joomla template

Меню користувача

Сортувати по даті: травня 2017

            В цьому році завдяки райдержадміністрації, районній раді та безпосередньо усіх голів та депутатів сільських рад в рамках районної програми «Турбота» за рахунок субвенцій сільських рад територіальний центр продовжує закупляти велосипеди для соціальних робітників.

Вже отримали новенькі веломашини сестри – милосердя сіл Пастирське, Мале Старосілля, Березняки. Виділені кошти для придбання велосипеда соціальному робітнику с.Будо-Макіївки, депутату Макіївської сільської ради, а також соціальним робітникам Сунківської громади.

Адміністрація терцентру, а особливо соціальні робітники дуже задоволені, адже в основному наші села мають велику протяжність, а до підопічних треба йти завжди з повними валізами: кому доставити хліб, молоко, продукти харчування, ліки, інші промислові товари. Тепер, маючи транспорт, робітниці зможуть оперативно доставляти продукти самотнім, це  скоротить час і, головне, полегшить їх роботу.

Цього року вже буде завершено забезпечення веломашинами всіх соціальних робітників, які з нетерпінням чекали їх. Всього за 2016-2017 роки закуплено їх 38 штук.

Кожний сільський голова та депутатський корпус сіл району отримали подяки від директора терцентру за підтримку, активну участь у покращенні якості надання соціальних послуг людям поважного віку району та створення належних умов праці для соціальних робітників.

unnamed2 

unnamed (3) 

За інформацією територіального центру соціальних служб

Опубліковано в категорії Новини

30 травня голова Смілянської районної державної адміністрації Олександр Беззубий здійснив робочу поїздку до сіл Сунки та Залевки. В ході візиту відвідав інфраструктуру населених пунктів, зокрема: Сунківський дитячий садок, Сунківський будинок культури та господарство СТОВ «Залевківське».

20170530_114305

20170530_102231

20170530_104032

20170530_113108Очільник району провів особистий прийом з жителями цих сіл. На прийомі найбільш актуальними були питання щодо транспортного забезпечення жителів, ремонту доріг та оптимізації навчальних закладів.


    20170530_100335

Опубліковано в категорії Новини
Вівторок, 30 травня 2017, 10:47

На захисті прав дитини

-_1_-1Проблема виховання і захисту підростаючого покоління ніколи не втратить своєї актуальності. Задоволення прав дитини є найголовнішою умовою становлення людини, яка підростає, розвивається як особистість. В Конвенції ООН про права дитини зазначено, що діти мають право на особливе піклування та допомогу. Сьогодні першочерговість інтересів дитини розуміють  і підтримують на найвищому державному рівні. Захист прав таких дітей є державною справою. Законом України “Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей” визначено, що на службу у справах дітей райдержадміністрації покладається здійснення контролю щодо забезпечення соціального захисту малолітніх та неповнолітніх, координація зусиль органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності у вирішенні вказаних питань.

Прийняті районні програми та вжиті заходи націлені на покращення становища кожної конкретної дитини, створення сприятливих умов для її розвитку, навчання, виховання; якісний соціально-правовий захист дитини, яка залишилась без батьківського піклування та перебуває в складних життєвих обставинах; збереження для дитини біологічної родини;  максимальне влаштування посиротілих дітей в сімейні форми виховання на основі комплексної оцінки її потреб; дотримання принципу родинного походження при влаштуванні дітей; забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, після повернення їх з-під опіки, піклування, прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, державного інтернатного закладу.

Для погодженого вирішення питань по захисту прав дітей в райдержадміністрації утворено комісію з питань захисту прав дитини та координаційну раду з питань злочинності та правопорушень серед неповнолітніх. Протягом 2016-2017 року на їх засіданнях  прийнято 108 рішень. Складено 120 актів обстеження житлово-побутових умов проживання дітей в сім’ях.  На усному прийомі надано консультацію 240 громадянам. Відреаговано на 17 письмових звернень.

В судових інстанціях захищено права 20 дітей району.

За даними управління статистики, в районі 5 582 дитини, з них від 0 до 6 років включно - 2 326 дітей, від 7 до 14 років включно – 2 428 дітей, від 15 до 18 років – 828 дітей. Дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – 64 особи, з них 21 дитина-сирота, 43 дітей – позбавлених батьківського піклування. Дітей-інвалідів - 105 осіб. В 51 неблагополучній сім’ї  проживає 115 дітей. Дітей, які потрапили в складні життєві обставини та перебувають на обліку в службі у справах дітей райдержадміністрації – 30 осіб. Опікунських сімей – 44, в них 58 дітей. Прийомних сімей – 5, в них 6 дітей. Сімей усиновлювачів – 10, в них 11 дітей.

Під соціальним захистом перебуває 99 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, первинного обліку, з них 28 дітей-сиріт, 72 – позбавлених батьківського піклування. Влаштування в сімейні форми складає 96 відсотків. За підсумками 2016 року влаштування в сімейні форми посиротілих дітей району склало 95,1 відсотків при середньообласному показнику 92,3 відсотків.

Протягом 2016 року в районі без батьківського піклування залишилось 17 дітей, з них 5 сиріт, 12 – позбавлених батьківського піклування. Влаштування в сімейні форми стовідсоткове. Базовою формою влаштування дітей є опіка, тому під опіку влаштовано 13 дітей,  дитячий будинок сімейного типу – 3 дітей, у прийомну сім’ю – 1 дитину. З початку 2017 року без батьківського піклування залишилось 6 дітей, з них внаслідок позбавлення батьків батьківських прав 3 дітей, покинуто в закладі охорони здоров’я 2 дітей, внаслідок хвороби матері, яка не взмозі виконувати батьківські обов’язки – 1 дитина. У 2017 році громадянами України усиновлено 2 дітей. Питання щодо зменшення в районі дітей, позбавлених батьківського піклування, та максимальна передача таких дітей до сімейних форм виховання є пріоритетними та першочерговими.

Забезпечується  повне внесення та своєчасне поновлення інформації у Єдиному електронному банку даних  (ЄІАС «Діти»)    про      дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сім’ї потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Інформація  стосується  210 осіб.

До обліку дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, внесено 30 дитину. З них по причині невиконання батьківських обов’язків – 28 дітей, по причині насильства – 2 дітей. Профілактична робота на подолання складних життєвих обставин в сім’ях,  зняття дітей з відповідного обліку  проводиться постійно.. На обліку в районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебуває 48 сімей, в них 104 дитини. З метою подолання складних життєвих обставин та запобігання соціальному сирітству, під соціальним супроводом центру перебуває 7 сімей, в яких 18 дітей.

Дієвою формою профілактики дитячої бездоглядності та злочинності є проведення профілактичних рейдів «Діти вулиці». Протягом 2016-2017 року проведено 34 рейди «Діти вулиці». З підстав складних життєвих обставин в комунальний заклад “Черкаський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей” направлено 14 дітей. Троє дітей, влаштованих до закладу, набули статусу позбавлених батьківського піклування, 10 дітей повернуто в сім’ю до батьків. Натепер в центрі продовжує  перебувати одна малолітня дитина. В комунальному закладі «Черкаський обласний спеціалізований будинок дитини» перебуває 7 малюків.

За неналежне виконання батьківських обов'язків протягом 2016-2017 року  до адміністративної відповідальності за ст. 184 КУпАП притягнуто 10 осіб.  Смілянським міськрайонним судом у 2016 році задоволено 8 позовів органу опіки та піклування райдержадміністрації про позбавлення батьківських прав 11 батьків стосовно 11 дітей. Дітям надано відповідний статус. У 2017 році до суду направлено  2 позовні заяви про позбавлення батьківських прав 3 осіб стосовно 4 дітей та одну заяву про визнання фізичної особи безвісно відсутньою в інтересах малолітньої дитини. Дві справи вже розглянуто.

Питання захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа перебуває на особливому  контролі. Прийнята районна програма із забезпечення житлом вказаної категорії дітей на 2016-2018 роки. З 99 дітей первинного обліку 5 дітей має власне житло, 84 дітей мають право користування житлом (зареєстроване місце проживання  в  житлі). У 10 дітей житло відсутнє як на праві власності, так і на праві користування,  оскільки на момент позбавлення батьківських прав їх батьків у них житла теж не було. Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які досягли 16 років, у разі відсутності у таких дітей житла, мають право зараховуватись на квартирний та соціальний квартирний облік за місцем їх походження.   Рішення сільвиконкомів про постановку на квартирний облік прийнято відносно 2 дітей та 12 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

У 2016 році житло соціального призначення отримало 2 особи в обласному соціальному гуртожитку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за направленням районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

У власності 7 дітей перебувають земельні ділянки. У 6 дітей земельні ділянки передані в оренду  ТОВ «Агро-Рось-Інвест» та ТОВ «Перемога».

Багато  треба ще зробити, щоб життя наших дітей було щасливим. В сучасних умовах проголошеної Росією війни  необхідно забезпечити право кожної дитини, в якій би сім’ї вона не зростала, захист її прав та законних інтересів на всіх рівнях , в усіх інстанціях.

За інформацією служби у справах дітей райдержадміністрації

Опубліковано в категорії Новини

unnamed3Майже 156 млн грн отримала Черкащина на поточний середній ремонт мосту через Дніпро та ділянки автодороги Н-01 Київ – Знам’янка. Це за рахунок кредитних коштів і на умовах співфінансування з місцевих бюджетів. Про це сказав голова Черкаської ОДА на засіданні колегії в понеділок.

Як наголосив Юрій Ткаченко, поліпшення дорожньої інфраструктури лишається пріоритетом на Черкащині. Тут ухвалена відповідна обласна програма. На її виконання райдержадміністрації, міськвиконкоми, об’єднані територіальні громади мають передбачити субвенції з місцевих бюджетів – обласному.

– Дорожня кампанія вже триває, – зауважив голова Черкаської ОДА. – Оскільки проектування ми розпочали завчасно, то й виконання робіт наблизили в часі. Тендери були оголошені раніше, ніж доти. Водночас треба й надалі працювати над розробленням проектно-кошторисної документації для ділянок доріг, що потребують ремонту. Такою є умова для залучення державних коштів.

Окрім того, Юрій Ткаченко наголосив на важливості убезпечення автошляхів. Ідеться про облаштування пішохідних переходів, освітлення тощо. Виконання цих завдань по області найближчим часом перевірить спеціальна робоча група, яку координуватиме заступник голови ОДА Костянтин Омаргалієв.

Опубліковано в категорії Новини

unnamed2На Черкащині ще шість звернень про призначення перших виборів в об’єднаних територіальних громадах спрямували до ЦВК. Про це сказав очільник області Юрій Ткаченко на засіданні колегії в ОДА.

Натепер в області вже створено 10 громад-об’єднавців. У низці районів працюють робочі групи. Однак ще лишаються «сірі зони», каже голова Черкаської ОДА. Тобто райони, де немає прогресу в об’єднавчих процесах. Приміром, Жашківський, Звенигородський, Лисянський, Маньківський тощо.

– Кожен посадовець повинен мати державницьку позицію та максимально реалізовувати державну політику, – наголосив Юрій Ткаченко. – Зокрема, в питаннях децентралізації, яку ініціювали Президент України й Уряд. Відсидітися не вийде. Тут важливий – результат! Якщо я матиму факти, що в котромусь районі його керівник чи будь-хто інший гальмує процес об'єднання громад, то реагуватиму жорстко. За три-п’ять років території стануть неконкурентоспроможними, порівняно з тими, де вже створені об’єднані громади. Тому ми маємо в цьому питанні всіляко допомагати та забезпечувати вільний доступ громад до розвиткових інструментів.

Нагадаємо, місяць тому відбулися вибори в чотирьох об’єднаних громадах на Черкащині: Степанецькій, Селищенській, Ротмістрівській сільських і Шполянській міській. Раніше очільник області дав завдання активізувати об’єднавчі процеси, щоби до кінця року тут функціонували до 40 об’єднаних громад.

Опубліковано в категорії Новини
Вівторок, 30 травня 2017, 10:34

Перемога книгоманів

unnamedЧеркаська обласна бібліотека для дітей провела обласний етап Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія 2017».

Серед учнів 6-х класів Смілянський район представляв Олександр Ломако, учень Ковалиської ЗОШ І-ІІ ступенів Ротмістрівської окремої територіальної громади.

Олександр цікавиться новинками фентезі, представив трилогію Сергія Гридіна про віртуального хлопчика Федька, набрав 9,3 бали з десяти, і зайняв почесне  ІІ місце, опередивши  всі інші райони області!

Серед учнів 7-х класів у конкурсі взяла участь Надія Шевченко, учениця 7 класу Ротмістрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ротмістрівської окремої територіальної громади, яка систематично знайомиться з новинками літератури, читає твори Сашка Дерманського та Малгожатої Гутовської-Адамчик, що є в нашій бібліотеці і вийшли у видавництві м.Львів.

Конкурсанти добре знають, що цікавого порадити прочитати своїм друзям, і можливо це наші майбутні краєзнавці, письменники.

Тож, знай наших!


За інформацією сектору культури райдержадміністрації

Опубліковано в категорії Новини
Вівторок, 30 травня 2017, 10:32

Прощальні акорди

unnamed1Традиційно, наприкінці травня, у Ротмістрівській дитячій музичній школі відбувається звітний концерт та урочисте вручення свідоцтв про закінчення школи випускникам.

«Цього року стіни нашої школи покидають 15 учнів-випускників, з них 6 учнів по класу фортепіано, 3 – по класу сольного співу, 1 – по класу флейти, 5 по класу хореографії…»,  – наголосила директор дитячої музичної школи Алла Копійка під час поздоровлення випускників школи.

Алла Олександрівна подякувала своїм учням за участь у шкільних, районних,  регіональних, обласних,  Всеукраїнських і Міжнародних конкурсах,  вручила їм грамоти, дипломи та подяки.

За невтомні роки наполегливої праці директор школи вручила випускникам свідоцтва про закінчення Ротмістрівської дитячої музичної школи.

Теплими  словами присутніх привітала і завідувач сектору культури райдержадміністрації Алла Нечипоренко та нагородила грамотами райдержадміністрації викладачів школи: Миколу Іщука та Інну Бєлостоцьку. Вручила грамоту сектору культури викладачу школи Анні Зайченко.

Завідувач сектору також передала випускникам солодкий сюрприз від голови Смілянської районної ради Володимира Грошева.

З  вітальними словами до випускників, учнів та батьків звернувся також голова Ротмістрівської громади Володимир Ховайба.

Справжньою окрасою свята виявився звітний концерт учнів та викладачів Ротмістрівської   дитячої музичної школи, в якому  взяли  участь випускники та учні школи.

Від наймолодших учнів до випускників всі дивували глядачів майстерною грою на музичних інструментах, вокальними та хореографічними здібностями.

За інформацією сектору культури райдержадміністрації

Опубліковано в категорії Новини

unnamedПозитивна динаміка зберігається в економіці Черкащини цього року. Про це сказав голова ОДА Юрій Ткаченко на засіданні колегії в понеділок.

Ця тенденція утримується з минулоріч. Так, за комплексною рейтинговою оцінкою Мінрегіонбуду, Черкащина торік посіла сьоме місце серед областей. Традиційно має лідерські позиції у виробництві сільгосппродукції, зросли показники капітальних інвестицій, якості освіти, соціальних послуг тощо.

– Ми враховуємо всі показники, відповідно корегуємо свою роботу та визначаємо розвиткові пріоритети, – зауважив очільник області. – Приміром, за три місяці цього року експорт та імпорт зріс на 70%. Задля допомоги місцевим виробникам у виході на зовнішні ринки ми розробили експортний профіль області. Міжнародні експерти визначили потенційні експортні ніші для наших виробників. Допомагає в пошуку закордонних партнерів і наша Агенція регіонального розвитку. Кожен керівник району зобов’язаний із нею плідно співпрацювати.

Також Юрій Ткаченко акцентував на інших пріоритетах, що цьогоріч визначені в області. Зокрема, в освіті, медицині, інфраструктурі, в питанні об'єднання громад.

– Реалізація всіх планів вимагає спільних зусиль, фінансових теж, – сказав голова Черкаської ОДА. – Це стосується як створення інноваційних шкіл, так і ремонту доріг, закупівлі необхідного обладнання для медичних закладів, «швидких» тощо. Потрібний ресурс на місцях є. Реформа децентралізації дала нам необхідні фінансові можливості. Резерви для наповнення бюджетів також є. Треба активніше займатися питаннями детінізації економіки та легалізації зарплат.

Додамо, що за перший квартал цього року до державного та місцевих бюджетів області мобілізовано понад 3,2 млрд грн. А це – на 54% більше, ніж за аналогічний період 2016 року. Водночас місцеві бюджети отримали податків і платежів на 365 млн грн більше.

 

 

Опубліковано в категорії Новини

b73452Під впливом західного антициклону погода на Смілянщині трохи заспокоїлась. Хмар поменшало, послабився вітер, теплішими стали як дні, так і ночі. Минулої доби (28.05) середня добова температура повітря становила 17,7º. Максимальна температура повітря досягала 24 º. Сьогодні вночі стовпчики термометрів знизилися до 9°, на поверхні ґрунту також – до 9°. Максимальна швидкість вітру становила 10м/с.

Верхній (10-12 см) шар ґрунту слабко зволожений. Середня за добу температура ґрунту на глибині 10 см становить 20°.

Прогноз погоди. Вже завтра до нашого краю наблизиться улоговина чергового північного циклону, атмосферний тиск падатиме, зросте ймовірність утворення гроз у денні години через значне прогрівання повітря. При цьому, до кінця травня істотних опадів не передбачається, температура вночі прогнозується у межах 11-16º, вдень 24-29º.

Висока температура, відсутність дощів, низька вологість повітря призводять до значного висушування верхнього шару ґрунту та швидкому зростанню показника пожежної небезпеки до небезпечних та стихійних значень.

Сонячні дні сприяють відпочинку на природі. Більшість громадян у вільний час виїздить за місто: на дачу, до води та лісу. На жаль, на відпочинку люди забувають про правила поведінки у лісі, спричиняючи пожежі.

Слід пам’ятати, що забороняється розводити багаття ближче ніж за 50 метрів до хвойного та за 25 метрів до листяного лісу. При розведенні багаття необхідно розчистити місце, а після відпочинку – обов’язково загасити його та засипати землею (чи залити водою).

Розведене вогнище не можна залишати без нагляду. Місце відпочинку після себе потрібно прибрати, адже залишені на сонячній галявині пляшки чи уламки скла, фокусуючи сонячне проміння, здатні спрацювати як запалювальні лінзи.

Радіаційний фон у Смілі становить 12 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

 За даними метеостанції  Сміла

 

Опубліковано в категорії Новини

IMG_20170529_095309Голова районної державної адміністрації Олександр Беззубий та керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації взяли участь у засіданні колегії обласної державної адміністрації.

У ході засідання колегії розглянуто питаня:

1. Про соціально-економічний розвиток та реалізацію Стратегії області.

2. Про підсумки виконання місцевих бюджетів за І квартал 2017 року.

3. Про стан впровадження енергозберігаючих технологій та підготовки обєктів житлово-комунального господарства та соціальної сфери області до опалювального сезону 2017/2018 року.

4. Про стан медичного, соціального забезпечення, адаптації, пчсихологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції.

За результатами прийняті рішення колегії для відповідного реагування.

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 5