joomla template

Меню користувача

Середа, 11 жовтня 2017, 15:33

Народознавча година в Університеті ІІІ віку

Цього року виповнюється 525 років зародженню українського козацтва. Тож цій даті була присвячена народознавча година «Маловідомі факти з життя та побуту запорозького козацтва», яка була проведена для слухачів Університету ІІІ віку «Осіннє золото». Захід проходив в одній із музейних кімнат сільського музею.

WP_20

WP_201

Декан Університету Тамара Лихолай розповіла своїм сивочолим студентам, що 14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. І водночас цей день відзначається як День українського козацтва та День захисника України. З 2015 року 14 жовтня є державним святом і неробочим днем.

Завідуюча сільською бібліотекою Лілія Маслюк та бібліотекар Іраїда Бондаренко запросили присутніх поринути в екскурс XV – XVI століття та дізнатися, як жили колись козаки, яким був їх побут, культура, звичаї, етикет. Слухачі приймали активну участь в практичних завданнях – згадували прислів’я про козаків, називали імена козаків – характерників, а «козацький словничок» допоміг присутнім познайомитися з словами, характерними для того часу. Неабиякий інтерес присутні проявили до вікторин «Козацька скринька» та «Січові порядки».

Бібліотекар познайомила слухачів Університету з краєзнавчою розвідкою про земляка – односельця Івана Полтавця-Остряницю, який був козацьким наказним отаманом, згодом генеральним писарем Української Держави, ад’ютантом Павла Скоропадського. З цікавістю присутні переглядали ксерокопії світлин видатного земляка, які бібліотекарі передали в сільський музей.

Насамкінець присутні переглянули книжкову мозаїку «Козацтво в українській літературі».


За інформацією сектору культури райдержадміністрації

Додати коментар

Захисний код
Оновити