joomla template

Меню користувача

Понеділок, 22 серпня 2016, 14:41

Осінь на Смілянщині очікується помірно-теплою та достатньо дощовою, - метеостанція Сміла

У середині серпня тривалість світлового дня на 2 години менше порівняно із 22 червня, днем літнього сонцестояння. Природа розпочинає поступово налаштовуватися до переходу на осінній режим життєдіяльності.

На Смілянщині погода 2-ої декади серпня відзначилась вже звичним для цього року чергуванням «хвиль» тепла і холоду та вкрай нерівномірними опадами - від слабких до сильних. Перший день декади був спекотним і сухим, але вже 12 серпня під впливом атмосферних фронтів температурний фон впродовж доби знизився на 9°. В районі пройшли дощі. В більшості днів декади (12-18 серпня) ночі були прохолодними, з температурою повітря +12+15°. Повернення літнього тепла відбулося наприкінці декади.

Похолодання, що спостерігалось в період 12-17 серпня, було другим із найбільш інтенсивних та затяжних із початку літа (перше спостерігалось на початку червня).

Впродовж 2 декади серпня:

Максимальна температура повітря досягала спекотних значень +33° Мінімальна температура повітря знижувалась до +12°. Середня декадна температура повітря становила  +18,9°, що на 0,3°нижче кліматичної норми. Дощі різної інтенсивності,   у супроводі гроз,  спостерігались впродовж 5 днів декади. Найбільша кількість опадів – 35 мм - спостерігалась 16серпня . За 12 год. випало 35 мм (159 % декадної норми  і 63% місячної норми), що є небезпечним явищем погоди. Всього за декаду опадів випало 43мм - 195 % від декадної норми. В окремі дні у нічні та ранкові години по району  виникали тумани, видимість знижувалась до 200-500м.

Із небезпечних явищ погоди в другій декаді серпня на Смілянщині спостерігалися: грози,  тумани, 1 день з сильними опадами.

Ефективні опади, які спостерігалися 16.08 сприяли припиненню грунтової засухи, яка спостерігалася в попередній декаді, і, разом з тим,  покращили умови для росту пізніх та городніх с/г культур, в тому числі і приросту коренів цукрових буряків. Однак, холодні ночі були малосприятливими для дозрівання та висихання зерна пізніх зернових, зернобобових культур, соняшнику. Покращення волого запасів орного шару грунту створило сприятливі умови для  підготовки площ під сівбу озимих зернових та сівби ріпаку в оптимальні строки.

За прогнозом синоптиків 23 серпня під впливом східного антициклону в нашому краї утримається дуже тепла та без істотних опадів погода. Температура повітря вночі у межах +16+18º, вдень може досягнути +29+31º. Лише у другій половині дня, з наближенням холодного атмосферного фронту із заходу, місцями можливі грози та короткочасні дощі.

24 серпня Смілянщина буде знаходитися в зоні атмосферних фронтів, тому погода буде помірно теплою та нестійкою, з частими дощами, грозами та посиленнями вітру. Погода у святковий день буде малосприятливою для проведення масових заходів та відпочинку на природі. Можна сподіватися лише на кілька окремих годин «хорошої погоди».

За попередніми розрахунками, осінь 2016 року, в цілому,  очікується помірно-теплою та достатньо дощовою.    Якщо порівнювати з кліматичною нормою, то вересень можна очікувати дещо холоднішим, а жовтень і листопад - дещо теплішими. Недобір опадів спостерігатиметься у жовтні, у вересні та листопаді їх буде на 20-40 % більше за норму. Перехід через +5º може намітитися в середині жовтня, однак остаточний ймовірний в середині листопада. Після 20-го листопада можливий різкий перехід до зими.

 Радіаційний фон у Смілі становить 13 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

За даними метеостанції  Сміла

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити