joomla template

Меню користувача

Сортувати по даті: березня 2018
Субота, 24 березня 2018, 16:50

Стежками рідного краю

В рамках Всеукраїнського тижня дитячого та юнацького читання 22 березня в Костянтинівській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів було проведено історико-краєзнавчий екскурс «Стежками рідного краю».

Шкільний бібліотекар Любов Любченко та завідуюча Костянтинівською сільською бібліотекою розповіли учням 5-6 класів історію села Костянтинівка від заснування 1622 року до сьогодення.

IMG_20180322_093120.jpg1

Діти дізналися про славну історію нашого села. Допомогли краще сприйняти інформацію електронна презентація та книжкова виставка за даною темою. Приємний сюрприз чекав на дітей наприкінці заходу – запрошена на захід місцева поетеса Тетяна Шугар-Благодарна познайомила дітей із своїми віршами, що присвячені селу Костянтинівка. 

IMG_20180322_095642.jpg2

Дорослі і діти зійшлися на тому, що наше село, зі своєю майже чотирьохвіковою історією продовжує жити і  розвиватися. Сьогоднішню історію нашого села пишемо ми, жителі села Костянтинівка. І яка вона буде – залежить від нас. Тож будемо спільними зусиллями розвивати наше село, робити його сучасним, затишним, комфортним, розумним, культурним – найкращим у світі куточком, бо ми тут народилися і живимо.

За інформацією сектору культури райдержадміністрації 

Опубліковано в категорії Новини
Субота, 24 березня 2018, 16:11

Всесвітній метеорологічний день

20151903122239

Можна не любити програми новин чи «мильні опери», але коли передають прогноз погоди, більшість глядачів, у буквальному розумінні цього слова, «прикипає» до екранів телевізорів, ловлячи кожне слово привабливої ведучої, яка, легко поводячи указкою по карті, розповідає прогноз погоди на наступний день. Раніше люди визначали, якою буде погода, спостерігаючи за природою. Нині ж дані про погоду нам готують люди відповідальної професії – метеорологи. Для того, щоб кожен з нас дізнався про температуру повітря чи очікувані опади на завтра, безліч професіоналів щодня виконують великий обсяг роботи.

23 березня святкується Всесвітній День метеорології, який відзначається з 1961 року. Це свято було  започатковане Організацією Об’єднаних Націй з метою підкреслення виключно  важливої ролі та місця метеорології, метеорологічних служб у сучасній  цивілізації,  зростаючій залежності людства від стану атмосфери та точних  прогнозів погоди. Адже вчасні попередження синоптиків дозволяють запобігти лиху, мінімізувати його наслідки, зберегти найдорожче – життя людей.

Метеорологи працюють у системі державної гідрометеорологічної служби, до складу якої входить Гідрометцентр, центральна геофізична обсерваторія, Український науково-дослідний гідрометеорологічний інститут, а також обласні гідрометеорологічні центри і обсерваторії. Фахівці вищого рівня займаються переважно науковою і дослідницькою роботою, працюють у НДІ і обсерваторіях, різних екологічних комітетах, метеорологічних службах аеропортів, військ ППО. Техніки-метеорологи забезпечують збір та передачу оперативної інформації. Вони працюють на метеорологічних станціях по всій Україні.

Є метеостанція і у нашому місті. Метеостанція розпочала свою роботу у 1923 році і в 2018 році святкує ювілей - 95 років від дня заснування. Метеостанція Сміла є структурним підрозділом Черкаського центру гідрометеорології, який підпорядковується Українському Гідрометеорологічному центру. Всього на Черкащині працює 8 метеостанцій. 

Щороку Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) та світове співтовариство присвячують цей день певній темі. У 2018 році це свято проходить під девізом "Готуємось до погоди, враховуємо клімат".


 

За даними метеостанції Сміла

Опубліковано в категорії Новини
Четвер, 22 березня 2018, 20:20

«Родинні скарби Черкащини»

17  березня  в  Драбівському  районному  центрі   культури  і  дозвілля  відбулося  обласне  свято  «Родинні  скарби  Черкащини».

Свято  було  надзвичайно насичене і цікаве, на  сцені одні колективи  змінювали  інші. Це і сімейні вокальні, інструментальні  дуети, тріо, родинні фольклорні та танцювальні ансамблі.

Смілянщина представила  родинне тріо  Задорожніх  Балаклеївського сільського будинку кульутри, у складі: Анастасії Клименко, Галини Задорожньої та Миколи Задорожнього.  Колектив виконав  стародавні  українські  пісні, які  пройняли  своєю  неповторністю  та  самобутністю. 

Рисунок1

У  виконанні  родинного   хореографічного колективу  Моровик  були  представлені  українські  побутові  танці.  Колектив  у  складі:  Людмили  Моровик , Тамари  Ірстової та  Олега  Авраменка  познайомив  глядачів із зразками  старовинної  народної хореографії. 

Рисунок 3

В обласній виставці декоративно- прикладного  мистецтва  були представлені роботи сім’ї  Пряжнікових,  у  складі:  Галини  Пряжнікової  та  Тетяни  Караванської. 

Рисунок 2

Бажаємо всім учасникам обласного родинного свята  творчих  злетів, сімейного  затишку,  родинного  тепла та мирного неба.

За інформацією сектору культури райдержадміністрації 


Опубліковано в категорії Новини

2a8

Україна прагне в найближчому майбутньому приєднатися до НАТО. Про це заявив Президент Петро Порошенко в інтерв’ю виданню Hamburger Abendblatt, яке входить до німецького медіаконцерну Funke Media Group.

«Ми з особливою наполегливістю працюємо над членством в НАТО. Наша мета – у наступному 10-річчі стати членом Альянсу», – сказав  Президент. «Разом з Україною Північноатлантичний альянс став би сильнішим і ефективнішим, ніж сьогодні», – наголосив Петро Порошенко та зауважив, що «держави НАТО могли б повчитися в України, як протистояти Росії».

Говорячи про подальшу інтеграцію до Альянсу, Президент наголосив: «Нам потрібен тепер план дій для набуття повного членства в НАТО. Ми прагнемо отримати цей план дій до кінця 2019 року».

«Україна прагне якомога швидше виконати всі критерії для членства в НАТО і ЄС», – сказав Президент.  При цьому він підкреслив, що держава витрачає до 6 % ВВП на оборону. «Це в чотири рази більше, ніж у частини партнерів НАТО», – зауважив Президент України.

«У 2013 році лише 16 % українців підтримували ідею членства в НАТО. На сьогодні це – 59 %. Це – неймовірний результат після 70 років комуністичного режиму», – наголосив Петро Порошенко.

Глава держави також нагадав, що з 2014 року Україна протистоїть російській агресії. При цьому він підкреслив, що анексувавши 18 березня 2014 року Крим, Росія зруйнувала систему міжнародного порядку після Другої світової війни.

«Для системи глобальної безпеки не існує альтернативи сильному НАТО», – підсумував Президент.

Опубліковано в категорії Новини

20180320_1041480-e1521557227400

Формулу фінансування різних видів спорту розроблять на Черкащині. Про це домовився голова ОДА Юрій Ткаченко з керівниками профільних федерацій області. На зустрічі обговорили стратегію розвитку спортивної галузі.

Як наголосив очільник Черкащини, поліпшення спортивної інфраструктури є пріоритетом обласної влади. Відповідне завдання він дав і керівникам районів. Також він подякував спортивним федераціям області за конструктивну співпрацю.

20180320_104207-e1521557238580

– У кожному районі мають бути визначені пріоритетні види спорту, де є попит і можливості, – сказав Юрій Ткаченко. – Щоби надалі мобілізувати ресурс на їхній розвиток із бюджетів різних рівнів. Тільки так ми комплексно поліпшуватимемо матеріально-технічну базу. Окрім того, до наступної зустрічі спільно з федераціями ми напрацюємо формулу фінансування різних видів спорту, враховуючи пріоритетність, і вивчимо питання авансування участі спортсменів у змаганнях. Зі свого боку ми звернулись до федерацій із проханням активніше працювати по районах, не концентруючись на обласному центрі.

20180320_105643-e1521557248390

Нагадаємо, на забезпечення підготовки та участі спортсменів у змаганнях на Черкащині торік спрямували майже 5 млн грн.

Опубліковано в категорії Новини
Четвер, 22 березня 2018, 15:00

Закінчився ще один сезон зустрічей

21 березня члени клубу за інтересами «Берегиня», що діє при Костянтинівській сільській бібліотеці зібралися на останнє засідання у цьому сезоні.

Голова ради ветеранів Галина Попова теплими словами поздоровила іменинників березня.

IMG_20180321_112757

Від завідуючої бібліотекою Лариси Тищенко в літературній годині та з книжкової виставки «Геніальний майстер слова» присутні дізналися нові факти з життя видатного українського письменника Олеся Гончара, якому в квітні 2018 року виповнюється 100 років від дня народження. Радянський режим намагався зробити з Гончара слугу системи, та не зумів. Не зміг. Не вийшло і не могло вийти. Бо Олесь Гончар – і як людина, і як громадянин, і як майстер – є втіленням українського вибору.

Відбулася прем’єра нової книги Світлани Талан «Своя чужая жизнь».

IMG_20180321_102059

IMG_20180321_100143

Павло Клименко продовжив розповідати членам клубу про виникнення християнства і його течій.

Олександр Панасенко розповів про світове вшанування Тараса Шевченка. Анатолій Поліщук, в продовження цієї теми, читав вірші Великого Кобзаря. Присутні почали разом  декламувати вірші Тараса Шевченка, а потім заспівали пісню, написану на його слова. Це ще один доказ всенародної любові і шани Великому Пророку українського народу.

IMG_20180321_104142

Таїса Аркуша навчила присутніх як приготувати рогалики на картопляному тісті.

Члени клубу вирішили, вже традиційно, зробити перерву в засіданнях до вересня. Час лине дуже швидко, тому незабаром на нас чекають нові зустрічі в клубі на інтересами «Берегиня».

За інформацією сектору культури райдержадміністрації

Опубліковано в категорії Новини

Верховною Радою України 16.03.2018 року ухвалено закон «Про внесення змін до статті 4 закону «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» щодо реалізації державних житлових програм. Запрацював механізм пільгового придбання житла, який передбачає додаткові можливості для сімей учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб вирішити проблему житла шляхом участі у програмі доступного житла (вони зможуть за допомогою держави придбати житло за механізмом «50 на 50» або отримати пільговий кредит під 7%річних для вирішення житлового питання).

 002

Більш докладну інформацію можна отримати у Черкаському регіональному управлінні «Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву» за телефоном : (0472)337305.

Опубліковано в категорії Новини

21 березня під головуванням заступника голови районної державної адміністрації Сергія Глізнецова відбулось засідання робочої групи районної державної адміністрації щодо обговорення проекту районної Комплексної програми щодо медчного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників АТО, родин Героїв Небесної сотні, постраждалих під час Революції Гідності та бійців-добровольців на 2018-2022 роки.

20180321_150759

Проект Програми направлено структурним підрозділам райдержадміністрації для опрацювання та внесення пропозицій.

Опубліковано в категорії Новини

21 березня перший заступник голови районної державної адміністрації Роман Співак провів спільне засідання комісій створених при районній державній адміністрації, які здійснюють контроль за  погашенням заборгованості із виплати заробітної плати та підвищення її рівня, легалізації трудових відносин із найманими працівниками: комісії з питань протидії корупції, детінізації виплати заробітної плати в районі та тимчасової комісії райдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

20180321_101430

20180321_101352  

Розглянуто питання про:

нарахування заробітної плати менше мінімально встановленого рівня найманим    працівникам    у     жовтні-грудні    місяцях 2017 року суб’єктами господарської діяльності району;

несвоєчасні розрахунки перед місцевими бюджетами району по податку на доходи фізичних осіб, орендній платі   за  землю, єдиному податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки платників;

несвоєчасні розрахунки перед місцевими бюджетами району по податку на доходи фізичних осіб з виплачених земельних часток (паїв) за 2017 рік;

стан погашення заборгованості по заробітній платі найманим працівникам районного підприємства «Смілянський район електичних мереж.

В ході засідання заслухано керівників сільськогосподарських підприємств, які мають ознаки ризиків в частині виплати заробітної плати в «конвертах» та використання найманої праці без відповідного оформлення трудових відносин та керівників сільськогосподарських підприємств, середня заробітна плата яких у січні 2018 року менша, ніж середня - по Черкаській області в сільському господарстві.

За підсумками засідання дано доручення керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів та інших центральних органів виконавчої влади в районі та доведено для відповідного реагування.

20180321_101409 20180321_101450

20180321_102207

 

Опубліковано в категорії Новини

644_149379076381831 Інспекція Держенергонагляду у Черкаській області  звертає увагу на питання дотримання вимог  «Правил охорони електричних мереж», затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.1997 № 209 (далі   -   Правила). Правила запроваджуються з метою забезпечення збереження електричних мереж, створення належних умов їх експлуатації та запобігання нещасним випадкам  від впливу електричного струму і використовуються у разі проектування,  будівництва та експлуатації  електричних  мереж, а також під час виконання робіт або провадження іншої діяльності поблизу електричних мереж. Електричними мережами,   які   підлягають  охороні  згідно  з Правилами,  вважаються  трансформаторні  підстанції,   розподільні пункти і пристрої, струмопроводи, повітряні лінії електропередачі, підземні і підводні кабельні лінії електропередачі та споруди, які до них належать.

Згідно з нормами статті 57 Закону України «Про ринок електричної енергії» та ГКД 34.20.507-2003 «Технічна експлуатація електричних станцій і мереж. Правила», затвердженого наказом Мінпаливенерго України від 13.06.2003 № 296, електропередавальна організація зобов’язана забезпечувати технічно справний та безпечний стан електричних мереж, а також надійне постачання електричної енергії згідно з умовами ліцензії та договорів.

Згідно з вимогами статті 24 Закону України «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об’єктів» (далі – Закон), межі охоронних та санітарно-захисних зон об'єктів  енергетики зазначаються  в  містобудівній документації, документації  із землеустрою та кадастрових планах.

Власники і користувачі  земельних  ділянок,  місцеві  органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, підприємства, що  експлуатують об'єкти енергетики,  повинні вживати заходів щодо охорони об'єктів енергетики та дотримання встановлених обмежень та обтяжень у використанні земель у межах спеціальних зон, передбачених документацією із землеустрою.

Особи, на користь яких встановлені  обмеження щодо використання земель у межах  охоронних та інших зон об'єктів енергетики, повинні вимагати від власників і користувачів земельних ділянок дотримання таких обмежень та обтяжень.

Спори щодо порядку використання земель у межах охоронних та інших зон  об'єктів енергетики вирішуються в судовому порядку відповідно до Закону.

Основним нормативно-технічним документом, який регламентує вимоги до конструкції, розміщення та улаштування електроустановок є Правила улаштування електроустановок (далі – ПУЕ).

Розміри охоронних зон ліній електропередачі, трансформаторних підстанцій, трансформаторних та розподільних пунктів встановлено «Правилами охорони електричних мереж», а саме

- уздовж повітряних ліній електропередачі - у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів за умови невідхиленого їх положення на відстань:

2 метрів - до 1 кВ

10 метрів - до 20 кВ

15 метрів - 35 кВ

20 метрів - 110 кВ

25 метрів - 150, 220 кВ

30 метрів - 330, 400, 500, +(-)400 кВ

40 метрів - 750 кВ;

-  уздовж переходів повітряних ліній електропередачі через водоймища (ріки, канали,озера та ін.) - у вигляді повітряного простору над поверхнею водоймища, обмеженого вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх проводів за умови невідхиленого їх положення для судноплавних водоймищ на відстань 100 метрів, для несудноплавних - на відстань, передбачену для встановлення охоронних зон уздовж повітряних ліній електропередачі, що проходять по суші;

- за периметром трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв - на відстані 3 метрів від огорожі або споруди;

- уздовж підземних кабельних ліній електропередачі - у вигляді земельної ділянки, обмеженої вертикальними площинами, що віддалені по обидві сторони лінії від крайніх кабелів на відстань 1 метра;

- уздовж підземних кабельних ліній електропередачі до 1 кВ, прокладених у містах під тротуарами, у вигляді земельної ділянки, обмеженої вертикальними площинами від крайніх кабелів на відстань 0,6 метра у напрямку будинків і споруд та на відстань 1 метра у напрямку проїжджої частини вулиці.

Згідно з вимогами статті 18 Закону, земельні ділянки в межах спеціальних зон об`єктів енергетики не вилучаються (викупляються) у власників чи користувачів земельних ділянок, а використовуються з обмеженнями, визначеними пунктом 8 Правил.

Відповідно до пункту 23 Правил контроль за виконанням Правил, здійснюється  енергопідприємствами (власниками електричних  мереж). Питання стосовно дотримання вимог нормативних документів з охорони електричних мереж знаходиться в компетенції ПАТ «Черкасиобленерго».

За інформацією інспекції Держенергонагляду у Черкаській області

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 5