joomla template

Меню користувача

Сортувати по даті: серпня 2018

31 серпня 2018 року відбулось засідання робочої групи райдержадміністрації з інвентаризації об’єктів незавершеного будівництва за участю заступника голови Смілянської районної державної адміністрації Сергія Глізнецова.

В ході засідання розглянуто питання про можливість та доцільність передачі на баланс сільських рад об’єктів незавершеного будівництва.  В результаті визначено стан кожного об’єкта та внесені пропозиції щодо подальшого їх використання. 

imgonline-com-ua-Resize-5NlNEpYT7a8O6mA

Опубліковано в категорії Новини

viki-got З 1 по 30 вересня триватиме щорічний міжнародний фотоконкурс об’єктів культурної спадщини «Вікі любить пам’ятки» — цей конкурс визнаний Книгою рекордів Гіннеса найбільшим фотоконкурсом у світі. Метою проекту є зібрати світлини всіх пам’яток культурної спадщини світу для ілюстрування статей у Вікіпедії. Цього року конкурс проходить у понад 50 країнах світу.

Кожна країна-учасниця проводить свій національний етап, і обирає десять найкращих світлин із зображенням своєї культурна спадщини. Ці світлини братимуть участь у міжнародному етапі конкурсу.

Українська частина проводиться усьоме, і до участі запрошуються всі охочі – і любителі, і професіонали. Конкурсний список складається з понад 81 тисячі пам’яток історико-культурної спадщини України з усіх областей України, в тому числі Криму.

Для участі у конкурсі потрібно бути зареєстрованим у Вікісховищі — одному із сестринських проектів Вікіпедії, сфотографувати пам’ятки з конкурсних списків та завантажити ці фотографії до Вікісховища з 1 вересня по 30 вересня, а також обов’язково вказати їхній унікальний ID. Фотографії можуть бути зроблені в будь-який час: як протягом вересня, так і раніше, головне, щоб це були власні роботи. Також можна вантажити відеоматеріали, де зображені пам'ятки.

Призовий фонд буде розподілено між авторами найкращих фотографій конкурсу загалом,  авторів найкращих фото кожного регіону, учасниками, які сфотографували найбільшу кількість пам’яток та переможцями спецномінацій. Окремою номінацією відзначатимуться автори, що вперше беруть участь у конкурсі.

Організатори конкурсу вважають, що проведення «Вікі любить пам’ятки» дає можливість поповнити репозитарій світлин пам'яток з усієї України, завдяки чому учасники та глядачі зможуть краще пізнати свій рідний край і це спонукатиме їх дбайливо ставитися до культурної спадщини своєї держави.

Детальніше із регламентом конкурсу можна ознайомитися за лінком: https://ua.wikimedia.org/wiki/Вікі_любить_пам'ятки_2018/Регламент

З пропозиціями щодо співпраці та питаннями звертатися до організаційного комітету конкурсу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Для довідки: Вікі любить пам'ятки (Wiki Loves Monuments) — конкурс фотографії пам'яток культурної спадщини для Вікіпедії. Визнаний Книгою рекордів Гіннеса найбільшим фотоконкурсом у світі. За дев’ять років проведення конкурсу було завантажено понад 1,9 млн фотографій.

За інформацією прес-служби ГО «Вікімедіа Україна»

Опубліковано в категорії Новини

29 серпня 2018 року відбулася нарада керівників закладів загальної середньої освіти.

З питаннями виступили: Мельник В.М., начальник відділу освіти, «Про готовність закладів освіти до нового навчального року та до роботи в осінньо-зимовий період»; Журавель З.І., методист методичного кабінету, «Про стан забезпечення підручниками у закладах загальної середньої освіти»; Романенко Т.П., методист методичного кабінету, «Про рейтинг шкіл за результатами ЗНО-2018»; Мельник В.М., начальник відділу освіти, «Про фінансування закладів освіти у 2018 році»; Забарна А.П., завідуюча методичним кабінетом, «Про реалізацію принципів НУШ у 1 класі»; Євзюра О.В., методист методичного кабінету, «Про організацію інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти».

IMG_20180829_100413 

IMG_20180829_100538 

У ході роботи були з’ясовані питання тривалості 2018-2019 навчального року, терміни канікул, пріоритетні напрями роботи з учнями, батьками, вчителями.

IMG_20180829_100502 

За інформацією відділу освіти райдержадміністрації 

Опубліковано в категорії Новини

Новий навчальний рік для школярів розпочинається 1 вересня. А для освітян вже традиційно його початок знаменується серпневою педагогічною конференцією, яка цього року відбулася  30 серпня в Костянтинівській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів Смілянської районної ради. У ній взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації Олексій Пєчніков, заступник голови райдержадміністрації Сергій Глізнецов, голова районної ради Володимир Грошев, керівники та педагоги загальноосвітніх шкіл району, позашкільних та дошкільних установ, лідери профспілкових осередків.

кон

Начальник відділу освіти райдержадміністрації у звітній доповіді на тему «Нова українська школа - від старту до успіху» проаналізував результати діяльності навчальних закладів та окреслив завдання по продовженню реформування освіти в 2018/19 навчальному році щодо надання якісних освітніх послуг, зосередив увагу присутніх на результатах виконання заходів, спрямованих на реалізацію діючих нормативних документів освітньої галузі та привітав педагогів з початком нового навчального року.

Щирі слова подяки за нелегку працю освітянам висловив перший заступник голови райдержадміністрації.

- Дитина - це центр всесвіту, навколо якого крутиться все - сім’я, рідні, педагоги, соціум. Тож давайте цей рік присвятимо дітям, щоб вони справді росли гідними представниками української нації. Щоб пройшовши роки навчання, вони гордилися своєю школою і вчителями. Гарного навчального року, хорошого настрою. Щоб проблеми  і негаразди всіх оминали. Дякую педагогічним працівникам за гарну підготовку навчальних закладів до нового навчального року та бажаю витримки та наснаги, нових творчих звершень та мудрості у розв’язанні усіх проблем роботи закладів освіти, - зазначив у своєму виступі Олексій Пєчніков. 

конф 

онф2

На юридичних аспектах діяльності навчальних закладів, як об’єктів комунальної власності районної ради акцентував увагу голова районної ради Володимир Грошев.

Далі освітяни розійшлися на секційні засідання, які були організовані у новому форматі. Особливістю цьогорічної конференції став її нетрадиційний формат. Це була (не)конференція у форматі ЕдКемп. Протягом (не)конференції відбулось дві паралелі: експертна і вчительська. Під час експертної паралелі одночасно виступали 6 спікерів, а кожен учасник конференції міг обирати для себе саме ту тему, яка йому цікава. Обов’язковим елементом будь-якого ЕдКемпу має бути вчительська паралель, коли самі вчителі ініціюють тему для виступу. В результаті на вчительських паралелях педагоги ділились і досвідом роботи з інтерективною дошкою, і переліком Інтернет-ресурсів для організації освітнього процесу, і методикою роботи з художніми творами, і прийомами боротьби зі стресом. За відгуками учасників серпневої (не)конференції цей захід надихнув педагогів на творчу роботу та активне використання нових педагогічних і інформаційних технологій для побудови Нової української школи. Відбулося також нагородження педагогічних працівників Почесними грамотами облдержадміністрації, райдержадміністрації та райради.

Опубліковано в категорії Новини
Четвер, 30 серпня 2018, 15:19

«В школу – з радістю»

IMG_20180830_112736 

30 серпня 2018 року, у рамках щорічної благодійної акції «В школу – з радістю», перший заступник голови райдержадміністрації Олексій Пєчніков та голова районної ради Володимир Грошев зустрілися з дітьми,  родинами,   які потребують соціального захисту. Основна мета проведення акції – це надання напередодні нового навчального року всебічної допомоги, в тому числі забезпечення канцелярським, шкільним приладдям, одягом та взуттям дітей шкільного віку, які виховуються в сім’ях опікунів/піклувальників, багатодітних та малозабезпечених сім’ях, сім’ях, які перебувають у складних життєвих  обставинах. 

Керівники району привітали дітей з початком нового навчального року, вручили необхідне шкільне приладдя та пригостили  дітвору солодощами. Помічник народного депутата України Сергія Рудика  Лідія Зайва поспілкувалася з батьками та дітьми, поцікавилася їх проблемами та взяла до уваги побажання, задля покращення життя дітей, котрі потребують допомоги. 

IMG_20180830_111913 

IMG_20180830_112338 

 IMG_20180830_112208 


Опубліковано в категорії Новини

29_20882042 З 20 по 23 вересня 2018 року в урочищі Холодний Яр (с. Буда, Чигиринський район), що на Черкащині, відбудеться всеукраїнський захід – «Теренова гра «СІЧ – сила і честь» імені братів Чучупак, спрямована на вшанування героїв українського народу, які боролися за незалежність та територіальну цілісність держави, а також виховання молоді на традиціях запорозького козацтва, воїнів Холодного яру та Української повстанської армії з метою залучення сучасної мололі до вивчення історії України, традицій через ознайомлення з українською духовно-культурною спадщиною, сприяння зацікавленості та бажанню виявляти національно-патріотичні якості в повсякденному житті.

Сутність змагань полягає у захисті свого прапора та отриманні прапора супротивника. Для цього всі учасники будуть поділені на 2 команди (сотні), кожна з яких матиме свій прапор  та боротиметься за нього протягом 4-х днів гри.

Особливістю гри є відтворення військового устрою команд, що є  аналогічним устрою гайдамаків часів Холодноярської республіки.

Захід присвячений пам’яті братів Чучупак, які в період національно-визвольних змагань 1918-1920 рр. були очільниками повстанського руху на території Холодного Яру.

До участі в Теренівці запрошуються всі охочі віком від 16 до 28 років.

Усі, хто бажає взяти участь у грі, можуть заповнити анкету до 7 вересня за посиланням: https://goo.gl/forms/1dXVuRSsHCalw1Hk2

Організатором заходу є Міністерство молоді та спорту України, Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської облдержадміністрації у співпраці з Центром національно-патріотичного виховання дітей та молоді м. Луцька та громадською організацією «Всеукраїнський молодіжний рух «Національний Альянс».

Повідомляємо, що витрати на проживання (наметовий табір), проїзд та виконання програми заходу здійснюється за рахунок організаторів. 

Інформація про захід розміщена на офіційній сторінці у мережі «Фейсбук» за посиланням: https://www.facebook.com/terenivka.sich/

Контактна особа у Міністерстві молоді та спорту України: Олексій Саввін, головний спеціаліст відділу національно-патріотичного  виховання (044) -246-62-35).

Опубліковано в категорії Новини

Однією із форм профорієнтаційної роботи з учнями, що проживають в сільській місцевості, є виїзні профорієнтаційні заходи для школярів. 

Foto 3

З метою мотивації старшокласників до усвідомленого вибору професії центром зайнятості проводяться виїзні заходи з використанням Мобільного центру профорієнтаційної роботи, який забезпечений необхідним матеріально-технічним приладдям, роздатковим матеріалом. В ході заходів учні отримують інформацію про професії і спеціальності, які користуються попитом на сучасному ринку праці та перспективи подальшого працевлаштування, школярі досліджують зміст нових професій за допомогою «Путівника професій» та переглядають профорієнтаційні відеоролики. Учні також мають можливість пройти тестування з метою з'ясування для себе, який саме вид професійної діяльності підходить особисто кожному. Під час заходів діти активно обговорюють свої плани на майбутнє щодо професійного самовизначення. 

Фото 1

Професійна орієнтація молоді, а особливо сільської, є одним із пріоритетних напрямків роботи служби зайнятості, адже вона не лише сприяє знайомству випускника школи зі світом професій та вибором його професійного шляху, а й впливає на формування трудових ресурсів країни, систему зайнятості та на соціально - економічний розвиток суспільства в цілому.

За інформацією Смілянського міськрайонного центру зайнятості 

Опубліковано в категорії Новини

Смілянським міськрайонним центром зайнятості проведено день відкритих дверей на ВП Служби локомотивного господарства «Локомотивне депо  ім. Т. Шевченка» для безробітних громадян, які перебувають на обліку, з метою їх інформування та підбору роботи. 

Фото Дня відкритих дверей 2

Зустріла відвідувачів Валентина В’ячеславівна Третяк, помічник начальника Локомотивного депо з кадрових питань та розповіла про специфіку діяльності підприємства, ознайомила з наявністю 40  вакантних посад.

Присутнім цікаво було пройти цехами локомотивного депо, де безпосередньо здійснюється ремонт тепловозів, побачити власними очима, як розбираються і збираються тепловози, як здійснюється ремонт вузлів.

Крім того, безробітні цікавилися можливістю працевлаштування  у локомотивному депо, тривалістю робочого дня, можливістю кар’єрного росту, проходженням стажування перед працевлаштуванням, розміром заробітної плати, наявністю соціального пакета тощо.

Всього в заході взяло участь 12 безробітних, 3 з яких зацікавилися можливістю працевлаштування у Локомотивному депо та  запланували особисті співбесіди з роботодавцем.

Шукачі роботи висловили подяку за організацію корисного і пізнавального заходу, на їх думку захід пройшов насичено та змістовно.

За інформацією Смілянського міськрайонного центру зайнятості 

Опубліковано в категорії Новини

 df 

В Україні триває процес переходу ефірного телевізійного мовлення від аналогового до цифрового стандарту. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.06.2006 № 815 «Про затвердження Плану використання радіочастотного ресурсу України», 13 червня Кабінет Міністрів України ухвалив остаточні терміни відключення аналогового мовлення. Перший етап розпочався вже в серпні цього року, і до травня 2019 року ця технологія залишиться у минулому. Чого чекати і як підготуватись до нової ери телевізійного мовлення.

Навіщо переходити на «цифру»?
Цифрове телебачення – це сучасна технологія телемовлення. Вона головним чином відрізняється від аналогового за характером передачі даних, які транслюються у цифровому форматі. Головні переваги – вища якість зображення та звуку, стабільний сигнал, можливість приймати більше каналів.

Фахівці відзначають, що аналогове телебачення, яке використовує для передачі даних електричний сигнал, технічно застаріло. Більшість розвинутих країн, зокрема Німеччина, Франція та США, відключили таке мовлення понад 10 років тому. Україна ж через технічні причини декілька разів відкладала терміни переходу. Хоча, відповідно до міжнародної угоди «Женева-2006», відмовитись від «аналога» мала ще три роки тому. Тож українське телебачення продовжує паралельно мовити в аналоговому і цифровому стандартах.

Наразі ж усі технічні моменти узгоджені, і Кабінет Міністрів України ухвалив остаточні терміни переходу на «цифру». Це буде здійснюватися поетапно. У Києві та Кіровоградській області аналоговий сигнал вже відключили 31 липня 2018 року. В інших областях України, за винятком території проведення операції Об'єднаних сил на Донбасі та деяких прикордонних районів, з 31 серпня цього року. Остаточне відключення «аналогу» в Україні має відбутися у січні-травні 2019 року.

Як підключитися?
Аби підключити цифрове телебачення, потрібно встановити тюнер Т2, з’єднати його з ефірною антеною і телевізором. Якщо все зроблено правильно, у телевізорі з’явиться стартове меню із налаштуванням каналів, які мовлять у регіоні. Найпростіший шлях – автопошук. 

Спеціальна антена для прийому Т2 не потрібна, оскільки цифрові канали передаються в діапазоні дециметрових хвиль, підійде будь-яка дециметрова або універсальна антена. Вартість цифрового тюнера стартує від 300 гривень.

Варто знати, що деякі сучасні цифрові телевізори вже оснащені вбудованим тюнером. Аби точно перевірити цю інформацію, потрібно подивитись інструкцію. 

У розділі технічні характеристики повинна бути зазначена підтримка цифрового стандарту «DVB-T/T2 MPEG-4».

Основна перевага від переходу на цифровий стандарт – можливість дивитися  32 безкоштовні канали,  28 загальнонаціональних  та 4 регіональних телеканали,

Готовність до цифрової ери
Попри те, що єдиної карти покриття цифровим сигналом не існує, за оцінками різних медіа груп, зона охоплення населення сягає у межах 80-85%. Так, наприклад, у Чернігівській області цифрове покриття складає майже 100%, в Сумській – 95%. У Запорізькій, Львівській та Рівненській областях – близько 85%. У Вінницькій – понад 80%, майже стільки ж – у Житомирській і Волинській, в Черкаській  майже 70%.  Самі телевізійники підтримують перехід на «цифру». Адже зараз каналам доводиться сплачувати чималі гроші за мовлення одночасно у двох форматах.

Звичайно, цифрові канали з’являться не в усіх одразу. Експерти прогнозують, що від відключення аналогового телебачення можуть постраждати жителі маленьких сіл, які ловлять телевізійний сигнал на кімнатну або виносну антену. Вони ризикують залишитися взагалі без сингалу.

Постає питання: що робити тим людям, які живуть на територіях 15-20%, не покритих цифровим сигналом, – а що тоді буде для них? А для них залишається альтернатива супутникового мовлення.

Підключати супутникове телебачення доведеться за власний кошт, жодних програм підтримки у цьому разі не передбачено. Хоча для жителів невеличких населених пунктів є і гарні новини. Зокрема, відключення аналогового сигналу дозволить вивільнити частоти, які мобільні оператори зможуть використовувати для покриття сіл зв’язком та швидкісним інтернетом. Відповідні телевізійні частоти будуть виставлені на тендер.

Для тих, у кого виникнуть питання щодо переходу на цифрове телебачення - спеціалісти Черкаського обласного контактного центру  нададуть фахову інформацію  за телефонами: 36-11-13 (ЦІЛОДОБОВО), 33-55-17.

Опубліковано в категорії Новини

40203193_312256922881684_8790597740401786880_n1 

Посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи, також відповідальності власників тварин, дотримання заходів біобезпеки й профілактики – одні з основних умов, необхідних для попередження поширення африканської чуми свиней. На цьому наголосив перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль в ході засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при ОДА. Тут представники профільних служб та місцевої влади поінформували про вжиті заходи щодо ліквідації спалаху чуми на Смілянщині та Чорнобаївщині.

Зауважимо, нині карантин діє в с. Христителеве (у СТОВ «Світанок») й с. Старий Коврай Чорнобаївського району. Та вже прийнято рішення про зняття карантинних заходів у Балаклеї Смілянського району.

За інформацією заступниці керівника обласного управління Держпродспоживслужби Людмили Радняної, фахівці на місцях спрацювали досить оперативно та забезпечили проведення всіх заходів, необхідних для недопущення поширення вірусу в інші регіони.

– Наразі в області, як і в цілому по Україні, ситуація щодо поширення АЧС залишається складною. Вперше на Черкащині випадок був зафіксований у 2015 році. За весь період маємо 16 аналогічних. Цьогоріч встановлено вже 6, зокрема 3 в особистих господарствах та по одному в колективному й підсобному господарствах та інфікований об’єкт. Зауважу, компенсація за втрати відшкодовується повноцінно – в межах відповідно прийнятих на місцях програм. 

40228895_694690114225913_9219549863853686784_n1

Між тим, за словами заступниці начальника управління, лісівники мають посилити роботу щодо депопуляції диких свиней, які є основною загрозою розповсюдження АЧС.

За інформацією представників Чорнобаївщини, щойно виявили спалах, одразу взялися за проведення необхідних заходів – здійснили їх вчасно та за інструкцією, віддали проби до лабораторії, провели засідання ДНБК та запровадили карантинні обмеження у відповідних населених пунктах, а саме: встановили зону захисту в радіусі 3 км від сіл Христителеве та Старий Коврай та зону наглядів у межах 10 км. Також попередили сусідні райони, зокрема й Полтавщину, встановили й стаціонарні карантинні ветеринарні поліцейські пости. Проблемним залишається питання зниження поголів’я свиней, у зв’язку з такими випадками.

– Вкотре наголошу на потребі більш широкого інформування населення, зокрема і власників господарств, про небезпеку АЧС, – сказав Віталій Коваль. – Говоримо про це вже не вперше. І прикро, що, приміром, на Чорнобаївщині, де не так давно був зафіксований спалах, знову виникла ця проблема. Маємо попереджати, аби уникнути появи й відповідно поширення вірусу. Поставтесь до цього відповідально. Вирішення ж цієї проблеми можливе, зокрема й за умови дотримання власниками тварин усіх форм власності та підпорядкування правил утримання тварин, роботи ферм у закритому режимі, біобезпеки та профілактики, організації та виконання планів протиепізоотичних заходів.

Перший заступник водночас подякував усім службам за оперативне спрацювання. Він також доручив провести позачергові засідання ДНБК в усіх районах, посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед господарств, приватних власників щодо заходів профілактики, прийняти відповідні рішення щодо депопуляції диких кабанів на території області, зокрема й відпрацювати ці питання разом зі службами Полтавської області, також передбачити відповідні кошти на реалізацію заходів у межах районних програм та ін.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 8