joomla template

Меню користувача

Сортувати по даті: березня 2018

Спеціалісти Смілянського РЦСССДМ продовжують проводити профілактичні бесіди та відеолекторії «Протидія торгівлі людьми», «Гендерна нерівність» по школам Смілянського району. На цьому тижні були охоплені школи с. Макіївка та с. Голов'ятино. 

12-1

13-1 

За інформацією Смілянського РЦСССДМ

Опубліковано в категорії Новини
П'ятниця, 30 березня 2018, 14:29

«Горлиці» - 4 роки

IMG_0450

Вже 4 роки в с.В.Яблунівка діє любительське об’єднання «Горлиця», членами якого є люди поважного віку, які народились, виросли, трудились і вже на заслуженому відпочинку проживають у своєму рідному селі. Це об’єднання було створене з ініціативи територіального центру при підтримці сільської ради. Його мета - як зробити так, щоб «осінь життя» якомога довше радувала теплом спілкування, мудрістю років, тішила яскравими барвами, додавала снаги для добрих і корисних справ, приносила задоволення і радість, а також продовжувала життя. 

IMG_0430 

За роки існування об’єднання проведено безліч цікавих зустрічей, занять, екскурсій по рідному краю, виставок, днів іменинника, спільних відзначень державних та релігійних свят. Справжнім звітом роботи об’єднання був концерт його членів на святкуванні Дня працівників соціальної сфери.

Сьогодні «Горлиця» живе, радіє спілкуванню, зустрічає свята і плекає своє довголіття разом.

А починалося все ось так. 21 березня 2014 року відбулося відкриття любительського об’єднання у приміщенні Великояблунівської школи І-ІІІ ступенів, яке люб’язно надав директор школи Іщенко Олександр Петрович, а педагогічний колектив щиро підтримав цю ідею.

Очолила любительське об’єднання і стала справжнім організатором та натхненником його вчитель, ентузіаст своєї справи і чарівна жінка Кулик Галина Василівна, яка своєю небайдужістю, енергією, творчим підходом до роботи із ветеранами залучила до об’єднання найактивніших пенсіонерів. Спочатку їх було 15, а потім щороку когорта людей поважного віку поповнюється новими членами.

А далі розпочалося насичене життя-буття «Горлиці». Її члени організовували суботники, брали участь у заходах до релігійних та державних свят, проводили цікаві засідання на різноманітні теми. А ще - екскурсії рідним краєм. Холодний Яр, Лебединський монастир, дендропарк у м.Кропивницькому – це не повний перелік заповідних місць, де побував дружній колектив «Горлиці».

Справжнім звітом про діяльність «Горлиці» став концерт колективу до Дня працівників соціальної сфери у листопаді 2017 року. Чудові українські народні пісні, гуморески, вірші – все це так талановито і з любов’ю було представлено на святі, що всі працівники соціальної сфери району аплодували «Горлиці» стоячи.

І сьогодні, в день свого народження, «Горлиця» приймала вітання від гостей свята - директора територіального центру Галини Кравченко, заступника директора Оксани Литвиненко, завідуючої відділенням денного перебування Людмили Король та  директора Великояблунівської школи Олександра Іщенка, які побажали подальшого процвітання, натхнення, творчих успіхів та активного довголіття. 

IMG_0431

Справжнім сюрпризом для ветеранів були подарунки від територіального центру: газета з їх фотографіями, фільм про діяльність «Горлиці» за 4 роки та невеличкі подаруночки кожному члену об’єднання. 

IMG-3704bc3cebc2fa5eb8a28f3324fca4e4-V

А завершилося це свято запашним короваєм та веселими піснями і гуморесками у виконанні «іменинників».

За інформацією Територіального центру соціального обслуговування райдержадміністрації

Опубліковано в категорії Новини

завантаження1 Уряд запускає зміни в системі охорони здоров’я і вже з 2 квітня стартує кампанія з вибору свого лікаря

Ви обираєте лікаря – терапевта, сімейного лікаря, педіатра (для дитини) – і підписуєте з ним декларацію на обслуговування, яка засвідчує, що ви стали пацієнтом саме цього фахівця.

Лікар надає вам медичну допомогу, а заклад, де він працює, отримує фінансування з розрахунку на кожного його пацієнта. Декларація з пацієнтом є підставою для перерахування медзакладу коштів з державного бюджету. І таким чином реалізується принцип «гроші йдуть за пацієнтом» – тобто, кожен медзаклад, лікар отримає конкретні гроші за конкретних пацієнтів. Вже з липня медичні заклади почнуть фінансуватись за цим принципом. Щоб кожен українець отримував якісну медичну допомогу, а лікар – гідну зарплату.

Якщо ви вже маєте лікаря, до якого звертались за допомогою і задоволені результатом, або лікаря, що лікує членів вашої родини, і ви йому довіряєте, ви зможете підписати декларацію з ним. Якщо ж такого немає – запитайте у друзів, родичів, колег, чи можуть вони когось вам рекомендувати. Розпитайте знайомих про лікарів, які працюють у найближчій до вашого місця проживання поліклініці чи амбулаторії. Прив’язка медичного обслуговування до місця проживання скасовується, проте вам буде зручно, якщо лікар практикує поруч.

Щоб обрати свого лікаря, потрібно: взяти паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон і прийти до фахівця та підписати з ним декларацію. Для обрання лікаря дитині (педіатра) необхідно взяти ще свідоцтво про її народження. Дитину приводити необов’язково. Декларацію з лікарем в цьому випадку підписує один з батьків або інший законний представник дитини. 

^9AAF6CA1BB49A8FE14A85FD4918DBFE81C93C2964D63BD8D55^pimgpsh_fullsize_distr

Підписати декларацію можна лише в медзакладах, що підключені до електронної системи. Вони матимуть наліпку «Тут можна обрати свого лікаря».

Лікар, або представник медзакладу (медсестра, працівник реєстратури) введе ваші дані в електронну систему. Після чого на ваш мобільний надійде СМС з кодом, який потрібно повідомити працівнику закладу. Декларацію роздруковують з електронної системи, ви перевіряєте правильність внесених даних та підписуєте її у двох примірниках, один з яких забираєте з собою.

До обов’язків вашого лікаря входить: лікування та обстеження, призначення необхідних аналізів, направлення до профільних спеціалістів, вакцинація, профілактика захворювань, видача рецептів, медичних довідок та лікарняних листків. 

^01E7D92C0C981EDAECB949A293C217F4ED45ECC30F5D3065E1^pimgpsh_fullsize_distr

Лікар не може відмовити у підписанні декларації через хронічні захворювання пацієнта, його вік, стать, соціальний статус, матеріальне становище, зареєстроване місце проживання. Єдина причина для відмови — лікар уже має оптимальну кількість пацієнтів: для терапевта – це 2000, для сімейного лікаря – 1800, для педіатра – 900. В такому разі заклад, у який ви звернулися, має запропонувати вам іншого лікаря.

Термін дії декларації з лікарем необмежений. Вона діє до того часу, доки ви не вирішите підписати декларацію з іншим лікарем, якщо з якихось причин захочете його змінити. В такому випадку попередня декларація анулюється автоматично.

Кінцевого терміну підписання декларації немає. Її можна підписати будь-коли, наприклад, під час вашого найближчого візиту до лікаря. Але не відкладайте це на кінець року. Оберіть лікаря, якому довіряєте, і під час наступного візиту підпишіть з ним декларацію.

Якщо ваш лікар у відпустці чи на лікарняному, адміністрація медзакладу, в якому він працює, визначає лікаря, що впродовж цього часу виконуватиме обов’язки основного фахівця.

Якщо ви захворіли під час перебування в іншому місті, ви не залишитесь без допомоги. Вам потрібно звернутись до найближчого закладу з надання первинної допомоги. Підписувати декларацію для одноразового звернення не потрібно.

За інформацією Секретаріату Кабінету Міністрів України


Опубліковано в категорії Новини

IMG_20180330_0903221

30 березня 2018 року відбулося засідання комісії райдержадміністрації з питань надання одноразової грошової допомоги громадянам під головуванням  заступника голови райдержадміністрації С.В. Глізнецова. На засіданні розглянуто 10 заяв, які надійшли від жителів району щодо надання одноразової грошової допомоги. Виділено матеріальної допомоги на загальну суму 9000 грн.

В результаті обговорення було прийнято рішення про виділення одноразової грошової допомоги жителям району відповідно до районної комплексної програми «Турбота» на 2016-2020 роки.

Опубліковано в категорії Новини

Вложение без имени 002301 З метою формування у суспільстві правової культури та правової свідомості, сприяння підвищенню рівня знань та поінформованості громадян щодо реалізації та захисту своїх прав, гарантованих Конституцією та законами України у різних сферах життя Кабінету Міністрів України доручено затвердити план заходів на 2018 рік з реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!», передбачивши, зокрема: інформування громадян про гарантовані їм Конституцією та законами України права у відповідних сферах, зокрема через засоби масової інформації, шляхом запровадження телефонних «гарячих ліній», організації зустрічей з громадянами за місцем проживання, виготовлення та розповсюдження відповідних інформаційних матеріалів; здійснення комунікаційних заходів з метою реалізації зазначеного проекту.

Обласним, Київській міській державним адміністраціям доручено забезпечити розроблення та виконання відповідних регіональних планів заходів, спрямованих на реалізацію правопросвітницького проекту «Я маю право!». Виконання планів планується здійснювати шляхом проведення відповідної інформаційно-роз’яснювальної роботи, у тому числі у місцевих засобах масової інформації; запровадження на регіональному телебаченні програм, орієнтованих на підвищення рівня правової культури та правової свідомості громадян; проведення із залученням закладів освіти, закладів культури, установ, організацій олімпіад, конкурсів та інших заходів, спрямованих на підвищення рівня знань громадян щодо гарантованих їм Конституцією та законами України прав у різних сферах суспільного життя.

Органам місцевого самоврядування рекомендовано сприяти забезпеченню реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!».

Таким чином, робота по реалізації Загальнонаціонального просвітницького проекту « Я МАЮ ПРАВО!», що проводилася у 2017 році Міністерством  юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги (БПД) та територіальними органами юстиції за підтримки USAID «Нове правосуддя» та іншими донорами, буде поглиблюватися і розширюватися.

До географії проекту віднесено всю територію України, включаючи віддалені селища, де функціонують центри та бюро правової допомоги. Важливим елементом проекту стало створення на базі КМУ моніторингової групи для системного періодичного розгляду ключових справ щодо порушення прав громадян (поблоково) та притягнення до відповідальності державних чиновників чи осіб, з боку яких відбулось порушення прав громадянина.

Слоган проекту: «ЗНАЮ! ДІЮ! ЗАХИЩАЮ!» означає, що громадянин знає свої права, користується ними і знає, що треба робити, коли його права порушують, захищаючи себе згідно з законами, а держава захищає громадянина і його права

Стратегічним завданням довгострокової національної програми «Я МАЮ ПРАВО!» є підвищення рівня знання українців щодо своїх прав у різних сферах життя, правової свідомості громадян та спроможності громад захищати свої права. Реалізація проекту відбувається шляхом об’єднання зусиль та інфраструктури Уряду, органів Міністерства юстиції, фахівців системи БПД, міжнародних партнерів та інших зацікавлених сторін.

У 2017 році ключовими напрямами роботи в рамках проекту стали захист майна, захист бізнесу, протидія корупції у сфері освіти та роз’яснення громадянам їх прав. Відповідно цільовими аудиторіями стали власники бізнесу та майна, студенти, позивачі до суду, працівники системи БПД та органів юстиції.

За інформацією Смілянського районного відділу

державної реєстрації актів цивільного стану

Опубліковано в категорії Новини

images Кабінет Міністрів 14 березня прийняв постанову «Деякі питання виплати у 2018 році разової грошової допомоги», передбаченої законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань». Ухваленим документом встановлюються розміри та порядок виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, учасникам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також жертвам нацистських переслідувань.

Згідно з прийнятим Урядом рішенням виплату щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2018 році передбачено у таких розмірах:

особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

I групи – 3 685 гривень;

II групи – 3 265 гривень;

III групи – 2 845 гривень;

учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків, – 1 265 гривень;

членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 630 гривень;
учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 525 гривень.

За інформацією Смілянського об’єднаного управління
ПФУ в Черкаській області

«


Опубліковано в категорії Новини

1Вночі та вранці 30 березня в Черкасах та по області очікується туман 200-500 м.

За даними Черкаського обласного центру з гідрометеорології

Опубліковано в категорії Новини

28 березня 2018 року відбулося засідання двох координаційних рад: з питань координації гуманітарної допомоги та з питань розвитку і підтримки волонтерського руху в районі. 

1

В рамках проведення засідань розглянуто питання щодо стану благодійництва та меценатства в районі за І квартал 2018 року, його розвиток на перспективу, а також  про роботу волонтерських загонів та волонтерів з питань допомоги сім’ям загиблих учасників АТО та військовим, які беруть участь у бойових діях.

Засідання координаційних рад пройшли в діловій атмосфері. Члени ради та запрошені заслухали інформації доповідачів відповідних структур та взяли активну участь у обговоренні нагальних питань, обмінялись думками щодо подальшої співпраці по вирішенню зазначених питань і надання гуманітарної допомоги воїнам, які повернулися із зони АТО, сім'ям з дітьми та ветеранам, які опинились у скрутних життєвих обставинах. 

2

Члени ради та запрошені взяли активну участь у дискусії на тему «Як формувати, починаючи з дитинства, риси доброти, милосердя, співчуття та прагнення допомогти, підтримати людей, що потрапили у складні життєві обставини».

В ході проведення засідань члени ради внесли пропозицію звернутися до Народного депутата Рудика Сергія Ярославовича з проханням допомогти придбати  спеціалізований автотранспорт для потреб дітей-інвалідів, одиноких осіб з інвалідністю, малозабезпечених осіб, хворих одиноких жителів району.

По завершенні засідання голова координаційних рад, заступник голови райдержадміністрації  Сергій Глізнецов озвучив прийняті відповідні доручення.

Опубліковано в категорії Новини

27 березня 2018 року у відділі освіти Смілянської  РДА відбулась нарада директорів закладів загальної середньої освіти. Розпочалась нарада з інформування присутніх про виконання районної програми «Шкільний автобус» на 2016/2020 роки. З цим питанням виступив начальник відділу освіти В. М. Мельник.

10 

Завідувач районного методичного кабінету А. П. Забарна обговорила з керівниками шкіл І-ІІІ ступенів питання підвезення випускників 11 класів до пунктів здачі державної підсумкової атестації у формі ЗНО. Крім цього, А. П. Забарна зробила анонс основних методичних заходів, які планується провести у квітні 2018 року.

12 

На нараді було звернуто увагу директорів шкіл, також, на неухильне забезпечення прозорості та інформаційної відкритості закладів освіти, відповідно до статті 30 Закону України «Про освіту». Окрім означених питань, учасники зібрання обговорювали, і типові правила та умови проведення змагань і конкурсів шкільного, районного, обласного етапів дитячо-юнацької військо-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») (доповідав директор Тернівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Шулежко А. В).

11  

Директор районного Центру функціональної психолого-педагогічної діагностики і реабілітації дітей і підлітків Коломієць Р. С. розповів присутнім про організаційно-правові аспекти діяльності психологічної служби системи освіти. Начальник служби охорони праці відділу освіти Коломійчук В. С. ознайомив директорів шкіл новим Наказом МОНУ від 26.12.2017 р №1669 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти» та з листом МОНУ від 01.03.2018 №119-130 «Про проведення уроків та виховних заходів у закладах освіти з питань уникнення ураження мінами та вибухонебезпечними предметами». Завершилась нарада обговоренням інших робочих питань щодо функціонування закладів освіти району.

За інформацією відділу освіти райдержадміністрації 

Опубліковано в категорії Новини

Для результативного вирішення проблем виховання та всебічного розвитку дітей,  забезпечення найкращих інтересів кожної дитини, яка зростає та виховується в сімейному оточенні, реалізації її права на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист.

Цього разу засідання комісії відбулося на території Макіївської сільської ради. 

29550819_2006952076291351_835962813_n

Питання стосувалися захисту прав дітей на належне батьківське піклування та утримання. Нестандартною була підготовка до засідання. За годину до його початку членами комісії на чолі із заступником голови комісії Сергієм Глізнецовим, а також сільським головою Людмилою Жижкою відвідано  сім’ї по місцю їх проживання. Це дало можливість побачити реальний стан справ та запропонувати батькам покроковий вихід зі складних життєвих обставин. Прийняті рішення стосувалися трьох батьків відносно п’яти дітей.

29550324_2006952812957944_484091294_n

В ході обговорення зосереджено увагу на співпраці між службою у справах дітей райдержадміністрації, районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та сільською радою у здійсненні  профілактичної роботи з батьками та дітьми.

Практика проведення виїзних засідань комісії з питань захисту прав дитини буде продовжуватися.

За інформацією служби у справах дітей

райдержадміністрації

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 6