оплаті праці. 

IMG_20190213_140947 

В ході засідання комісії, керівники підприємств завірили комісію, що забезпечать перегляд ставок орендної плати за земельні частки (паї) в 2019 році не нижче середньообласного показника. Також вирішено провести додаткові звірки платників з Смілянським управлінням Головного управління Державної фіскальної служби у Черкаській області щодо кількості паїв, грошової оцінки земельних ділянок та інше.  

IMG_20190213_141058  

За результатами засідання надані відповідні доручення та прийняті рішення щодо подальшої  роботи  комісії, наступне  засідання заплановано на 15 березня 2019 року.

 

Опубліковано в категорії Новини

Була війна жорстока і кривава.

Горів вогонь і забирав життя

Учасникам боїв довічна буде слава!

І вічна пам’ять тим, хто йшов без вороття!


Сьогодні, напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 30-ї річниці виведення військ з Афганістану відбулися заходи за участі представників районної влади, членів спілки ветеранів війни в Афганістані, голів сільських рад, школярів, громадськості та воїнів-афганців. 

image-0-02-07-0d50d7760a00ceb1a29257df93c95b25a039dd345fa6fcc0c18c6f2a9685faa6-V

Учасники заходу поклали квіти до пам’ятних знаків загиблих земляків Сергія Бойка із села Санжариха та Володимира Палія з Носачева та вшанували пам'ять хвилиною мовчання. 

image-0-02-07-6a13f5eb52ad7fdba73cde3717ac8bbf72f1b044c934a1f1e55a47e1e09c258e-V

Довідково: День вшанування учасників бойових дій на території інших держав встановлено згідно з Указом Президента від 11 лютого 2004 року .15 лютого в Україні відзначатиметься День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30 річниця виведення військ з Республіки Афганістан. Саме 15 лютого 1989 року останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Відтоді ця дата увійшла в новітню історію як День пам'яті воїнів-інтернаціоналістів, День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Опубліковано в категорії Новини

52347560_1019566001587305_8756937381623365632_n-e1550071672702 

Найпопулярніші електронні сервіси доступні через Портал Адміністративних послуг Черкаської області. Віднедавна у переліку доступних тут е-сервісів і «Мій МедКабінет». Наразі він доступний для жителів Черкас, інформують у Департаменті регіонального розвиту облдержадміністрації.

Після запровадження Порталу, жителі області отримали вільний доступ до повної та актуальної інформації про адміністративні послуги. На сьогодні тут є інформація про 374 послуги. З них 74 доступні для замовлення в режимі он-лайн. Для того, щоб користувачі мали доступ до повної і достовірної інформації в сфері отримання адмінпослуг, ми постійно проводимо роботу з актуалізації інформації, яка розміщена на Порталі.

Навігація по сайту зрозуміла, максимально зручна і включає режим перегляду для людей з порушенням зору. В розділі Новини завжди можна ознайомитися з актуальними подіями в Україні, які стосуються сфери адміністративних послуг.

Сьогодні Портал адміністративних послуг Черкаської області – це спільна точка доступу до адміністративних послуг, як для громадян так і для бізнесу.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Опубліковано в категорії Новини

1113313-dostupni-liki-moz-zbilshilo-perelik-bezkoshtovnih-medikamentiv

Реалізація урядової програми «Доступні ліки» триває. І вже за період цього року за одержанням лікарської допомоги звернулось близько 19 тисяч пацієнтів, а лікарі виписали понад 40 тисяч рецептів жителям Черкащини. Про це сказав начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Михайло Лобас. Як зауважив керівник структури, договори уклали з більш ніж двома сотнями аптечних закладів.

Нагадаємо, з квітня 2017 року в Україні стартувала урядова програма «Доступні ліки», яка дає змогу громадянам отримувати низку препаратів безкоштовно або з невеликою доплатою. Нині за програмою пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та цукровим діабетом ІІ типу можуть отримати 258 препаратів, з яких близько півсотні – безкоштовно.

Зауважимо, на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань на 2019 рік нашій області передбачили на перший квартал року майже 8 млн грн. Із квітня відшкодування здійснюватиметься через Національну службу здоров’я України.

Водночас Михайло Віталійович нагадав про те, що Черкащина – у переліку п’яти областей, де вже цього року розпочнуть тестування електронного рецепта – пілотний проект у межах програми «Доступні ліки».

– Електронний рецепт – це справді еволюційний крок у розвитку електронної системи охорони здоров’я, – зазначає начальник управління. – Із появою E-рецепта лікар зможе впевнитися, що пацієнт, принаймні, відвідав аптеку та отримав призначені ним ліки. У цілому ж запорукою успішної реалізації ініційованих Президентом та Урядом програм із реформування медичної галузі є, зокрема, проведення інформатизації закладів охорони здоров’я.

Довідково:

Електронний рецепт – це цифровий аналог рецептів на паперових бланках. У ньому буде вказано, хто виписав рецепт та яку активну речовину призначено пацієнтові. Такий рецепт підписуватиметься електронним підписом. Цей документ одразу потраплятиме в систему, де його можуть побачити провізори. Пацієнт отримуватиме СМС-повідомлення з номером рецепту, який треба назвати в аптеці. Доступ до електронної системи рецептів буде обмежений.

Із розвитком системи «Електронне здоров’я», Е-рецепт удосконалюватиметься. У майбутньому він буде інтегрований з усіма медичними даними про пацієнта в електронній системі охорони здоров’я.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Опубліковано в категорії Новини

ca9d37f29cc14e7588cdbe87a3a803f3

За ініціативи першого заступника голови Смілянської райдержадміністрації Олексія  Пєчнікова неодноразово проводилися наради з приватними підприємцями-перевізниками, які обслуговують маршрути приміського сполучення в районі з питань надання якісних послуг по перевезенню.

Розглядалося питання щодо забезпечення виконання умов договорів з перевезення пасажирів на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території району. Особлива увага була прикута до проблемного маршруту № 135 «м. Сміла АС-2 –с. Плескачівка», а саме відновлення автобусного сполучення та  забезпечення належного, регулярного перевезення пасажирів.

Райдержадміністрацією постійно вживаються заходи щодо забезпечення якісного і безпечного автобусного сполучення по вище зазначеному маршруту та утримання доріг місцевого значення загального користування.

Повідомляємо, з 08.02.2019 відновлено рух автобусного сполучення по маршруту № 135 «м. Сміла АС-2 –с. Плескачівка» до с. Плескачівка.

Маршрут № 135 «м. Сміла АС-2 – с. Плескачівка»

(ч/з с. Козарєво, с. Сунки)

Режим перевезень: звичайний, щоденно

с. Сунки (рейс в 07-15, 13-00, 15-45) – щоденно, крім середи, п’ятниці, неділі

с. Плескачівка (рейс в 07-15, 13-00, 15-45) – середа, п’ятниця та неділя

Прямий напрямок (відправлення)

Зворотній напрямок (відправлення)

м. Сміла АС-2:

с. Козарєво:

с. Сунки (центр):

с. Сунки (кінцева):

с-ще Шевченко:

6-20; 7-15; 13-00; 15-45

6-30; 7-25; 13-10; 15-55

6-35; 7-30; 13-15; 16-00

7-35; 13-20; 16-05

7-50; 13-35; 16-20

с. Плескачівка:

с-ще Шевченко:

с. Сунки (кінцева):

с. Сунки (центр):

с. Козарєво:

8-10; 14-00; 17-00

8-25; 14-15; 17-15

6-40; 8-40; 14-30; 17-30

6-45; 8-45; 14-35; 17-35

6-50; 8-50; 14-40; 17-40


Опубліковано в категорії Новини

11 лютого перший заступник голови райдержадміністрації Олексій Пєчніков, голова Березняківської ОТГ Надія Гончаренко, староста села Велика Яблунівка Тетяна Комнатна і директор територіального центру Галина Кравченко привітали довгожительку с. Велика Яблунівка, Стеблянко Марію Іванівну з 104-річчям. 

image-0-02-05-227be07bb8e0570967523b93f095a64d8c404e3320e625ecb2d39af994ba207b-V    

Життєвий шлях іменинниці був тернистим. Скільки пережити і витерпіти довелося цій маленькій жінці, а в душі – сама доброта, любов, якась внутрішня сила і жага до життя. Всіх гостей, що завітали до її затишної оселі Марія Іванівна зустрічала сама, хоч і з допомогою ходунків.

Родом бабуся із Сумської області, з багатодітної сім’ї. Розпочала свою трудову діяльність у 1933 році наймичкою у господаря, потім були донецькі степи, куди переселили розкуркулену родину. Чоловік її пропав безвісти в роки війни, а вона весь час працювала в колгоспі різноробочою. Має 40 років трудового стажу. Згадує, як тяжко працювали, як старалися підняти колгосп, не знали вихідних і втоми.

Зараз разом із дочкою Любов Дмитрівною проживає у Великій Яблунівці, пишається, що має онучку, двох правнуків та двох праправнуків. Розповідає про своє життя бабуся Марія, витираючи сльози, але все чітко пам’ятає, що довелося пройти за сторічний шлях.

Гості щиро вітали довгожительку з такою датою і вручали квіти та подарунки. 

IMG-593da9b5b7d18b9999695ca9511a0f5f-V

Скромна, тендітна, лагідна… Марія Іванівна щиро подякувала, що не забули її відвідати, бо й сама не вірить, що прожила стільки років.

Тож хай Ваші роки, чудова сім’я, діти, онуки, правнуки додають Вам життєвої сили, оптимізму. Шановна Марія Іванівна, живіть в теплі, турботі на радість рідним і землякам!

image-0-02-05-e0baa72d5b62785d5234c74557b797db08fa7819c805e70c06481fd20cfe8f1c-V 

Опубліковано в категорії Новини

«Готувалися до випуску старанно всі без винятку слухачі, незважаючи на перенесений грип, застуду та зимові клопоти», - розповідає декан факультету Ліна Самура.

І ось цей день настав. 7 лютого усміхнені, радісні, вбрані в українські костюми, виготовлені власноруч головою ради ветеранів с.Ташлик Галиною Гузьман для кожного студента, зібралися всі у затишній залі сільської ради. Сільський голова Ольга Нельга, декан факультету Ліна Самура, голова ради ветеранів Галина Гузьман радо зустрічали ректора Університету ІІІ віку, директора територіального центру Галину Кравченко та завідуючу відділенням денного перебування Людмилу Король. 

20190207_124713

І от дійство розпочалося. Поважні студенти, середній вік яких 65 років, звітували про вивчений курс «Бо ти на землі людина». З їх вуст звучали вірші, чудові українські народні і сучасні пісні, які вони вивчили, готуючись до звіту.

Україна… Блакитні Карпати.

Україна… Зелені луги,

Україна… Усміхнена мати,

Україна… То синь-береги,

Наші душі у тебе в полоні,

І серця, й заповітні думки.

Розцвіли наче маки червоні,

Українських жінок рушники!

Ректор Університету Галина Кравченко щиро привітала всіх студентів з успішним закінченням IV курсу навчання і вручила колективу Почесну грамоту, а кожному слухачу сертифікати про завершення курсу «Бо ти на землі людина». До вітань долучилася сільський голова Ольга Нельга, завідуюча відділенням денного перебування Людмила Король, голова ради ветеранів села  Галина Гузьман. А місцеві фермери Віталій Чорнобривець та Антон Струтинський зробили чудовий подарунок усім студентам – оформили для них підписку на районну газету «Смілянські обрії». 

20190207_114947

У невимушеній розмові кожний розповідав, що найбільше сподобалося з вивченого курсу, високу оцінку давали запрошеним лекторам, гостям, психологам та  особливо пишалися тим, що вдалося подорожувати рідним краєм, побувавши в Чигирині, Каневі, Переяслав-Хмельницькому, Умані та інших цікавих місцях України, завдяки постійним спонсорам керівництву СТОВ «Агро-Рось» Анатолію та Володимиру Семиногам.

Відчувалося, що за 4 роки сформувався дружній колектив, якому цікаво разом, члени якого і в горі, і в радості допомагають один одному, які не байдужі до долі села, району, всієї України, бо за плечима кожного великий і славний життєвий і трудовий шлях. Свято завершилося спільним чаюванням зі смаколиками, які всі жінки приготували майстерно і з любов’ю.

А тепер вперед за новими знаннями, у V рік не менш цікавого курсу «Ми і світ».

За інформацією Територіального центру соціального обслуговування 

Опубліковано в категорії Новини

У Будинку Уряду під час публічного звіту Голова Держенергоефективності Сергій Савчук представив журналістам впроваджені ініціативи, які позитивно вплинули на економію енергоресурсів громадян, розвиток «зеленої» енергетики та активізацію інвестицій.

«Так, за останні 4 роки біля 2 млрд євро інвестовано в українські проекти з енергоефективності та «чистої» енергетики. З них майже половина, а саме - 800 млн євро - залучено саме у 2018 році. Це результат ефективних впроваджених за участю Держенергоефективності законодавчих змін у відновлюваній енергетиці, розвитку енергосервісу, запуску «теплих кредитів» тощо», - наголосив С.Савчук. 

1 GOL_6689_pp

Найбільше інвестицій у вітчизняну економіку та розвиток місцевого бізнесу додала відновлювана енергетика:

біля 500 млн євро - у встановлення більше 2100 МВт нових потужностей, що генерують тепло «не з газу»;

понад 1,2 млрд євро - у 1300 МВт потужностей відновлюваної електроенергетики.

Крім цього, останні 4 роки, у т.ч. продуктивний 2018 рік, відзначилися суттєвими здобутками:

6 млрд м3 газу у рік зменшено у 2018 р. у порівнянні з 2014 р. такими категоріями, як населення, бюджетна сфера та теплокомуненерго. Це означає, що близько 1,2 млрд євро у рік заощаджено на закупівлі імпортного газу;

більше півмільйона українських сімей (а це фактично вся Черкаська область) утеплилися та заощаджують до 70% на комунальних послугах завдяки співфінансуванню «теплих кредитів» із державного та місцевих бюджетів. У 2018 р. програмою скористалися ще 150 тис. родин;

- тільки за 2018 р. понад 1600 ОСББ модернізували багатоповерхівки за «теплими кредитами» на суму близько 470 млн грн., що більше, ніж за усі попередні роки разом узяті. Це свідчить про підвищення свідомості ОСББ щодо необхідності комплексно утеплювати будинки;

у 5 разів збільшено обсяг фінансування місцевих програм здешевлення «теплих кредитів»: із 34 млн грн. у 2015 р. до 170 млн грн у 2018 році;

- запроваджено монетизацію субсидій – ще один стимул та джерело для заощадження енергоресурсів;

у 10 разів збільшено кількість укладених енергосервісних (ЕСКО) контрактів у 2018 р. порівняно із 2016 р. (у 2018 р. підписано 210 ЕСКО-договорів на суму контрактів понад 200 млн гривень);

у 3 рази збільшено кількість місцевих органів влади, де впроваджено енергомоніторинг у бюджетній сфері: із 60 таких органів влади у квітні 2017 р. до 180 на кінець 2018 року.

- фактично за півроку тісної співпраці із закладами вищої освіти видано 440 атестатів для енергоаудиторів та фахівців з обстеження інженерних систем;

близько 7,5 тис. українських родин інвестували 151 млн євро у сонячні електростанції загальною потужністю майже 160 МВт. Більше половини усіх СЕС, а саме – майже 4500 - інстальовано саме у 2018 році;

у 3 рази зросли біогазові потужності: із 10 установок (15 МВт) на кінець 2014 р. до 33 установок (46 МВт) на кінець 2018 року.

С.Савчук підсумував, що у 2019 р. буде продовжено роботу у зазначених напрямах і сфокусовано особливу увагу на такі питання:

- удосконалення механізму стимулювання промислових підприємств до  енергоефективності;

- формування ринку послуг атестованих енергоаудиторів для проведення сертифікації енергетичної ефективності будівель;

- запровадження системи «зелених» аукціонів;

- розвиток прозорого та конкурентного ринку твердого та рідких біопалив;

- стимулювання енергетичної утилізації сміття.

Детальніше про досягнення, нові законопроекти та пріоритетні напрями роботи у 2019 дізнавайтеся у презентації на сайті: http://saee.gov.ua/uk/news/2773, (http://saee.gov.ua/sites/default/files/2018_19_report_07_02_2019.pdf).

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

тел/факс +38 (044) 590-59-65, saeepressa@gmail.com

www.saee.gov.ua

Опубліковано в категорії Новини

Традиційно щомісяця соціальні робітники звітуються про свою роботу. Цього разу на повістці дня були не лише якісне надання соціальних послуг, дотримання маршрутних листів і буденні проблеми, але й погодні умови, адже січень був надскладний у цьому плані: похолодало, накидало багато снігу, тож соціальним робітникам суттєво додалося роботи.

Треба сказати, вони справилися зі своїми завданнями, бо не було ніяких скарг та нарікань від підопічних. Люди своєчасно були забезпечені продуктами харчування та ліками. За січень соціальні робітники надали більше 50 послуг своїм підопічним, це на 10 послуг більше, ніж за минулий місяць.

У новому році обов’язковими залишаються перевірки надання якості соціальних послуг у селах району. Так 10 січня завідуючою відділенням допомоги вдома Людмилою Жук та соціальним працівником Оленою Демиденко здійснено таку перевірку соціальних робітників сіл Костянтинівка Марії  Козубенко та Валентини Терехової, с. Будки Світлани. Кудренко.  17 січня 2019 року перевірено роботу соціального робітника Тетяни Богатирьової з с. Плоске. 

P80206-120101

Під час перевірки було відвідано 19 одиноких непрацездатних громадян похилого віку, з них 7 осіб з 4 групою рухомості, які обслуговуються 3 рази на тиждень, та 2 особи  з 5 групою, яких відвідують кожного дня.

Виявлено, що всі соціальні робітники знаходилися на робочому місці по маршрутному листу. Послуги одиноким непрацездатним громадянам надавалися в повному обсязі за Державним стандартом згідно індивідуальних планів та договорів, укладених між відділенням соціальної допомоги вдома та одинокими. Записи щодо проробленої роботи в зошити відвідувань заносяться регулярно.

Соціальні робітники  активно провели роботу по  оформленню субсидій на тверде паливо та скраплений газ підопічним. Тому всі підопічні, хто потребує, отримують субсидію на тверде паливо  та житлово комунальні послуги.

Тож приємно, що в результаті всі старенькі тепло відгукуються про своїх сестер - милосердя, які, незважаючи на погодні умови, несвоєчасне завезення хліба в магазини, не розчищені вчасно дороги, відповідно до графіка відвідували стареньких, надавали якісні послуги і самі допомагали розчищати від снігу їх оселі.

За інформацією Територіального центру соціального обслуговування 

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 5