joomla template

Меню користувача

Сортувати по даті: квітня 2018

Півроку тому у другій об’єднаній громаді в Черкаському районі відбулися вибори сільського голови та депутатів місцевої ради. Коли позаду залишилися організаційні та кадрові питання, починаючи з виборів секретаря, формування виконкому, проведення конкурсів на заміщення вакантних посад, проведення тендерів, переукладання угод і затвердження нових лімітів, прийняття галузевих програм, бюджету і так далі, вже після ліквідації зимових заметів на дорогах та весняних підтоплень сільський голова Степанківської ОТГ Ігор Чекаленко розповів «Сільським обріям», чим живе новоутворена громада.  

imgonline-com-ua-Resize-HvA2elAStiOfJ

Бюджет об’єднаної громади зріс

Цифри. Вони завжди були ключовими у децентралізаційній реформі, якій на рівні держави дали старт три роки тому.

– Якщо говорити про бюджет, то він в Степанківській та Хацьківській  сільрадах до об’єднання фактично був майже однаковим – по 5 мільйонів надходжень. Після утворення ОТГ – сягнув 37 мільйонів, включаючи освітню та медичну субвенцію з державного бюджету, – поділився цифрами сільський голова. – Окрім того, ми очікуємо на понад 2 мільйони інфраструктурної субвенції, які зайдуть десь ближче до другого півріччя. Разом з тим, прогнозуємо не менше 2 мільйонів перевиконання бюджету. Це дасть можливість громаді отримати збалансований по доходах і видатках бюджет у розмірі більше 40 мільйонів гривень.

Звісно, саме по собі об’єднання не дало б таких результатів, аби не планомірна робота органів управління щодо наповнення бюджету.

– Спільно з фахівцями Черкаської РДА ми провели перемовини з таким потужним суб’єктом господарювання, який діє на території громади, як ТОВ «Національна горілчана компанія». Раніше це товариство сплачувало лише 3% орендної плати від нормативної грошової оцінки землі. Віднедавна – 6%. Нам приємно, що підприємці, які відкривають свої потужності на території населених пунктів громади, здійснюють пайовий внесок у розвиток їхньої інфраструктури. Багато суб’єктів господарювання зрозуміли, що потрібно узаконювати землекористування. Саме це дало додаткові ресурси для наповнення бюджету.

Дорожня інфраструктура, проекти та екологія

За словами очільника громади, люди хочуть жити в комфортному селі. Тому вирішили розпочати з наболілого роками – ремонту доріг. На це громада готова вкладати свої кошти, а ще сподіваються на надходження з державного дорожнього фонду. Тим паче, що з 1 січня дороги місцевого значення загального користування передали на обслуговування області. Разом з дорогами й певні кошти спрямовуються із державного бюджету до регіону. Щоправда, окрім анонсування добрих намірів, чіткого механізму використання ресурсів Державного дорожнього фонду в області ще не розробили.

– По друге, ми вирішили вкладати кошти в розвиток освітньої галузі, адже освічена молодь – наше майбутнє. Школи не закрили і не реорганізували. Утому наразі немає потреби, бо їх наповненість достатня. За рахунок співфінансування з державного та місцевого бюджету ми придбаємо для них два кабінети – легафонний у Хацьківську ЗОШ І­ІІІ ступенів, кабінет географії – у Степанківську ЗОШ І­ІІІ ступенів. В одному із корпусів Хацьківської школи облаштуємо внутрішні санітарні вузли. Влітку капітально відремонтуємо покрівлю їдальні Степанківської ЗОШ. Окрім того, запланували значний обсяг ремонтних робіт в будинках культури обох населених пунктів, насамперед завдячуючи співпраці з народним депутатом Сергієм Рудиком.

Разом з тим, Степанківська громада планує здійснити будівництво амбулаторії загальної практики сімейної медицини в Степанках.

Нагадаємо, Мінрегіон, у рамках покращення сільської медицини в умовах реформування, пропонує громадам подавати проекти або на реконструкцію існуючих амбулаторій загальної практики сімейної медицини, або на будівництво новеньких.

– Ми підшукали вільний майданчик під амбулаторію, передали в обласну адміністрацію документи для участі у попередньому відборі громад на будівництво нової амбулаторії, – зауважив сільський голова.

А ще в громаді взялися за вирішення екологічних проблем. За обласною програмою, до співфінансування якої долучився і район, відбулося поглиблення річки Рудка. Щоб завершити процес благоустрою прибережної зони, депутати Степанківської сільської ради виділили на сесії понад 400 тисяч гривень.

Ложка дьогтю – бюрократичні «гальмування»

На жаль, пропорційно цифрам, якими на державному рівні звикли оперувати, коментуючи процеси децентралізації в країні, зростає бюрократична фінансово­господарська звітність.

– Поки що найбільший негатив у нашій роботі – це бюрократія. Десятки рахунків по доходах, стільки ж по видатках. Гори паперів у вік комп’ютерних технологій.  Фінансова звітність з кожним роком стає більшою і громіздкішою. У результаті цього поки що збільшення надходжень аж ніяк не впливає на пришвидшення виконання робіт, – резюмує Ігор Миколайович.

Потужніший – значить спроможніший

Нині в громаді проживає трохи більше 6 тисяч осіб. Новостворена ОТГ взялася і за укрупнення громади. Проведено перемовини із Залевками і Голов’ятиним, до якого входять Малий Бузуків та Гуляйгородок Смілянського району. З цими громадами швидко дійшли згоди, і вони вирішили приєднатися до Степанківської ОТГ. Потім вирішувалися питання про включення названих громад до перспективного плану.

– Натепер ми очікуємо призначення восени довиборів депутатів від цих населених пунктів, – каже голова.

Господарники в селах отримають громадське пасовище, земля дістанеться і працівникам соцсфери

Щоправда, відбудеться це після того, як управління Держгеокадастру в Черкаській області передасть ці землі громаді. Мова йде про державні землі сільськогосподарського призначення, які знаходяться за межами населеного пункту. Вони, відповідно до рішень Кабміну, мають бути передані у власність громади. Меморандум про співпрацю з Держгеокадастром у Черкаській області громада підписала ще місяць тому. Наразі завершується інвентаризація земель. Документи – в Держгеокадастрі.

– Щойно землі за межами населеного пункту в Степанках та Хацьках стануть власністю громади, ми там облаштуємо громадське пасовище. Власники великої рогатої худоби вже об’єдналися заради цього в громадську організацію. Яке ж село без худоби та громадського пасовища? Тому ми обов’язково вирішимо цю проблему, – переконує Ігор Чекаленко.

Принагідно слід зауважити, що жодне село в Черкаському районі ще не має офіційно зареєстрованого громадського пасовища. Планують у Степанківській ОТГ запропонувати земельні ділянки і учасникам АТО. Окрім того, землі, які відійдуть громаді, дадуть змогу вирішити ще одну важливу соціальну проблему.

– У свій час працівники соціальної сфери Хацьківської сільської ради отримали земельні паї, у Степанках цього не відбулося. Ми повинні виправити цю несправедливість. Переконаний, що депутати сільської ради об’єднаної громади проголосують за те, аби підтримати соціальну сферу, – каже сільський голова.

Вирішили не «рубати пуповину»

На стадії становлення Степанківська об’єднана громада вирішила, що придумувати велосипед не варто, і спрямувала субвенцію та делегувала певні повноваження відповідним районним структурам, які цим займалися досі.

– Приміром, поки що ми вирішили не створювати власної пожежної охорони, а дали субвенцію на МПК Черкаського району, яка й займається ліквідацією надзвичайних ситуацій на території нашої сільської ради, – розповідає Ігор Чекаленко. – Ми налагодили добрі партнерські відносини із Червонослобідською дитячою музичною школою. Потенціалу у громади створити свою школу ще немає, тому ми взялися оплачувати працю фахівців дитячої музичної школи, які займаються в Степанках та Хацьках з нашими дітками. Наразі ми підшукуємо тренерів, які будуть перебувати в структурі районної ДСЮШ «Мрія», але працюватимуть у нас. Налагоджено співпрацю з Черкаським районним територіальним центром – і його фахівці обслуговують відповідні категорії громадян на території об’єднаної громади. Підписали меморандуми про співпрацю з Черкаським РЦЗ, Пенсійним фондом, і тепер представники цих структур ведуть прийом громадян у нас. Сприяють вирішенню всіх існуючих проблем СТОВ «Степанки» та ПП «Хацьки­Агро», з якими маємо добрі, партнерські відносини.

Чи виправдають способи й методи, які на старті розвитку обрала для себе Степанківська ОТГ, покаже час. Але зміни у громаді розпочалися. І вони для її жителів є значними.

– Тепер важливо, щоб зміни відбулися у людській свідомості: щоб жителі об’єднаної громади ставали творцями свого майбутнього, долучалися до прийняття управлінських рішень та обрання вектору руху громади. Це надзвичайно важливо, – переконаний Ігор Чекаленко.

Наталія Усенко


Опубліковано в категорії Новини

d52bb668158896e7b0f57eb0b7df19b1  Частиною 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058 встановлено порядок проведення перерахунку пенсій, якщо особа після призначення (перерахунку) пенсій продовжує працювати. Кожні два роки пенсіонери зверталися до територіальних управлінь з відповідною заявою для проведення перерахунку.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо підвищення пенсій» № 2148-VIII від 03.10.2017 року в установлений порядок внесено зміну, якою передбачено, що органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому проводиться перерахунок, набули права на проведення перерахунку, передбаченого ст.42 на більш вигідних умовах.

Перерахунку підлягають пенсії  за віком, по інвалідності, за вислугу років  (за умови, що пенсіонер досяг пенсійного віку),  та як що від останнього місяця, зарахованого до страхового стажу до 01.03.2018, минуло не менше 24 календарних місяців.

Враховуючи те, що такий перерахунок проводився вперше, до страхового стажу зараховано періоди з 01.01.2004 року (але не раніше місяця, по який вже враховано страховий стаж)  по  28 лютого 2018 року.

Перерахунок проведено всім: як працюючим, так і непрацюючим пенсіонерам.

Нагадаємо, що страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески, тому для автоматичного перерахунку використані індивідуальні дані персоніфікованого обліку.

Даний перерахунок стосується виключно тих, хто після виходу на пенсію продовжував працювати, набув страховий стаж, але свого часу не звернувся або поки що не звернувся до Пенсійного фонду. Це – стандартний перерахунок, який проводився, починаючи з 1 січня 2004 року і був передбачений для працюючих пенсіонерів кожні два роки відповідно до п.4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» №1058-ІУ від 09.07.2003 року. Відмінність у тому, що якщо раніше такий перерахунок здійснювався лише за заявою людини, то тепер проводитиметься автоматично, незалежно від того – звернеться людина чи ні.

Звертаємо увагу! Пенсіонери, які вийшли на пенсію після 01 квітня 2016 року, як і раніше, матимуть право звернутись за перерахунком із відповідною заявою до органів Фонду після того, як з дати призначення (або останнього перерахунку)  сплине два роки, або такий перерахунок буде проведено в автоматичному порядку з квітня наступного року.

При цьому, відповідно до статті 45 Закону перерахунки по заяві проводяться  у наступні строки:  
- з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно,
- з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

Довідково:  по місту Сміла та Смілянському району автоматично перераховано майже 8,3 тисячі пенсійних справ, збільшений розмір пенсії пенсіонери отримують в квітні- травні, середній розмір підвищення становить 22,63 грн.

За інформацією Смілянського об’єднаного управління
ПФУ в Черкаській області

Опубліковано в категорії Новини
П'ятниця, 27 квітня 2018, 11:16

Гіркий Чорнобильський полин

26 квітня трагічна дата в календарі української історiї. Аварія на Чорнобильській АЕС чорним крилом накрила українські міста і села. Скільки життів понівечила ця трагедія, скільки здоров`я забрала. Не затихає  біль у серцях українців.

Традиційно у День аварії на Чорнобильській АЕС Костянтинівський сільський голова Олексій Шульга, голова ради ветеранів Галина Попова, громадські активісти та родичі відвідали могили ліквідаторів аварії. Учасники зібрання поклали квіти ,вшанували пам'ять героїв хвилиною мовчання. 

56 

57

Ми і прийдешні покоління знову і знову будемо повертатися до трагічних квітневих подій 1986 року, коли ядерна смерть загрожувала всьому живому і неживому.

Складімо шану живим, пом`янімо померлих і робімо усе, щоб ніколи не падав на Землю гіркий атомний полин.

За інформацією сектору культури райдержадміністрації

Опубліковано в категорії Новини

Саме під такою назвою в Балаклеївському сільському будинку культури відбувся вечір пам’яті, присвячений Чорнобильській трагедії, яка стала невимовним горем міжнародного масштабу. На захід були запрошені ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС, слухачі Університету ІІІ віку, жителі села. 

1

Ведучі вечора, завідуюча сільським музеєм, декан Університету ІІІ віку Тамара Лихолай та бібліотекар сільської бібліотеки Іраїда Бондаренко згадали трагічні події 26 квітня 1986 року, бо з роками час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події, імена мужніх добровольців- пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, медиків, кухарів, водіїв, які тієї квітучої весни відправились на зустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність, високий патріотизм, зупиняючи ядерну катастрофу.

Учні місцевої школи № 2, екскурсоводи сільського музею Аня Диченкова, Даша Пономарчук, Крістіна Федорець, Влад Федорець  читали вірші, присвячені Чорнобильській трагедії та взяли інтерв’ю у формі запитань і відповідей у ліквідаторів аварії, жителів села Віктора Іванченка, Івана Пугача, Дмитра Панасенка. Вдова ліквідатора Людмила  Розломій поділилася гіркими спогадами, які запам’яталися їй із розповідей чоловіка. 

3

Володимир Федорович Павлюк – сьогодні пенсіонер поважного віку, а в далекому 1986 році працював прорабом у будівельній організації і будував житло для переселенців із 30-ти кілометрової зони: «Пам’ятаю, коли забудовували цілі вулиці, вручав ключі від нових будинків переселенцям, а ніхто з них не радів. Всі були зажурені, налякані, мовчки брали ключі і ніхто не дякував. Люди покидали рідні домівки поспіхом на 3 дні, а вийшло, що на все життя…».

На вечір пам’яті завітав сільський голова Ростислав Ситнік, який подякував усім ліквідаторам за мужність, самовідданість, високий професіоналізм і побажав міцного здоров’я та повідомив, що всім ліквідаторам надана матеріальна допомога.

Окрасою вечора стала представлена  літературно-музична композиція, яка не залишила байдужими ні її юних учасників, ні їхніх наставників, ні присутніх. Вірш «Три ангели» у виконанні учениць 7-го класу місцевої школи № 1 Софії Мех, Іри Бевз, Віки Чумак, пісні у виконанні Тетяни Вертипорох, Олега Авраменка, квартету учнів школи № 2 (керівник Інна Царенко), хореографічні постановки учасників танцювального колективу «Сад-виноград» (керівник Людмила Моровик, музичний супровід директор СБК Лариса Зоріна) розчулили всіх присутніх.

Ми схиляємо голови перед учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС. Велика Вам подяка і низький уклін. Нехай люди будуть вдячні та уважні до Вас щодня, щохвилини, завжди. Нехай у цей день пам’яті тяжкі дзвони Чорнобиля відгукнуться в душах кожного з нас співчуттям і милосердям.

За інформацією сектору культури райдержадміністрації 

Опубліковано в категорії Новини

В Смілянській районній державній адміністрації у березні-квітні цього року, традиційно, проведений I тур Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець». Метою проведення Конкурсу є зростання професіоналізму, відкритості, інституційної спроможності державної служби, підвищення її авторитету шляхом узагальнення досвіду роботи кращих державних службовців. У Конкурсі брали участь 7 державних службовців районної державної адміністрації: 3 – в номінації «Кращий керівник» і 4 – в номінації «Кращий спеціаліст».

Конкурс проходив у три етапи. У ході першого етапу учасники відповідали на тестові завдання в частині знання Конституції України, законодавства про державну службу, завдань, які стосуються функціональних повноважень державного органу, посадових обов’язків державного службовця.  Під час другого етапу – виконали завдання щодо складання ділового документу. У ході проведення третього етапу Конкурсу учасники проявили знання з володіння персональним комп’ютером.

За підсумками I туру Конкурсу в номінації "Кращий керівник" переможцем стала АРТЕМЕНКО Інна Олександрівна, завідувач сектору опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей райдержадміністрації, в номінації  "Кращий спеціаліст" перемогу здобула НІКОЛАШИНА Лариса Олексіївна, провідний спеціаліст відділу організаційної роботи, внутрішньої політики та управління персоналом апарату райдержадміністрації. Лауреатами конкурсу, які зайняли друге місце, в номінації «Кращий керівник» визнано ЗОЛОТАРЬОВУ Оксану Іванівну, начальника відділу ведення Державного реєстру виборців апарату районної державної адміністрації, в номінації «Кращий спеціаліст» - ДАВИДЕНКО Тетяну Григорівну, головного спеціаліста відділу  персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління соціального захисту населення районної державної адміністрації. 

400 

Перший заступник голови районної державної адміністрації Співак Р.А. відзначив переможців і лауреатів I туру Конкурсу дипломами та подяками. 

500  

Переможці конкурсу представлять Смілянську районну державну адміністрацію в обласному II турі Конкурсу у червні цього року.

Тим державним службовцям, які успішно пройшли всі етапи першого туру Конкурсу, участь у конкурсу буде зарахована як підвищення кваліфікації. 

20180426_144520

Опубліковано в категорії Новини

Щороку квітень нагадує всім нам про катастрофу гуманітарного масштабу – Чорнобильську аварію, яка відбулася 26 квітня 1986 року. 32 роки тому в наше життя увійшло слово з гірким присмаком нечуваної біди – «Чорнобиль». Ця чорна дата означає одну з найтяжчих трагедій в історії українського народу.

26 квітня відбулися заходи з нагоди відзначення 32-й річниці вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, в яких взяли участь керівництво району та міста, ліквідатори чорнобильської аварії, начальники відділів та управлінь райдержадміністрації, керівники установ та організацій, громадськості,  священнослужителі, жителі міста та району. 

888  

Розпочалися заходи траурною ходою до  пам'ятного знаку ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, в ході якої учасники поклали квіти до меморіалу ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

222 

Тут же відбувся мітинг-реквієм, під час якого присутні вкотре згадали Чорнобильську трагедію та її непоправні наслідки для всього людства. До присутніх звернувся заступник голови райдержадміністрації Сергій Глізнецов, який зазначив, що Чорнобиль став жорстоким уроком для нас, а наші співвітчизники продемонстрували безмежний героїзм та самопожертву. Низький уклін вам та вдячність за те, що ціною власного життя і здоров'я ви врятували український народ від некерованого смертоносного атома.Нехай цей день стане приводом згадати тих, хто у мирний час поклав життя, захищаючи людство від нищівної радіації, і висловити глибоку шану живим ліквідаторам та їх родинам.  

333

Скорботною хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять тих, хто віддав життя за наше світле майбутнє.

За вагомий особистий внесок у реалізації заходів, пов’язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції та з нагоди 32-х роковин Чорнобильської катастрофи ліквідатори нагороджені почесними грамотами Смілянської райдержадміністрації. 

555

Опубліковано в категорії Новини

Чорнобильська аварія стала не лише величезною трагедією і екологічною катастрофою ХХ століття, але і уроком всьому людству, тому що ядерна енергія, яка вийшла з-під контролю, не має меж. Її відгуки будуть звучати ще довго не для одного покоління людей.

І тільки завдяки мужності і самопожертві працівників, вчених, військових та добровольців, які, ризикуючи життям і здоров’ям, виконували у 1986 році роботу по ліквідації наслідків цієї трагедії, вдалося запобігти більш жахливим наслідкам.

Не залишилися осторонь і наші земляки. З перших днів катастрофи у Чорнобилі гасив пожежу житель с.Балаклея Малишев Олег Ігорович. Протягом трьох років, починаючи із 1988, ліквідовував наслідки аварії його односельчанин Пугач Іван Іванович. 

13

12

Напередодні Міжнародного дня пам’яті про Чорнобильську катастрофу територіальний центр запросив цих мужніх чоловіків, щоб вшанувати їх силу духу та витривалість. Обидва ліквідатори отримали подарунки та слова вдячності від нинішнього і майбутніх поколінь за те, що вони виконали свій обов’язок громадянина України і рятували не тільки свою Батьківщину, але і народи інших країн від ядерної небезпеки.

Хай залишиться у минулому і ніколи не повториться цей жах. А пам’ять  про ті події  навчать нас цінувати мир, спокій і життя.

За інформацією Територіального центру соціального обслуговування 

Опубліковано в категорії Новини

Про хороших працівників кажуть, що у них робота горить у руках. Але є й інша сторона медалі, коли сама людина згорає на робочому місці. Втома дає про себе знати різними способами: роздратуванням, нервовістю, байдужістю чи у найгіршому випадку депресією. І тоді можна сміливо говорити про те, що працівник підпав під вплив синдрому професійного вигорання.

Саме темі «Позитивного мислення та профілактики професійного вигорання» був присвячений семінар-тренінг, участь у якому взяли усі соціальні працівники та робітники територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Смілянського району. Такі заходи проходять постійно, адже вже протягом 4 років у закладі діє «Школа соціальної роботи».

Цього разу організатором та ведучою семінару стала головний спеціаліст обласної ради профспілки працівників соціальної сфери Валентина Даник. Вона підготувала для присутніх цікаві тренінгові завдання, вправи, а також блок теоретичної інформації, яка мала на меті пояснити усі нюанси озвученої теми. 

2

Як виявилося, професійне вигорання торкається усіх без винятку спеціалістів, зокрема тих, хто має безпосередній контакт із людьми. Це саме та категорія, в яку потрапляють працівники соціальної сфери. Особливо яскраво усі труднощі такої праці на собі відчувають соціальні робітники, які надають соціальні послуги одиноким та одиноко проживаючим жителям району.

Вони мають справу із людьми поважного віку, спілкування із якими має певні особливості. І, як правило, соціальні робітники справляються із усіма проблемами, що можуть виникнути у процесі роботи. Натомість вони співпереживають своїм підопічним, беруть близько до серця їхні проблеми, а як результат - перенесення робочих проблем додому, іноді роздратування та професійне вигорання.

Валентина Даник провела декілька вправ, які мали на меті визначити рівень стресу, який відчувають члени колективу терцентру, їхню схильність до емпатії, позитивного мислення. Кожен мав можливість висловити власну думку чи навести приклад із життя, який ілюстрував би тему семінару. 

1

Одним із головних елементів заняття стала інформація про те, як же вберегтися від професійного вигорання. Для кожного рецепт розслаблення буде свій, але варіантів безліч: отримання емоційного ресурсу від рідних та друзів (спілкування, проведення часу разом), позитивне мислення, міцне здоров’я, спорт, хобі, аутотренінги, навички планування часу, вміння казати «ні» та навіть прості прогулянки. 

4

Кожен обере свій рецепт емоційної підзарядки. А старт позитивним змінам дала сама ведуча семінару. Наостанок вона запропонувала присутнім обрати листочок із побажанням на найближчий час. Приємні слова підбадьорили учасників заходу, а тому завершувався семінар із усмішками на кожному обличчі та аплодисментами, адресованими Валентині Даник.

Крапку у цікавій зустрічі поставила директор територіального центру Галина Кравченко. Вона побажала колективу, членами якого, в основному, є жінки, берегти себе, вміти розділяти роботу та дім, а також залишати в своєму житті місце для відпочинку. Бо, як кажуть, якщо вам вже зовсім ніколи відпочити — значить, саме час відпочити. 

3

За інформацією Територіального центру соціального обслуговування 

Опубліковано в категорії Новини

Село Макіївка здавна славиться працьовитими людьми, господарями землі. Макіївка стала колискою для відомих людей: науковців, державних діячів, заслужених вчителів, людей мистецтва, поетів, артистів, співаків. Макіївчани від діда-прадіда, як одна родина, яка має міцне коріння, з роками не втратила вічні людські цінності, поваги до людей, добра, взаємодопомоги і підтримки одне одного.

Добрі люди, щирі посмішки, тепла атмосфера – все це додає бажання повертатися сюди знову і знову. Адже макіївчани – народ хлібосольний: і пригостять, і розважать. Перш за все, це стосується когорти односельчан, які навіть на заслуженому відпочинку не полишають активного життя, а беруть участь у всіх заходах і самі стають організаторами сільських свят.

А почалося все 22 квітня 2013 року, коли у Макіївці відкрився філіал відділення денного перебування терцентру. Очолила його ветеран праці, бібліотекар, голова ради ветеранів села Крамар Людмила Антонівна. При філіалі діє клуб «Ми іще молоді» та любительське об’єднання «Берегиня», які сьогодні святкують свій п’ятирічний ювілей. Тож на свято з нагоди дня народження прибули й шановані гості: голова районної ради Володимир Грошев, заступник голови РДА Сергій Глізнецов, помічник народного депутата Рудика С.Я. Лідія Зайва, голова сільської ради Людмила Жижка, директор територіального центру Галина Кравченко, завідуюча відділенням денного перебування Людмила Король. 

3

Зі звітом про історію створення та діяльність клубів ветеранів виступила соціальний працівник, керівник клубів Людмила Крамар, яка подякувала своїм землякам за активність, за небайдужість і прагнення бути в строю за будь-яких обставин. Привітали з ювілеєм макіївчан заступник голови райдержадміністрації Сергій Глізнецов і директор територіального центру Галина Кравченко, які також вручили подяки членам клубів: Євдокії Беребені, Ніні Зозулі, Галині Кушковії, Варварі Ващенко та Любові Яблоньці. Відзнаку за свою роботу одержала і соціальний працівник Людмила Крамар. А місцевий ансамбль «Біла криниця» кожному із них присвятив пісенний дарунок.

Колектив територіального центру з нагоди ювілею приготував для членів клубів стінгазету з фотографіями, які висвітлюють найяскравіші моменти з життя  клубів. Розглядаючи світлини, ветерани занурилися в спогади про найцікавіші  бесіди та лекції, години спілкування, дискусії, круглі столи, тренінги. 

4 

За ці 5 років не злічити і тієї кількості свят, які ветерани провели разом. Стало традицією віншувати ювілярів, довгожителів, вітати подружні пари з срібним та золотим весіллям. Проводяться Дні вулиць, відзначаються всі знакові дати за державним та релігійним календарем, організовуються різноманітні кулінарні, пісенні конкурси – будь-яка ініціатива обов’язково підтримується і втілюється у життя. 

2

Родзинкою свята стали пісенні вітання від голови села Людмили Жижки та голови районної ради Володимира Грошева, які розчулили присутніх та подарували їм прекрасний настрій. 

1

Найтелішими словами вітала макіївчан їх землячка, помічник Народного депутата Лідія Зайва. Вона пригадала ті роки, які вона прожила поряд з ними, знайшла тепле слово для кожного, адже з усіма вона знайома особисто.

Приїхали привітати пенсіонерів і колеги з с. Лебедин, які подарували виготовлену власноруч вітальну листівку та веселі пісні.

Продовжили свято всі присутні у затишному залі місцевого кафе, де ювіляри щедро пригощали всіх смаколиками, які так майстерно приготували самі.

Спостерігаючи за щирою радістю ветеранів, за тим, які вони енергійні, проживають кожен день наповнено, із користю, відкривають для себе нові грані життя, розумієш, що недарма клуб має назву «Ми іще молоді», а любительське об’єднання «Берегиня», бо запалу у них вистачить іще на декілька п’ятирічок. 

5

І хто сказав – пора схилити плечі?

Вперед і прямо – воля і мета!

Іще не вечір, друзі, ще не вечір,

Це просто вдруге квітка розквіта.


Все ж так принадно, ніжно і жагуче.

Бо на шляху – ще нові відкриття,

Бо прийде завтра радість неминуче

Повнішим і яскравішим життям.

За інформацією Територіального центру соціального обслуговування

Опубліковано в категорії Новини

Перший заступник голови райдержадміністрації Роман Співак, заступник голови райдержадміністрації Сергій Глізнецов, керівник апарату райдержадміністрації Олексій Пєчніков, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації взяли участь в пленарному засіданні тридцять п’ятої сесії районної ради, яке відбулося 25 квітня 2018 року.

31230598_

В ході засідання заслухано і затверджено інформацію керівника Смілянської місцевої прокуратури про стан законності і боротьби зі злочинністю в районі, звіт про виконання районного бюджету за І квартал 2018 року.

Затверджено чотири районні програми та внесено зміни до п′яти  раніше прийнятих.

Внесено зміни до районного бюджету, зокрема виділено 500 тис.грн. на співфінансування ремонту доріг місцевого значення.

Затверджено нову редакцію статуту центральної районної лікарні ім.Софії Бобринської та прийнято рішення про реорганізацію комунального закладу «Смілянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Смілянської районної ради Черкаської області.

Загалом прийнято рішення з 21 питання.

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 6