joomla template

Меню користувача

Вівторок, 22 серпня 2017, 07:17

Погодні умови другої декади серпня 2017 р. та прогноз погоди на третю декаду серпня 2017р.

137707В другій  декаді серпня на Смілянщині спостерігалась спекотна, з недобором опадів погода. Після 16 днів бездощів’я, 15-17 серпня в районі пройшли грозові дощі. Середня декадна температура повітря становила 24,8°, що  на 5,6° вище норми. Максимальна температура  повітря  у найтепліший день підвищувалась до 35°,  що є стихійним гідрометеорологічним явищем. Упродовж 10 днів максимальна температура повітря перевищувала +30°. Мінімальна температура  повітря  знижувалась до 14°. Опади у вигляді помірного та слабкого зливового дощу випадали упродовж 3 днів поспіль. Загальна кількість опадів за декаду становила 17 мм – 77 % від норми.

Зберігаються несприятливі умови для закінчення вегетації пізніх сільгоспкультур, дозрівання врожаю бульбокоренеплодів, сівби ріпаку. Високі температури повітря та грунту впродовж декади пригнічували рослини. Спостерігається прискорене достигання пізніх зернових, зернобобових, технічних культур. Опади зволожили лише верхній 10 сантиметровий шар грунту та на короткий період пом'якшили умови вегетації культур.

За прогнозом синоптиків, на початку третьої декади серпня очікується похолодання у супроводі значних дощів. Середній температурний фон знизиться на 4-6º. Денні температури повітря очікуються в межах +20+25º, нічні +18+13º. Середина декади передбачається теплою та сухою, а наприкінці декади знову можливі дощі та тимчасове похолодання.

За такої погоди умови для підготовки грунту та сівби озимих культур дещо покращаться.

Радіаційний фон у Смілі становить 13 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

За даними метеостанції Сміла

Додати коментар

Захисний код
Оновити