joomla template

Меню користувача

Сортувати по даті: квітня 2018

Саме під такою назвою в Балаклеївському сільському будинку культури відбувся вечір пам’яті, присвячений Чорнобильській трагедії, яка стала невимовним горем міжнародного масштабу. На захід були запрошені ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС, слухачі Університету ІІІ віку, жителі села. 

1

Ведучі вечора, завідуюча сільським музеєм, декан Університету ІІІ віку Тамара Лихолай та бібліотекар сільської бібліотеки Іраїда Бондаренко згадали трагічні події 26 квітня 1986 року, бо з роками час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події, імена мужніх добровольців- пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, медиків, кухарів, водіїв, які тієї квітучої весни відправились на зустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність, високий патріотизм, зупиняючи ядерну катастрофу.

Учні місцевої школи № 2, екскурсоводи сільського музею Аня Диченкова, Даша Пономарчук, Крістіна Федорець, Влад Федорець  читали вірші, присвячені Чорнобильській трагедії та взяли інтерв’ю у формі запитань і відповідей у ліквідаторів аварії, жителів села Віктора Іванченка, Івана Пугача, Дмитра Панасенка. Вдова ліквідатора Людмила  Розломій поділилася гіркими спогадами, які запам’яталися їй із розповідей чоловіка. 

3

Володимир Федорович Павлюк – сьогодні пенсіонер поважного віку, а в далекому 1986 році працював прорабом у будівельній організації і будував житло для переселенців із 30-ти кілометрової зони: «Пам’ятаю, коли забудовували цілі вулиці, вручав ключі від нових будинків переселенцям, а ніхто з них не радів. Всі були зажурені, налякані, мовчки брали ключі і ніхто не дякував. Люди покидали рідні домівки поспіхом на 3 дні, а вийшло, що на все життя…».

На вечір пам’яті завітав сільський голова Ростислав Ситнік, який подякував усім ліквідаторам за мужність, самовідданість, високий професіоналізм і побажав міцного здоров’я та повідомив, що всім ліквідаторам надана матеріальна допомога.

Окрасою вечора стала представлена  літературно-музична композиція, яка не залишила байдужими ні її юних учасників, ні їхніх наставників, ні присутніх. Вірш «Три ангели» у виконанні учениць 7-го класу місцевої школи № 1 Софії Мех, Іри Бевз, Віки Чумак, пісні у виконанні Тетяни Вертипорох, Олега Авраменка, квартету учнів школи № 2 (керівник Інна Царенко), хореографічні постановки учасників танцювального колективу «Сад-виноград» (керівник Людмила Моровик, музичний супровід директор СБК Лариса Зоріна) розчулили всіх присутніх.

Ми схиляємо голови перед учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС. Велика Вам подяка і низький уклін. Нехай люди будуть вдячні та уважні до Вас щодня, щохвилини, завжди. Нехай у цей день пам’яті тяжкі дзвони Чорнобиля відгукнуться в душах кожного з нас співчуттям і милосердям.

За інформацією сектору культури райдержадміністрації 

Опубліковано в категорії Новини

В Смілянській районній державній адміністрації у березні-квітні цього року, традиційно, проведений I тур Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець». Метою проведення Конкурсу є зростання професіоналізму, відкритості, інституційної спроможності державної служби, підвищення її авторитету шляхом узагальнення досвіду роботи кращих державних службовців. У Конкурсі брали участь 7 державних службовців районної державної адміністрації: 3 – в номінації «Кращий керівник» і 4 – в номінації «Кращий спеціаліст».

Конкурс проходив у три етапи. У ході першого етапу учасники відповідали на тестові завдання в частині знання Конституції України, законодавства про державну службу, завдань, які стосуються функціональних повноважень державного органу, посадових обов’язків державного службовця.  Під час другого етапу – виконали завдання щодо складання ділового документу. У ході проведення третього етапу Конкурсу учасники проявили знання з володіння персональним комп’ютером.

За підсумками I туру Конкурсу в номінації "Кращий керівник" переможцем стала АРТЕМЕНКО Інна Олександрівна, завідувач сектору опіки, піклування та усиновлення служби у справах дітей райдержадміністрації, в номінації  "Кращий спеціаліст" перемогу здобула НІКОЛАШИНА Лариса Олексіївна, провідний спеціаліст відділу організаційної роботи, внутрішньої політики та управління персоналом апарату райдержадміністрації. Лауреатами конкурсу, які зайняли друге місце, в номінації «Кращий керівник» визнано ЗОЛОТАРЬОВУ Оксану Іванівну, начальника відділу ведення Державного реєстру виборців апарату районної державної адміністрації, в номінації «Кращий спеціаліст» - ДАВИДЕНКО Тетяну Григорівну, головного спеціаліста відділу  персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління соціального захисту населення районної державної адміністрації. 

400 

Перший заступник голови районної державної адміністрації Співак Р.А. відзначив переможців і лауреатів I туру Конкурсу дипломами та подяками. 

500  

Переможці конкурсу представлять Смілянську районну державну адміністрацію в обласному II турі Конкурсу у червні цього року.

Тим державним службовцям, які успішно пройшли всі етапи першого туру Конкурсу, участь у конкурсу буде зарахована як підвищення кваліфікації. 

20180426_144520

Опубліковано в категорії Новини

Щороку квітень нагадує всім нам про катастрофу гуманітарного масштабу – Чорнобильську аварію, яка відбулася 26 квітня 1986 року. 32 роки тому в наше життя увійшло слово з гірким присмаком нечуваної біди – «Чорнобиль». Ця чорна дата означає одну з найтяжчих трагедій в історії українського народу.

26 квітня відбулися заходи з нагоди відзначення 32-й річниці вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, в яких взяли участь керівництво району та міста, ліквідатори чорнобильської аварії, начальники відділів та управлінь райдержадміністрації, керівники установ та організацій, громадськості,  священнослужителі, жителі міста та району. 

888  

Розпочалися заходи траурною ходою до  пам'ятного знаку ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, в ході якої учасники поклали квіти до меморіалу ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

222 

Тут же відбувся мітинг-реквієм, під час якого присутні вкотре згадали Чорнобильську трагедію та її непоправні наслідки для всього людства. До присутніх звернувся заступник голови райдержадміністрації Сергій Глізнецов, який зазначив, що Чорнобиль став жорстоким уроком для нас, а наші співвітчизники продемонстрували безмежний героїзм та самопожертву. Низький уклін вам та вдячність за те, що ціною власного життя і здоров'я ви врятували український народ від некерованого смертоносного атома.Нехай цей день стане приводом згадати тих, хто у мирний час поклав життя, захищаючи людство від нищівної радіації, і висловити глибоку шану живим ліквідаторам та їх родинам.  

333

Скорботною хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять тих, хто віддав життя за наше світле майбутнє.

За вагомий особистий внесок у реалізації заходів, пов’язаних з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції та з нагоди 32-х роковин Чорнобильської катастрофи ліквідатори нагороджені почесними грамотами Смілянської райдержадміністрації. 

555

Опубліковано в категорії Новини

Чорнобильська аварія стала не лише величезною трагедією і екологічною катастрофою ХХ століття, але і уроком всьому людству, тому що ядерна енергія, яка вийшла з-під контролю, не має меж. Її відгуки будуть звучати ще довго не для одного покоління людей.

І тільки завдяки мужності і самопожертві працівників, вчених, військових та добровольців, які, ризикуючи життям і здоров’ям, виконували у 1986 році роботу по ліквідації наслідків цієї трагедії, вдалося запобігти більш жахливим наслідкам.

Не залишилися осторонь і наші земляки. З перших днів катастрофи у Чорнобилі гасив пожежу житель с.Балаклея Малишев Олег Ігорович. Протягом трьох років, починаючи із 1988, ліквідовував наслідки аварії його односельчанин Пугач Іван Іванович. 

13

12

Напередодні Міжнародного дня пам’яті про Чорнобильську катастрофу територіальний центр запросив цих мужніх чоловіків, щоб вшанувати їх силу духу та витривалість. Обидва ліквідатори отримали подарунки та слова вдячності від нинішнього і майбутніх поколінь за те, що вони виконали свій обов’язок громадянина України і рятували не тільки свою Батьківщину, але і народи інших країн від ядерної небезпеки.

Хай залишиться у минулому і ніколи не повториться цей жах. А пам’ять  про ті події  навчать нас цінувати мир, спокій і життя.

За інформацією Територіального центру соціального обслуговування 

Опубліковано в категорії Новини

Про хороших працівників кажуть, що у них робота горить у руках. Але є й інша сторона медалі, коли сама людина згорає на робочому місці. Втома дає про себе знати різними способами: роздратуванням, нервовістю, байдужістю чи у найгіршому випадку депресією. І тоді можна сміливо говорити про те, що працівник підпав під вплив синдрому професійного вигорання.

Саме темі «Позитивного мислення та профілактики професійного вигорання» був присвячений семінар-тренінг, участь у якому взяли усі соціальні працівники та робітники територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Смілянського району. Такі заходи проходять постійно, адже вже протягом 4 років у закладі діє «Школа соціальної роботи».

Цього разу організатором та ведучою семінару стала головний спеціаліст обласної ради профспілки працівників соціальної сфери Валентина Даник. Вона підготувала для присутніх цікаві тренінгові завдання, вправи, а також блок теоретичної інформації, яка мала на меті пояснити усі нюанси озвученої теми. 

2

Як виявилося, професійне вигорання торкається усіх без винятку спеціалістів, зокрема тих, хто має безпосередній контакт із людьми. Це саме та категорія, в яку потрапляють працівники соціальної сфери. Особливо яскраво усі труднощі такої праці на собі відчувають соціальні робітники, які надають соціальні послуги одиноким та одиноко проживаючим жителям району.

Вони мають справу із людьми поважного віку, спілкування із якими має певні особливості. І, як правило, соціальні робітники справляються із усіма проблемами, що можуть виникнути у процесі роботи. Натомість вони співпереживають своїм підопічним, беруть близько до серця їхні проблеми, а як результат - перенесення робочих проблем додому, іноді роздратування та професійне вигорання.

Валентина Даник провела декілька вправ, які мали на меті визначити рівень стресу, який відчувають члени колективу терцентру, їхню схильність до емпатії, позитивного мислення. Кожен мав можливість висловити власну думку чи навести приклад із життя, який ілюстрував би тему семінару. 

1

Одним із головних елементів заняття стала інформація про те, як же вберегтися від професійного вигорання. Для кожного рецепт розслаблення буде свій, але варіантів безліч: отримання емоційного ресурсу від рідних та друзів (спілкування, проведення часу разом), позитивне мислення, міцне здоров’я, спорт, хобі, аутотренінги, навички планування часу, вміння казати «ні» та навіть прості прогулянки. 

4

Кожен обере свій рецепт емоційної підзарядки. А старт позитивним змінам дала сама ведуча семінару. Наостанок вона запропонувала присутнім обрати листочок із побажанням на найближчий час. Приємні слова підбадьорили учасників заходу, а тому завершувався семінар із усмішками на кожному обличчі та аплодисментами, адресованими Валентині Даник.

Крапку у цікавій зустрічі поставила директор територіального центру Галина Кравченко. Вона побажала колективу, членами якого, в основному, є жінки, берегти себе, вміти розділяти роботу та дім, а також залишати в своєму житті місце для відпочинку. Бо, як кажуть, якщо вам вже зовсім ніколи відпочити — значить, саме час відпочити. 

3

За інформацією Територіального центру соціального обслуговування 

Опубліковано в категорії Новини

Село Макіївка здавна славиться працьовитими людьми, господарями землі. Макіївка стала колискою для відомих людей: науковців, державних діячів, заслужених вчителів, людей мистецтва, поетів, артистів, співаків. Макіївчани від діда-прадіда, як одна родина, яка має міцне коріння, з роками не втратила вічні людські цінності, поваги до людей, добра, взаємодопомоги і підтримки одне одного.

Добрі люди, щирі посмішки, тепла атмосфера – все це додає бажання повертатися сюди знову і знову. Адже макіївчани – народ хлібосольний: і пригостять, і розважать. Перш за все, це стосується когорти односельчан, які навіть на заслуженому відпочинку не полишають активного життя, а беруть участь у всіх заходах і самі стають організаторами сільських свят.

А почалося все 22 квітня 2013 року, коли у Макіївці відкрився філіал відділення денного перебування терцентру. Очолила його ветеран праці, бібліотекар, голова ради ветеранів села Крамар Людмила Антонівна. При філіалі діє клуб «Ми іще молоді» та любительське об’єднання «Берегиня», які сьогодні святкують свій п’ятирічний ювілей. Тож на свято з нагоди дня народження прибули й шановані гості: голова районної ради Володимир Грошев, заступник голови РДА Сергій Глізнецов, помічник народного депутата Рудика С.Я. Лідія Зайва, голова сільської ради Людмила Жижка, директор територіального центру Галина Кравченко, завідуюча відділенням денного перебування Людмила Король. 

3

Зі звітом про історію створення та діяльність клубів ветеранів виступила соціальний працівник, керівник клубів Людмила Крамар, яка подякувала своїм землякам за активність, за небайдужість і прагнення бути в строю за будь-яких обставин. Привітали з ювілеєм макіївчан заступник голови райдержадміністрації Сергій Глізнецов і директор територіального центру Галина Кравченко, які також вручили подяки членам клубів: Євдокії Беребені, Ніні Зозулі, Галині Кушковії, Варварі Ващенко та Любові Яблоньці. Відзнаку за свою роботу одержала і соціальний працівник Людмила Крамар. А місцевий ансамбль «Біла криниця» кожному із них присвятив пісенний дарунок.

Колектив територіального центру з нагоди ювілею приготував для членів клубів стінгазету з фотографіями, які висвітлюють найяскравіші моменти з життя  клубів. Розглядаючи світлини, ветерани занурилися в спогади про найцікавіші  бесіди та лекції, години спілкування, дискусії, круглі столи, тренінги. 

4 

За ці 5 років не злічити і тієї кількості свят, які ветерани провели разом. Стало традицією віншувати ювілярів, довгожителів, вітати подружні пари з срібним та золотим весіллям. Проводяться Дні вулиць, відзначаються всі знакові дати за державним та релігійним календарем, організовуються різноманітні кулінарні, пісенні конкурси – будь-яка ініціатива обов’язково підтримується і втілюється у життя. 

2

Родзинкою свята стали пісенні вітання від голови села Людмили Жижки та голови районної ради Володимира Грошева, які розчулили присутніх та подарували їм прекрасний настрій. 

1

Найтелішими словами вітала макіївчан їх землячка, помічник Народного депутата Лідія Зайва. Вона пригадала ті роки, які вона прожила поряд з ними, знайшла тепле слово для кожного, адже з усіма вона знайома особисто.

Приїхали привітати пенсіонерів і колеги з с. Лебедин, які подарували виготовлену власноруч вітальну листівку та веселі пісні.

Продовжили свято всі присутні у затишному залі місцевого кафе, де ювіляри щедро пригощали всіх смаколиками, які так майстерно приготували самі.

Спостерігаючи за щирою радістю ветеранів, за тим, які вони енергійні, проживають кожен день наповнено, із користю, відкривають для себе нові грані життя, розумієш, що недарма клуб має назву «Ми іще молоді», а любительське об’єднання «Берегиня», бо запалу у них вистачить іще на декілька п’ятирічок. 

5

І хто сказав – пора схилити плечі?

Вперед і прямо – воля і мета!

Іще не вечір, друзі, ще не вечір,

Це просто вдруге квітка розквіта.


Все ж так принадно, ніжно і жагуче.

Бо на шляху – ще нові відкриття,

Бо прийде завтра радість неминуче

Повнішим і яскравішим життям.

За інформацією Територіального центру соціального обслуговування

Опубліковано в категорії Новини

Перший заступник голови райдержадміністрації Роман Співак, заступник голови райдержадміністрації Сергій Глізнецов, керівник апарату райдержадміністрації Олексій Пєчніков, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації взяли участь в пленарному засіданні тридцять п’ятої сесії районної ради, яке відбулося 25 квітня 2018 року.

31230598_

В ході засідання заслухано і затверджено інформацію керівника Смілянської місцевої прокуратури про стан законності і боротьби зі злочинністю в районі, звіт про виконання районного бюджету за І квартал 2018 року.

Затверджено чотири районні програми та внесено зміни до п′яти  раніше прийнятих.

Внесено зміни до районного бюджету, зокрема виділено 500 тис.грн. на співфінансування ремонту доріг місцевого значення.

Затверджено нову редакцію статуту центральної районної лікарні ім.Софії Бобринської та прийнято рішення про реорганізацію комунального закладу «Смілянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Смілянської районної ради Черкаської області.

Загалом прийнято рішення з 21 питання.

Опубліковано в категорії Новини

18

24 квітня в ранкові години на Смілянщині внаслідок радіаційного вихолоджування спостерігався заморозок на висоті 2 см над поверхнею ґрунту. Інтенсивність його становила -0,8°. Це перший заморозк цьогорічної весни у нашому районі. Середні багаторічні дати останнього весняного заморозку на Смілянщині: на висоті 2 см над поверхнею ґрунту – 22.04, на поверхні  грунту – 01.05. Найранніший останній заморозок за період спостережень в нашому краї спостерігався: на висоті 2 см над поверхнею ґрунту – 05.04 в 2005 р., на поверхні  грунту – 09.04 в 1989 р. Найпізніший останній заморозок на висоті 2 см над поверхнею ґрунту та на поверхні  грунту спостерігався в 2001 році  – 14.05.

В третій декаді квітня середня кількість днів із заморозком: в повітрі – 1, на поверхні  грунту – 2. Найбільша кількість днів із заморозком спостерігалась в 1992 році: в повітрі  – 5 ,на поверхні грунту – 8.

Прогноз погоди: Наступної доби проходження теплого атмосферного фронту зумовить теплу ніч з температурою повітря до +5..+10º. Вдень Смілянщина знаходитиметься у теплому секторі циклону і повітря прогріватиметься до +16..+21º. Увечері з наближенням холодного фронту очікуються невеликі короткочасні дощі, місцями з грозами. 26 квітня спостерігатиметься подальше підвищення температурного фону, вночі +9..+14º, вдень +22..+27º, місцями невеликий дощ, гроза. 27 квітня короткочасні дощі з грозами пройдуть вночі, вдень без опадів, температурний фон знизиться.

Коливання атмосферного тиску можуть впливати на метеозалежних людей, а короткочасні дощі дещо покращать зволоження ґрунту.

Радіаційний фон у Смілі становить 13 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

За даними метеостанції Сміла

Опубліковано в категорії Новини

Сьогодні, 24 квітня, у малій залі райдержадміністрації перший заступник голови Смілянської райдержадміністрації Роман Співак представив керівника апарату райдержадміністрації. Згідно розпорядження райдержадміністрації від 23.04.2018 року № 19-к на посаду керівника апарату призначено Пєчнікова Олексія Вікторовича.

233

У своєму виступі району  перший заступник голови Смілянської райдержадміністрації Роман Співак привітав новопризначеного керівника апарату, побажав успіхів у роботі, плідної співпраці на благо Смілянщини та її мешканців та запевнив, що він може розраховувати на підтримку та співпрацю. Долучився до привітань Олексія Пєчнікова й голова районної ради Володимир Грошев.

Новопризначений керівник апарату райдержадміністрації подякував за теплі слова вітань, запевнив присутніх, що докладе максимум зусиль для плідної роботи, з метою подальшого зростання добробуту жителів району. Звертаючись до колег, висловив сподівання на дружню, конструктивну співпрацю з усіма структурними підрозділами райдержадміністрації.

Довідково:

Пєчніков Олексій  Вікторович народився 19 серпня 1984 року  у місті Київ, освіта вища,  у 2009 році закінчив Національний транспортний університет за спеціальністю організація перевезень і управління на транспорті (автомобільний), кваліфікація інженер з транспорту, трудова діяльність на державній службі складає понад 8 років.

Опубліковано в категорії Новини
Вівторок, 24 квітня 2018, 12:03

«Калиновий сонет»

23 квітня, у День книги та авторського права, за участі заступника голови Смілянської райдержадміністрації Сергія Глізнецова, начальника відділу освіти Смілянської райдержадміністрації Василя Мельника в малій залі міського Будинку культури відбувся захід, приурочений презентації збірки поезій вихованців літературної студії «Калиновий сонет» Центру дитячої та юнацької творчості Смілянської районної ради.

IMG_20180423_142653

imgonline-com-ua-Resize-c5VvjbUWbW 

На заході  були  присутні Володимир Ткаченко – член спілки письменників України, Лілія Блискавиця – дитяча письменниця Смілянщини, батьки, вчителі, учні шкіл району.

Свято відкрили  незвичні гості з театру «Перевесло» (керівник Терещенко Л.І.) в образах Графа  Бобринського та княгині  Наталії Яшвіль.

Керівник літературної  студії  «Калиновий сонет» Тетяна Шугар – Благодарна представила своїх вихованців ,а вони, в свою чергу, власні поезії, в яких – любов до рідного краю, вболівання за долю України,  дитячі мрії. На свято завітали з виступом  колеги по перу, представники  літературної студії Березняківської ЗОШ І-ІІІ, натхненником якої є заступник директора  з навчально-виховної роботи Хроменко І.А.

Яскравим вкрапленням в презентаційну програму збірки дитячих поезій вплелися виступи  вихованців  художніх колективів ЦДЮТ:  театр слова «Дзеркало» (керівник БогатирьоваТ.П.), вокальний  «Пісня солов’їна» (керівник Котович О.Р.),хореографічні «Степ-ап»(керівник Рєпіна К.В.) та «Лідер» ( керівник Сюмак Л.М.).

Вихованці отримали подарунки та солодощі від представників влади, районних депутатів.

imgonline-com-ua-Resize-rWqT9gWxgL 

Варто відмітити особливу увагу до творчо обдарованої молоді Смілянщини з боку голови  районної ради В.В.Грошева. За його сприяння надруковано 50 примірників збірки «Калиновий сонет».

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 5