joomla template

Меню користувача

Сортувати по даті: січня 2017

Згідно складеного графіка на рік 25 січня 2017 року директор територіального центру  Кравченко Галина, завідуюча відділенням  догляду вдома Жук Людмила, соціальний працівник  Сниткіна Анна  перевірили роботу соціальних робітників с.Ротмістрівка Бойко Ніни, Лебедько Наталії, Поліщук Лариси.

 

3 - копия (1)

Першою відвідали та привітали найстарішу жительку села Краснокутську Марію Семенівну, в якої в цей день був ювілей – 95-річниця з дня народження, та вручили їй подарунки. Розчулена гарними побажаннями та подарунками, бабуся  щиро дякували за увагу, теплоту, милосердя і добру роботу соціального робітника та довгий час не відпускала нас.

Також  завітали до осель інших підопічних, які знаходяться на обслуговуванні,  познайомились з виконанням умов договорів про соціальне обслуговування, вияснили  в бесідах з обслуговуваними  про перелік та якість соціальних послуг, що надаються соціальними робітниками, поспілкувалися з інвалідами, ветеранами, самотніми.

Соціального робітника Бойко Ніну при виконанні своїх обов’язків застали в підопічної з 5 групою рухомої активності Похил Катерини Іванівни інваліда І групи загального захворювання, яку вона відвідує щодня та надає всі необхідні послуги згідно договору.  Попри тяжку хворобу, Катерина Іванівна  не здається,  Бог нагородив її  талантом творити красу,   вишивати бісером образи святих для себе, знайомих, друзів,сусідів.

 

2 - копия (1)

Два роки тому благодійники подарували інвалідний візок, вона дуже раділа. А вже зараз при зустрічі її цікавило, як можна отримати  інвалідний візок  з електроприводом, адже хвороба прогресує і сили в руках не вистачає для пересування. Директор територіального центру  надала всю інформацію, яка цікавила підопічну.

Теплі слова вдячності ми почули і від сімейної пари Барановських Ніни Іванівни та Анатолія Павловича, яких обслуговує соціальний робітник Лебедько Наталія за належне виконання нею своїх посадових обов’язків, порядність та відповідальність.

При перевірці було виявлено, що відвідування одиноких непрацездатних громадян соціальні робітники здійснюють згідно маршрутного листа. Послуги надаються в повному обсязі за Державним стандартом згідно індивідуальних планів та договорів, укладених між відділенням соціальної допомоги вдома та одинокими.

 

1 - копия (1)

Соціальні робітники завжди відгукуються на всі прохання підопічних, оперативно їх вирішують. Всім бажаючим були оформлені субсидії та завезені дрова  та розпочато оформлення документів на 2017 рік.

Дуже приємно, що всі люди, яким надають соціальні послуги  наші соціальні робітники, задоволені їх роботою і щиро дякують соціальній службі району.

Опубліковано в категорії Новини
Вівторок, 31 січня 2017, 15:24

Під Крутами пішли в безсмертя…

27 січня в Ротмістрівській школі відбувся Круглий стіл за участі старшокласників «Під Крутами пішли в безсмертя…». Зібрання було присвячене подіям, які відбувалися 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції поблизу селища Крути за 130 кілометрів на північний схід від Києва.

Використовуючи доступну джерельну базу та історіографію, учні детально висвітлили історичні передумови, що передували воєнному зіткненню між молодими оборонцями столиці і російськими військами та подробиці бою. Старшокласникам вдалося довести важливість подій під Крутами для збереження української державності. Зокрема, учнями було встановлено, що внаслідок  бою наступ більшовицьких військ було зупинено на кілька днів, і це було надзвичайно важливо, оскільки в цей час уряд УНР проводив переговори з державами Четвертного союзу у Брест-Литовському, які закінчилися 9 лютого 1918 року підписанням Берестейського мирного договору. Цей договір став першим, що  визнавав УНР як самостійну державу, суб’єкт міжнародних відносин.

Йшлося під час круглого столу і про історичну паралель між загиблими оборонцями підступів до столиці на станції Крути та полеглими на Майдані Героями Небесної Сотні. Говорили і про те, що історія повторюється, що тодішнє створення більшовицькими окупантами маріонеткової Української Народної Радянської Республіки (УНРР) зі столицею в Харкові дуже нагадує нинішні «ДНР/ЛНР».

Ототожнивши себе з своїми ровесниками, що 99 років тому стали на захист Вітчизни та свого народу, старшокласники дійшли  висновків, що подвиг студентів й нині є прикладом беззастережної любові й  жертовності для  українців.

Активними учасниками «круглого столу» були учні 10-11 класів: Нізік Михайло, Бондар Яна, Бойко Леся, Черепуха Марина, Гриньків Руслан, Губаренко Данило, Панасенко Яна, Шандура Роман та ін.

Почесними гостями за «круглим столом» були завідувач районного методичного кабінету  Забарна Алла Петрівна та методист Семеновська Ніна Олександрівна.

Опубліковано в категорії Новини

30 січня -  для жителів села Теклине, особлива дата в календарі тому, що саме цього дня 73 роки  тому було визволено наше село від нацистів. Пройшли роки, десятиліття, загоїлися воєнні рани на рідній землі. Та не загояться ніколи рани в душах людей, тих, хто своєю звитягою  відвоював для нас мир. Пам’ять про полеглих в бою і їхню мужність завжди залишиться в наших серцях.

 

м

Для того щоб ознайомити підростаюче покоління з історією рідного села, його героїчним минулим, бібліотекар Тетяна Демиденко, провела для юних відвідувачів Теклинського краєзнавчого музею  годину пам’яті, яка була присвячена подіям, що відбувалися під час окупації с. Теклине в період Другої світової війни. Зустріч  відбулася в кімнаті  бойової Слави. Знаходячись біля експонатів, присвяченим  воєнній тематиці, діти уважно слухали розповідь бібліотекаря про легендарних земляків, які прославили своє село своєю  звитягою і мужністю у боротьбі з ворогом.  Особливо зацікавила юних відвідувачів розповідь про Івана Кіндратовича Лисака, ім’я якого носить одна із вулиць села. Діти з цікавістю переглядали розміщені в музеї: світлини,  гільзи, листи-трикутники та інші експонати часів Другої світової війни.

Усі учасники зустрічі вшанували хвилиною мовчання пам’ять солдат, які не повернулися живими до рідного села, та пообіцяли завжди  берегти пам’ять про тих, хто подарував наступним поколінням можливість жити на вільній землі.

Тетяна Демиденко, бібліотекар Теклинської сільської бібліотеки

Опубліковано в категорії Новини

На базі Держпродспоживслужби і Національної поліції найближчим часом створять мобільні групи для боротьби з АЧС. Вони діятимуть по всій країні. На цьому наголосив Міністр аграрної політики і продовольства України Тарас Кутовий в ході відеоконференції з представниками регіонів. Цей крок є необхідністю задля злагодженої роботи в напрямку реалізації вітчизняного товару до європейських країн.

Міністр повідомив, що наразі очікується допомога міжнародних партнерів стосовно забезпечення груп необхідним обладнанням, аби вони могли швидко та якісно реагувати на спалахи захворювання.

– На Черкащині ж нині неблагополучні по АЧС пункти відсутні, – зауважив перший заступник очільника області Віталій Коваль. – У господарствах усіх форм власності проводиться імунізація проти класичної чуми свиней. За минулий рік здійснено близько 400 тисяч щеплень. А вивезення та ввезення господарствами свинопоголів’я в межах України проводиться лише за погодженням з Головним управлінням Держпродспоживслужби.

Зауважимо також, керівники та спеціалісти господарств ознайомлені та попереджені про неухильне виконання «Інструкції щодо профілактики та ліквідації африканської чуми свиней» та «Плану дій при підозрі захворювання свиней на африканську чуму незалежно від типу ведення господарства та форм власності». Також спеціалістами ветеринарної медицини проводиться роз’яснювальна робота серед населення щодо небезпеки занесення збудника АЧС на територію області.

Опубліковано в категорії Новини

24 січня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії.

Розглянувши звернення низки обласних державних адміністрацій щодо прийняття Комісією рішення про призначення перших місцевих виборів у зв'язку з утворенням у цих областях об'єднаних територіальних громад, Комісія встановила їх відповідність вимогам Конституції України та законів України, а також  Порядку призначення перших місцевих виборів та своєю Постановою призначила на неділю, 30 квітня 2017 рокувибори у 40 таких об'єднаних територіальних громадах. При цьому Комісія оголосила з 11 березня 2017 року початок виборчого процесу перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів.

 

16142680_1263601230394775_334163943311846548_n


Опубліковано в категорії Новини

27 січня цього року на базі територіального центру відбувся майстер-клас для керівників клубів та любительських об’єднань ветеранів з виготовлення різних виробів та подарунків до свят.

А проводили його – вчитель трудового навчання Куцівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів – Кравець Світлана та керівник гуртка Центру дитячої та юнацької творчості району – Канюка Ольга.

 

1 - копия

До цікавого заняття з освоєння техніки квілінгу, орігамі, виготовлення кукли-мотанки приєднались і працівники територіального центру. Які тільки матеріали не використовували майстри своєї справи! Намистинки, ґудзики, папір, тканини, стрічки, серветки та інші природні матеріали. Оригінальна ідея, трохи техніки, мінімум інструментів для роботи – і готовий справжній витвір власними руками, яким можна прикрасити інтер’єр, здивувати оригінальним подарунком. З тонких і довгих смужок паперу учасники майстер-класу створювали квіти та візерунки, які потім можна використати для листівок, альбомів, рамок для фотографій.

Під час майстер-класу учасники ознайомились з технікою квілінгу і орігамі і переконались, як з цього простого і доступного матеріалу можна складати чудові прикраси.

 

2 - копия

Під час майстер-класу учасники освоїли техніку виготовлення ляльки-мотанки, проявляючи старанність, уважність, працелюбність і почуття смаку. До мотанки поставились сумлінно і впевнились, що їх робити просто і швидко. Адже цей виріб, як вважалось з давнини, захищає людину від бід і неприємностей. А ще, для їх виготовлення потрібні такі прості підручні матеріали, які є в кожного вдома: клаптики тканини, нитки, стрічки та інше.

Заняття було цікавим і насиченим. Ці техніки з виготовлення різних прикрас дійсно є захоплюючими, дозволяють відволіктись від буденності, заспокоюють, знімають стрес і негативні емоції.

 

3 - копия

Яскравим завершенням заняття була демонстрація виробів, виготовлених самими присутніми. А ще, працівники обов’язково поділяться набутими вміннями зі своїми підопічними, щоб наші ветерани – члени клубів та любительських об’єднань могли порадувати себе, своїх рідних і близьких красою, створеною власними руками.

Опубліковано в категорії Новини

Черкащина у смутку. Напередодні в боях поблизу Авдіївки загинули двоє черкащан. Про це на ранковій нараді в ОДА повідомив очільник області Юрій Ткаченко. Загиблих тут ушанували хвилиною мовчання.

Полягли в бою 28-річний солдат Дмитро Оверченко з Тальнівщини та 23-річний капітан Андрій Кизило з Уманщини. Обидва служили у 72-ій окремій механізованій бригаді.

Голова Черкаської ОДА закликав керівників райдержадміністрацій і органів місцевого самоврядування зробити все необхідне, щоби гідно провести загиблих воїнів в останню путь та підтримати їхні родини.

Опубліковано в категорії Новини
Понеділок, 30 січня 2017, 13:50

Навічно в пам’яті поколінь

30 січня – день визволення села Балаклеї від фашистських загарбників. Цій події в сільській бібліотеці присвячено тематичну викладку літератури та краєзнавчих матеріалів «Навічно в пам’яті», зібраних бібліотекарями за останні роки.

Відвідувачі бібліотеки переглянули представлені матеріали, а учнів Балаклеївської зош № 1 ім. Є. Гуглі завідуюча бібліотекою познайомила з краєзнавчою розвідкою про місцеву народну поетесу Єфросинію Артемівну Манько.

 

WP_20170126_15_30_30_Pro

Перед війною тяжка хвороба скувала руки й ноги Єфросинії Артемівни, вона стала інвалідом І групи. По своїй вдачі ця жінка була моторною, енергійною, тому тяжко переживала бездіяльність.

В роки фашистської окупації Єфросинія Артемівна боролась з ворогом написаним словом. Її вірші будили в односельців дух непокори, протесту, закликали до боротьби, надихали на перемогу. Вони передавались із вуст в уста, переписувались із листка на листок.

 

WP_20170126_10_30_22_Pro

Одного разу вірш «Заклик до боротьби» потрапив до рук гітлерівців. Лютували та про автора нічого не дізнались.  Особливо дітям запам’яталися спогади про поетесу місцевої жительки Авраменко Марії Григорівни, записані бібліотекарями 2013 року:  «Помню, була облава, зайшли німці в хату до Манько Фросини, перевернули все догори дном, заглянули під піч, а там лежить ця баба, хотя їй тоді мабуть год 50 було. Глянули, яка вона вбога, викручені руки, суха, мала, то ще й кожухом укрили. Не тронули, пожаліли. Ніхто не видав, що писала вона вірші проти тих іродів – поневолювачів. Ті вірші потом в селі находили та переказували».

Завітавши до сільської бібліотеки, ви зможете більше дізнатися про воїнів - визволителів, народних месників, які не шкодуючи  власного життя, наближали день визволення Смілянщини та села Балаклея.

 

Лілія Маслюк, завідувач Балаклеївської сільської бібліотеки

Опубліковано в категорії Новини

Заняття спортом, як складова здоров’я організму, вже не раз себе виправдовував. Прохолодна погода та складна епідеміологічна ситуація, що склалася, ні на секунду не підірвали переможний настрій легкоатлетів Смілянщини.

18 січня, збірна району (тренери: Михайло Лагунов, Юрій Ткаленко, Сергій Удовенко)вирушила до м. Черкаси аби вкотре довести свою здатність перемагати. Програма Відкритого чемпіонату області з легкої атлетики в приміщені, передбачала змагання за декількома видами спорту. Найкращі результати районні спортсмени показали у стрибках в висоту (Вечірня Аліна – І місце, Головченко Альона – І місце, Корсакевич Станіслав – І місце), штовханні ядра (Чумак Назар – І місце, Логвіненко Ростислав – І, Чернаєнко Вадим – ІІ місце, Махно Владислав – ІІІ місце, Головченко Альона – ІІ місце, Ткаленко Наталія – ІІІ місце) в бігові на 60м. з бар’єрами (Вечірня Аліна – ІІ місце) та в стрибках в довжину (Чумак Максим – ІІІ місце).


DSCN0233

Хочеться відзначити той факт, що стрибки у висоту досить рідкісна дисципліна, яку не так часто включають в програму підготовки спортсмена. В Смілянському районі цей вид легкої атлетики, до недавна, теж не був пріоритетним,  проте завдяки професійній роботі і особистому підході тренерів, Смілянщина може похизуватись першими золотими медалям з стрибків у висоту.

Смілянська райдержадміністрація щиро вітає легкоатлетів району та бажає нових звершень на теренах області та України.

  

За інформацією сектору у справах сім'ї, молоді та спорту РДА

Опубліковано в категорії Новини
Неділя, 29 січня 2017, 01:58

З нагоди Дня пам'яті Героїв Крут

29 січня ми згадуємо юних хлопців – справжніх героїв, які віддали життя за незалежність нашої держави.

FB_Kruty 

Бій під крутами – це символ патріотизму, відданості і любові до україни.  Юні добровольці сміливо стали на захист української державності. Бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією та 300-ми київськими студентами, що захищали підступи до києва.
Сьогодні історія повторюється. На сході україни – війна, яка забирає життя патріотів, таких же юних хлопців, як і тих, які в 1918 році боролися заради перемоги, боролися за майбутнє нашої країни. Наші славні кіборги 242 дні тримали оборону донецького аеропорту.
Це –  подвиги в ім’я нашої свободи і права українців жити у власній країні.
для нас кожен, хто проливає кров за нашу незалежність, кожен, хто віддає життя за наші мир і спокій –  навіки залишається в пам’яті.
Подвиги молодих хлопців, справжніх патріотів – це не просто наша історія, це приклад для кожного, хто серцем вірний україни.
Слава героям!

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 4