joomla template

Меню користувача

Сортувати по даті: березня 2017

29 березня у Смілянській райдержадміністрації відбувся семінар-навчання з сільськими головами.

Відкрив семінар голова райдержадміністрації Олександр Беззубий. Про виконання Указу Пезидента України "Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2017 році" розповів присутнім т.в.о. військового комісара Смілянського об'єднаного міського військового комісаріату Валерій Бойко.

Головний інспектор Територіального управління МНС України в Черкаській області Служби цивільного захисту в Смілянському району Олександр Козачек поінформував про стан пожежної безпеки в районі.

Про стан охорони водних біоресурсів у період весняно-літньої заборони та дотримання режиму тиші в 2017 році з присутніми обговорив начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Степан Косенко. Він також поінформував учасників семінару про стан утримання мостів, призначених для руху транспортну через річку Тясмин та її притоки на території району.

Опубліковано в категорії Новини
П'ятниця, 31 березня 2017, 14:18

Інформує податкова інспекція

Роз’яснення щодо електронних декларацій

Надаємо посилання на роз’яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо порядку та строків подання декларації: http://sfs.gov.ua/anonsi/15622.html

- Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання)інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затверджений рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №3, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №959/29089 (Додаток 1);

- Роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затверджене Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 11 серпня 2016 р. №3 (із змінами, внесеними рішеннями Національного агентства від 06.09.2016 року №18, від 30.09.2016 року №57, від 03.11.2016 №106) (Додаток 2);

- Роз’яснення щодо визначення суб’єктів декларування, передбачених підпунктом «и» пункту 1 та пунктами 2, 3 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (щодо посадових осіб юридичних осіб публічного права) (Додаток 3);

- Загальні рекомендації при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (Додаток 4);

- Роз’яснення щодо заповнення електронної декларації та повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, навчальні відеоматеріали із заповнення розділів декларації у «Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» https://nazk.gov.ua/deklaraciya

Про стан функціонування Реєстру можна дізнатись просто на офіційному веб-сайті Національного агентства https://nazk.gov.ua з напису на спеціальному банері.

Також нагадуємо, як отримати довідку про доходи за минулий рік через Електронний кабінет платника: http://ck.sfs.gov.ua/data/material/000/216/291033/_nstr_otrim_dov_dki.doc

 

 

Правила подання документів для отримання податкової соціальної пільги

Правила подання платником податку на доходи фізичних осіб документів для отримання (застосування) податкової соціальної пільги, на яку він має право згідно з Податковим кодексом України (далі - ПКУ), визначено Порядком подання документів для застосування податкової соціальної пільги, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року №1227 (далі - Порядок).

Платник податку подає роботодавцю заяву про обрання місця застосування податкової соціальної пільги (далі - заява про застосування пільги) за встановленою Державною податковою службою формою (пункт 2 Порядку).

Згідно з пунктом 5 Порядку для застосування пільги з підстав, передбачених у підпунктах 169.1.2, 169.1.3 і 169.1.4 пункту 169.1 статті 169 ПКУ, крім заяви про застосування пільги одинока матір, батько, вдова, вдівець або опікун, піклувальник, які мають дитину (дітей) віком до 18 років, подають:

- копію свідоцтва (дубліката свідоцтва) про народження дитини (дітей) або документ із зазначенням відомостей про батька дитини в Книзі реєстрації актів цивільного стану, чи документи, які підтверджують вік дитини (дітей), затверджені відповідним органом країни, в якій іноземна фізична особа - платник податку постійно проживав (проживала) до прибуття в Україну;

- копію рішення органу опіки і піклування про встановлення опіки чи піклування (якщо із заявою звертається опікун або піклувальник);

- копію свідоцтва про шлюб та свідоцтва про смерть (якщо із заявою звертається вдова або вдівець);

- копію паспорта.

Для цілей цього пункту одинокою матір’ю (батьком) або опікуном, піклувальником вважаються особи, які на момент застосування роботодавцем пільги, визначеної підпунктом «а» підпункту 169.1.3 пункту 169.1 статті 169 ПКУ, маючи дитину (дітей) віком до 18 років, не перебувають у шлюбі, зареєстрованому згідно із законом.

Смілянська ОДПІ

 

Як оподатковується компенсація працівнику за використання власного автомобіля при виконанні службових обов’язків

 

Згідно з підпунктом «а» підпункту 164.2.17 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо у вигляді вартості використання житла, інших об’єктів матеріального або нематеріального майна, що належать роботодавцю, наданих платнику податку в безоплатне користування, або компенсації вартості такого використання, крім випадків, коли таке надання зумовлено виконанням платником податку трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) чи передбачено нормами колективного договору або відповідно до закону в установлених ними межах.

При цьому, положеннями Кодексу законів про працю України передбачені випадки, коли юридична особа повинна компенсувати (відшкодувати) найманому працівнику витрати на проїзд, а саме:

- у зв’язку з переведенням, прийняттям або направленням на роботу в іншу місцевість;

- у зв’язку з службовими відрядженнями.

До складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо у вигляді суми грошового або майнового відшкодування будь-яких витрат або втрат платника податку, крім тих, що обов’язково відшкодовуються згідно із законом за рахунок бюджету або звільняються від оподаткування (підункт «г» підпункту 164.2.17 пункту 164.2 статті 164 ПКУ).

Згідно з пунктом 1 статті 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов’язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Таким чином, компенсація, яка виплачується юридичною особою найманому працівнику за використання ним під час здійснення службових обов’язків власного автомобіля, який не перебуває в оренді у юридичної особи, може здійснюватися за рішенням керівника підприємства та буде вважатися додатковим благом найманого працівника.

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 ПКУ (підпункт 168.1.1 пункту 168.1 статті 168 ПКУ).

Враховуючи вищевикладене, сума компенсації, яка виплачується юридичною особою найманому працівнику за використання власного автомобіля, який не перебуває в оренді у юридичної особи, при виконанні службових обов’язків, є додатковим благом такого працівника та оподатковується податком на доходи фізичних осіб на підставі підпункт «а» та підпункт «г» підпункту 164.2.17 пункту 164.2 статті 164 ПКУ.

Смілянська ОДПІ

Розрахунок єдиного внеску фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи

Абзацом другим частини п’ятої ст. 8 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464)  визначено, що у разi якщо база нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) не перевищує розмiру мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на мiсяць, за який отримано дохiд, сума ЄВ розраховується як добуток розмiру мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на мiсяць, за який отримано дохiд (прибуток), та ставки ЄВ.

При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка ЄВ, встановлена частиною п’ятою ст. 8 Закону № 2464 застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру (абзац третій частини п’ятої ст. 8 Закону № 2464).

Порядок виплати заробітної плати регулює Закон України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі – Закон № 108).

Так, ст. 3 Закону № 108 визначено, що мінімальна заробітна плата - це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці. Мінімальна заробітна плата встановлюється одночасно в місячному та погодинному розмірах.

Розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати (ст. 3 прим. 1 Закону № 108).

Тобто, якщо працівник відпрацював повний місяць, працедавець зобов’язаний нарахувати заробітну плату не нижче за мінімальну.

Роботодавець має право нарахувати працівнику, який працює неповний робочий день заробітну плату нижчу за мінімальну (Кодекс законів про працю України від 10 грудня 1971 року № 322-VІІІ), але за умови, що сума нарахованої заробітної плати має бути не менша ніж частина від мінімальної заробітної плати, що припадає на фактично відпрацьований час.

Однак роботодавець розраховує суму ЄВ, як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та ставки ЄВ, незалежно від того, що працівник працював не повний робочий день.

При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка ЄВ застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.

Смілянська ОДПІ

Щодо обмеження розрахунків за товари готівкою

Відповідно до п. 2.3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637 (далі – Положення № 637), підприємства (підприємці) мають право здійснювати розрахунки готівкою між собою та/або з фізичними особами протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами в межах граничних сум розрахунків готівкою, установлених відповідною постановою Правління Національного банку України. Платежі понад установлені граничні суми проводяться через банки або небанківські фінансові установи, які в установленому законодавством порядку отримали ліцензію на переказ коштів без відкриття рахунку, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок або внесення коштів до банку для подальшого їх перерахування на поточні рахунки. Кількість підприємств (підприємців) та фізичних осіб, з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується.

Обмеження, установлене в абзаці першому цього пункту, стосується також розрахунків під час оплати за товари, що придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок готівкових коштів, одержаних за допомогою електронного платіжного засобу.

Абзацами третім, четвертим п. 1 постанови Правління Національного Банку України від 06 червня 2013 року № 210 «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» встановлено граничну суму розрахунків готівкою:

- між фізичною особою та підприємством (підприємцем) протягом одного дня в розмірі 50000 (п’ятдесяти тисяч) гривень;

- фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 50000 (п’ятдесяти тисяч) гривень.

Таким чином, у разі проведення розрахунків протягом кількох днів (відповідно умов визначених у договорі між продавцем та покупцем) обмеження сум розрахунків 50000 гривень стосується кожного окремого дня проведення розрахунків.

Смілянська ОДПІ

Новації в податковому законодавстві

Смілянська ОДПІ повідомляє, що з 21.03.2017 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 23.01.2017 року  № 9 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності)», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16.02.2017 року за №225/30093 (далі – Наказ № 9), яким внесено зміни до форми Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (далі – декларація), затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 року № 560, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.07.2015 року за № 783/27228 (далі – Наказ № 560).

Зокрема, Наказом № 9 передбачено відображення в декларації:

- не лише місяця і року, а також і дати державної реєстрації прав на земельну ділянку, а також дати документу, що засвідчує/підтверджує право оренди землі;

- площі земельної ділянки не лише в га, а також і в кв. м.;

- нормативної грошової оцінки одиниці площі земельної ділянки.

Крім того, при уточненні податкових зобов’язань більше не потрібно буде розмежовувати суми збільшення/зменшення податкових зобов’язань на ті, за якими ще не настав строк сплати, і на ті, за якими строк сплати вже минув.

Одночасно звертаємо увагу, що згідно з пунктом 46.6 статті 46 Податкового кодексу України до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

З оновленим текстом Наказу № 560 Ви можете ознайомитись, скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).

Довідково повідомляємо: Наказ № 9 опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» від 21.03.2017 року № 23.

Смілянська ОДПІ

Зміни в законодавстві

Смілянська ОДПІ звертає увагу, що 25.03.2017 року набрав чинності Закон України від 23 лютого 2017 року № 1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини».

Зокрема, цим Законом спрощено оформлення спадщини для найближчих родичів спадкодавця, які з 1 січня 2017 року мають право на спадкування, а саме: встановлено, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб об’єкти спадщини, які успадковуються не тільки членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти (в т.ч. всиновленні), але й об’єкти спадщини, що успадковується членами сім’ї другого ступеня споріднення (рідні брати та сестри, дід/баба зі сторони батька та матері).

Водночас, Законом встановлено, що у разі спадкування будь-яких об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається. Також не проводиться оцінка об’єктів, подарованих платнику податку, які оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за нульовою ставкою.

Разом з цим, доходи у вигляді дарунка, нараховані (виплачені, надані) платнику податку юридичною особою або фізичною особою - підприємцем, оподатковуються на загальних підставах, передбачених Податковим кодексом України для оподаткування додаткового блага, тобто за ставкою 18 відсотків.

З оновленим текстом Податкового Кодексу Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).

Смілянська ОДПІ

Про застосування штрафних санкцій

У зв’язку із внесенням Законом України від 21.12.2016 року № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» змін до Податкового кодексу України (далі - ПКУ), застосування штрафних санкцій за порушення вимог п. 39.4 ст. 39 ПКУ (за неподання звіту (уточнюючого звіту) про контрольовані операції (далі - КО) та/або документації з трансфертного ціноутворення (далі - ТЦ)) здійснюється по-новому.

Ознаки таких порушень і розмір штрафних санкцій, які можуть накладатися, передбачено пунктами 120.3 та 120.4 ст. 120 ПКУ.

Розміри штрафів.

З 01.01.2017 року штрафні санкції визначаються в розмірах згідно з прожитковим мінімумом для працездатної особи, встановленим законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Пунктом 11 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ передбачено, що штрафні (фінансові) санкції за наслідками перевірок застосовуються у розмірах, встановлених законом, чинним на день прийняття рішень щодо застосування зазначених штрафних (фінансових) санкцій.

Таким чином, у разі встановлення та фіксації після 01.01.2017 року контролюючими органами фактів порушення платниками податків вимог п. 39.4 ст. 39 ПКУ щодо подання звітності для податкового контролю за ТЦ (звіт про КО та документація з ТЦ) для розрахунку штрафних санкцій використовується прожитковий мінімум для працездатної особи щодо податкової звітності: за 2013 р. – 1147 грн.; за 2014 та 2015 р.р. – 1218 грн.; за 2016 р. – 1378 грн.

Змінами, внесеними Законом № 1797 до п. 120.3 ст. 120 ПКУ, існуюча норма про те, що сплата фінансових санкцій (штрафів) не звільняє від обов’язку подання звіту про КО та/або документації з ТЦ, підкріплена відповідальністю у вигляді накладення штрафу.

Наявність такого порушення наразі тягне за собою накладення штрафу в розмірі п’яти розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи за кожен календарний день неподання звіту про КО (уточнюючого звіту) та/або документації з ТЦ.

Таким чином, у разі встановлення та фіксації контролюючим органом фактів неподання звіту про КО та/або документації з ТЦ і застосування до таких платників штрафу (штрафів) згідно із п. 120.3 ст. 120 ПКУ у разі спливу 30 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку сплати такого штрафу (штрафів) (тобто з 41 дня), контролюючим органом застосовуються штрафні санкції, передбачені абзацом сьомим п. 120.3 ст. 120 ПКУ.

Із урахуванням позиції Вищого адміністративного суду щодо застосування штрафних санкцій, викладеної в листі № 2198/11/13-22, зазначені штрафні санкції застосовуються після 01.01.2017 року у встановленому порядку (у тому числі в разі застосування до 01.01.2017 року до платника податків штрафу (штрафів) згідно з пп. 120.3 ст. 120 ПКУ за 2013 — 2015 звітні роки.

Відповідно до додатка 11 до наказу Міністерства фінансів України від 28.12.2015 року № 1204 «Про затвердження Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків» (форма повідомлення-рішення «ПС») сума штрафних (фінансових) санкцій (штрафу), визначена у цьому податковому повідомленні-рішенні, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання цього податкового повідомлення-рішення (у разі проведення адміністративного або судового оскарження — протягом 10 календарних днів, що настають за днем узгодження).

День закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження грошового зобов’язання платника податків. При зверненні платника до суду з позовом щодо визнання протиправним та/або скасування рішення контролюючого органу грошове зобов’язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили (пункти 56.17.5 та 56.18 ст. 56 ПКУ).

Враховуючи зазначене, якщо платник податків (після застосування до нього штрафних санкцій, передбачених абзацами першим — четвертим п. 120.3 ст. 120 ПКУ) продовжує не виконувати свій обов’язок із подання звіту про КО або документації з ТЦ, контролюючий орган повинен застосувати штрафні санкції, визначені абзацами шостим та сьомим п. 120.3 ст. 120 цього Кодексу, що розраховуються за кожний календарний день неподання звітності, розпочинаючи з 41 календарного дня після дня:

· отримання податкового повідомлення-рішення платником — у разі якщо платник податків сплатив штраф за неподання податкової звітності (невключення всіх операцій до звіту);

· закінчення процедури адміністративного оскарження або набрання судовим рішенням законної сили (на користь контролюючого органу) — в разі якщо платник податків оскаржував податкове повідомлення-рішення за штрафною санкцією щодо неподання податкової звітності (невключення всіх операцій до поданого звіту).

У разі подання платником податків звіту/документації тільки після застосування штрафних санкцій, встановлених абзацом шостим і сьомим п. 120.3 ст. 120 ПКУ, наявність порушення буде визначатися виходячи з норм п. 120.4 ст. 120 ПКУ. Період, який буде охоплено штрафними санкціями, передбаченими п. 120.4 цієї статті, буде визначатися від граничної дати застосування штрафу за неподання звіту/документації до дати подання платником податку звіту про КО.

Слід звернути увагу на те, що норми ПКУ не містять обмежень щодо подальшого застосування штрафних санкцій відповідно до абзаців шостого та сьомого п. 120.3 ст. 120 ПКУ в разі триваючого невиконання платником обов’язку з подання звіту про КО та/або документації з ТЦ після застосування фінансових санкцій (штрафів) згідно з абзацами другим — четвертим п. 120.3 ст. 120 ПКУ.

Законом № 1797 статтю 120 ПКУ доповнено пунктом 120.4, яким встановлено окрему відповідальність платників податків.

При цьому необхідно звернути увагу, що склад правопорушень, визначених пунктами 120.3 та п. 120.4 ст. 120 ПКУ, не передбачає одночасне застосування вказаних норм.

Так, штрафні санкції, встановлені пунктом 120.4 ст. 120 ПКУ, застосовуються у разі якщо платником податків подано звіт про КО та/або документацію з ТЦ з порушенням визначених п. 39.4 ст. 39 ПКУ термінів та/або подано уточнюючий звіт про КО, в якому додатково задекларовано КО, інформацію про які не було відображено в раніше поданому звіті про КО. При цьому можливість такого подання обмежена терміном до початку документальної перевірки.

У разі якщо до початку документальної перевірки платником не було подано звіт про КО та/або документацію з ТЦ або уточнюючий звіт з інформацією про раніше не задекларовані КО, контролюючим органом застосовуються штрафи, встановлені абзацами другим — четвертим п. 120.3 ст. 120 ПКУ.

Смілянська ОДПІ

Є перший мільярд гривень податкових надходжень до місцевих бюджетів

Надходження до місцевих бюджетів перевищили мільярд гривень

З початку року на сьогодні до місцевих бюджетів Черкаської області надійшло 1,008 млрд.грн. податків, що на 250,4 млн.грн., або в 1,33 раза більше, ніж за 1 квартал минулого року. Про це зазначив начальник головного управління ДФС у Черкаській області Максим Криштопа.

Найзначніші находження – від податку на доходи фізичних осіб – 531,6 млн.грн. Частка надходжень від ПДФО становить 53 відс. у  надходженнях до місцевих бюджетів Черкаської області.

Другий за обсягом надходжень платіж до місцевих бюджетів – єдиний податок, якого перераховано 188,1 млн.грн. – на 69 млн.грн. більше, ніж торік за три місяці.

Земельного податку та орендної плати за землю перераховано в сумі 151,8 млн.грн. (на рівні 1 кварталу 2016 року).

Також надійшло 9,333 млн.грн. податку на нерухоме майно і 0,4 млн.грн. транспортного податку. Частка податку на майно (складається з податку на нерухоме майно, відмінного від земельної ділянки, земельного та транспортного податку) у місцевих бюджетах Черкаської області становить 16 відс.

Керівник ГУ ДФС Черкащини подякував платникам Черкаської області за відповідальне ставлення до сплати податків і вклад у розвиток регіону та повідомив, що збір платежів до державного бюджету сягне 1 млрд. грн. податків і зборів, а зведеного бюджету за 1 квартал перевищить два мільярди гривень. Очікувані перерахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за квартал –  783 млн. гривень.

 

Серія оглядів податкових змін – 2017 спеціально для вас!

Шановні платники!

У новому податковому році ГУ ДФС у Черкаській області підготувало для платників Черкаської області серію спеціальних відео оглядів податкових змін – 2017.

На сьогодні є: короткий огляд чотирьох законів, якими внесені зміни до податкового законодавства; огляд змін і звітності з ПДВ та акцизного податку, податку на майно і податків з заробітної плати - 2017;особливості надання податкових консультацій, проведення перевірок, оскарження рішень та погашення податкового боргу.

Пропонуємо звернути особливу увагу на блок «ПДВ – 2017», який містить детальні роз’яснення зокрема щодо бюджетної дотації, заповнення кодів товарів у податкових накладних та відповіді на найпоширеніші запитання.

Новинка - серія вебінарів «Спеціально для підприємців».

І традиційні вебінари «Детально про податкову звітність».

Уже висвітлено подання звітності з податку на нерухомість, транспортного та єдиного податку за 2017 рік, неприбуткових організацій за 2016 рік та декларації з ПДВ, починаючи з декларації за березень 2017 року. У планах – нова декларація з плати за землю та нова акцизна накладна.

Перегляд відео:

  1. на каналі проекту «Допомога платнику» в YouTube. Підписка на канал: https://www.youtube.com/channel/UCKJFJnNkoRLlDwMm0nUi8Nw
  2. на сайті «Допомога платнику»: http://dopomogaplatnyku.ck.ua/archive/
  3. на сторінці ГУ ДФС у Черкаській області в Facebook https://www.facebook.com/sfs.cherkasy/
  4. у відео галереї суб-сайту ГУ ДФС в області http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/videogalereya/prezentatsii-ta-inshi-materiali/

Безсумнівні переваги підписникам каналу «Допомога платнику» – вони першими дізнаються про надходження актуальних відео.

Додаткові питання та зворотній зв’язок по проекту: у коментарях до кожного відео на каналі в YouTube та за адресою help_payer@ukr.net

Завантаження презентацій, тез, табличок змін - 2017, простих прикладів розрахунку податків із заробітної плати, узагальнених питань – відповідей та ін. роздаткових матеріалів до кожного відео: http://ck.sfs.gov.ua/anonsi-ark/10830.html

Приєднуйтесь до проекту «Допомога платнику». Ми працюємо для вас!

 

Опубліковано в категорії Новини

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Смілянського району «одягнув» соціальних робітників у теплі фірмові жилети. Соціальні робітники району отримали спецформу – фірмові жилети, які були пошиті спеціально для кожного робітника.

 

IMG_6198

Тепер, відвідуючи підопічних у холодну пору року, наші сестри милосердя не будуть мерзнути.

А завдяки синьо-жовтим жилетам з емблемою серця і протягнутих рук для надання допомоги соціальні робітники будуть виділятися серед населення, і жителям сіл буде легше орієнтуватися, до кого можна звернутися за допомогою у разі потреби.

Ідея пошити таку спецформу для працівників виникла в адміністрації терцентру після спілкування з колегами Вижницького територіального центру Чернівецької області.

Соціальним робітникам цього закладу наприкінці 2016 року були вручені такі жилети. Розробниками їх дизайну та пошиттям займалась Чернівецька фірма «Поляріс-Плюс».


Колеги допомогли зв’язатись з її керівництвом, домовились про невисоку ціну і протягом лютого-березня замовлення було виконано і для смілян за кошти, що надійшли до спецрахунку установи за платні послуги.

IMG_6191

29 березня всім соціальним робітникам вручені жилети. Щиро дякували наші сестри-милосердя за турботу та такий необхідний теплий одяг у цю весняну пору адміністрації та профкому терцентру. Саме така увага, розуміння, належна оцінка нелегкої, але почесної і необхідної праці, додає сил, натхнення, прагнення допомагати і нести добро в кожну домівку самотнім жителям району.

Опубліковано в категорії Новини

Мандруючи сторінками минулих поколінь, все більше і більше захоплюєшся  Смілянщиною. Безлічі надвідомих та видатних постатей, починали свою тріумфальну ходу по життю, саме стежками нашого краю. Роками плекала рідна земля своїх героїв, поетів, письменників, безстрашних захисників рідної землі та хліборобів. Блакитнооких, нескорених та вільних українців, що ширять і по сьогодні славетне ім’я малої Батьківщини. Цьогоріч, напевне, золотим стібком спортивних здобутків, розшиє різнобарвне полотнище коханої нами землі. Здавалося б лише вчора район сколихнула новина про появу в Балаклеї новоспеченого Чемпіона України, як вже 25 березня, тендітна Костянтинівська дівчина, поповнила «арсенал» здобутків, новою медаллю.

Головченко Альона – неодноразова чемпіонка області і на цей раз не підвела рідну районну ДЮСШ «Старт». Під керівництво своїх тренерів Михайла Лагунова та Юрія Ткаленка, юна легкоатлетка стала бронзовим призером Чемпіонату України серед спортивних шкіл з двоборства. Закінчивши останні спроби та здобувши 947 очок, Альона лише на 17 очок відстала від чемпіонки з м. Одеса – Анни Глущук.

Загалом, Київський чемпіонат для районної спортивної школи, пройшов успішно, окресливши перспективні напрямки роботи ще для декількох спортсменів. З непоганим результатом, для змагань всеукраїнського рівня, виступили Черноєнко Вадим, Чумак Дмитро та Махно Владислав, які увійшли в двадцятку кращих легкоатлетів України. Потрібно зауважити, що завдячуючи результатам вихованців районної спортивної школи, Черкаська область стала дев’ятою в командному заліку серед 26 областей, поступившись іменитим командам з міста Києва, Одеси, Донецька Дніпра, тощо.

Нажаль Чемпіон з метань – Чумак Назар, цього разу не здобув медалей закінчивши змагання з четвертим результатом, але, як говорить відома спортивна приказка: «Стабільність – ознака майстерності», новий титул для Назара, лише справа часу.

Сектор у справах сім'ї, молоді та спорту райдержадміністрації щиро вітає районних спортсменів з неабияким результатом, бажає не зупинятися на досягнутому, а тренерам, Михайлу Лагунову та Юрію Ткаленку, дякує за їхню працю та молодь, подаровану Смілянщині.

  

За інформацією сектору у справах сім'ї, молоді та спорту РДА

XBH63fTINCU 


YTjn9xhgxuU 

Опубліковано в категорії Новини

Національне агентство з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) є центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії корупції.

Відповідно до рішення НАЗК від 10.06.2016 № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», з 01.01.2017 розпочався другий етап подачі суб’єктами декларування декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій або місцевого самоврядування, який триватиме до 01.04.2017.

Згідно з попередніми підрахунками експертів кількість суб’єктів декларування збільшився до 1 млн. осіб.

Значне збільшення кількості суб’єктів декларування – посадових і службових осіб державних органів та органів місцевого самоврядування, зумовлює необхідність у здійсненні НАЗК широкої інформаційної, методологічної та роз’яснювальної роботи під час проходження декларування.

У НАЗК створена та працює «гаряча лінія» щодо заповнення е-декларацій: +38(044)200-08-29, +38(044)200-06-88, а також постійно оновлюються на офіційному веб-сайті (https://nazk.gov.ua) інформаційно-довідкові матеріали з питань декларування.

Водночас, характер і суть питань, що надходять від декларантів, свідчить про необхідність поширення інформаційних та довідкових матеріалів щодо найактуальніших з них.

З метою налагодження ефективної співпраці у сфері формування і реалізації державної антикорупційної політики в Україні доводимо до відома посадових і службових осіб державних органів, органів місцевого самоврядування змісту:

  • роз’яснень щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю: https://nazk.gov.ua/zakonodavstvo-0;
  • відповідей НАЗК на найбільш поширені запитання, які надходять від суб’єктів декларування: https://nazk.gov.ua/naychastishi-zapytannya та тут [Додаток_1];
  • визначення суб’єктів декларування – посадових осіб юридичних осіб публічного права: https://nazk.gov.ua/sites/default/files/rozyasnennya_yuopp.docx.pdf;
  • заповнення та подання декларацій (навчальний онлайн курс та відео-ролики) [Додаток_2].

Рекомендуємо ознайомитися з вищенаведеними матеріали з метою реалізації антикорупційного законодавства, правильного заповнення е-декларацій.

 

За матеріалами НАЗК

Опубліковано в категорії Новини

Міністерство юстиції  України  запустило  новий пілотний проект « Он-лайн будинок юстиції». Проект стане продовженням ініціативи запровадження онлайн сервісів, яка з минулого року діє на сайті міністерства. Он-лайн будинок юстиції функціонуватиме за адресою http://obu.org.ua та, окрім вже існуючих послуг, поповниться більш ніж 20 новими сервісами.

В онлайн-будинку юстиції кожен, у кого є комп’ютер та доступ до інтернету, може отримати таку послугу, як повторна видача документів. Скажімо, свідоцтво про народження чи шлюб (або розірвання його) тощо. А також витяги із документів про народження, зміну імені, смерть, розірвання шлюбу, усиновлення, встановлення батьківства. Сидячи вдома, можна зареєструвати громадську організацію.

У подальшому спектр послуг збільшиться.

Що потрібно для реєстрації в системі «Онлайн-будинок юстиції»

— зайти на ресурс http://obu.org.ua, ввівши в браузер потрібну адресу та натиснувши клавішу Enter;

— на стартовій сторінці системи слід курсором вибрати кнопку у правому верхньому кутку вікна;

— у формі, що з’явиться на екрані, користувач має вибрати закладку «реєстрація» та у відповідні поля форми ввести адресу своєї електронної пошти і пароль (двічі);

— вводячи пароль, користувач може скористатися можливістю приховати чи показати набрані ним символи, вибравши відповідно опцію «сховати» чи «показати»;

— поставити галочку в чек-бокс «я даю згоду на передачу та обробку моїх персональних даних»;

поставити галочку в чек-бокс «я ознайомлений з порядком роботи з веб-порталом»;

— натиснути екранну кнопку «створити аккаунт».

Після облікового запису система запропонує користувачеві форму авторизації в системі.

Переведення всіх послуг Мін’юсту в онлайн-режим  спростить життя звичайного українця. Разом з новими сервісами на порталі будинку юстиції запроваджуюється і так званий соціальний ліфт. Завдяки йому на роботу до органів юстиці громадяни можуть потрапити без зв’язків, а лише завдяки  своїм вмінням і знанням. Для цього необхідно  зайти на  сайт онлайн-будинку юстиції та заповнити доволі просте резюме.

 

Провідний спеціаліст Смілянського

районного відділу ДРАЦС

Головного територіального

управління юстиції

у Черкаській області                                                                І.М.Кондратюк

Опубліковано в категорії Новини

Гектар нового лісу висадили обласні владці з учнями Черкаського шкільного лісництва минулими вихідними. Так доєдналися до всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Її на Черкащині активно підтримують щороку.

Як зауважив голова Черкаської ОДА, такі толоки впродовж місяця відбудуться в усіх районах області. Він подякував Черкаському обласному управлінню лісового та мисливського господарства за організацію заходу.

– Це дуже добра й корисна акція, – каже очільник області Юрій Ткаченко. – Тому ми із заступниками й іншими колегами залюбки долучилися. Це гарна нагода вкотре нагадати громаді, що ліс треба берегти, а не засмічувати. Активно залучаємо до таких толок і дітей – аби вчилися цінувати природу змалку. Минулоріч ми гуртом висаджували ліс у Софіївському лісництві, тепер – у Дахнівському.

Як повідомили в обласному управлінні лісового та мисливського господарства, в межах лісокультурної кампанії, що нині триває на Черкащині, вже висаджено 1030 гектарів нових лісів. Для успішного проведення весняних посадкових робіт лісгоспи торік заготували 80 тонн лісового насіння та виростили понад 10 мільйонів сіянців.

 

17425038_1871212976493359_3720279414459216961_n

16

9

6 (1)  

 

Опубліковано в категорії Новини
Неділя, 26 березня 2017, 22:51

Майбутнє лісу в твоїх руках

24 березня  працівники структурних підрозділів райдержадміністрації взяли участь у акції "Майбутнє лісу в твоїх руках", яка вже стала щорічною традицією. Акція проводиться за ініціативи Державного агентства лісових ресурсів України та Товариства лісівників України.

На запрошення ДП «Смілянський лісгосп» цього року державні службовці  долучилися до створення лісових культур у Сунківському лісництві.

 

IMG_20170324_113325

Опубліковано в категорії Новини
Четвер, 23 березня 2017, 15:30

Стань прикордонником сьогодні!

ЗАПРОШУЄМО УСІХ БАЖАЮЧИХ НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ:

 - громадян призовного віку(цивільну молодь), які мають вищу, професійно-технічну або повну загальну середню освіту, військовозабовязаних та осіб, які проходили військову службу в Державній прикордонній службі України або інших військових формуваннях від 18 до 40 років;

 Першочергові вакансії за фахом:

Молодші інспектори прикордонної служби, водії, кухарі, фельдшери,

 Також набираємо людей на ВАКАНСії у прикордонні підрозділи в м. Києві, в деяких навіть З НАДАННЯМ ЖИТЛА, БЕЗ НАВЧАННЯ в Навчальному центрі Оршанець!!!

Безымянный 

 ВАС ЧЕКАЄ:

 1. Повне забезпечення - грошове 7500-9000 гривень (додатково премії та матеріальна допомога),

 2. Речове забезпечення, харчування (під час несення служби), пільгове нарахування вислуги років (1 рік - за 1,5 роки), щорічна обов'язкова та інші види додаткових відпусток від 30-45 діб..

 3. Перспектива кар'єрного зростання (просування по службі).

 4. Щорічна грошова допомога у разі вибуття у чергову відпустку на оздоровлення в розмірі місячного грошового забезпечення.

 5. Щорічна грошова винагорода за зразкове виконання службових обов'язків.

 6. Грошова допомога під час переїзду до нового місця служби на військовослужбовців та членів їхньої родини.

 7. Можливість навчання у закладах Державної прикордонної служби та вищих цивільних навчальних закладах.

 8. Безкоштовний проїзд у відпустку та назад.

 Чекаємо на Вас!

 Звертатися до майора Орєшина Дмитра Вікторовича, Начальника групи (з добору в Черкаській області) Окремого регіонального центру комплектування (з м.д. м Київ) Державної прикордонної служби України

067 470 41 73

Знаходимось за адресою: м. Черкаси, с. Оршанець, вул. Красніка, 1.

Проходити військову службу в Державній прикордонній службі почесно та відповідально!

 

Опубліковано в категорії Новини

Черкаський обласний центр зайнятості організовує курси підвищення кваліфікації за навчальною програмою «Підприємництво та бізнес-планування». Орієнтовний запуск групи планується 03 квітня 2017 року. Вимоги до претендентів на навчання: демобілізовані учасники  АТО, безробітні з числа внутрішньо-переміщених осіб, які знаходяться на обліку у центрі зайнятості.

За більш детальною інформацією звертатися до Смілянського центру зайнятості: вул. Соборна, 68 та за телефоном : 42526

 

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 5