joomla template

Меню користувача

Сортувати по даті: жовтня 2019

Конкурс «Ліга професій» проводився у Державному навчальному закладі «Смілянський центр підготовки і перепідготовки робітничих кадрів». Змагалися команди з Кам’янки – «Драйв», з Городища – «Юніори», з Чигирина – «Квест», з Білозір’я – «Фрілансери». Смілянщину представляли діти з Макіївки, команда «Гламурні акули». Всі учасники – учні 9-10 класів. Підтримати друзів та розважитися приїхали учні зі Смілянських шкіл і Ротмістрівської ОТГ.

Ініціатор проекту «Ліга професій» - Черкаський обласний центр зайнятості. Ця гра проводиться вперше в Україні. Ідея належить Аллі Баранцовій – начальниці відділу організації профорієнтації: «Я вирішила створити такий захід, де діти знайомилися б із професіями з гумором та позитивом. Кожен навчальний заклад, кожен регіон – унікальний. Діти всі – неповторні. Дуже важко обирати кращих, адже всі діти талановиті, креативні, артистичні та активні.»

Перед початком заходу учасники та гості поласували вишуканими смаколиками від майстрів Смілянського центру підготовки та перепідготовки робітничих кадрів. Під час майстер-класів можна було дізнатися рецепти та технологію виготовлення десертів. Саша Хоменко – учень 6-Б класу Смілянської ЗОШ №3-колегіуму: «Я скоштував маршмеллоу, змочене у шоколадному фонтані. Це було надзвичайно смачно та видовищно. Прямо при гостях кулінари у красивих халатах готували такі кейк-попси.»

Стати кухарем, кондитером,  слюсарем-ремонтником, електрогазозварником, верстатником широкого профілю, слюсарем з ремонту автомобілів, штукатуром, лицювальником-плиточником, малярем можна на базі 9 класів. Студенти розповідають, що закінчують цей заклад і мають одразу декілька професій. Першокурсниця Катя Кострицька каже: «В майбутньому я матиму фах повара та офіціанта. З одногрупниками ми відвідували центр зайнятості і там нам пояснили, що для представників робітничих професій у нашому регіоні є робота. Я зрозуміла, що чим більше професій ти опануєш, тим більше можливостей на ринку праці.»

Учасники «Ліги професій» жартуючи знайомили глядачів з щоденною роботою різних працівників. Перемогу у конкурсі здобула команда «Драйв» із Кам’янки. Фото та відео можна переглянути тут

Кращі команди Черкаської області змагатимуться у фіналі «Ліги професій». Підтримати улюблену команду можна буде 14 листопада у Черкаському професійному ліцеї.

Інформація Смілянського міськрайонного центру зайнятості

Опубліковано в категорії Новини

31 жовтня у Смілянській райдержадміністрації під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Олексія Пєчнікова відбулося засідання міжвідомчої комісії райдержадміністрації з питань протидії корупції, детінізації виплати заробітної плати в районі.

На засідання були запрошені керівники районних підприємств.

Розглянуто питання: «Про причини нарахування заробітної плати менше мінімально встановленого рівня найманим працівникам у серпні та вересні 2019 року за даними Смілянського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, Державної податкової служби України Головного управління ДПС у Черкаській області».

За результатами інформацій, наданих учасниками засідання, члени комісії вирішили посилити контроль за своєчасним надходженням платежів до місцевих бюджетів, а також доручили відповідним службам щомісячно надавати комісії перелік районних платників, що виплачують заробітну плату менше законодавчо встановленого рівня, допускають скорочення кількості найманих працівників.

Опубліковано в категорії Новини

У Черкаському обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді відбувся обласний семінар-практикум директорів закладів позашкільної освіти на тему: «Сучасна концепція розвитку позашкільної освіти: традиції та інновації».

У семінарі взяли участь 35 працівників позашкільної освіти з різних куточків Черкаської області.

На початку заходу учасники ознайомилися з результатами участі закладів позашкільної освіти області в масових заходах з технічної творчості в 2018-2019 навчальному році та були нагородженні грамотами КЗ «Черкаський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді Черкаської обласної ради».

b2ap3_large_74643572_2639444302786656_9160399896375721984_n


На семінарі розглянули питання:

  • інклюзивна освіта в закладі позашкільної освіти;
  • сучасна концепція розвитку позашкільної освіти: традиції та інновації;
  • підвищення якості позашкільної освіти;
  • розвиток позашкільної освіти в умовах децентралізації;
  • зміни до нормативних документів з охорони праці та безпеки життєдіяльності в галузі освіти;
  • ознайомлення з мережею гуртків науково-технічного напряму області у 2019-2020 н.р., обговорення заходів щодо перспектив її збереження та розвитку.

Родзинкою семінару став MIND-тренінг, який провела завідувач лабораторії виховної роботи КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» – Валентина Кудін.

За інформацією Департаменту освіти і науки Черкаської ОДА

Опубліковано в категорії Новини

На сьогоднішній день одними із основних напрямків роботи адміністрацій є налагодження співпраці з міжнародними фінансовими та донорськими організаціями, інформування громадськості про актуальні конкурси і грантові можливості та допомога з написання заявок на грантові програми з метою збільшення обсягів залучення міжнародної технічної допомоги в область. Саме написання грантових проектів та програм для залучення додаткових коштів є надзвичайно важливим та актуальним в контексті обмежених фінансових ресурсів місцевих бюджетів.

Велике значення на позитивний результат оцінки грантової заявки і, як наслідок, фінансування її, здійснює саме вдала та якісна підготовка грантової заявки. Саме тому розроблено практичний путівник, в якому запропоновані методичні рекомендації, які допоможуть Вам скласти якісну проектну заявку (додається).

За інформацією відділу економіки та житлово-комунального господарства райдержадміністрації

Опубліковано в категорії Новини

У с.Перервинцях Драбівського району 24  жовтня відбувся обласний семінар з питань вокально-хорового мистецтва

У семінарі взяли участь 20 керівників вокально-хорових колективів та композиторів-аматорів Черкащини. Смілянщину  представляли:  методист  районного будинку культури Світлана Кривошея  та  директор  Балаклеївського сільського будинку культури Лариса  Зоріна.

Відкрила семінар заступник директора Черкаського обласного центру народної творчості Людмила Глухенко. Із аналізом творчих досягнень колективів вокально-хорового жанру області в умовах передачі закладів культури об’єднаним територіальним громадам виступила провідний методист відділу народної творчості  обласного центру народної творчості Лариса Гузніна.

Практичне заняття з народним аматорським хором Перервинцівського сільського будинку культури, який є одним із найкращих сільських хорових колективів області, провів його художній керівник, талановитий композитор, аранжувальник Анатолій Розсоха.

Творчу майстерню «Робота над звуковеденням та чистотою інтонування хорового твору» та презентацію своїх нових пісень провів композитор-аматор, викладач-методист циклової комісії народної пісенної творчості та баяну Канівського коледжу культури і мистецтв Уманського державного педагогічного університету ім.П.Г.Тичини Володимир Байкін.

В рамках семінару відбулась практична робота з композиторами-аматорами за участю заслуженого працівника культури України, художнього керівника народного аматорського ансамблю пісні «Ордана» Тальнівського РБК Миколи Вовка. Цей талановитий композитор-аматор презентував ще й нову свою пісенну збірку «Передзвони».

А  далі свої нові хорові твори презентували інші композитори-аматори: заслужений працівник культури України Михайло Коваль із Великохутірської обєднаної територіальної громади, а також Сергій Яковенко та Анатолій Ноздровський із Тальнівського району.

Всі  учасники  семінару  отримали велику  кількість практичних порад,  запозичили методи роботи  інших  керівників та  поповнили свій репертуар.  Тож  щира  подяка  організаторам обласного  семінару за  надану  можливість вдосконалювати  свої  професійні  навички та поповнювати  свій  багаж  знань для  розвитку  вокального  мистецтва.

За інформацією районного будинку культури

Опубліковано в категорії Новини

Вже другий місяць поспіль, щоп’ятниці, ветерани с.Ротмістрівка збираються у світлиці відділення денного перебування для занять фізкультурою задля покращення свого фізичного стану здоров’я. Але дбати лише про фізичний стан здоров’я в поважному віці - то замало для повноцінного життя. Саме тому ветерани виявили бажання зустрітися з фахівцем в області психології. Тому минулої п’ятниці на зустріч до ветеранів завітала Шаблій Любов Михайлівна, старша медсестра відділення межових станів обласної психіатричної лікарні.

Любов Михайлівна віддала роботі в області психіатрії понад 40 років, тож їй було чим поділитися з ветеранами. Заняття проходило у формі невимушеної бесіди, під час якої піднімалися теми гармонійного існування людини у суспільстві та  в сім’ї, секрети правильного харчування, основи фізичного та психологічного здоров’я людини в цілому.

Фахівець у своїй галузі, Любов Михайлівна надавала ветеранам практичні поради, наводила приклади з власного життя. Всім присутнім дуже сподобалася зустріч такого формату, вони подякували лектору та запрошували її на майбутні заняття.

 

Опубліковано в категорії Новини

В період 21-26 жовтня на Смілянщині спостерігалась не по сезону тепла погода з щоденними туманами, рясними росами та мрякою. Стійка тепла погода в цій декаді зберігається  вже 6 діб поспіль.

З поверненням тепла перехід середньодобової температури повітря через межу +10° вже затримався на 16 діб.

Середньодобова температура повітря упродовж тижня становила 10-12°, що вище кліматичної норми на 4-6° і більш відповідала середнім багаторічним значенням кінця вересня – початку жовтня.

Мінімальна температура в найхолодніші ночі 21,26.10 знижувалася у повітрі до 5°, на поверхні грунту 21.10 до 3°, на висоті 2 см від поверхні грунту 21.10 до 2°.

Опади у вигляді мряки,  туману та роси спостерігались упродовж 6 діб. Їх загальна кількість була незначною і становила  1 мм (від декадної норми становить 11%).

За консультацією синоптиків в наступні 7 діб характер погоди істотно не зміниться. Переважатиме хмарна, тепла як для цього часу погода з температурами вночі 4-9º, вдень 10-15º. Густі тумани та мряка залишаться додатковим джерелом вологи для рослин.

Лише в останні дні періоду до Смілянщини все ж «прорветься» холодне повітря із північних широт, температурний фон знизиться на 4-6º до кліматичної норми на цей час.

Суттєві опади (часом можливо із мокрим снігом) очікуємо 2-4.11.

Радіаційний фон у Смілі становить 13 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

Опубліковано в категорії Новини

Безперешкодно перевіряти якість харчування у дошкільних і шкільних закладах ініціює Держпродспоживчслужба області. Попередні механізми з упровадження таких заходів на Черкащині обговорили на нараді під головуванням заступника очільника області Віктора Карпенка.

Розпочали підготовчу роботу до цього процесу в Держпродспоживчслужбі області декілька місяців тому. До того служба проводила планові перевірки. Завдяки упроваджуваній установою превентивній роботі, в області за останні два роки вдалося уникнути спалахів отруєнь у дошкільних і шкільних навчальних закладах.

Готові підтримати ініціативу служби такого з інспектування НЗ на обласному рівні. Для цього треба напрацювати чіткий механізм дій, переконаний Віктор Карпенко. З цією метою при ОДА створять відповідну робочу групу.

– Для мене не зрозуміло, як можна ставити особисті підприємницькі  інтереси вище за збереження здоров’я дітей, – зауважив посадовець. – Зараз питання забезпечення якості харчування у навчальних закладах – серед головних. Вже завтра відбудеться всеукраїнська нарада під головуванням Прем’єр-міністра України. Також здоров’я та харчування дітей – питання номер один для Першої леді Олени Зеленської. Зрештою, ми всі розуміємо його важливість, адже самі виховуємо дітей. Звісно, матимемо супротив у цій роботі, адже дехто не проти збагатитися на дитячому харчуванні. Тому треба напрацювати такий механізм, який би став дієвим засобом забезпечення якісного харчування в школах.


Опубліковано в категорії Новини

Сьогодні, 24 жовтня, у малому залі засідань Смілянської райдержадміністрації, відбулася зустріч з народним депутатом України ІХ скликання від партії «Слуга народу» Олександром Завітневичем.

У розширеній нараді під головуванням народного депутата взяли участь керівництво Смілянського району та міста, сільські голови, керівники установ та організацій району та міста.

На засіданні обговорено ряд важливих питань соціально-економічного розвитку регіону. Серед них: початку опалювального сезону у місті Сміла, призову громадян на строкову військову службу та службу за контрактом, роботи комунального підприємства «ВодГео та багато інших. Народний депутат України запропонував ряд конкретних подальших дій щодо вирішення цих питань.

Олександр Завітневич акцентував увагу на питанні підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку: - Необхідно подавати ті проекти, які є реальними, і які громадянам дуже потрібні. При формуванні таких проектів перш за все необхідно думати про громаду, - наголосив народний депутат.

Олександр Завітневич повідомив про те, що з тих чи інших питань можна звернутись до його помічника - Людмили Бандурко. Також народний депутат додав, що поки не буде прийнятне рішення по 198 виборчому округу з виборами депутата-мажоритарника, він буде опікуватись округом і планує приїздити раз на місяць. Відкриття громадської приймальні народного депутата планується наступного тижня.

Опубліковано в категорії Новини

22 жовтня на виконання доручення Центральної виборчої комісії та Черкаської облдержадміністрації в Смілянській райдержадміністрації було відзначено почесними нагородами учасників виборчого процесу чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року.

Заступник голови Смілянської райдержадміністрації Сергій Глізнецов вручив Почесні грамоти і Подяки Центральної виборчої комісії за сумлінне виконання своїх обов'язків щодо організації підготовки і проведення зазначених виборів та сприяння Центральній виборчій комісії у здійсненні нею передбачених законодавством України повноважень. Під час вручення відзнак Сергій Глізнецов від імені Голови Центральної виборчої комісії Тетяни Сліпачук та Голови Черкаської облдержадміністрації Ігоря Шевченка привітав нагороджених, висловив їм подяку за їх вклад у забезпечення реалізації прав громадян та побажав їм міцного здоров'я, щастя, благополуччя, усіляких гараздів.

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 4