joomla template

Меню користувача

Сортувати по даті: січня 2018

images Із 1 жовтня 2017 року Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» № 2148-VIII змінено, зокрема, порядок виплати пенсій пенсіонерам, які працюють.

Згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 1774-VIII у 2017 році, а саме по 31.12.2017 р., мав діяти особливий порядок виплати пенсій працюючим пенсіонерам, у тому числі тим, які працюють на посадах державних службовців, прокурорів, суддів, та іншим. Крім того, Закон передбачав, що в період роботи на певних посадах призначені пенсії не виплачують до звільнення з роботи, а також було визначено обмеження розміру пенсій до виплати в період роботи.

Таким чином, з 1 жовтня 2017 року органи Пенсійного фонду України поновили виплату пенсій пенсіонерам, які працюють, у повному розмірі  відповідно до статті 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»: пенсії виплачують без урахування одержуваної заробітної плати (доходу) або пенсійних виплат із накопичувальної системи пенсійного страхування чи пенсійних виплат із системи недержавного пенсійного забезпечення, крім випадків, передбачених законом.

Проте, є певні відмінності в розмірах поновлених пенсій  осіб, пенсії яким призначено на умовах Законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про наукову і науково-технічну діяльність».

Під час виплати пенсії державним службовцям, працівникам органів прокуратури, народним депутатам України, а також науковим і науково-педагогічним працівникам має значення дата виходу на пенсію, орган, у якому особа працювала, та посада, яку особа обіймає на сьогодні. Якщо пенсії було призначено на умовах законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про наукову і науково-технічну діяльність» до 1 жовтня 2011 року, то незалежно від того, яку посаду пенсіонер обіймає на сьогодні, виплату йому пенсії поновлено відповідно до Закону, за яким її призначено. Якщо пенсію було призначено відповідно до вище вказаних Законів після 1 жовтня 2011 року, то за умови, що особа продовжує працювати на посадах державної служби, визначених Законом України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII, а також на посадах та на умовах, передбачених законами України «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», пенсію виплачують у розмірі, обчисленому відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Особам з інвалідністю I та II груп, особам з інвалідністю внаслідок війни III групи та учасники бойових дій, особам, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» пенсію  виплачують за тим Законом, за яким пенсію призначено, незалежно від дати її призначення та посади, яку обіймає особа.

Під час поновлення з 1 жовтня 2017 року розмірів пенсій особам, пенсії яким призначено після 1 жовтня 2011 року за Законами України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про наукову і науково-технічну діяльність» та які продовжують працювати на посадах державної служби, визначених Законом «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII, а також на посадах і на умовах, передбачених законами «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», розміри пенсій визначалися на підставі поданих під час призначення пенсій документів, наявних у матеріалах пенсійної справи.

Крім того, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десять розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, що втратили працездатність.

За інформацією Смілянського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Черкаської області

Опубліковано в категорії Новини

unian

Законом України №2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» збережено право на достроковий вихід на пенсію та умови призначення пенсій окремим категоріям громадян, визначені статтею 115 розділу XІV-1 «Пенсійне забезпечення окремих категорій громадян» Закону 1058. Право на призначення дострокової пенсії за віком як і раніше мають:

1) особи, хворі на гіпофізарний нанізм (ліліпути), диспропорційні карлики — після досягнення чоловіками 45 років, жінками 40 років і за наявності страхового стажу не менше як 20 років у чоловіків і не менше як 15 років у жінок;

2) особи з інвалідністю по зору I групи — сліпі та особи з інвалідністю з дитинства I групи — після досягнення чоловіками 50 років, жінками 40 років і за наявності страхового стажу не менше як 15 років у чоловіків і не менше як 10 років у жінок;

3) жінки, які народили п’ятьох або більше дітей та виховали їх до шестирічного віку, матері осіб з інвалідністю з дитинства, які виховали їх до зазначеного віку, — після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше як 15 років. При цьому до осіб з інвалідністю з дитинства належать також діти з інвалідністю віком до 16 років. За вибором матері або в разі її відсутності, якщо виховання п’ятьох або більше дітей чи дитини з інвалідністю здійснював батько, йому призначається дострокова пенсія за віком після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше як 20 років;

4) військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейські, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення, а також ті, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час захисту Батьківщини або під час виконання інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов’язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення,  дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських, які померли (загинули) в період проходження військової служби (виконання службових обов’язків) чи після звільнення зі служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час виконання обов’язків військової служби (службових обов’язків), захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, виконанням інтернаціонального обов’язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, особи, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 20 статті 6, особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пунктів 12 і 13 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», особи з числа резервістів і військовозобов’язаних, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 19 статті 6, особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пункту 11 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки, яким надано статус особи, на яку поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», відповідно до абзаців шостого і сьомого пункту 1 статті 10 зазначеного Закону, а також абзацу восьмого пункту 1 статті 10 зазначеного Закону з числа членів сімей резервістів і військовозобов’язаних, — після досягнення чоловіками 55 років, жінками — 50 років та за наявності страхового стажу не менше як 25 років у чоловіків і не менше як 20 років у жінок.

За інформацією Смілянського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Черкаської області

Опубліковано в категорії Новини

30 січня заступник голови райдержадміністрації Сергій Глізнецов провів засідання координаційної ради з питань організації оздоровлення, відпочинку та зайнятості дітей і учнівської молоді. На засіданні розглянуто питання планування стратегії проведення оздоровчої кампанії в 2018 році.

Сергій Глізнецов наголосив, що якісно оздоровити дітей району – це на сьогодні дуже важливо для райдержадміністрації, діти наше майбутнє і ми повинні  охопити оздоровчими послугами  якнайбільше діток пільгових категорій. Діти –сироти та діти позбавлені батьківського піклування будуть 100% охоплені оздоровчими та відпочинковими послугами, також звертатиметься особлива увага на дітей, батьки яких є учасниками АТО.

Питання проведення оздоровчої кампанії 2018 року знаходиться на особистому контролі голови райдержадміністрації – Олександра Беззубого. 

2

За інформацією сектору у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації

Опубліковано в категорії Новини

DSC_0392

Чудеса стаються таки  в нашому житті… Книгозбірня села Костянтинівка після страшної пожежі, що сталася 12 жовтня 2016 року змушена була покинути приміщення, в якому впала стеля і не було покрівлі, і знайшла притулок у приміщенні сільського ФАПу. Здавалося, що вороття вже не буде. Завдяки зусиллям сільського голови Олексія Шульги, депутатському корпусу сільської ради, головному бухгалтеру і депутату районної ради Любові Голобокій був проведений капітальний ремонт приміщення. Всі роботи було проведено за кошти Костянтинівської сільської ради. Підрядники ремонтних робіт на чолі з Геннадієм Діхтярем в короткі терміни відновили покрівлю будівлі, було відновлено електропостачання, проведені ремонтні роботи всередині приміщення бібліотеки. До новорічних свят всі роботи були завершені і бібліотека почала переїздити в відремонтовану рідну домівку. Сільський голова організував перевезення книжкового фонду. Велика вдячність приватному підприємцю Віктору Кравченку. Завдяки його транспортному засобу до великого снігу книги були перевезені.

24 січня 2018 року бібліотеку було відчинено для відвідувачів. Відбулося перше в цьому році засідання клубу за інтересами «Берегиня». Читачі та гості всі в один голос висловлюють захоплення від проведених ремонтних робіт. Говорять, що справджується приказка: «Не було б щастя та нещастя допомогло». 

IMG_20180124_105600

IMG_20180125_121323 

Завідуюча Костянтинівською сільською бібліотекою Лариса Тищенко від себе особисто, від читачів та відвідувачів Костянтинівської сільської бібліотеки подякувала всім, завдяки кому відродилася  книгозбірня. Подякувала працівникам Костянтинівського ФАПу на чолі з завідуючою Наталією Журбицькою, які в тяжку хвилину простягли руку допомоги, всім тим, хто пропонував допомогу і підтримку, завдяки вам бібліотека відчула свою потрібність. А також запрошує всіх відвідати оновлену Костянтинівську сільську бібліотеку.

За інформацією сектору культури райдержадміністрації

Опубліковано в категорії Новини

332957_1

30 січня очікуються пориви вітру 15-20 м/с.

За даними Черкаського обласного центру з гідрометеорології

Опубліковано в категорії Новини

20180125_170515

Акумулювати всі сили та якісно розчистити дороги доручив голова Черкаської ОДА. Юрій Ткаченко в четвер провів засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На ньому проаналізували роботу служб, відповідальних за життєзабезпечення області, під час негоди. Передовсім очільник області подякував їхнім працівникам. Водночас вказав на недопрацювання під час очищення доріг. 

20180125_170639

– У перший день негоди я особисто об’їхав низку районів, – зауважив Юрій Ткаченко. –  Де була чітка координація, то там є результат. Де не було – можна за станом доріг визначити. Тому кожен керівник має проаналізувати свої дії, свій ресурс, щоби надалі вони були ефективні. За прогнозами синоптиків, найближчі дні матимемо підвищення температури. Цей час потрібно максимально використати, щоби дочистити дороги й обробити протиожеледною сумішшю. Особлива увага має бути до автошляхів, де є спуски та підйоми. Це – особиста відповідальність кожного керівника на місцях.

Нагадаємо, через погіршення погодних умов на Черкащині розгорнули оперативні штаби.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Опубліковано в категорії Новини

Через негоду в Смілянському районі, яка розпочалася в ніч на 18 січня, знеструмленими залишись 27 населених пунктів. На ліквідацію пошкоджень в мережах було кинуто всі сили працівників Смілянського району електричних мереж та залучено 10 бригад енергетиків із інших районів –Чигиринського, Кам’яського, міста Сміла, Жашківського, Лисянського, Шполянського, Маньківського.

Станом на 25 січня 2018 року всі повітряні лінії 10 кВ взяті під напругу та всі населені пункти району отримали електроенергію.

26 січня 2018 року заступник голови Смілянської райдержадміністрації  Сергій Глізнецов висловив слова подяки і вручив грамоти бригадам енергетиків  та всім учасникам, які брали участь в ліквідації наслідків негоди. При цьому зазначивши, що завдяки  спільними зусиллями та злагодженій роботі ми змогли подолати наслідки стихії та відновити інфраструктуру району. 

IMG_20180126_092349_HDR

IMG_20180126_092401_HDR 

IMG_20180126_092700_HDR 

Опубліковано в категорії Новини

images-59381 1 листопада 2017 року було оголошено старт нового етапу Національного конкурсу «Благодійна Україна-2017». Це єдиний діючий загальнонаціональний проект з відзначення кращих благодійників та найефективніших благодійних ініціатив в українському суспільному просторі. За його підсумком кращих благодійників, волонтерів і меценатів країни, найефективніші доброчинні ініціативи відзначають унікальною нагородою «Ангелом добра».

Конкурс за роки його проведення став знаковою подією у суспільному житті нашої країни.

Завданнями конкурсу є:

• популяризація благодійництва і його різноманітних форм як прикладу ефективної роботи з громадою і дієвого шляху вирішення нагальних суспільних проблем;

• відзначення кращих благодійників, благодійних проектів та акції, реалізованих в Україні протягом поточного року;

• інформування суспільства про кращі практики благодійної діяльності;

• популяризація та заохочення широкого кола громадян до благодійності.

Засновником конкурсує Всеукраїнська благодійна організація «Асоціаціяблагодійників України».

Конкурс проходить щорічно в період із 1 квітня поточного року по 30 березня наступного року.

Церемонія нагородження переможців конкурсу проводиться у м.Києві у березні наступного року.

Претендентами на перемогу у номінації «Народний благодійник» можуть бути фізичні та юридичні особи, які надавали благодійну допомогу протягом поточного року, суспільні інституції, які провадили діяльність, спрямовану на розвиток і підтримку благодійності в Україні.

Для участі у конкурсі потрібно подати конкурсну заявку відповідної форми, яку розробляє та затверджує Оргкомітет конкурсу. Форму заявки можна отримати на веб-сайті засновника конкурсу.

У номінації «Народний благодійник» не розглядаються конкурсні заявки, номінантами яких є органи державного управління, місцевого самоврядування та політичні партії, а також фізичні особи, які:

а) є посадовцями (тобто працюють на постійній основі) органів державного управління, місцевого самоврядування та політичних партій;

б) зареєстровані в якості кандидатів у депутати Верховної Ради України, місцевих рад, а також обираються на посаду міських або селищних голів.

4. Визначення переможців у номінації «Народний благодійник» відбувається згідно з таким механізмом:

4.1. Оргкомітет Конкурсу створює у соціальній мережі Facebook спеціальну сторінку «Народний благодійник», вільний доступ до якої може мати кожен зареєстрований користувач мережі.

4.2. Кожен користувач мережі шляхом розміщення свого повідомлення на сторінці «Народного благодійника» може запропонувати свою кандидатуру на звання «Народний благодійник». Обов’язковим є посилання на джерело інформації (офіційний сайт організації, посилання на інтернет-публікацію про номінната та ін.).

4.3. Розміщення інформації про номінантів «Народного благодійника» на відповідній сторінці у мережі Facebook відбувається з моменту офіційного оголошення конкурсу «Благодійна Україна» до 15 лютого, тобто до того дня, коли завершується процес надання заявок для участі у конкурсі.

Додаткову інформацію про конкурс можна отримати на його офіційному сайті www.blagoukraine.org або в Оргкомітеті конкурсу. Відповідальна особа: менеджер зі зав’язків із громадськістю Асоціації благодійників України Валентина Єфімова, тел. (067) 16-404-11, (063) 48-493-45, електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

За інформацією Територіального центру соціального обслуговування

Опубліковано в категорії Новини

20180125_110840

Через земельний конфлікт на Маньківщині голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко звернувся до правоохоронців. Це відбулося під час наради з питань контролю за обігом сільськогосподарських земель. Керівник ГУ Нацполіції в Черкаській області Валерій Лютий відповів, що будуть з’ясовані всі обставини та належна реакція. 

фермер Білецький

Як пояснив очільник області, він скликав це зібрання через резонансний конфлікт у Маньківському районі. 11 січня там провели аукціон щодо передання в оренду земельної ділянки, на якій раніше господарював місцевий фермер Григорій Білецький. Його не допустили до участі через нібито неповний пакет документів. Чоловік це заперечує. У протесті його підтримали аграрії з інших районів.

– Я відстоював права аграріїв і надалі це робитиму, – наголосив голова Черкаської ОДА. – Я неодноразово звертався на центральний рівень із ініціативою повернути органам місцевого самоврядування право розпоряджатися земельними ділянками сільгосппризначення, що розташовані за межами населених пунктів. Тоді буде з кого спитати, знизяться корупційні ризики. Нині у Верховній Раді вже зареєстрований президентський законопроект, що передбачає передання земель запасу та резерву в розпорядження ОТГ для ухвалення рішень про проведення аукціонів. Він дозволить зменшити корупцію в земельній сфері. Випадок, що стався на Маньківщині, потребує ретельного вивчення та реакції з боку правоохоронців, щоб унеможливити повторення. 

20180125_110933

Також Юрій Ткаченко запропонував створити штаб із контролю за обігом сільськогосподарських земель державної власності. Він потрібен задля швидкого реагування на випадки можливого порушення прав громадян, фізичних чи юридичних осіб. Штаб очолить перший заступник голови ОДА Віталій Коваль.

– Штаб напрацює механізм контролю та реагування, а також скоординує роботу на рівні районів, – пояснив обласний керманич. – В його склад увійдуть представники компетентних органів, профільної комісії облради, Всеукраїнської аграрної ради, Асоціації фермерів області та ін. Тобто штаб стане тим майданчиком, де вирішуватимуть подібні конфлікти. 

20180125_110916

Нагадаємо, Черкащина посідає перше місце в Україні за розміром орендної плати за 1 га ріллі. Він удвічі перевищує середній показник по Україні та становить 2962 грн.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Опубліковано в категорії Новини

2106636 

Вночі у Черкасах та місцями по області туман 200-500 м. 

За даними Черкаського обласного центру з гідрометеорології

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 4