joomla template

Меню користувача

Сортувати по даті: листопада 2018

IMG_20181130_122451

30 листопада 2018 року за участі заступника голови райдержадміністрації Сергія Глізнецова, представників Державної фіскальної служби, Державної виконавчої служби та Пенсійного фонду України проведено заслуховування керівників підприємств-боржників та суб'єктів підприємницької діяльності зі сплати єдиного соціального внеску.

Боржникам зі сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ), вчергове, доведено вимоги чинного законодавства та надано роз'яснення щодо відповідальності за несплату або несвоєчасну сплату ЄСВ.

IMG_20181130_122424

Опубліковано в категорії Новини

DSC01472

Медична й освітня субвенції передбачені в листопаді держбюджетом нашій області дадуть змогу погасити заборгованість із заробітної плати працівникам бюджетної сфери. На цьому зауважили під час тимчасової комісії, що діє при ОДА. Чергове засідання відбулось під головуванням першого заступника очільника області Віталія Коваля.

DSC01392

– Дефіцит коштів на зарплату працівникам бюджетної сфери в деяких районах, громадах – це проблема не одного дня, – зауважив Віталій Володимирович. – Про ймовірність виникнення заборгованості наприкінці року ми неодноразово наголошували місцевим керівникам. Основна причина – відсутність в окремих районах, містах та громадах системної роботи над упередженням дефіциту, зокрема в частині оптимізації витрат на заклади. Звісно, Кабмін  і профільні міністерства врахували пропозиції ОДА, і виділені субвенції дають змогу покрити дефіцит місцевих бюджетів. Утім керівники мають активніше працювати з бюджетами, шукати резерви, а також додаткові джерела надходження до місцевих бюджетів. І в них для цього є всі перспективи. На жаль, деякі не йдуть на порозуміння, зокрема в частині раціонального використання власного ресурсу, як от у Кам’янській ОТГ.

DSC01641

Зауважимо, передбачені області субвенції розподілені згідно з відповідними Постановами КМУ, що дозволяє ліквідувати зарплатну заборгованість освітян та медиків кількох установ області. Зокрема й тих, що розглянули на останній комісії – 567 тис. грн по Ватутінській міській лікарні, 1,6 млн грн по відділу освіти виконавчого комітету Канівської міської ради – закладах шкільної освіти.

Нагадаємо, попередньо в ОДА напрацьовували шляхи вирішення проблеми дефіциту заробітної плати бюджетникам.

На засіданні тимчасової комісії розглянули також причини виникнення й шляхи погашення заборгованості на Черкаському облавтодорі та Кам’янському спиртогорілчаному комбінаті.

Опубліковано в категорії Новини

Внаслідок впливу атмосферних фронтів південного циклону, на Черкащині 1 грудня очікується ускладнення погодних умов: помірний сніг, місцями сильний сніг (приріст снігового покриву 6-12 см), на дорогах ожеледиця. Температура вночі -5..-10º, вдень -2..-7º.

Такі погодні умови можуть призвести до порушення руху транспорту, також ускладнить роботу енергетичної, будівельної галузей та комунального господарства.


За інформацією Черкаського обласного центру з гідрометеорології

Опубліковано в категорії Новини
П'ятниця, 30 листопада 2018, 12:07

Увага безкоштовний семінар!

Для роботодавців, ФОП,  які мають найманих працівників, бухгалтерів та кадровиків Черкаського, Смілянського, Городищенського, Кам’янського, Чигиринського районів.

Згідно з Розпорядженням Прем’єр- міністра України №649 від 05.09.2018 року «Про заходи, спрямовані на детінізацію  відносин у сфері зайнятості населення»  з 05.10.2018 року почалися  комплексні заходи з  перевірок суб’єктів господарювання.

Пропонуємо Вам підготуватися до візитів контролерів, прийнявши  участь в безкоштовному семінарі, який організовую для вас  Департамент управління регіонального розвитку Черкаської обласної адміністрації.

Питання, які будуть ретельно розглянуті на семінарі:

1.Порядок здійснення комплексних планових заходів державного нагляду(контролю), затверджений постановою Кабінету Міністрів України, від 24.05.2017 № 350, Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затверджений постановою Кабінету Міністрів України, від 26.04.2017  № 295, розпорядження Кабінету Міністрів України від 05.09.2018 № 679-р.  Дії роботодавців щодо забезпечення конституційних прав.

2.Державний контроль та державний нагляд: чи є суттєва різниця.

3.Підстави для перевірки підприємства органами Держпраці та фіскальної служби.

4.Основні права та обов’язки інспекторів праці та фіскальної служби під час проведення перевірки.

5.Основні права та обов’язки роботодавця при  появі інспекторів , дозвіл проведення зйомки, опитування працівників тощо.

6.За яких умов власник може відмовити інспектору праці та фіскальній службі  у проведенні перевірки.

7.Документи, що перевіряють інспектори праці  та податківці .

8.Форми документів, що складаються при здійсненні заходів державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування інвалідів (наказ Міністерства соціальної політики України від 18.08.2017 №1338).

9.Відповідальність за невиконання вимог законодавства.

Умови, за яких роботодавець не зможе уникнути штрафів.

Також ви дізнаєтесь про зміни у законодавстві за 2018 рік.

Будете мати можливість задати питання та получити кваліфіковану відповідь.

Семінар організовує Департамент регіонального розвитку Черкаської ОДА спільно з Черкаською міською профспілковою організацією „Солідарність“.

Семінар читають: голова Черкаської міської профспілки «Солідарність», помічник народного депутата Оксани Продан Ольга Ракова, Керівник соціально – правового факультатива при Черкаській торгово – промисловій палаті  Ольга Хоменко  та представники ДФС.

Семінар відбудеться 4 грудня 2018р. об 11-00 г. в м. Сміла, вул. Незалежності, 37, приміщення сесійної зали Смілянської районної ради.

Записатися  на семінар за телефоном 0678994195, Ольга Федорівна, або на Email Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Опубліковано в категорії Новини

DSC0004-e1543499450280

Загальний стан суспільно-політичної ситуації в області стабільний, усі структури працюють в штатному режимі, жителі ж Черкащини можуть бути спокійними. Про це сказав голова обласної адміністрації Олександр Вельбівець під час наради, що відбулась в ОДА з керівниками силових структур, а також районів, міст і громад. Тут обговорили плани територіальної оборони області та ситуації в цілому в межах запровадженого в кількох областях держави воєнного стану. Нагадаємо, з 28 листопада в 10 областях України ввели режим воєнного стану терміном на 30 днів – у зв’язку з агресією Російської Федерації проти України на Азовському морі.

– Я наголошу, нинішня ситуація в державі жодним чином не передбачає певних конституційних обмежень прав громадян чи додаткових рішень влади або ж змін у фінансовій системі, – наголосив Олександр Іванович. – При цьому черкащани мають бути впевненими в тому, що, як би не розгорталися події в майбутньому, область тримає на контролі ситуацію, а відповідальні структури готові до необхідних дій в разі потреби. Тож, спільно із представниками силових структур ми підняли плани територіальної оборони нашої області, переглянули та відточкували першочергові завдання, в разі оголошення воєнного стану в цілому по Україні та відповідних подальших доручень Президента України. Ми розуміємо, що маємо бути готовими до будь-якої ситуації, що це – необхідність, зважаючи на останні події в районі Керченської протоки. Водночас жителі Черкащини мають зберігати спокій та не піддаватися на провокаційні спроби інформаційного російського впливу, зокрема й фейкових повідомлень, що спрямовані на розповсюдження панічних настроїв серед українців.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Опубліковано в категорії Новини

28 листопада 2018 року відбулося засідання двох координаційних рад з питань координації гуманітарної допомоги із питань розвитку та підтримки волонтерського руху з порядком денним: зліт волонтерів та благодійників, присвячений Всесвітньому Дню волонтера під назвою: «Раз добром нагріте серце, вік не прохолоне». Підведення підсумків роботи рад  за 2018 рік у районі.

Засідання координаційних рад пройшли в діловій атмосфері. Члени ради та запрошені заслухали доповідь голови координаційних рад С. Глізнецова, який підвів підсумки роботи рад за 2018 рік, зокрема: про роботу закладів охорони здоров’я, районної лікарні ім. Софії Бобринської, КНП Смілянського районного центру первинної медико-санітарної допомоги, територіального центру, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, про первинні ветеранські організації сіл району та відділ освіти. 

3

Члени ради та запрошені уважно заслухали інформацію доповідача та обмінялись думками щодо подальшої співпраці з благодійниками та спонсорами щодо надання гуманітарної допомоги громадянам району, які опинились у скрутних життєвих обставинах, щодо розвитку волонтерського руху і внесли ряд конструктивних пропозицій з цих питань та затвердили плани роботи рад на 2019 рік.

Після обговорення порядку денного рад були прийняті відповідні рішення, які озвучив голова координаційних рад Глізнецов С.. Так члени ради вирішили тримати на контролі стан волонтерського руху в районі, посилити співпрацю із благодійниками і меценатами щодо гуманітарної допомоги малозабезпеченим верствам населення, неблагополучним сім’ям, хворим одиноким жителям, сім'ям воїнів АТО та переселенцям, практикувати в кінці року зльоти волонтерів і визначати переможців.

С. Глізнецов  щиро подякував  всім причетним до цієї благородної справи – допомагати людям, жителям району, які потребують підтримки, та зазначив: «Творіть добро, починаючи з себе, поширюйте його і робіть це безкорисно!»

Наприкінці засідання він також привітав активних благодійників та волонтерів і вручив подяки райдержадміністрації:

- Соловйовій Вікторії Володимирівні, педагогу-організатору Березняківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;

- Кирилюк Наталії Олександрівні, педагогу-організатору Попівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів;

- Сокур Аллі Миколаївні,  медичній сестрі хірургічного відділення;

- Манушкіній Надії Іванівні, старшій медичній сестрі відділення переливання крові;

- Варениці Володимиру Михайловичу ПП «Будки-хліб»;

- Натальченку Роману Андрійовичу, магазин «М’ясокрай». 

4

Святковий настрій цього дня присутнім подарувала концертна програма вихованців Центру дитячої та юнацької творчості Смілянської районної ради, зокрема: хореографічний колектив «Лідер» с. Мале Старосілля; гурток вокалістів «Перлина» с. Мала Смілянка; пісня солов’їна» с. Яблунівка; театру слова «Дзеркало» с. Костянтинівка під керівництвом Таїсії Богатирьової.

Опубліковано в категорії Новини

Як спільно розвивати громади, як перетворити пасивних жителів на активних учасників перетворчих процесів, як використовувати кейси успішних громад на власну користь – на ці та інші питання відповідали на регіональному форумі громадських організацій та ініціатив «ГРАНТуємо зміни 4.0». Вже учетверте він об’єднав актив Черкащини і не тільки її.

Форум має уже тривалу історію і збирає усе більшу аудиторію. Щоразу організатори, залежно від тематики заходу, оновлюють і його гасло. Нині девіз форуму звучить так: «Громадська участь: пробудження сили». Завітали сюди звідусіль. Зокрема, окрім черкащан, приїхали спікери та учасники з Кропивницького, полтавського Краматорська, львівського Дрогобича, Києва, Луганщини та інших областей. 

DSC0132-e1543321677100

– З року в рік форум єднає тих, хто прагне до змін і готовий працювати у цьому напрямку, – каже заступник голови облдержадміністрації Ярослав Березань. – Нині триває активна фаза реформи з децентралізації. Саме від активних людей на місцях залежить, як надалі розвиватимуться громади й життя в них. Зараз відкриті можливості для кожного, аби повпливати на прийняття того чи того рішення, у якому напрямку розвивати території, брати участь у формуванні стратегії територій. Певен, що такі заходи стають своєрідним майданчиком єднання для активних людей, обміну думками, переймання досвіду, налагодженню взаємодії між містами й областями загалом.

Окрім виступів спікерів, ігрофікаційних воркшопах, майстер-класах та практикумах, на форумі відбувся «Ярмарок громадських ініціатив». Тут презентували себе на загал майже 20 організацій та ініціатив. Є ті, хто мають уже тривалий досвід роботи, й ті, хто цього року тільки розпочав свою діяльність.

Неформальна освіта, бізнес-школа, школа для громадських активістів, формування зовнішнього середовища у Черкасах, туристична популяризація міста – ці та інші проекти реалізують в ГО «Промолодь». На ярмарку ж представили один із своїх проектів – туристичну продукцію.

– Презентуємо один з наших проектів – міські сувеніри, зокрема листівки, які створюють молоді черкаські дизайнери і художники, – зазначила Дарина Подолян. – Бо ми любимо Черкаси і хочемо, аби їхню красу побачило якомога більше людей.

Розвивають туристичний потенціал на Корсунщині учасники ГО «Корсунь має потенціал». Організаторка Людмила Писаревська каже, що туризм починається з насамперед чистого довкілля і поважного ставлення людини до оточуючого її середовища.

– Вірю в туристичний потенціал нашого краю, – зауважує вона. – Ми вже організовуємо різноманітні тренінги, воркшопи на тему створення туристичний продуктів. Запалюємо людей тим, що можна заробляти на «зелених» садибах, туристичних маршрутах. Але перш ніж це робити, нам треба навести лад навколо. Бо часто той природній ресурс, який маємо, не цінуємо, не зберігаємо й засипаємо сміттям. Переконана, що туризм починається з гігієни чистоти.

Екологічна культура є одним із напрямків діяльності відкритої громадської майстерні «PreciousLab». Її представниця Лідія Криштоп відзначає, що майстерня заснована за принципом шеренгової економіки.

– Коли у людини немає можливості або потреби купувати якийсь інструмент, то вона бере їх у майстерні, де вони вже є, – пояснює активістка. – Ми працюємо за принципом, коли не треба купувати, а можна просто ділитися. Водночас намагаються поєднувати екологічний напрямок переробки пластику з іншими напрямами діяльності нашої лабораторії.

Черкаська філія всеукраїнської громадської організації  «СБ «Платформа» розпочала діяльність в обласному центрі з березня. За цей час встигли реалізувати декілька різнопланових цікавих проектів. За словами координатори Інни Дикої, відкривали свою організацію у Черкасах «живою бібліотекою» «Громадський фреш», згодом запустили регулярний щотижневий спінінг-клаб, провели тренінг від Нідерладських тренерів з ефективних політичних комунікацій «Бути помітним» та дівочу вечірку.

Відкриті до громадської діяльності люди різного віку. Зокрема залучають до громадської діяльності літніх людей та активно проводять час учасники Смілянського університету дорослих людей 50+.

Популяризують мистецтво учасники арт-студії «Van Gogh». Співзасновниця студії Ольга Краснодимська твердить, що кожен, незалежно від віку і можливостей, може малювати.

– Кожен може створити картину за три години, – говорить вона. – Ми доводимо це полотнами, які представляємо сьогодні. Позиціонуємо це також як арт-релакс. У процесі малювання можна відпочити, приємно провести час і бонусом отримати картину. Наша «родзинка» у тому, що малюємо з найменшими дітьми від двох років. Хочемо, щоб діти з самого малечку долучалися до мистецтва.

Особливістю ярмарку громадських ініціатив є те, що відвідувачі форуму можуть обрати кращі ГО та ініціативи на їхню думку шляхом голосування. Для цього кожен форумчанин мав спеціальні купони. Переможців голосування відзначили корисними призами. 

DSC0119-e1543321631858

Традиційно серед організаторів форуму департаменти регіонального розвитку та культури і взаємозв’язків з громадськістю облдержадміністрації, Черкаський центр розвитку місцевого самоврядування, обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів та активні громадські спільноти.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Опубліковано в категорії Новини

46505909_2372404452832185_8801550589906386944_n 

У Смілі продовжують вирішувати ситуацію з опаленням. Рішення про підписання договору КП «Смілатеплокомуненерго» з ПАТ «НАК «Нафтогаз України» на газопостачання підтримали депутати Смілянської міськради. Це – перші кроки до врегулювання цього питання.

Як наголосив Президент України, Сміла не має брати на себе боргові зобов’язання. Тариф на тепло у разі підписання угоди з НАК «Нафтогаз України» буде значно нижчим, ніж при споживанні газу у трейдера. Паралельно триватимуть судові процеси і встановлення кінцевого винуватця, того, хто сьогодні вкрав цей ресурс. Але це паралельний процес, який буде продовжуватися певний період.

На сьогоднішній день рішенням міської ради передбачено, що вона закріплює цей борг за комунальним підприємством, яке було учасником договору про спільну діяльність.

Тому в цій ситуації фіксування боргу за комунальним підприємством це уповноваження на проведення його реструктуризації та підписання договору з НАК «Нафтогаз» на постачання газу. Поки що ці відносини міста з НАК «Нафтогаз» не врегульовані. І на сьогодні, по суті, відбирання газу відбувається без договору. І коли настане момент виставлення рахунків, може так статися, що вони будуть вже не за пільговими тарифами, а з використанням коефіцієнту розбалансу, який застосовується у газотранспортній системі.

У жодному разі, чітко регламентуючись законодавством, реструктуризований борг не може бути включений в тариф, тому це ніяким чином не ляже фінансовим тягарем на людей. Водночас Сміла не бажає визнавати цього боргу, але так бути не може!

Якщо відносини буде врегульовано між НАК «Нафтогаз» і споживачем газу та відображено в договорах, тоді можна буде стверджувати, що місто, не маючи достатнього ресурсу, може звертатися до держави за стабілізаційною дотацією, за наданням безповоротної позики тощо. Але цей процес потрібно розпочати.

Крім того, якщо розглянути структуру боргу, то 2/83 заборгованості становить сума штрафних санкцій та різниці в тарифах, які можливо винести за «рамки» боргу. І залишиться заборгованість, що підлягає реструктуризації, не надто критична та підйомна для місцевого бюджету м. Сміла.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Опубліковано в категорії Новини

DSC0833 

Кількість учасників конкурсу «Черкаська якість» постійно зростає – так само, як і асортимент продукції, який представляють на розгляд комісії. Конкурс уже вчетверте зібрав кращих виробників області, які й отримали заслужені нагороди.

Зауважимо, більше 2 десятків підприємств заявили 34 види продукції. Після проведення експертної оцінки визначили номінації: продовольчі товари – 23, промислові товари для населення – 3, товари виробничо-технічного призначення – 2, роботи і послуги – 6.

– Конкурс став потужним промоційним кроком для підвищення впізнаваності нашої регіональної продукції, – зауважив перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. – Найкраще ж підтвердження якості товарів є визнання самих покупців, коли продукти й послуги мають попит. Це вкотре доводить, що ми можемо конкурувати на рівні інших країн. Адже наш досвід, модернізація та система управління якістю дають в результаті той продукт, що потребує суспільство. І який з гідністю можна представити на міжнародних ринках.

Зауважимо, в області щорічно проводиться конкурс якості продукції (товарів, робіт, послуг) «Черкаська якість» згідно з розпорядженням голови Черкаської облдержадміністрації № 313 від 01.07.2015  – з метою популяризації місцевих виробників, що виготовляють конкурентоспроможну продукцію, досягли успіхів у освоєнні ринку та приділяють велику увагу управлінню якістю.

У 2015-2017 роках звання переможців та призерів конкурсу здобули 67 видів продукції. У цьому році до них доєдналися ще 34 види. Тобто за час проведення конкурсу 101 вид продукції отримав заслужене визнання. Левова частка серед них – це продовольчі товари, адже Черкащина є одним із лідерів на українському ринку серед виробників сільськогосподарської продукції. Водночас знак «Черкаська якість» набуває набиякої популярності. Ним уже маркуються деякі торішні переможці. Він є і на сторінках офіційних веб-сайтів, рекламних буклетів, банерів підприємств.

Серед переможців: ПАТ «Юрія», ТОВ «Біхайв», ТОВ «Кондитерська фабрика «Меркурій», ТОВ «Уманьпиво», ТОВ «ДЕМАР ПЛЮС», ТДВ «Золотоніський маслоробний комбінат», ПАТ «Звенигородський сироробний комбінат», ТОВ «Виробнича компанія ГУД ФУД», ПП «Імперіал плюс», ТОВ «Хлібний дім – Україна», ТОВ «Золотоніський лікеро-горілчаний завод «Златогор», ТОВ «Тамако-Інвест», ТОВ «Смілянська швейна фабрика», приватне мале виробниче підприємство «Фотоніка Плюс», КП «Черкасиводоканал» Черкаської міської ради та ТОВ «МБП-Тепломережа».

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Опубліковано в категорії Новини

НМ-фото 

Утримання доріг місцевого та державного значення у період погіршення погодних умов обговорили в обласній адміністрації. Тут відбулась селекторна нарада під керівництвом голови облдержадміністрації Олександра Вельбівця з керівниками районів, міст та об’єднаних громад області. У засіданні взяли участь і керівники профільних структур адміністрації, територіальних підрозділів та спецслужб.

Олександр Вельбівець закликав місцевих керівників з повною відповідальністю поставитись до питання стану доріг, враховуючи прогнозовані синоптиками складні погодні умови.

– Утримання доріг, як місцевого, так і державного значення, має бути якісним та своєчасним, – зауважив голова ОДА Олександр Вельбівець. – Я наголошу, від цього залежить безпека громадян. А тому я закликаю всіх керівників скоординувати дії відповідальних служб на місцях і тримати ситуацію під контролем, зокрема й перевірити маршрути рейсових, шкільних автобусів. У разі ж виникнення складнощів, доповідати особисто.

Голова ОДА також дав завдання місцевим керівникам завершити процес укладення договорів із підрядниками на експлуатаційне утримання доріг місцевого значення, а також контролю за ними.

Директор Департаменту інфраструктури ОДА Сергій Чубань поінформував щодо укладення договорів із підрядниками, зокрема про розподіл фінансового ресурсу, що спрямовуватиметься на місця. Так, за його словами, найближчим часом спрямують 800 тис. грн – по 40 тис. грн в середньому на кожен район. У подальшому вони одержать ще по 200 тис. грн додаткового ресурсу з дорожнього фонду.

Водночас Олександр Іванович зауважив, що 800 тис. грн – це той ресурс, що сформувався через невикористання його в період зимового утримання на початку цього року:

– Усе  через те, що або погодні умови не дозволяли виконувати роботи, в чому я сумніваюсь, або ж робота просто не проводилась. Відповідно не використовувся й ресурс, що в решті закумулювався на рівні обласного бюджету. Якщо й цього разу використання наявного ресурсу буде не своєчасним, тоді немає сенсу спрямовувати його на райони. А потім звітувати про його невикористання, у тому числі і про неналежне утримання доріг. Відтак усі, хто отримає цей ресурс, максимально мають сконцентрувати увагу на укладанні угод та залученні тих сил, які реально нададуть послуги з якісного та своєчасного утримання доріг. Якщо хтось сподівається, що сонце та прихід весни буде головним підрядником, то дуже помиляється. Зараз ми звісно виправимо ситуацію, де вона була неконтрольована. Моя ж вимога – аби всі договори з підрядниками були укладені, всі райони працювали в межах правового поля, і відповідно ресурс був направлений у райони. Ніхто не повинен працювати даремно. Але й оплата повинна здійснюватись безпосередньо за якісно й своєчасно надані послуги.  Кожен має відчути рівень власної відповідальності за свою ділянку роботи, розподіл фінансового ресурсу, якісне виконання і контроль. Цій роботі буде надана належна оцінка, зокрема й тій, що здійснювалась попередньо.

Під час засідання очільники районів та міст доповіли про готовність спеціальної техніки, забезпечення протиожеледною сумішшю, стан укладення договорів та ін.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 8