joomla template

Меню користувача

Сортувати по даті: вересня 2018

t_1_osinСередина вересня на Смілянщині характеризується жаркою, сухою погодою. Середньодобові температури повітря перевищували кліматичну  норму і коливались в межах від +15° до +20°.За другу декаду вересня  середньодобова температури повітря ставновила 17°, на 3° вище норми.  Літо в середині вересня  у всій красі!. Максимальна температура повітря  12,14,10,20.09 підвищувалась до +25-28°. Мінімальна температура повітря у найхолоднішу ніч 18.09 знижувалась  до +7°.Опади у вигляді сильного  зливового дощу спостерігалися  11.09, їх кількість  становила 36,6 мм.  Температура ґрунту на глибині 10 см у середньому за добу становила  +19º.

Прогноз погоди на далі у найближчі дві доби погоду на Смілянщині продовжить визначати область підвищеного атмосферного тиску та теплі повітряні маси, які поширюються з південного заходу Європи. Тому сонячна, суха та тепла погода збережеться. Вночі та вранці в окремих районах області слабкий туман. Температура повітря вночі +9..+14°, вдень +24..+29°. Пік потепління припадає на суботу, коли повітря прогріється до липневих значень.

У неділю Смілянщина опиниться під впливом атмосферних фронтів, що переміщуються із Західної Європи, за якими почне надходити прохолодна повітряна маса і характер погоди зміниться. Похолодає. Літній температурний фон швидко «стрибне» в осінь. Вночі місцями, в основному у західній половині області, вранці і вдень на решті території очікуються дощі. Вітер південний з переходом на західний, помірний, в денні години в окремих районах сильний поривчастий, місцями по області. Температура повітря вночі +4..+9°, вдень +13..+18°.

  Радіаційний фон у Смілі становить 13 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

 За даними метеостанції Сміла

Опубліковано в категорії Новини
П'ятниця, 21 вересня 2018, 13:46

Вони наближали Перемогу

22 вересня, у День партизанської слави, ми вшановуємо славетних ветеранів, усвідомлюючи, що кожен з нас має змогу жити, вчитися, виховувати дітей тільки тому, що в суворі часи війни  відважні герої не дали загарбникам господарювати на нашій землі.

Із  учасників партизанського руху на Смілянщині залишилася на сьогодні тільки жителька с.В.Яблунівка Ткаченко Ніна Василівна.

Із почуттям вдячності та поваги завітали у святковий день до цієї маленької, але мужньої жінки завідуюча відділенням територіального центру Мифодюк Н.І., секретар сільської ради Тищенко І.І., соціальний робітник Горобенко Т.Ю.

IMG-52e4de697dbce47f81c06f8a9c34a90e-V

IMG-8023c1c78ba6470d1bcc2a1d2f635bd8-V

Ніна Василівна розчулилася до  сліз, дякувала за  подарунки до свята, за увагу, за те, що пам’ятаємо про її маленький внесок у велику Перемогу.

Разом із чоловіком Олександром Антоновичем, з яким вони в парі уже 72 роки, розповідали про своє життя, про молодість, воєнні роки. Скільки в їх очах любові одне до одного і до людей!

Вклоняємося Вам і дякуємо за Вашу мужність та безстрашність.

IMG-a047a252d595fa7aa053928923af2400-V

Нехай ще багато років сходить для Вас ласкаве сонечко! Родинного затишку Вам, благополуччя, миру, доброго здоров’я та спокою, віри у краще майбутнє дітей та онуків!

Опубліковано в категорії Новини

Нова хвиля звернень шахраїв від імені керівництва фіскальної служби до бізнесу, посадовців, депутатів!

Як і раніше, вимагателі поводяться вкрай зухвало, напористі і переконливі. І за повідомленнями платників, удосконалили методи роботи й значно розширили коло своїх об’єктів.

 Позиція керівництва головного управління ДФС у Черкаській області з даного приводу є незмінною.

Начальник Смілянської ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області Анатолій Мовчан наголошує, що ніхто не може телефонувати з незаконними вимогами від імені ДФС і вимагателі не мають жодного відношення до служби.

Анатолій Мовчан зазначив, що фіскали постійно застерігають бізнес від виконання незаконних вимог зловмисників.

Тож більшість з тих, до кого звертаються шахраї, рішуче відмовляються співпрацювати з псевдо фіскалами.

ДФС закликає платників бути обачними і протистояти зловмисникам.

Опубліковано в категорії Новини

Її життя нічим не відрізняється від інших 80-річних ровесниць. Корінна жителька с.Балаклеї Жиранда Олена Олексіївна не любить згадувати тяжкі часи: дитинство у період війни, післявоєнні поневіряння, рано залишилась вдовою з дочкою на руках і її величність робота, якій віддала все своє трудове життя.

Всі в селі знають, яка це активна, непосидюча, енергійна, і надзвичайно добра жінка. Вона учасниця художньої самодіяльності – співає у народному колективі «Журавка», донедавна слухач Університету ІІІ віку «Осіннє золото», а ще активний і незамінний волонтер. Незважаючи на роки, має струнку поставу, неабияку рухливість і встигає скрізь: відвідує  своїх одиноких  подруг, допомагає по городу, пригощає всю вулицю вирощеними фруктами.

З нею цікаво спілкуватись, вона так і випромінює позитив, має природнє почуття гумору.

17 вересня цього року до оселі Олени Олексіївни завітали гості, щоб привітати з 80-річним ювілеєм. Це сільський голова с.Балаклеї Ростислав Ситник, секретар Олена Благовісна, директор терцентру Галина Кравченко, а також подруги по Університету ІІІ віку та ансамблю «Журавка».

IMG_20180917_131031

Аж розгубилась бабуся Олена, не чекала такої уваги.

Проте видно було, як засяяли очі, як посміхалось обличчя – приємно було, що її не забули в такий день і привітали.

IMG_20180917_131319

Вона щаслива, тому що має дочку, онуків, правнуків і таких уважних колег та односельців.

З роси, й води Вам, шановна Олено Олексіївно!

Опубліковано в категорії Новини

2002690

– Підтримка учасників АТО, як і раніше, серед першочергових завдань влади. В цьому питанні важливим є системний підхід. Тож об’єднуємо зусилля як державних структур, так і спілок самих бійців, аби допомога була максимально адресною. Для цього реалізуємо низку програм та проектів.

Зауважу, в області нині офіційно зареєстровано майже 9,5 тисяч учасників бойових дій та понад 500 інвалідів війни. Окрім того, маємо на сьогодні 269 осіб у статусі члена сім’ї загиблого. У межах обласної комплексної програми «Турбота» ми змогли надати матеріальну допомогу більше 2,5 тисячам учасників АТО на 1,3 млн грн, а також майже 1,3 тисячі членам сімей – на близько 400 тис. грн. Одноразову допомогу в 50 тис. грн виплатили 4 родинам загиблих.

А тепер детальніше про допомогу бійцям та їхнім сім’ям у розрізі напрямків:

Оздоровлення бійців, психологічна реабілітація

Цього року з держбюджету нашій області виділили більше 700 тис. грн на психологічну реабілітацію атовців, а ще майже 1 млн грн – на професійну адаптацію. Маємо на сьогодні відповідно 33 та 85 бійців, які отримали такі послуги. Оздоровлення військових у санаторно-курортних закладах не втрачає актуальності. 2,5 млн грн передбачила Черкащині держава. 116 жителів регіону вже оздоровились у лікувальних закладах країни. Між тим є можливість одержати оздоровчі послуги й у місцевому санаторії на умовах співфінансування. На це з обласного бюджету виділили 600 тис. грн та вже розподілили більше половини коштів на придбання путівок.

Медичне забезпечення

Бійці і нині мають змогу пролікуватися в Центрі реабілітації учасників АТО, що на базі обласного госпіталю. Таких уже 900 на сьогодні. Між тим, у медзакладах Черкащини лікарі провели майже півтори сотні курсів стаціонарного лікування військових.

Є змога одержати й послуги з пільгового зубопротезування. Кошти на це передбачають у місцевих бюджетах. І натепер майже 2 сотні бійців пройшли таке лікування.

Оздоровлення дітей атовців

В області особливу увагу приділяємо дітям пільгових категорій, зокрема атовців. Цього року вдалося оздоровити близько 3 тисяч дітлахів цієї категорії, а також 38, батьки яких загинули під час військових дій на Сході країни. У таборах, поміж яких і військово-патріотичні, для дітей організовували виховні заходи, зустрічі з військовими, учасниками АТО. Вони на добровільних засадах працювали з таборянами.

Поліпшення житлових умов родин бійців

Цього року Черкащині виділили 32 млн грн, відповідно до 719-ї Постанови КМУ, для виплати грошової компенсації атовцям на придбання нового помешкання. У переліку одержувачів – 35 бійців з інвалідністю І-ІІ групи та сім’ї загиблих учасників АТО. Торік, зауважу, на обліку перебувало 34 бійці. Усі вони одержали грошову компенсацію й відповідно придбали квартири.

Окрім цього, вже 33 черкащанини скористались вигідними умовами обласної програми кредитування житла. На її реалізацію цього року з обласного та місцевих бюджетів передбачили близько 14 млн грн. Кількість же бажаючих взяти кредит зростає. На сьогодні таких уже близько 200.

Земельні ділянки для бійців

Все більше бійців одержують земельні ділянки. Головне управління Держгеокадастру в області видало накази про дозвіл на розробку проектів землеустрою вже більше 7,5 тисячам бажаючих. У цілому їх в області більше 13 тисяч. Отримали ж у власність земельні площі близько 6 тисяч військових. А це понад 10 тис. га.

Зайнятість військових

Водночас із працевлаштуванням бійцям допомагає обласна служба зайнятості. Лише за період цього року 270 осіб знайшли роботу. Загалом же за сприяння служби вдалося працевлаштуватись майже 1,8 тисячі осіб. А ще 136 змогли відкрити власну справу, частину забезпечили тимчасовою зайнятістю та професійним навчанням.

Нагадаємо, наприкінці минулого тижня відбулось розширене засідання Центру допомоги учасникам АТО. Під час нього розглянули низку актуальних питань щодо підтримки бійців. У засіданні взяли участь керівники департаментів та управлінь ОДА, заступники голів районних державних адміністрацій та міських рад, служби зайнятості, районних і міських центрів допомоги учасникам АТО та громадськості, безпосередньо бійці.

 

Опубліковано в категорії Новини

16 вересня,  в мальовничому селі Балаклея,  зібрались кращі  творчі колективи Черкащини на обласне свято  «Мистецька толока». З благословення матінки-природи, важкі дощові хмари відійшли і подарували  гожу днину всім гостям свята та глядачам.

Свято розпочалось святковою ходою колективів-учасників. Відкрив свято голова Балаклеївської сільської ради Ростислав Ситнік, який подякував всім учасникам заходу, що знайшли можливість і завітали до села Балаклея на обласне дійство.

received_288426458655981

received_538065976651897

Смачним короваєм  зустріли наші земляки гостей та організаторів свята директора Черкаського обласного центру народної творчості Тамілу Іванову, яка  подякувала господарю села за чудовий прийом колективів та вручила кожному колективу грамоту Обласного центру народної творчості за участь у святі. В свою чергу гостинна  Балаклея вітала кожний колектив смачним короваєм  та  пам’ятним сувеніром.

received_461382681035773

FB_IMG_1537254527821

Після нагородження до вітального слова запросили Лідію Зайву, помічника народного депутата України Сергія Рудика, яка висловила своє захоплення від організації та проведення такого масштабного свята, кількості колективів, які завітали на Смілянщину, від їх таланту, яскравих костюмів та вроди.

У цьому яскравому дійстві, яке  організували та провели фахівці  Черкаського обласного центру народної творчості у співпраці з працівниками районного будинку культури та Балаклеївського сільського будинку культури , взяли участь 25 сільських аматорських колективів із Черкаського, Кам'янського, Городищенського, Шполянського, Золотоніського, Драбівського, Тальнівського та Уманського районів, Білозірької об’єднаної територіальної громади.

FB_IMG_1537254384621

Під час проведення свята  працювала  «Галявина майстрів», де свої цікаві роботи презентували  народні майстри Смілянщини.

FB_IMG_1537254546151

Більше чотирьох годин  дарували свою творчість аматори Черкащини  жителям Смілянщини.  Пісні у прекрасному виконанні  змінували професійно виконані  хореографічні колективи.  Вигуки «Браво!»  постійно лунали від вдячних глядачів. Такого дійства в  Балаклеї не було давно.

FB_IMG_1537254649057

Фінальним акордом цієї феєрії сільських талантів став виступ вокального ансамблю «Матусяни» Матусівського сільського будинку культури  Шполянського району (художній керівник Володимир Сівак) та вокального гурту «Отаман» Смілянського районного будинку культури (керівник Василь Гончаренко).

FB_IMG_1537254393655

Доброзичливі господарі пригощали всіх смачною кашею та духмяним трав’яним чаєм. Дякуємо за спонсорську допомогу в організації свята Юрію Сегеді,  директору ДП «Смілянський лісгосп».

Особлива подяка всім творчим колективам, що завітали до Смілянщини! Чекаємо нових зустрічей!

Опубліковано в категорії Новини

Автопарк черкаських рятувальників поповнився новою технікою. Ідеться про пересувний пункт управління. Його презентували під час урочистостей до Дня рятівника.

20180914_151839

20180914_160100

Як наголосив голова Черкаської ОДА, питання підвищення рівня цивільного захисту на Черкащині перебуває на постійному контролі обласної влади. Він подякував колективу обласного управління ДСНС за продуктивну співпрацю.

20180914_160209  

– Система цивільного захисту області діє злагоджено та результативно, – наголосив Юрій Ткаченко. – Це ми бачимо щоразу під час надзвичайних ситуацій та їхнього запобігання. Буревії минулого літа, пожежі на торфовищах, зимова негода – це все було нашим спільним тестом. І вважаю, що ми його успішно склали. Водночас виконання всіх цих важливих завдань неможливе без сучасної техніки. Пересувний пункт управління був якраз однією з нагальних потреб. На його придбання спрямовано кошти з обласного та державного бюджетів. Загалом понад 1 млн грн. Що приємно: цей пересувний пункт – робота місцевого підприємства.

Нагадаємо, голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко є керівником цивільного захисту області.

Опубліковано в категорії Новини

20180914_110833

Унікальний проект продовжують втілювати на Черкащині. Черговий скринінговий центр «Здоров’я жінки» запрацював в області. Його відкрили у Смілі на базі міської лікарні ім. Т. Г. Шевченка.

Цей проект зініціювала Черкаська ОДА спільно з Черкаським обласним онкологічним диспансером. Щороку в області обстежують 300 тис. жінок, із них – у 4,5 тис. виявляють рак. Часто на пізніх стадіях.

– Спільно із фахівцями ми визначаємо пріоритети для галузі охорони здоров’я, – наголосив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Оскільки наше завдання – системно вирішувати ту чи іншу проблему. Саме тому ми розпочали цей проект – створення всіх потрібних умов для профілактики онкологічних хвороб у жінок. Скринінгові центри – це охоплення більшої кількості жінок і виявлення онко на ранніх стадіях, якісна діагностика максимально близько до дому. Тобто більші шанси на одужання та життя.

20180914_110124

Усі скринінгові центри інформатизовані. Дані кожної пацієнтки заносять в електронну картку. База зберігається в обласному онкодиспансері. З його фахівцями працівники скринінгових центрів можуть консультуватися онлайн.

– Нашим проектом передбачено відкриття п’яти скринінгових центрів, – зауважив очільник області. – Чотири з них уже працюють: у Черкаському обласному онкологічному диспансері, у центральних районних лікарнях у Звенигородці й Умані, Смілянській міській лікарні ім. Т. Г. Шевченка. На черзі – Золотоноша. Важливо, що в таких центрах обстежують жінок не лише з тих районів, де вони розташовані, а й із прилеглих.

Проект реалізовано коштом Державного фонду регіонального розвитку України та місцевих бюджетів. Зокрема, на закупівлю обладнання спрямували майже 19 млн грн.

20180914_110759

20180914_110307

20180914_104946


За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Опубліковано в категорії Новини

20180914_112213

Хворі на ниркову недостатність Смілянщини та прилеглих районів отримуватимуть життєво необхідне лікування максимально близько до дому. У Смілі на базі міської лікарні ім. Т. Г. Шевченка відкрили філію відділення нефрології та діалізу Черкаської обласної лікарні.

20180914_112200-1

20180914_112050

ут встановили 10 сучасних апаратів «Фрезеніус», систему очищення води та подбали про всі стандарти якості. У відділенні амбулаторно лікуватимуть 26 пацієнтів. Відкриття цієї філії стало можливими завдяки державно-приватному партнерству. ДП «Діасервіс Плюс» інвестувало сюди понад 12 млн грн.

20180914_111327

– Раніше такі пацієнти змушені були з усієї області тричі на тиждень з’їжджатися до Черкас для діалізу, – зауважив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Кілька років тому ми визначили пріоритет: таку допомогу, причому якісну, хворі на ниркову недостатність повинні отримувати максимально близько до дому. І крок за кроком його втілюємо, залучаючи весь можливий ресурс, зокрема й інвесторів. Спершу ми осучаснили відділення обласної лікарні. Потому відкрили його філії в Умані, Золотоноші та Звенигородці. Тепер і у Смілі. Я дав завдання фахівцям проаналізувати нинішню потребу, оскільки, на жаль, із кожним роком маємо збільшення хворих, які потребують діаліз.

20180914_112002

Натепер в області лікують методом гемодіалізу майже 300 пацієнтів.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Опубліковано в категорії Новини

14 вересня на базі КЗ «Смілянська міська лікарня імені Тараса Шевченка» відкрили свої двері четвертий на Черкащині профілактичний скринінговий центр «Здоров`я жінки» та відділення нефрології та діалізу.

bf7a49fd2773a1f354b65c68c38543a2

IMG-f339797895edfbc94e1293ae9ad43025-V

У сучасному скринінговому центрі виднині матимуть змогу проходити якісне медичне обстеження жінки і Смілянського району, субвенція якого надана обласному бюджету на умовах співфінансування з Державним фондом регіонального розвитку для забезпечення створення мережі профілактичних скринінгових центів «Здоров’я жінки» на базі медичних установ області на суму 128,2 тис. грн.. У центрі «Здоров’я жінки» зосереджено все для діагностики жіночого здоров’я. Зокрема, фахівці проводять ультразвукову діагностику, відеокольпоскопію і мамографію. Прийом здійснюватимуть за попереднім електронним записом.

У відділені діалізу в Смілі послугу зможуть отримати жителі Смілянського, Шполянського, Городищенського, Корсунь-Шевченківського, Кам’янського і частини Черкаського районів. Допомогу мають отримувати до 40 пацієнтів.

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 5