joomla template

Меню користувача

Сортувати по даті: травня 2018
Середа, 23 травня 2018, 11:51

До уваги отримувачів субсидій

Уряд вніс зміни до програми призначення субсидій: з наступного опалювального сезону розраховувати на субсидію не зможуть ті, хто приховує статки, має великі будинки чи квартири або має тіньову зайнятість.

Тож відтепер субсидію не призначатимуть, якщо у власності сім’ї є транспортний засіб, якому менше 5 років, крім мопеда та авто, наданого органом соц. захисту населення. Окрім того, доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири, необхідно буде вказувати у деклараціях про доходи – у новій графі “інші доходи”.

З 1 травня 2018 року діє нове правило: субсидія відміняється, якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлової площі будуть оплачувати послуги у повному обсязі.

На право призначення субсидії також впливає не лише купівля/оплата послуг на суму понад 50,0 тис. грн., а і набуття в інший законний спосіб (отримання в спадщину, в дар тощо) права власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку на суму 50 тис. грн. протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії (призначенням субсидії без звернення).

Слід звернути увагу, що вказані умови також поширюються на членів сім’ї особи зі складу домогосподарства, яке звернулося за призначенням субсидії.

Житлова субсидія не може бути призначена у разі, коли член домогосподарства або у члена  сім’ї особа із складу домогосподарства перебувала за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

Якщо домогосподарство, має наявну прострочену понад два місяці заборгованість з оплати житлово-комунальних послу або заборгованість з оплати обов’язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, то у таких випадках субсидія призначається з початку опалювального (неопалювального) сезону за умови документального підтвердження сплати заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі) протягом двох місяців із початку такого сезону, в іншому випадку – з місяця, наступного за тим, в якому документально підтверджено сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, або оскарження заборгованості в судовому порядку (ухвали про відкриття провадження у справі).

 

Особам працездатного віку, які претендують на субсидію, але не реєструються як безробітні, оскільки працюють без оформлення в Україні, органи соціального захисту автоматично рахуватимуть дохід три прожиткові мінімуми – 5 тис. 286 гривень. Тим, хто є дійсно безробітним, необхідно буде стати на облік до центру зайнятості.

Відтепер під час призначення субсидії враховуються доходи не лише осіб, яким призначається субсидія, але і членів їх сім’ї, у разі реєстрації (фактичного поживання) за іншою адресою. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.

З урахуванням прийнятих змін із травня поточного року субсидія призначається двічі на рік – у травні (на неопалювальний період із 1 травня по 30 вересня) і у жовтні (на опалювальний період із 1 жовтня по 30 квітня).

Крім того, з 1 травня 2018 року соціальна норма на газове опалення буде наближена до реальних обсягів споживання і становитиме 4,5 куб.м на 1 кв.м площі, електроопалення – 30 кВт.год на 1 кв.м площі. Тож при призначені субсидії на понаднормову площу житла, норма може бути збільшена не більше, ніж на 30%.

Внутрішньо-переміщені особи відтепер зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, з вказанням складу домогосподарства.

Процедуру отримання субсидій для жителів об’єднаних територіальних громад спрощено: відтепер ОТГ мають право приймати від громадян документи для оформлення субсидії для передачі їх органам соцзахисту населення. Механізм повторює практику звернень до сільських і селищних рад.

Однак для окремих сімей із 1 травня 2018 року призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяви і декларації, якщо у складі домогосподарства є:

 • непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менше мінімальної заробітної плати;
 • внутрішньо переміщені особи (зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, з зазначенням складу домогосподарства);
 • особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства (якщо чоловік (дружина) отримувача субсидії або осіб, з урахуванням яких призначалась субсидія, зареєстровані за іншою адресою);
 • особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);
 • особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають (тобто субсидія призначалась на підставі рішення комісії, без врахування до складу сім’ї таких осіб);
 • сім’ям, в яких відбулися зміни у складі сім’ї ;
 • сім’ям, які станом на травень 2018 року мають прострочену понад 2 місяці заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги в сумі, що перевищує 20 неоподаткованих прожиткових мінімумів (340 грн.), та не погасять її до червня 2018 року.

 

Громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів проінформувати управління соціального захисту населення про обставини для перерахунку призначеної житлової субсидії, зокрема:

 • зміну складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарства (орендар, внутрішньо переміщена особа – членів домогосподарства, які фактично проживають у житловому приміщенні (будинку), їх соціального статусу;
 • зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;
 • зміну переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;
 • зміну переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;
 • зміну управителя, виконавця комунальних послуг, створення об’єднання;
 • наявність у володінні осіб, з урахуванням яких призначено субсидію, а також у членів їх сімей, транспортного засобу з дати випуску якого не минуло 5 років;
 • здіснення купівлі (набуття права власності у інший визначений законодавством спосіб)/ оплати послуг на суму 50 тис. грн. протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії (призначенням субсидії без звернення).

При цьому в разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім’ї члена домогосподарства подаються нові заява та декларація.

Увага! Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру.

У разі неповідомлення про вказані зміни надання субсидії припиняється сума надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії повертається до бюджету.

Опубліковано в категорії Новини
Середа, 23 травня 2018, 10:37

ОБЕРЕЖНО ШАХРАЇ!!!

Застерігаємо смілян від виконання незаконних вимог шахраїв

Нова хвиля звернень шахраїв від імені керівництва фіскальної служби до бізнесу, посадовців, депутатів!

Як і раніше, вимагателі поводяться вкрай зухвало, напористі і переконливі. І за повідомленнями платників, удосконалили методи роботи й значно розширили коло своїх об’єктів.

Позиція керівництва головного управління ДФС у Черкаській області з даного приводу є незмінною.

Начальник Смілянської ОДПІ ГУ ДФС у Черкаській області Анатолій Мовчан наголошує, що ніхто не може телефонувати з незаконними вимогами від імені ДФС і вимагателі не мають жодного відношення до служби.

Анатолій Мовчан зазначив, що фіскали постійно застерігають бізнес від виконання незаконних вимог зловмисників.

Тож більшість з тих, до кого звертаються шахраї, рішуче відмовляються співпрацювати з псевдо фіскалами.

ДФС закликає платників бути обачними і протистояти зловмисникам.

Гаряча лінія головного управління ДФС у Черкаській області (0472) 33-91-34.

Опубліковано в категорії Новини
Вівторок, 22 травня 2018, 14:29

Останнім шляхом Тараса Шевченка

33079131_1750214065038177_854265542020694016_n  

22 травня делегації з усієї Черкащини та з різних куточків України  зібралися у Каневі з нагоди 157-ї річниці від дня перепоховання праху Тараса Шевченка на Чернечій горі.

 

Голова райдержадміністрації Олександр Беззубий, його заступник Сергій Глізнецов та делегація Смілянського  району взяли участь у пам’ятній ході «Останнім шляхом Кобзаря» в честь річниці перепоховання Шевченка.

33226079_376567719519918_3549265925788139520_n

На Чернечій горі до могили Тараса Шевченка,  учасники урочистої ходи поклали квіти

33226034_376567689519921_4720959143307902976_n

33137407_376567529519937_7787925148270592000_n

33178143_376567482853275_353034470506364928_n

Біля підніжжя гори на території Нижнього парку Шевченківського національного заповідника проходила виставка-ярмарка, у якій взяли участь народні умільці майже з усіх міст та районів області. Майстри з Смілянського району представили свої роботи з бісероплетіння  та вишивки.

 

Опубліковано в категорії Новини

4

Високий попит на Урядову програму підтримки при утепленні житла триває. Минулого тижня учасники програми залучили в державних банках 140 млн грн. «теплих кредитів», що перевищує показники за весь травень 2017 р., коли було одержано 120 млн грн. кредитів.

 Зокрема, за тиждень державні банки видали:

 -         на утеплення індивідуального житла - 3702 кредити на суму 113 млн грн;

 -         на енергоефективні заходи у багатоповерхівках - 104 кредити обсягом 24 млн грн;

 -         на придбання твердопаливних котлів - 98 кредитів на суму 2,6 млн гривень.

 2018 рік вирізняється особливою популярністю Урядової програми серед ОСББ.

 Лише за кілька місяців 2018 р. ОСББ оформлено майже 400 «теплих кредитів» на суму близько 104 млн гривень. Це майже у 2 рази більше, ніж за весь 2016 р., коли 435 ОСББ залучили 61 млн гривень.

 Все це свідчить, по-перше, про суттєве зростання середнього розміру «теплого кредиту» на одне ОСББ, а значить такі позичальники залучають кредити на більш комплексні заходи з енергоефективності.

 По-друге, все більше ОСББ довіряють програмі та усвідомлюють її переваги:

 • можливість отримати компенсацію витрат за «теплим кредитом» з державного та місцевих бюджетів;
 • заощадити як при впровадженні енергоефективних зазвичай недешевих заходів, так і після проведення робіт, тобто менше сплачувати за комунальні послуги;
 • модернізувати будинок загалом та підвищити вартість квартир у ньому.

Нагадаю, що серед цьогорічних нововведень - надання відшкодування за кредитами, залученими ОСББ для встановлення електричної системи опалення.

Опубліковано в категорії Новини

https-fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net-hphotos-ak-ash4-292509_2934712621454_1670225659_1793898_838746590_n

Після аномально жаркої  для початку травня першої декади травня , друга декада травня   видалась контрастною за температурою  та з надмірною кількістю опадів.  Так в першій половині декади температурний режим був на 1-5° нижче норми, в другій половині  на 1-4° вище норми. Середня декадна температура повітря, у порівнянні з попередньою декадою, знизилась на 3,8° і становила +16,1°- в межах  норми. У найтепліший день 16.05 максимальна температура повітря підвищувалась до  +27°.

У найхолоднішу ніч 12.05 мінімальна температура знижувалась у повітрі до +7°.  

Опади різної інтенсивності у вигляді облогового та  зливового дощу випадали упродовж 7 діб. Їх кількість за декаду становила 33 мм, що відповідає 413 % декадної норми. Добовий максимум опадів становив 18 мм – 225 % від норми.

Агрометеорологічні умови декади були, в цілому, сприятливими для вегетації сільгоспкультур. Для    теплолюбних та рано посадженої розсади овочевих, бар'єром для активної вегетації були холодні ночі із температурою повітря нижче 10°. У озимої пшениці,  у якої триває період максимального волого споживання - інтенсивний ріст стебла та формування колосу, відбувалось відчутне зниження волого запасів, станом на 20.05( зразки грунту від 18.05) волого запаси в метровому шарі грунту знизились до задовільних. За візуальним визначенням верхній 10-см шар грунту  у перші 3 дні був слабко зволожений, з 14.05 до 18.05 –  добре зволожений. Сильний дощ, що пройшов 18.05,  зумовив перезволоження верхнього шару грунту та призупинив  проведення польових робіт. Створились сприятливі умови для росту бур’янів та поширення різних хвороб сільськогосподарських культур. З похолоданням та з випаданням дощів. агрометеорологічні умови для росту та розвитку сільськогосподарських культур поліпшились. Добре  зволожений грунт сприяв укоріненню посівів.

Прогноз погоди: погоду нашого краю почав формувати північний антициклон й у найближчі дві доби опадів не очікується. Вітер північного напрямку буде поступово стихати і не заважатиме денному прогріву повітря. Тому температурний фон дещо підвищиться за рахунок збільшення денних максимумів. Ночі поки що залишатимуться прохолодними. Температура повітря вночі +8+10º, вдень +21+23º.

Погожі дні поточного робочого тижня сприятимуть як праці, так і відпочинку.

На 22 травня. Невелика хмарність. Без опадів. Вітер північно-східний, 5-10 м/с. Температура вночі +8..+13º, вдень +19..+24º, у Черкасах вночі +8..+10º, вдень +21..+23º

На 23-24 травня. Мінлива хмарність. Без опадів, лише вдень 24 травня місцями невеликий дощ. Вітер північний, 3-8 м/с. Температура вночі 10-15º, вдень 23-28º.

На 25 травня. Місцями невеликий короткочасний дощ. Температура вночі 10-15º , вдень 21-26º.

На 26 травня. Без опадів. Температура вночі 7-12 º, вдень 17-22º.

Радіаційний фон у Смілі становить 13 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

За даними метеостанції Сміла

Опубліковано в категорії Новини

Питання, які розглядались на черговому засіданні комісії з питань захисту прав дитини, стосувалися 17 дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, та 10 батьків. В ході обговорення питання доцільності постановки та перебування дітей на такому обліку, взяття їх під соціальний супровід детально вивчалися всі аспекти забезпечення їх соціально-правового захисту. На засідання були запрошені сільські голови сіл Носачева, Залевок та Костянтинівки. 

IMG_20180517_090647IMG_20180517_091317 

Членами комісії прийнято рішення, направлені на подолання складних життєвих обставин та збереження для дітей біологічних батьків. Також порушено питання про притягнення окремих батьків до адміністративної відповідальності за невиконання батьківських обов’язків та відібрання дітей із родини без позбавлення поки що батьків батьківських прав.

За інформацією  служби у справах дітей райдержадміністрації

Опубліковано в категорії Новини

20 травня, з нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій, біля пам’ятного знаку, що поруч з храмом Різдва Святого Івана Хрестителя Української Автокефальної Православної Церкви відбулися урочисті заходи за участі заступника голови Смілянської районної державної адміністрації Сергій Глізнецова. Віддати шану та пом’янути невинно убієнних зібралися представники міської влади, духовенства,громадськість, учнівська молодь та жителі Смілянщини. Настоятель храму, отець Михайло, провів молитву за душі усіх загиблих через політичні репресії. 

20180520_121751

Одна із тих, хто береже пам’ять про своїх репресованих родичів, Євкодія Сабадишина, прихожанка, учасниця церковного хору. Вона поділилася спогадами, які передала їй мама про свого дідуся, Луку Потапенка, репресованого священнослужителя. 

20180520_121805

На завершення пам’ятного заходу присутні поклали до підніжжя знаку квіти.

Опубліковано в категорії Новини
Понеділок, 21 травня 2018, 13:15

У Куцівці вшанували Тодося Осьмачку

19 травня у  с. Куцівці вдбулися урочисті заходи з нагоди Дня вшановування пам’яті Тодося Осьмачки, українського письменника, поета, перекладача, який народився у цьому селі і прославив його на весь світ.  В заходах взяли учать заступник голови Смілянської районної державної адміністрації Сергій Глізнецов, громадськість, учнівська молодь, жителі та гості зі Сміли, Черкас, Києва.Урочистості , присвячені 123 річниці з дня народження земляка Тодося Осьмачки, організувала обласна спілка письменників та Ротмістрівська об'єднана територіальна громада. 

2018-05-21-Тодось


Тодось Осьмачка дуже любив Куцівку. І згадував малу батьківщину все своє життя, куди б його не кидала доля. А вона була дуже нелегкою.
Він народився у 1895 році у селянській родині, закінчив Київський інститут народної освіти, вчителював, писав книги, але сталінські репресії, котрі набирали обертів у 30-х роках минулого століття, зачепили й Тодося Осьмачку. Через доноси письменника починають переслідувати, називають «бандитом» та «ворогом народу», а його книги вилучають з обігу та знищують. Рятуючись від репресій, Тодось Осьмачка переховується, зокрема, і в рідній Куцівці, вдаючи божевільного. Згодом він перебирається до Львова, сподіваючись нелегально перетнути польський кордон. Таких спроб було кілька, але щоразу Осьмачку ловили й відправляли за грати Бутирки та Лук'янівської в'язниці, не забуваючи при цьому звинуватити у шпигунстві. І все таки йому поталанило вибратися на Захід. Він мешкав у Югославії, Франції, Німеччині, Канаді, чотирнадцять років прожив у Сполучених Штатах. Помер 7 вересня 1962 у Нью-Йорку, залишивши українцям у спадщину свої збірки «Круча», «Скитські вогні», «Клекіт», «Сучасникам», поеми «Поет», «Китиці часу, «Із-під світу» та повісті «Старший боярин», «План до двору», «Ротонда душогубців».
У день вшанування Тодося Осьмачки односельці та гості, серед яких були письменники і поети, згадували талановитого українця, читали його твори, помолилися у церкві Різдва Пресвятої Богородиці, в якій хрестили майбутнього письменника, побували на місці батьківської хати поета в урочищі Заруда біля сільського ставка, де стоїть пам’ятний знак, поклали квіти до його меморіальної дошки, встановленій на фасаді Будинку культури, подивилися аматорський концерт.

2018-05-21-тодось5 

На заходах також урочисто вручили цьогорічну літературну премію імені Тодося Осьмачки Василю Клічаку за його книгу "Копана гора", а Олексію Тичку, члену спілки письменників України, –диплом і нагрудний знак лауреата міжнародного конкурсу імені Пантелеймона Куліша.
Відзначення лауреатів відбулося завдяки спонсорам, серед яких, зокрема – ТОВ «Агро-Рось» та товариство «Альфа-Агро».

Опубліковано в категорії Новини

DSC04158-e1526648077201

– В області продовжується кампанія з обрання власного сімейного лікаря. Нині вже підписали декларації понад 67 тисячі черкащан. І він постійно зростає. У системі eHealth по області зареєстровано 23 центри ПМСД та понад 480 лікарів. Хоча, визнаю, кампанія з обрання лікаря для кожної родини, яка стартувала в Україні ще 2 квітня, розпочався в області доволі мляво. Зокрема, через доволі низький рівень оснащеності лікарів первинної ланки комп’ютерною технікою.

Зауважу, нині в системі охорони здоров’я триває активний процес реформування. Зокрема, на первинній ланці. Вже цьогоріч заклади, де працюють лікарі сімейної практики, перейдуть на нову систему фінансування за принципом «гроші ходять за пацієнтом». А вже за два роки вся система охорони здоров’я перейде на прямі оплати від Національної служби здоров’я України. Втім додаткові кошти в охорону здоров'я також зможуть інвестувати органи місцевого самоврядування.

Між тим, зараз в області активно працюємо над формуванням спроможної мережі лікарських амбулаторій у сільській місцевості. Її вже погодили та рекомендували до затвердження в МОЗ. На сьогодні нам необхідно побудувати 23 амбулаторії. Реконструкцію та капітальний ремонт треба провести ще у 49 амбулаторіях. На ці потреби наша область уже отримала з держбюджету понад 161 млн грн.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Опубліковано в категорії Новини

imgonline-com-ua-Resize-QaYXUWVHlbgydbJ 18 травня 1944 року розпочалася операція з депортації кримських татар. У цей день вшановують пам’ять жертв цього злочину (під час головної хвилі депортації 18-20 травня було виселено 180 014 осіб), а також відзначають його як День боротьби за права кримськотатарського народу. Про це інформує Український інститут національної пам’яті.

11 травня 1944 року було прийнято цілком таємну Постанову Державного комітету оборони № 5859сс «Про кримських татар». У ній наводилися претензії до кримськотатарського населення – начебто масове зрадництво та масовий колабораціонізм, які стали обґрунтуванням депортації. Насправді жодних доказів «масового дезертирства» кримських татар не існує, а абсолютна більшість колабораціоністів загинула в боях чи була засуджена в індивідуальному порядку.

Депортація кримськотатарського населення розпочалася о 3 годині ранку 18 травня 1944 року і завершилася, в основному, 20 травня. До операції було залучено 32 тис. співробітників НКВД. Депортованим давалося на збори від кількох хвилин до півгодини, дозволялося брати з собою особисті речі, посуд, побутовий інвентар та провізію в розрахунку до 500 кг на родину. У реальності ж вдавалося зібрати в середньому 20-30 кг речей та продуктів, абсолютна більшість майна залишалася і була конфіскована державою. Зафіксовано численні випадки мародерства. Протягом 2 днів кримських татар звозили машинами до залізничних станцій Бахчисарая, Джанкоя та Сімферополя, звідки ешелонами відправляли на схід.

Під час головної хвилі депортації (18-20 травня) виселено 180 014 осіб, для перевезення яких було використано 67 ешелонів. Крім того, 6 тис. мобілізованих військкоматами протягом квітня-травня кримськотатарських юнаків окремо відправлено на наряди Головного управління формування резервів до Гурьєва (Атирау, Казахстан), Куйбишева та Рибінська, а ще 5 тис. кримських татар заслано на роботи до таборів тресту «Московуголь». Разом вигнано з Криму за перші два дні 191 044 осіб. Окремо 5989 чоловік, звинувачених у співпраці з німцями, та іншого «антирадянського елементу» заарештовано під час депортації. Вони потрапили до ГУЛАГу і в подальшому не враховувалися в загальних зведеннях про вигнанців.

Під час червневих депортацій болгар, вірмен, греків та «іноземних підданих» було додатково було виселено 3141 кримського татарина, яким пощастило врятуватися в травні. Таким чином, загальна кількість вигнаного з Криму корінного народу склала: 183 тис. осіб на загальне спецпоселення, 6 тис. у табори управління резервів, 6 тис. до ГУЛАГу, 5 тис. спецконтингенту для Московського вугільного тресту, а разом 200 тисяч осіб. Серед дорослих спецпоселенців знаходилося також 2882 росіян, українців, циган, караїмів та представників інших національностей, яких було виселено через приналежність до змішаних шлюбів.

Відразу після перемоги над нацизмом розпочалася тотальна демобілізація кримських татар з лав Радянської армії. Протягом 1945-1946 рр. в трудові табори Сибіру та Уралу було направлено 8995 військовослужбовців, яким лише через кілька років дозволили возз’єднатися із родинами на засланні. Така сама доля спіткала і відзначених воїнів – навіть двічі Герою Радянського Союзу Амет-Хану Султану не дозволили повернутися до Криму. В усіх спецпоселенців-військових вилучалися військові квитки, їм заборонялося носити зброю. При цьому старші офіцери залишалися на службі, тоді як старші офіцери-політпрацівники та співробітники карних органів відправлялися на спецпоселення.

Постановою радянського уряду від 8 січня 1945 р. «Про правовий статус спецпоселенців» відзначалося, що спецпоселенці користуються всіма правами громадян СРСР, але при цьому вони не мали права самовільно залишати райони спецпоселення, визначені для них, голови родин повинні були щомісяця реєструватися у міліції, а всі зміни у сім’ях повинні були доповідатися міліції у триденний термін.

Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар в місцях заслання. Протягом року до завершення війни від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тис. кримських татар. Не меншої шкоди зазнало господарство Криму, позбавлене досвідчених працівників.

Після депортації радянський режим вдався до нівелювання історичної пам’яті про кримську державність та кримських татар. 25 червня 1946 року Крим був позбавлений статусу автономії та перетворений на звичайну область РРФСР, а протягом наступних двох років понад 80% оригінальної кримської топоніміки було замінено на стандартні радянські назви.

З часу проголошення незалежності Україна взяла на себе повну відповідальність за долю всіх своїх громадян, включно з тими, що повертаються на її територію з місць депортації. 20 березня 2014 р. У 2016 році Верховною Радою України перейменовано 75 одиниць адміністративно-територіального устрою АР Крим та м. Севастополь, назви яких містили символіку комуністичного тоталітарного режиму.

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 7