joomla template

Меню користувача

Понеділок, 17 липня 2017, 14:33

Про погодні умови в 2декаді липня 2017 року на Смілянщині та прогноз погоди надалі

yakoyu  На початку 2 декади липня погоду в нашому краї визначали активні атмосферні фронти. На території  району випадали зливові дощі у супроводі гроз, поривчастого вітру. За період 12-14  липня на Смілянщині випало від 13 мм опадів, що відповідає 62 % декадної та 16 % місячної норми. Вітер упродовж цього періоду посилювався до 14 м/с. Упродовж 11-13 липня температурний фон був вищим кліматичної норми на 1-4°. З 14 липня температура спостерігається нижчою від норми на 2-4°.

Циклон, який приніс на Смілянщину дощі та похолодання, перемістився на північний схід. За ним поширилося прохолодне повітря, дощі припинилися. У вихідні дні хмари та північний вітер не дозволяли температурі піднятися вище +23+24º. Ночі були досить прохолодними - температура повітря знижувалася +9+11º. Це зумовлено активністю північних циклонів і не характерно для середини липня на Смілянщині.

Ефективні дощі, які спостерігалися в нашому районі наприкінці 1 декади-на початку 2 декади липня покращили зволоження верхніх шарів грунту. Наразі лімітуючим фактором для інтенсивного розвитку пізніх, городніх с/г культур залишається тепло.

Протягом більшої частини поточного тижня погоду Смілянщини формуватиме малохмарний антициклон, тому атмосфера буде знаходитися у переважно спокійному стані. Спостерігатиметься протягом більшості часу сонячна суха погода. Температурний фон поступово підвищуватиметься. Дещо потеплішають ночі. У другій половині тижня денний максимум очікується у межах 30-32º. І тільки 22 липня у наш район прорвуться більш свіжі повітряні маси, можливі локальні грозові дощі, а денна температура повітря знизиться до  +25..+27°.

Радіаційний фон у м.Сміла становить 13 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

За даними метеостанції  Сміла

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити