joomla template

Меню користувача

Сортувати по даті: грудня 2016

РОТМІСТРІВСЬКИЙ БУДИНОК-ІНТЕРНАТ ДЛЯ ГРОМАДЯН ПОХИЛОГО ВІКУ ТА ІНВАЛІДІВ   підпорядкований Департаменту соціального захисту населення Черкаської обласної державної адміністрації.

Місце знаходження: 20726, Черкаська область, Смілянський район,  с. Ротмістрівка, вул. Максима Рильського, 2, тел.  (04733) 95 – 3 – 39, 95 – 3 – 32

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду .

Директор будинку-інтернату - МИХНО Олекса Кузьмович.

Будинок-інтернат є стаціонарною соціально-медичною установою загального типу геріатричного профілю, призначеною для постійного проживання громадян похилого віку, ветеранів війни та праці, інвалідів, які потребують стороннього догляду, побутового і медичного обслуговування, розрахований на 70 ліжкомісць.

На даний час проживає 73 особи, з них 25 інвалідів.

Основним завданням будинку-інтернату є забезпечення належних умов проживання, соціально-побутового обслуговування, надання медичної допомоги громадянам похилого віку та інвалідам, які потребують стороннього догляду і допомоги, надання  соціальних послуг згідно індивідуальних планів.

Мешканці будинку-інтернату забезпечуються відповідно до встановлених норм:

житлом, одягом, взуттям, постільною білизною, м'яким і твердим інвентарем та столовим посудом;

раціональним чотирьохразовим харчуванням, у тому числі й дієтичним,
з урахуванням віку і стану здоров'я осіб, що проживають в будинку-інтернаті,                в межах натуральних норм харчування (проміжки часу між прийманням їжі не повинні бути більше ніж чотири години, останнє приймання їжі організовується за дві години до сну);

цілодобовим медичним обслуговуванням, консультативною допомогою, стаціонарним лікуванням на базі закріплених лікувально-профілактичних закладів охорони здоров'я;

слуховими апаратами, окулярами, протезно-ортопедичними виробами, зубним протезуванням, спеціальними засобами пересування (крім моторизованих), медикаментами та життєво-необхідними ліками, відповідно
до медичного висновку;

комунально-побутовим обслуговуванням (опалення, освітлення, радіофікація, тепло-, водопостачання тощо);

організацією працетерапії, культурно-масової та оздоровчо-спортивної роботи з урахуванням стану здоров'я і віку тих, хто проживає в будинку- інтернаті;

умовами, що сприяють адаптації підопічних у новому середовищі.

Створено зону відпочинку на території будинку-інтернату та приміщенні житлового корпусу.

У будинок-інтернаті протягом року змін в профілі обслуговування осіб не відбувалося.

Внутрішню оцінку якості соціальних послуг Ротмістрівського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів було проведено за період з 01.11.2016 по 12.12.2016 року керувались наказом № 904  від 27.12.2014 р. Міністерства соціальної політики України.

Наказом директора будинку-інтернату від 01.11.2016 № 41-06  створено комісію з моніторингу та оцінки якості соціальних послуг, призначено відповідальну особу. Затверджено план проведення оцінки та план засідань комісії на 2016 р., складено графік проведення оцінки якості.

Ротмістрівський будинок-інтернат використовує такі методи оцінки: опитувальник, який  заповнюється з метою отримання відгуків стосовно організації та надання послуги догляду в стаціонарному закладі. В опитуванні взяли участь 73 отримувачі соціальної послуги; проводяться співбесіди; створено журнал для реєстрації звернень та скарг. За період проведення оцінки скарг не зареєстровано. Внутрішню оцінку якості соціальних послуг працівники   Ротмістрівського будинку-інтернату для громадян похилого віку та інвалідів здійснюють шляхом самооцінки, яку проводять щоденно. За результатами самооцінки 75% працівників, які надають соціальні послуги одержали «добру» оцінку, 16% - «задовільну».

Оцінка якості соціальних послуг визначається із застосуванням шкали оцінки якісних та кількісних показників якості надання соціальних послуг.

При проведенні внутрішньої оцінки якості надання соціальної послуги догляду в стаціонарному закладі застосовуються показники якості соціальної послуги такі як: адресність та індивідуальний підхід, результативність, своєчасність, доступність та відкритість, повага до гідності отримувача соціальної послуги, професійність.

Згідно шкали оцінки якісних та кількісних показників соціальних послуг показники відповідають встановленому рівню - Задовільно”.

В інтернаті проведено ремонтні роботи  харчоблоку, 7 кімнатах та туалетах, придбано твердий інвентар: шафи, тумбочки, ліжка, ортопедичні матраци, що значно покращило умови проживання підопічних та їх обслуговування.

Однак, для більш якісного надання соціальних послуг і в повному обсязі, необхідне вдосконалення матеріально-технічної бази будинку-інтернату:

- приміщення  лікувально-виробничої майстерні потребує забезпечення засобами для проведення трудотерапії;

- потреба  в кімнаті для проведення    реабілітаційних заходів отримувачам соціальних послуг;

- потреба в автомобілі швидкої допомоги для перевезення у лікувальні заклади інвалідів та ліжкохворих підопічних, отримувачів соціальних послуг;

- фізкабінет потребує оснащення новим обладнанням.

відпочинок у кімнаті

відпочинок у парковій зоні

До послуг їдальня

догляд за підопічними

Житловий корпус

затишок у кімнаті

зона відпочинку на подвірї

культурно-масова робота

медична допомога  

 

Директор О.К. Михно

Опубліковано в категорії Новини

У 2016 році у підпорядкуванні відділу освіти Смілянської райдержадміністрації  знаходилось  51 навчальний заклад (24 загальноосвітні школи, з них 13– І-ІІ ступенів,  11 – І-ІІІ ступенів, серед яких 2 спеціалізовані),  1 позашкільний, 26 дошкільних навчальних закладів, а також Центр функціональної психолого-педагогічної діагностики та реабілітації дітей і підлітків, районний методичний кабінет, централізована бухгалтерія

У   дошкільних  навчальних закладах виховується 627 дітей, що становить 67%. Усіма формами (консультативними пунктами, групою короткотривалого перебування при Костянтинівській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів) дошкільної освіти  охоплено 903 дітей віком від 3 до 6 років – 97%.

У школах району навчається 2169 учнів, із них профільним навчанням охоплено 123 старшокласники (50 учнів навчається за профілем «Українська філологія» у Березняківській, Макіївській, Носачівській загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів; 38 – за інформаційно-технологічним у Голов’ятинській та Тернівській ЗОШ І-ІІІ ступенів; 23 – спортивним у Ротмістрівській ЗОШ І-ІІІ ступенів,12 – історичним у Костянтинівській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів. У Балаклеївській спеціалізованої школи №1 ім. Є. Гуглі поглиблено вивчають українську мову 52 учні, у Костянтинівській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів 29 осіб  – хімію. Також у цих школах 40 дітей поглиблено вивчають біологію.

Видатки на одного учня шкіл у середньому становлять 16994 грн. (у 2015 році – 12171 грн.).

Навчально-виховний процес забезпечували 355 педагогічних працівників, з них 330 – із закінченою  вищою освітою, 25 – із середньою спеціальною освітою. Всього у галузі працює 881 особа. Район 100% забезпечений педагогічними кадрами.

Позашкільною освітою у Центрі дитячої та юнацької творчості охоплено 1162 дітей (54% від загальної кількості учнів). Відкрито 64 навчальні  групи при Костянтинівській,  Балаклеївській  №1 спеціалізованих, Балаклеївській №2, №3, Тернівській, Малосмілянській, Макіївській, Ташлицькій,  Березняківській, Теклинській, Великояблунівській, Носачівській, Мельниківській, Попівській та  Малостаросільській  школах. Пріоритетними напрямками роботи закладу є художньо-естетичний, початкове технічне моделювання, військово-патріотичний, науково-гуманітарний, спортивно-туристський, історико-краєзнавчий та декоративно-ужитковий напрямки. В усіх школах району працювали еколого-натуралістичні гуртки від еколого-натуралістичного відділення ЦДЮТ на добровільних засадах.

Відповідно до районної програми «Шкільний автобус» у 2016 році 100% забезпечено безоплатне підвезення учнів та вчителів, які цього потребують, до місця навчання та додому.  Перевезення здійснювали 7 «Шкільних автобусів», ВАТ «АТП12128» та ПП Кредзинський.

Організованим гарячим харчуванням охоплено 94,5% від загальної кількості учнів, що на 2,5 %  більше показника попереднього календарного року.

Стовідсотково забезпечуються безкоштовним харчуванням учні початкових класів, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, діти, батьки яких є учасниками АТО та діти переміщені із зони АТО. Відповідно до рішення сесії районної ради вартість харчування  учнів 1-4 класів, дітей із малозабезпечених сімей становить у 2016 році 6 грн.; дітей, батьки яких є учасниками АТО, – 6.10 грн., що дозволяє забезпечити виконання норм споживання основних продуктів харчування на 82 %. Вартість харчування для  дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування по вікових групах:

від 6 до 10 років – 9 грн. 80 коп ;

від 10 років і старше – 11 грн. 50 коп .

З 01 по 16 червня у школах району діяло 44 відпочинкові табори: з них – 34 з денним перебуванням (у яких було організовано 6 англомовних  та 3 патріотичні зміни) і 10 праці та відпочинку. Усього у таборах відпочило 1356дітей, що становить 66% від загальної кількості учнів 1-10 класів.

Найвищий відсоток охоплення відпочинком у таборах з денним перебуванням дітей Пастирської, Плескачівської, Сердюківської – 100%, Макіївської – 89%, Сунківської, Голов'ятинської – 88%, Ташлицької – 85% загальноосвітніх шкіл.  Першочергово залучено до відпочинку у шкільних таборах  дітей-сиріт  та позбавлених батьківського піклування (6 осіб);  67 (100%) дітей з малозабезпечених сімей, 53 (77%) дітей учасників АТО , 8 (100%) дітей з сімей внутрішньо-переміщених осіб, 19 (54%) дітей-інвалідів, 233 (62%) дітей з багатодітних сімей, 4 (57%) дітей постраждалих унаслідок Чорнобильської катастрофи, 164 (81%) творчо обдарованих учнів шкіл району, 30 (62%) дітей з сімей, що потрапили у складні життєві обставини. Для організації харчування 932 дітей з числа учнів 1-4 класів, дітей-сиріт, дітей з малозабезпечених сімей, дітей з сімей учасників АТО та вимушених внутрішньо-переміщених осіб, учасників тематичних патріотичних та англомовних змін у закладах відпочинку району сесію районної ради з районного бюджету виділено 156 548 гривень ( щоденно12 гривень на одного учня).

Для збільшення вартості харчування та організації харчування у таборах праці і відпочинку залучено 122 600 гривень субвенцій сільських рад. Найбільшу субвенцію виділила Костянтинівська сільська рада – 20 000 грн., Ротмістрівська, Макіївська, Носачівська, Ташлицька, Плескачівська сільські ради –10 000 грн.  За кошти місцевого бюджету у таборі «Тимурівець» оздоровлено 24 дітей сиріт та позбавлених батьківського піклування. Костянтинівська, Макіївська, Малостаросільська сільські ради надали субвенції для придбання путівок для оздоровлення дітей учасників АТО. Оздоровлено 8 дітей цієї категорії.

З метою визначення відповідності навчальних закладів  державним стандартам певного освітнього рівня, дотримання  вимог цих державних стандартів та забезпечення надання якісної освіти у 2016 році атестовано 5 загальноосвітніх шкіл та   4 дошкільні навчальні заклади. Проведено 9 нарад та 2 семінари практикуми для директорів шкіл, 6 нарад заступників директорів з навчально-виховної діяльності, 5 колегій відділу освіти,

Учителі району брали участь у роботі 22 районних методичних об’єднань, 24 семінарів-практикумів, 4 шкіл передового педагогічного досвіду, 3 творчих груп, 3 динамічних груп, 1 фокус-групи, 5 цільових семінарів. Міжшкільні методичні об’єднання учителів-предметників працювали на базі 5 методичних центрів. Була організована робота школи професійного діалогу «Відкриваємо професійні секрети» для молодих та новоприбулих керівників шкіл (керівник Гирник Н.В. – директор Ковалиської ЗОШ І-ІІ ступенів), діяли школи для молодих учителів-початківців  (керівник Плясунова Н.Г., методист РМК), для молодих класних керівників  (керівник Бардіна А.А.). Творчих, ініціативних учителів об’єднала школа «Лідери освітніх ініціатив» (керівник Плясунова Н.Г., методист РМК), а для молодих учителів діяв клуб «Прометей» (керівник Северинова А.М., методист РМК).

Підвищення  педагогічної  майстерності учителів району здійснювалося різними формами на базі КНЗ «Черкаський обласний  інститут  післядипломної  освіти  педагогічних працівників Черкаської  обласної  ради».  Пройшли  курсову   перепідготовку    75  педагогів    (очно – 46, очно-дистанційно – 20,  заочно – 7, дистанційно – 2).  Крім того, педагогічні працівники  навчалися  на  обласних    експрес-курсах  з методики викладання:  курсу «Основи здоров’я на основі розвитку життєвих навичок», «Фінансова грамотність» у старшій школі,  предмету «Інформатика» в початковій школі, для викладачів предметів духовно-морального спрямування,  на  семінарах – тренінгах з методики викладання військово-медичної підготовки предмету «Захист Вітчизни», мовних курсах з іноземної мови.

Учитель предмета «Захист Вітчизни» Тернівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів увійшов до фіналу обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016» у номінації «Захист Вітчизни» та здобув ІІІ місце за ступенем диплому.

У Міжнародних виставках «Сучасні навчальні заклади України» та «Інноватика в сучасній освіті» взяли участь 8 навчальних закладів району (директори Семенчук О.В., Вдовиченко Н.Я., Коломійчук О.П., Кердань Є.В., Громова О.А., Московченко Л.М., Коломієць Л.М., Гончаренко І.А.).

Освітяни району є учасниками міжнародних проектів:

–      Польсько-український проект – громадське сприяння реформі самоврядування в Україні. Клуб громадського діалогу. (Плясунова Н.Г., методист РМК);

–      Фонд Фрідріха Еберта в Україні «Усвідом себе європейцем: зміни починаються з освіти» (Плясунова Н.Г., методист РМК);

–      Всеукраїнська програма під егідою центру Вергеланду (м.Осло) «Демократична школа» (Носачівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Смілянської районної ради, директор Громова О.А.).

У березні 2016 року делегація педагогів та учнів Смілянського району взяла участь у Всеукраїнській історико-краєзнавчої конференції учнівської молоді «Державотворчі процеси в Україні: через віки у ХХІ століття» у м. Черкаси, де учні представили власні історико-краєзнавчі дослідження (керівник учитель історії Громовий А.А.).

У  2016 році до збірної команди школярів Черкаської області з легкої атлетики увійшли учні  Балаклеївської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1 ім. Є.Гуглі Хоменко Каріна, Кульженко Володимир, Шелудько Ігор, Чумак Назар, які представляють юних легкоатлетів Черкащини на всеукраїнських змаганнях. У лютому 2016 року Чумак Назар став бронзовим призером чемпіонату України з легкої атлетики серед школярів. Також команди Смілянського району мають ряд здобутків: ІІ і ІІІ місця у напівфінальних змаганнях школярів Черкаської області з волейболу серед юнаків та дівчат (учителі Бондаренко А.В., Селезень Г.Т.); ІІІ місце в напівфінальних обласних змаганнях з баскетболу (учитель Хаврель Ю. М.); V місце у змаганнях з легкої атлетики (керівник Ткаленко Ю.В.); третє місце у змаганні-фестивалі «Нащадки козацької слави».

З метою посилення військово-патріотичного виховання організовано співпрацю закладів освіти з громадськими організаціями: Тернівська сотня ім. Івана Сірка громадської організації «Смілянський курінь» Українського козацтва, Науковою громадська організація «Народна Академія Українського козацтва» (м. Київ), Смілянський козацький полк «Горішні плавні» громадської організації «Співтовариство організацій Українського козацтва», громадська організація «Територія гідності» (м. Сміла). Налагоджено шефські зв’язки з місцевими військовими частинами: в/ч А 4167 м. Сміла,  в/ч А 3335 м. Сміла. До участі у проведенні заходів з військово-патріотичного виховання постійно залучаються військовослужбовці Збройних Сил України, учасники антитерористичної операції. Наприклад, за допомогою інструкторів-волонтерів патріотичного військово-навчального центру «Паланка» м. Сміла та за участі співробітників Смілянського районного відділу Державної служби України з надзвичайних ситуацій, військовослужбовців учасників антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях та військовослужбовців в/ч А 3335 м. Сміла  у квітні 2016 року було проведено навчально-польові заняття для учнів 11 класів.

У Тернівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів діє консультпункт з питань впровадження в практику роботи загальноосвітніх шкіл дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри «Сокіл» («Джура») (керівник – директор школи Шулежко А.В.). Протягом 2016 року працівники навчального закладу взяли участь в обласному та всеукраїнському семінарах з питань впровадження в закладах освіти дитячо-юнацької  військово- патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Рій джур Тернівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів став переможцем обласного та Всеукраїнського дитячо-юнацької  військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).


У 2016 році проведено:

–   капітальний ремонт даху Ковалиської школи, частково – Малосмілянської, Пастирської, Ротмістрівської шкіл;

–    капітальний ремонт будівлі котельні, бетонного фундаменту під димову трубу Пастирської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів;

–   ремонт закритої криниці Пастирської школи та ґанку головного входу школи;

–   капітальний ремонт стелі у Теклинській школі (420 м² підвісної стелі),

–   утеплення фасадів корпусу №2 Малосмілянської школи та корпусу  №1 Куцівської  школи;

–   капітальний ремонт спортзалу Малосмілянської  ЗОШ І-ІІ ступенів;

–   поточний ремонт тепломережі Пастирської, Голов’ятинської, Ротмістрівської, Балаклеївської №2 загальноосвітніх шкіл;

–   переведення опалювальної системи Макіївської школи на тверде паливо;

–   заміну промислових газових котлів у Ковалиській та Великояблунівській школах на побутові (2 по 64 кВт у кожній школі);

–   поточний ремонт опалювальних котлів Ташлицької, Попівської, Ротмістрівської, Голов’ятинської, Сердюківської шкіл;

–   заміну циркуляційних насосів у топкових Пастирської та Попівської загальноосвітніх шкіл;

–   заміну теплого плінтусу на 12 конвекторів у Тернівській загальноосвітній школі;

–   ремонт грозозахисту в Балаклеївській школі №1;

–   заміну електролічильника в Попівській школі;

–   поточний ремонт зовнішньої каналізаційної системи Великояблунівської ЗОШ І-ІІІ ступенів;

–   ремонт шкільних автобусів;

–   облаштування двох внутрішніх туалетів у Балаклеївській ЗОШ І-ІІ ступенів №3;

–   встановлення вхідних дверей запасного входу Макіївської школи та дверей у кабінет іноземної мови Балаклеївської спеціалізованої школи №1;

–   заміну на енергозберігаючі вікон у Балаклеївській №2 (7 шт.), Балаклеївській № 1 ім.Є.Гуглі (7 шт.), Великояблунівській (34 шт.), Голов’ятинській (21 шт.), Макіївській (11 шт.), Мельниківській (20 шт.), Пастирській (12 шт.), Попівській (8 шт.), Ротмістрівській (11 шт.), Сунківській (19 шт.), Ташлицькій (29 шт.), Березняківській (61 шт.), Куцівській (20 шт.), Тернівській (24 шт.);

–   виготовлення проектів на реконструкцію даху Балаклеївської школи №1 та на будівництво розвідувально-експлуатаційної свердловини  для Ротмістрівської загальноосвітньої школи;

–   виготовлення проектів на заміну промислових газових котлів на побутові (2 по 64 кВт у кожній школі) у Ковалиській та Великояблунівській школах;

–   виготовлення в ПАТ «Черкасигаз» проектів на переведення опалення на один газовий котел у школах: Березняківській, Ротмістрівській, Костянтинівській, Балаклеївській №1;

–   виготовлення технічних паспортів на школи: Березняківську, Ротмістрівську, Костянтинівську, Балаклеївську №1.

На сьогодні проводяться роботи:

–   з переведення на тверде паливо опалення шкіл: Березняківської, Ротмістрівської, Костянтинівської, Балаклеївської №1;

–    з будівництва розвідувально-експлуатаційної свердловини для Ротмістрівської загальноосвітньої школи;

–    з реконструкції даху Балаклеївської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №1.

У 2016 році придбано:

–      мультимедійні засоби навчання для Березняківської, Великояблунівської, Сунківської, Макіївської, Ротмістрівської загальноосвітніх та Костянтинівської спеціалізованої шкіл;

–      кабінет фізики для Костянтинівської спеціалізованої школи;

–      наочності для кабінету біології Костянтинівської спеціалізованої школи;

–      комп’ютерну техніку для Балаклеївської спеціалізованої №1 ім.Є.Гуглі, Березняківської, Малостаросільської  загальноосвітніх шкіл;

–      меблі для кабінетів біології Костянтинівської спеціалізованої, початкових класів Ротмістрівської, англійської мови Балаклеївської спеціалізованої №1 ім.Є.Гуглі;

–      спортивну форму для волейбольної  команди Макіївської школи;

–      однострої для козацького класу Тернівської школи;

–      глибинний насос для Ташлицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів;

–      електроплити для Костянтинівської, Малостаросільської, Сердюківської шкіл;

–      витяжну шафу для Тернівської, Малостаросільської шкіл;

–       холодильники для Ротмістрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Балаклеївської № 2  та Плескачівської загальноосвітніх  шкіл І-ІІ ступенів.

–      мотокосилку для Ротмістрівської загальноосвітньої школи.


 Начальник відділу освіти Ірина Хроменко

Опубліковано в категорії Новини

Громадська організація «МЕЖА.ЮА»

Положення

про обласний конкурс дитячої творчості

«Єдина родина - сильна Україна»

 1. 1. Загальні положення

1.1.        Це Положення визначає порядок проведення Обласного конкурсу дитячої творчості «Єдина родина – сильна Україна» (надалі - Конкурс).

1.2.        Організатори Конкурсу : Черкаський обласний Центр допомоги учасникам АТО,  Громадська організація «МЕЖА.ЮА», Черкаський обласний осередок національної спілки майстрів народного мистецтва України.

1.3.        Нагородження переможців Конкурсу проводитиметься 23 січня 2017 року о 15-00  у Галереї народного мистецтва за адресою м.Черкаси, вул.Хрещатик, 251. Телефон для довідок (0472) 31-90-29.

2. Основні цілі і етапи проведення конкурсу

2.1. Конкурс проводиться з метою:

-   стимулювати молодих художників висловити свою громадянську позицію та створити мирний образ України шляхом свого творчого потенціалу;

-   формування національної свідомості  і патріотичного виховання у дітей та молоді;

-   залучення до участі у Конкурсі якомога більшої кількості дітей з різних регіонах Черкащини;

-   для підтримки творчих дітей, дітей тимчасово переміщених із Сходу України, дітей учасників АТО;

-   підтримка і виявлення юних обдарувань.

2.2.  Основні етапи проведення Конкурсу:

- формування і організація діяльності Організаційного комітету Конкурсу;

- організація інформаційного забезпечення проведення Конкурсу;

- організація отримання, облік конкурсних робіт та проведення попередньої оцінки їх на відповідність умовам Конкурсу;

- організація діяльності кваліфікованого Журі для оцінки Конкурсних робіт учасників;

- організація і проведення виставки кращих Конкурсних робіт;

- забезпечення призової мотивації переможців Конкурсу.

 

3. Організаційний комітет Конкурсу

3.1. До складу Організаційного комітету Конкурсу входять:

- Громадське об’єднання «Межа.юa»

- Черкаський обласний Центр допомоги учасникам АТО;

- Черкаський обласний осередок національної спілки майстрів народного мистецтва України;

- ГО «Наш батальйон»

- БФ «Час надії»

- БФ «Центр допомоги армії»

3.2. На Організаційний комітет Конкурсу покладаються функції щодо організації, координації та забезпечення проведення Конкурсу.

3.3. Організаційний комітет Конкурсу забезпечує:

- визначення умов та порядку проведення Конкурсу;

- затвердження вимог до Конкурсних робіт;

- затвердження термінів і форми оцінювання Конкурсних робіт;

- оприлюднення інформації про проведення Конкурсу;

- недопущення розголошення відомостей про результату конкурсу раніше дати їх офіційного оголошення;

- організацію надання подарунків (мотивацій) переможцям Конкурсу;

- забезпечення експонування (виставки) Конкурсних робіт.

 

4. Учасники Конкурсу

4.1. До участі у Конкурсі запрошуються малолітні та неповнолітні особи (діти та підлітки) у віці від 6 до 17 років. Всі учасники Конкурсу розподіляються на такі вікові групи:

Перша – від 6 до 8 років;

Друга – від 9 до 11 років;

Третя – від 12 до 13 років;

Четверта – від 14 до 17 років.

4.2. Надсилаючи Роботу на Конкурс учасник (або законний представник* учасника, який не досягнув 14 років) тим самим погоджується з умовами Конкурсу, що зазначені у даному Положенні.

*Законний представник:

1. Батьки (усиновлювачи) є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей.

2. Опікун є законним представником малолітньої особи та фізичної особи, визнаної недієздатною.

3. Законним представником у випадках, встановлених законом, може бути інша особа.

 

5. Порядок, терміни та місце надання Конкурсних робіт на Конкурс

5.1. Прийом заявок на участь у Конкурсі і самих Конкурсних робіт здійснюється у термін з  03.01.2017 по 14.01.2017 року. .

5.2. Для участі у Конкурсі учасники направляють єдиним відправленням в Організаційний комітет наступні матеріали:

- Заявку на участь у Конкурсі (за формою, наведеною у Додатку №1 даного Положення);

- Конкурсну роботу.

5.3.    На конкурс подаються роботи за тематикою Конкурсу, які є самостійним творчим доробком або результатом досліджень, спостережень і міркувань авторів. Конкурсні роботи можуть відображати як реальні зображення, так і уявлення дітей про традиції і культуру народу.

5.4.    Розглядаються авторські роботи на папері формату А3 (30Х40 см), А 2 (40 х 60 см), виконані у будь-якому стилі (техніці). Обов’язкове оформлення робіт в паспарту розмірами 5*5*5*7см. на картоні чи ДВП (Роботи повертаються за домовленістю).

Розмір декоративних робіт повинен бути не менший ніж 20*20*20см.

5.5.    В залежності від кількості конкурсних робіт, Журі залишає за собою право у кожному розділі об’єднувати роботи по номінаціях, враховуючи техніки виконання.

5.6. Якщо учасник на момент направлення Заявки на участь у Конкурсі досягнув 14 років, він може заповнити та підписати Заявку особисто.

5.7. Якщо учасник на момент направлення Заявки на участь у Конкурсі не досягнув 14 років, Заявку заповнює та підписує його законний представник.

5.8. Конкурсна робота, з невидимої сторони, має обов’язково містити паспорт Конкурсної роботи (Додаток №2).

5.9. Без наданої та коректно заповненої Заявки, Конкурсні роботи не розглядаються та не приймаються до участі у Конкурсі і не розглядаються анонімні Конкурсні роботи.

5.10. Конкурсні роботи та Заявки подаються у Організаційний комітет Конкурсу наступними шляхами:

- надсилаються на адресу: м.Черкаси, вул.Хрещатик, 251;

- надсилаються «Новою поштою» за адресою: м.Черкаси, вул.Хрещатик, 251;

- доставляються самостійно за адресою: м.Черкаси, вул.Хрещатик, 251.

5.11. Конкурсні роботи, які за результатами попереднього оцінювання не пройшли до числа переможців та не беруть участь у виставці (експозиції), можуть бути отримані авторами (їх законними представниками) за адресою:

6. Журі конкурсу

6.1. Склад Журі формується і затверджується Організаційним комітетом. Журі формується з числа авторитетних і досвідчених спеціалістів у галузі образотворчого мистецтва і художньої освіти, представників ГО.

6.2. Функції Журі:

- попереднє оцінювання Конкурсних робіт та визначення переліку робіт, які будуть експонуватися на виставці;

- оцінювання Конкурсних робіт за визначеними критеріями;

- визначення переможців Конкурсу у кожній із категорій;

- формування експозиції Конкурсу.

6.3. Результати Конкурсу оформлюються протоколом, який підписується всіма членами Журі.

7. Підсумки Конкурсу

7.1. Підбиття підсумків Конкурсу та оголошення переможців здійснюється Організаційним комітетом не пізніше 19 січня 2017 року.

7.2. У категорії образотворчого мистецтва в номінаціях І, ІІ, ІІІ та ІV вікових груп присвоюється:

- «І місце» (диплом+подарунок);

- «ІІ місце» (диплом+подарунок);

- «ІІІ місце» (диплом+подарунок);

- «Приз глядацьких симпатій» (диплом+подарунок).

7.3. У категорії декоративно-прикладного мистецтва в номінаціях І, ІІ, ІІІ та ІV вікових груп присвоюється:

- «І місце» (диплом+подарунок);

- «ІІ місце» (диплом+подарунок);

- «ІІІ місце» (диплом+подарунок);

- «Приз глядацьких симпатій» (диплом+подарунок).

7.4. Рішення Журі Конкурсу щодо результатів Конкурсу є остаточним.

Додаток 1

ЗАЯВКА

на участь у обласному конкурсі

«Захисники Вітчизни – гордість України»

 

 

від___________________________________________________________

(повна назва навчального закладу)

 

№п/п

 

Прізвище, ім’я та по батькові

автора

Вік

контактна інформація (№ тел., адреса проживання)

Номінація та назва роботи

Навчальний заклад, клас, гурток чи об’єднання

Прізвище, ім’я та по батькові керівника

(контактний телефон)

Каталожні розміри та форма оформлення роботи

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поштова адреса закладу, контактні телефони

 

Директор закладу_______________________

М.П.

 

 

 

Додаток 2

 

Зразок маркування на експонат

 

Назва роботи

Автор ПІБ

вік

Назва навчального закладу

телефон

Рік подачі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Опубліковано в категорії Новини

За звітний період збережено колективи художньої самодіяльності, бібліотечний фонд району, пам’ятки історії та культури.

На території району функціонують: центральна районна бібліотека, дитяча бібліотека, районний будинок культури; 30 сільських бібліотек; 32 сільські будинки культури та клуби; Ротмістрівська дитяча музична школа  та 6 філій  у населених пунктах району.

Видатки на утримання установ культури станом на 01.12.2016 року затверджені в сумі  6799,6 тис. грн. Із загальної суми видатків видатки на заробітну плату – 4344,0 тис. грн., на виплату енергоносіїв – 417,4 тис. грн.

В системі закладів культури району станом на 01.12.2016 працюють 159 працівників культури, з них мають вищу повну освіту – 29; з них фахівців – 21; мають середню спеціальну освіту – 95; з них фахівців –68.

 

І. Забезпечення театрально-концертної діяльності

В будинках культури та сільських клубах станом на 01.12.2016 діють 277 клубних формувань, в яких беруть участь  3060 учасників. З них для дітей – 106, які відвідують 1230 учасників.  Організовано та проведено  4272 культурно-масових заходів.

В районі працюють 9 народних колективів, які в 2016 році підтвердили звання «народний». Ці колективи забезпечують всі районні та обласні культурно-мистецькі заходи.

За звітний період районним будинком культури проведено 10 семінарів-практикумів,  на яких проведено навчання клубних працівників, роздано методичні розробки, орієнтовні сценарії та розглянуто низку нагальних питань.

Методистами районного будинку культури було надано 45 індивідуальних консультацій та 6 занять з клубними працівниками по організації  творчої діяльності гуртків художньої  самодіяльності.

В 2016 році було здійснено 28 виїздів в клубні установи району, з метою контролю, надання методичних рекомендацій та практичної  допомоги, з поєднанням творчого виступу.

Працівники районного будинку культури постійно беруть участь в проведенні обласних семінарів-практикумів, де проводяться навчання та обмін досвіду кращих  працівників культури та самодіяльних колективів  області.

ІІ. Розвиток музейної справи

На території району діє 1 зареєстрований музей в селі Текліно.

За звітний період працівниками культури було проведено більше 47 екскурсій, які відвідали близько 960 осіб.

Під час проведення оздоровчої кампанії, для  відпочиваючих дітей у пришкільних відпочинкових таборах, було проведено екскурсії в Плескачівському сільському музеї стародавнього побуту та народних ремесел. Школярі із задоволенням переглядали музейні експонати, знайомились з традиціями та побутом  українців з  XVII по XIX століття.

16 травня 2016 року на батьківщині видатного українського поета Тодося Осьмачки в с.Куцівка, що на Смілянщині, відбулися літературно-мистецькі заходи. Учасниками та гостями заходів стали відомі українські поети, письменники, артисти, громадські активісти та політичні  діячі, а також всі зацікавлені шанувальники українського поетичного слова.  Учасники заходу переглянули експозиції музейної  кімнати Тодося Осьмачка.

Музеї Смілянщини налічують  2600 музейних предметів.

6 липня, в мальовничому селі Тернівка, відбулося вручення 9 сертифікатів жителям Смілянщини, випускникам інституту доуніверситетської підготовки та післядипломної освіти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, за курсом «Екскурсовод. Керівник туристичної групи»: Тетяні Романенко, Тетяні Горєвій, Сергію Мошенському, Євгенії Гуртовій, Ларисі Шеремет, Альоні Богацькій, Ірині Демяненко, Аллі Нечипоренко та Людмилі Абрамовій.

IІІ. Розвиток бібліотечної справи

 З метою перевірки діяльності роботи бібліотечних закладів культури та надання методичної допомоги, а також з метою проведення експертно-діагностичного обстеження в 2016 році було здійснено 10 виїздів    центральною районною бібліотекою та проведено 9 семінарів, 5 занять школи молодого бібліотекаря, 11 занять школи професійної майстерності.

В 2016 році бібліотечний фонд поповнився на 2850 примірників на суму 103849,65 грн..

Методистами Смілянської РЦБС було вроваджено таку форму методичної допомоги бібліотекарям району, як «Бібліофлешка».

Протягом року методистами було створено: 2 буктрейлери «Сім струн душі Лесі Українки» (https://www.youtube.com/watch?v=p-zKs_gN49U&feature=youtu.be), «Я писатиму тобі щодня…» (до 30-річчя роковин Чорнобильської трагедії) (https://www.youtube.com/watch?v=4h ITmlcywew), 4 презентації «Небесна Сотня: історія нескорених», «Хай буде щасливим твій вільний народ, прекрасна Моя Україно!», «Робота клубу за інтересами «Берегиня» Костянтинівської сільської бібліотеки» (який брав участь в обласному конкурсі «Бібліотека-2016: творчість, креативність, майстерність»), «Світ бібліотек сьогодні: досвід роботи українських та зарубіжних бібліотек». Презентації та заходи знаходять втілення в роботі бібліотекарів із школярами та дорослими читачами.

Розроблено, підготовлено та роздано художником 824 екз. назв до книжкових виставок та інші рекламні написи.

В рамках семінарів методистами організовано зустрічі з місцевими поетами Тетяною Шугар-Благодарною та Сергієм Мошенським.

Здійснено виїзди в Ротмістрівську СБ, Холоднянську СБ з метою надання практичної допомоги по впорядкуванню книжкових фондів, з метою експертно-діагностичного обстеження сільських бібліотек та надання методичної допомоги відбулися виїзди в Березняківську, Куцівську, Мельниківську, Холоднянську, Санжариську, Макіївську, Ковалиську, Малосмілянську сільські бібліотеки.

Раз на 2 місяці проводимо навчання новоприбулих колег у «Школі молодого бібліотекаря».

Напередодні відзначення 85-ої річниці з дня народження відомої дитячої письменниці-землячки Майї Фролової у Смілянській районній книгозбірні 5 січня 2016 року пройшов День інформації «Життя, віддане дітям», інформаційний калейдоскоп «Грані життя і творчості Майї Фролової», репортаж з виставки-персоналії «З любов’ю в серці до дітей». Присутні переглянули буктрейлер на книгу письменниці «М’яч у піднебессі».

Для слухачів Балаклеївського Університету ІІІ віку завідуюча Балаклеївською сільською бібліотекою Лілія Маслюк підготувала годину пам’яті «Афганістан — мій біль, моя пекуча пам’ять».  Присутні переглянули презентацію про ті трагічні події, вшанували хвилиною мовчання полеглих воїнів.

В рамках Тижня дитячої книги  юні користувачі Балаклеївської сільської бібліотеки ознайомилися з презентацією нових надходжень «Запрошуємо у світ книги», журнальною мозаїкою «Дитячі журнали – цікаві й барвисті», познайомилися з творчістю дитячої письменниці – землячки Оксани Лущевської.

Юні  відвідувачі бібліотеки проводили своє дозвілля завдяки новим послугам бібліотеки - безкоштовному доступу до WI-FI мережі, спілкуванню в соцмережах, переглядом інтернетсайтів в пошуках необхідної інформації.

До Дня довкілля бібліотекар Малостаросільської сільської бібліотеки Антоніна Колташова провела захід в Малостаросільській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів, старшокласники переглянули презентації: «Куріння і ти: чи варто починати?», «Захисти себе від туберкульозу» присвячені Дню довкілля.Слід відзначити, що бібліотекар завжди активно використовує в роботі надані методистами буктрейлери та презентації.

Під час літніх канікул в Костянтинівській бібліотеці відбулася екскурсія для дітей. За допомогою електронної презентації учні взяли участь у грі-вікторині «Казковими стежинами» і показали неабиякі знання казок як українських так і зарубіжних.

До Міжнародного дня дарування книжок бібліотечними закладами району було проведено акції «Подаруй бібліотеці книгу».

Районна бібліотека продовжує здійснювати обслуговування та проводити інформаційно-просвітницьку роботу з членами Смілянського УТОСу та вихованцями будинку-інтернату.

Співпрацювали з газетою «Смілянські обрії»  на її сторінках за 2016 рік розміщено 38 дописів.

На сайті Смілянської РДА розміщено 20 інформацій.

ІV. Розвиток клубних установ

В 2016 році проведено ремонтні роботи в  5 закладах культури району. Сума робіт становить  286 тис.457 грн.

№ з/п

Назва

закладу

Виконано  роботи

Сума

Бюджет

1.

Носачівський СБК

Капітальний ремонт покрівлі

217тис.200 грн.

сільський бюджет

2.

Куцівська СБ

Косметичний ремонт приміщень

857 грн.

сільський бюджет

3.

Носачівська СБ

Косметичний ремонт приміщень

1 тис. грн.

сільський бюджет

4.

Теклинський СК

Капітальний ремонт електропроводки + технічний  нагляд.

54 тис.400 грн.

сільський бюджет

5.

Голов'ятинський СБК

Ремонт сцени

13 тис. грн.

сільський бюджет

Загальна сума:

286 тис. 457грн.

 

В Голов’ятинський сільський будинок культури придбано 4 електроконвектори  на суму 19 тис. 900 грн.

До опалювального сезону 2016-2017 років із 67 закладів готові 44. Переважна більшість закладів культури опалюються електрообігрівачами.

 

V. Розвиток дитячої музичної освіти

Основним центром розвитку дитячої музичної освіти району є Ротмістрівська дитяча музична школа, яка  має  6 філій  у населених пунктах району. В музичній школі навчаються 168 учнів, які є неодноразовими учасниками та призерами  Міжнародних,  Всеукраїнських, обласних та районних фестивалів та конкурсів. За звітний період кращі учні школи взяли участь:

За підсумками та результатами проведення міськрайонного конкурсу дитячої творчості «Пролісок», що проходив в м.Сміла в березні 2016 року, Міжнародна громадська   організація  «Жінка третього тисячоліття», Іміджева програма «Таланти третього тисячоліття», «Юні таланти Черкащини»,  за ініціативою та сприянням керівництва Уманського музичного училища імені П.Д. Демуцького,  3 травня 2016 року провели Зірковий концерт «Проліски Смілянщини розквітають  в Умані».

28 жовтня - XIV Всеукраїнський фестиваль-конкурс патріотичної пісні "Оберіг" м.Херсон. Дипломанти – вокальний ансамбль "Барви"- Березняки, вокальний ансамбль "Веснянка"(молодша), Демиденко Тетяна, Дубина Оксана (філія Велика Яблунівка). Викладач  Лариса Шеремет.

На Всеукраїнському конкурсі «Джерело має талант» в м.Трускавець, юна зірочка з села Балаклея Майорова Наталія отримала «Гран-прі» (викладач Анна Зайченко).

03 листопада - ХІ Міжнародний благодійний фестиваль-конкурс "Барвиста осінь" м.Київ:  Олійник Даниїл та  Мотузенко Богдан - лауреати 1 премії, Шраменко Катерина - дипломант 2 премії (філія Березняки), Хільченко Дарина - лауреат 1 премії, Демиденко Тетяна, Бойко Олена, Демиденко Тетяна - 2 премія (філія Велика Яблунівка). (Викладач Лариса Шеремет); Світлицький Олег-3 премія (викладач Зайченко Анна),  фортепіанний дует: Кушнір Марина, Симоненко Анастасія-2 премія (викладач Білостоцька Інна).

З метою виконання завдань, що стоять перед школою, створені відділення – музичне: клас фортепіано, клас баяну, клас гітари, клас скрипки, клас сопілки;  вокальне, хореографічне.

 

VІ. Розвиток народного мистецтва, народної творчості

та народних промислів

 

Кращі колективи району брали участь в обласних святах та заходах:

28 лютого – в обласному огляді-конкурсі народних аматорських театрів, народних аматорських театрів малих форм та аматорських театральних колективів  "Свою Україну любіть" – драматичний колектив Куцівського СБК – «По-модньому»  (Михайло Старицький);

22 квітня в  селі   Теклино   стартувала   творча акція районного будинку культури   «З ЛЮБОВ’Ю  ДО УКРАЇНИ». Концертну програму  для жителів села  представив  вокальний  гурт районного будинку культури  «Горлиця»  (керівник Наталія Присяжна).  Лунали українські пісні та віршовані твори.

16 травня – в літературно-мистецьких заходах, присвячених  вшануванню пам’яті поета-земляка Тодося Осьмачки;

22 травня – в проведенні обласних заходів, присвячених пам’яті Т.Г.Шевченка;

29 травня – в районному етапі обласного конкурсу молодіжної гри «Ігри патріотів». Команда Березняківського СБК «Березняківські патріоти» отримали І місце;

11 червня  в місті Монастирище, відбулося  І обласне  фольклорне свято автентичного та народного співу «Маріїні скарби», який започаткували  в честь Марії Федорівни Шандри.  На свято було запрошено 29  колективів автентичного та народного співу з  різних куточків Черкаської області.  Смілянщину достойно представили: вокальний жіночий ансамбль  «Мелодія душі» Голов’ятинського сільського будинку культури (керівник Микола Мірошніченко); вокальний жіночий ансамбль «Любисток» Малобузуківського  сільського клубу (керівник Геннадій Шишкін); Тетяна Бреус, солістка  Смілянського районного будинку культури.

21 червня в Холоднянському сільському будинку культури відбувся обласний огляд-конкурс фольклорних колективів «Ой, Трійце, зелен-свято». Розпочалося дійство виставкою майстрів народно-прикладного мистецтва Смілянщини, які вкотре зачаровували і дивували своєю неймовірною красою та вкладеною у вироби майстерністю. Для участі в обласному огляді-конкурсі  завітали 20 колективів-учасників з усієї Черкаської області та 14 творчих колективів Смілянщини, які на початку свята пройшли урочистою ходою.

24 червня в сесійні залі Будинку рад відбувся святковий концерт, присвячений 20-й річниці Конституції України. Голова районної державної адміністрації Андрій Колесник та голова районної ради Володимир Грошев вручили Почесні грамоти обласної районної ради, районної державної адміністрації та районної ради  кращим працівникам району, за вагомий особистий вклад у розвиток Смілянщини. Гарного настрою та позитивних емоцій додали присутнім учасники святкового концерту, переможці районних оглядів-конкурсів: «Перлина Смілянщини» і «Пісенні колорити» та  гурт «Отаман» районного будинку культури (керівник Василь Гончаренко).

19 серпня в мальовничому куточку села Сунки відбулося районне свято «З любов’ю до України»,  присвячене 25-річниці незалежності України та Дню Державного Прапора України.  На святкування завітали керманичі району, працівники структурних підрозділів райдержадміністрації, депутати районної ради, керівники підприємств району, делегації сільських рад,  Екскурсоводи організацій туристичних груп та місцеві жителі.

 

Відділ культури постійно сприяє розвитку народних промислів та діяльності майстрів традиційного мистецтва в районі. На Смілянщині близько 180 майстрів з вишивки, бісероплетіння, лозоплетіння, різьблення по дереву, макраме, гончарству, орігамі, виробів з соломи, в’язання крючком, живопису та інші. Майстри декоративно-прикладного мистецтва є активними учасниками Всеукраїнських, обласних та районних виставок народно-прикладного мистецтва

Для відвідувачів Плескачівського музею стародавнього побуту та народних ремесел проводяться майстер-класи  по ткацтву.


 

 17

2

3

4

9

6

7

8

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

66

68

78

74

79

80

81

82

83

84

86

87

88

55

57

58

46

47

48

49

50

51

59  

  

 Завідувач сектору культури райдержадміністрації Алла Нечипоренко

Опубліковано в категорії Новини

Не балувало життя жительку с.Макіївки Томашову Ганну Петрівну. Народившись на Вінничині, вона з 1963 року проживає на Смілянщині в селі Макіївці. Тут виходить заміж, народжує двох діточок сина Миколу та доньку Наталку. Думала, що на старість буде до кого голову прихилити, та, на жаль, доля розпорядилась по-своєму. Помирає чоловік, у 2007 несподівано йде з життя й син. Дочка виїжджає в Росію, в Магаданську область і забуває про матір.

IMG_2469 (1) 

Залишається бабуся Ганна одна-однісінька. Та ще й хвороба причепилась – зовсім осліпла, крім силуетів нічого не бачила. Будинок, в якому так любила господарювати через втрату зору Ганни Петрівни, почав занепадати. Та й сама вона, маючи за плечима 80 років, часто хворіла і потребувала сторонньої допомоги.

Однак не залишилась самотньою, на допомогу прийшла соціальна служба. З 2013 року вона – підопічна територіального центру. І, коли в 2014 році соціальним робітником почала працювати Бойко Таїсія, вона всім серцем прониклась долею бабусі Ганни і по-материнськи опікувалась нею, адже сліпа людина, як ніхто з її підопічних, вимагала майже щоденного догляду.

Та Ганна Петрівна не втрачала надію на те, щоб все-таки хоч на одне око повернути собі зір і збирала з мізерної пенсії копійку до копієчки. Вся надія була в неї на соціального робітника, бо крім неї, у бабусі нікого з рідних не залишилось.

Таїсія Миколаївна разом із медичною сестрою Червоного Хреста Плескач Ларисою попри всі перепони, проблеми із транспортом, з великою чергою на операції зробили все, щоб на 80-році свого життя бабуся Ганна побачила цей світ.

І ось 5 грудня операція була зроблена, а через день у лікарні вже були її сестри-милосердя, і вона вперше їх побачила. Переповнена радістю і вдячністю, Ганна Петрівна не могла стримати сліз, адже саме соціальний робітник Таїсія та медсестра Лариса стали для неї найдорожчими людьми, – допомогли разом з лікарями побачити світ і своїх рятівників. Не могли стримати сліз всі мешканці палати, бо 80-річна бабуся вперше за 8 років побачила людей, сонячний день.

Як добре, що є люди, для яких творити добро – це кредо їх життя, і найвищою подякою для них є радість і тепло в очах їх підопічних.

Вже коли була готова стаття, зателефонувала соцробітник і повідомила, що 20 грудня 2016 року Ганну Петрівну, яку вже поселили в Ротмістрівський будинок-інтернат, відвідали і поздоровили з днем народження сільський голова с.Макіївки Жижка Людмила Володимирівна та соцробітник Бойко Таїсія Миколаївна.

То ж щасливого Вам довголіття, шановна Ганна Петрівна!

Опубліковано в категорії Новини

 

Безымянный

Опубліковано в категорії Новини

Погода другої декади грудня була мінливою, з частими невеликими опадами у вигляді дощу,  снігу та мокрого снігу, різкими коливаннями температури повітря як в бік підвищення, так і в бік зниження. Так початок декади ( перші 2 дні) та останній день декади були з позитивною середньодобовою температурою повітря, вищою за норму на 3-6°, решта часу (13-17.10) – з від'ємною, на 1-5° нижче норми. Середня декадна температура повітря, в порівнянні з попередньою декадою майже не змінилась, і становила -2,7°,     що відповідає нормі.  Максимальна температура повітря  підвищувалась до +7°.Мінімальна температура повітря  знижувалась до -12°.  Загальна кількість опадів за декаду становила 10 мм  53 %   декадної норми.

Відлига 11-12.12 призвела до сходу снігового покриву, відтавання грунту та підвищення температури грунту на глибині залягання вузла кущіння озимих до +1+2°.Промерзання грунту та утворення снігового покриву відбулось 13.12. На останній день декади глибина промерзання грунту становила 12 см, відтавання  1 см.  За даними снігозйомки 20.12 поля з озимою пшеницею вкрито суцільним сніговим покривом із  середньою висотою 2 см.

Агрометеорологічні умови декади були  задовільними для перезимівлі озимих.

Відлига 11-12.12 призвела до сходу снігового покриву, відтавання грунту та підвищення температури грунту на глибині залягання вузла кущіння озимих до +1+2°, у зв'язку з чим у рослин відбувалась підвищена витрата поживних речовин.  Мінімальна температура на глибині залягання вузла  кущіння озимої пшениці нижче -3° не знижувалась і була безпечною для   перезимівлі озимих. На 20.12  розрахункова критична температура вимерзання озимої пшениці у фазі кущіння  становила -15°, озимого жита – -16-17°, озимого ячменю – -12°, для слабко розвинених посівів у фазі 3-го  листа та сходів вона була на 2-3° вищою.

За прогнозом синоптиків, в 3-й декаді грудня погода на Смілянщині буде нестійкою, але переважатиме її зимовий характер. В перші 5 днів декади, внаслідок впливу західного антициклону, переважатиме морозна без опадів погода. Вночі температура опускатиметься до 6-8º морозу, вдень 0-2º морозу. В наступні 4 дні декади, коли  погоду формуватиме теплий сектор циклону, переважатиме відлига (+1+6°) у супроводі невеликих опадів. В останні 2 дні декади  в тиловій частині циклону, випаде сніг та похолодає вночі до 16-18º морозу, вдень  до 3-5º морозу.

 Радіаційний фон у Смілі становить 12 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

 

За даними метеостанції  Сміла

Опубліковано в категорії Новини

Для формування кола учасників цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини», затвердженої рішенням Черкаської обласної ради від 07.10.2016 № 9-2/VII, було проведено конкурс серед навчальних закладів області, повідомляють в управлінні освіти і науки Черкаської ОДА.

Нагадаємо, метою Програми є створення умов (організаційних, науково-методичних, кадрових, матеріально-технічних) для перспективного розвитку інноваційних шкіл Черкаської області, оптимізації процесу впровадження інновацій в освітній процес з урахуванням сучасних світових тенденцій, підвищення ефективності та якості регіональної системи освіти.

Досягнення мети Програми передбачається шляхом:  підтримки перспективного розвитку інноваційних шкіл Черкаської області, які пройшли конкурсний відбір, на основі оптимального поєднання фінансових можливостей бюджетів обласного та місцевого рівнів; розробки, громадського захисту та реалізації перспективних моделей розвитку інноваційних шкіл Черкащини; моніторингу, громадського оцінювання, узагальнення та популяризації моделей і досвіду діяльності інноваційних шкіл Черкащини щодо забезпечення нових стандартів якості освіти дітей та учнівської молоді.

Так, до організаційного комітету конкурсного відбору надійшло 49 матеріалів з усіх регіонів області.

З 16 до 19 грудня 2016 року члени журі конкурсного відбору ретельно вивчали подані навчальними закладами роботи та визначили 29 шкіл-учасниць Програми.

Тож маємо переможців конкурсного відбору:

 1. Ватутінська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1 Ватутінської міської ради.
 2. Золотоніська гімназія ім. С.Д. Скляренка Золотоніської міської ради.
 3. Канівської загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 Канівської міської ради.
 4. Смілянський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 - колегіум» Смілянської міської ради.
 5. Уманська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 Уманської міської ради.
 6. Черкаська гімназія №9 ім. О.М. Луценка Черкаської міської ради.
 7. Городищенський економічний ліцей Городищенської районної ради.
 8. Драбівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. С.В. Васильченка - гімназія» Драбівської районної ради.
 9. Жашківська спеціалізована школа №1 з поглибленим вивченням окремих предметів Жашківської районної ради.
 10. Звенигородська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №3 Звенигородської районної ради.
 11. Пальмірська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Золотоніської районної ради.
 12. Авторська О.А. Захаренка середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с.Сахнівки Корсунь-Шевченківської районної ради.
 13. Кам’янський еколого-економічний ліцей Кам’янської районної ради.
 14. Степанецька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів Канівської районної ради.
 15. Катеринопільський ліцей Катеринопільської районної ради.
 16. Лисянський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 - гімназія» Лисянської районної ради.
 17. Іваньківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Маньківської районної ради.
 18. Монастирищенський навчально-виховний комплекс «Ліцей - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів «Ерудит» Монастирищенської районної ради.
 19. Балаклеївська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1 ім. Євгенії Гуглі Смілянської районної ради.
 20. Тальнівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 - гімназія» Тальнівської районної ради.
 21. Родниківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Т.Г. Шевченка Уманської районної ради.
 22. Верхняцький навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 - ліцей» Христинівської районної ради.
 23. Червонослобідська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Черкаської районної ради.
 24. Чигиринська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 ім. Б. Хмельницького Чигиринської районної ради.
 25. Чорнобаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Чорнобаївської районної ради.
 26. Шполянський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 - ліцей» Шполянської районної ради.
 27. Перша міська гімназія Черкаської міської ради.
 28. Золотоніська спеціалізована школа №2 інформаційних технологій Золотоніської міської ради.
 29. Моринський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» імені Т.Г. Шевченка Звенигородської районної ради.

На наступному етапі реалізації цільової обласної програми «Інноваційні школи Черкащини» передбачається:

- розроблення інноваційними школами Черкащини перспективних моделей і програм подальшого розвитку;

- проведення громадського захисту інноваційними школами Черкащини перспективних моделей і програм свого розвитку;

- реорганізація інноваційних шкіл Черкащини відповідно до перспективних моделей і програм свого розвитку.

Опубліковано в категорії Новини

Відзавтра і до кінця року в навчальних закладах Черкащини призупинять навчальний процес. Це необхідно для того, аби зменшити ризик збільшення захворюваності на грип та ГРВІ серед дітей. Таке рішення прийняли сьогодні на засіданні комісії з ТЕБ та НС під головуванням заступник голови – керівника апарату Черкаської ОДА Сергія Овчаренка.

На Черкащині епідеміологічний поріг перевищено на 19,6 %. Зокрема, у Смілі та на Корсунщині у два рази, на Шполянщині та Чигиринщині – 1,5 раза. В інших районах епідситуація також критична. Темп приросту захворюваності порівняно з минулотижневими показниками надзвичайно високий – майже 33 %. І, за словами фахівців, він буде тільки зростати.

– Цьогорічний штам грипу Н3N2 – надважкий, тому нам необхідно вжити усіх можливих заходів з попередження подальшого поширення цієї хвороби, – відзначає Сергій Овчаренко. – Вони вже діють у багатьох областях України та відучора у Черкасах. Зокрема із завтрашнього дня в усіх школах та вищих навчальних закладах усіх рівнів акредитації Черкащини призупинять навчальний процес. А в лікувально-профілактичних, оздоровчих, дошкільних, інтернатних закладах та місцях масового перебування людей посилять дезінфекційний режим. Також у цей період заборонено проведення культурно-масових розважальних заходів.

Для грипу Н3N2 типова надзвичайно висока ймовірність швидкого зараження, говорить заступник начальника управління охорони здоров’я Черкаської ОДА Наталія Лакуста. Додає, якщо торік у нас хворіли грипом переважно люди працездатного віку 30-50 років, то цьогорічний вірус у більшості випадків вражає дітей.

– Уже маємо понад 64,2 % захворюваності саме серед школярів, – пояснює Наталія Михайлівна. – Хоча зараз не пік захворюваності. Загострення ситуації очікуємо в січні 2017 року. Для грипу ж Н3N2 властива висока температура (до 40 °), яку складно збити жарознижуючими препаратами. Тож варто відразу звертатися до лікаря і не займатися самолікуванням. Наголошу, в жодному разі не варто вживати при грипу аспірин, оскільки він дає ускладнення при хворобі.

Разом з тим, як і кожного року, відзначає посадовиця, у медхзакладах області є проблеми з наявністю у достатній кількості противірусних препаратів, зокрема Таміфлю. Це питання зараз вирішується на державному рівні.

Опубліковано в категорії Новини
Середа, 21 грудня 2016, 15:16

Відзначили День Святого Миколая

19 грудня православні люди всього світу святкують день Святого Миколая Чудотворця. За народними повір’ями саме в цей день Миколай Чудотворець спускався на землю з небес і обходив весь світ, допомагаючи знедоленим і відновлюючи справедливість.

Свято Миколая 028 

З поміж великих святих угодників Божих святитель Миколай Чудотворець користується особливою любов’ю нашого народу. Усе життя св. Миколая – це нескінченні благодіяння і чудеса, подані стражденному людству. Він швидко з’являється скрізь, де потрібна його допомога. І нині він приходить до тих, хто кличе його допомогти і заступити від біди. Чудес його не злічити.

Для відзначення цього чудового свята районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та голова ГО «Патріоти Смілянщини» запросили всіх дітей демобілізованих учасників АТО. Районна державна адміністрація на чолі з заступником голови з гуманітарних питань – Людмилою Володимирівною Абрамовою посприяли у проведенні даного свята, яке відбулося 19 грудня в с. Миколаївка. Також вагомий вклад в проведення свята внесли: районний відділ культури, центр дитячої та юнацької творчості, спонсори. В цей день Святий Миколай прийшов з подарунками та привітав усіх присутніх з зимовими святами. Діти та батьки отримали чудові враження, радісні емоції, заряд позитивної енергії на наступний рік. Це свято стало незабутнім дійством як для організаторів, так і для гостей, адже кожна людина, маленька чи доросла, чекає новорічного дива, безліч подарунків, здійснення усіх мрій та побажань. Нехай цей Новий рік принесе в кожну оселю мир та злагоду, адже ми, Українці, заслуговуємо бути щасливими!

Свято Миколая 006

Свято Миколая 007

Свято Миколая 010

Свято Миколая 024  

Смілянський районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

Опубліковано в категорії Новини
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 4