joomla template

Меню користувача

Понеділок, 01 серпня 2016, 15:27

Огляд погодних умов липня 2016р. на Смілянщині та прогноз погоди

   Липень у народі звуть «володарем тепла». Незважаючи на зменшення світлового дня на 1 годину, добре прогріта земна поверхня в цей час забезпечує високий температурний фон. Атмосферні процеси з півдня додають жару та створюють спекотні дні. Липень цього року був сонячним, спекотним та із значним недобором опадів. Характерними його особливостями були температурні контрасти, підвищена вологість повітря у денні години, тривалі інтенсивні роси. Середньомісячна температура повітря склала 22º, що на 2º вище кліматичної норми. Максимальна температура повітря підвищувалась до 36°. Мінімальна температура повітря  знижувалась до 9°.
   Опади, у вигляді слабкого та помірного дощу, випадали  упродовж 6 діб місяця , їх кількість становила 25 мм  – 30 % кліматичної норми.
   Погодні умови місяця були цілком сприятливими для проведення жнив та задовільними для вегетації пізніх культур, урожай яких за рахунок ранніх строків  сівби та підвищеної теплозабезпеченності вже сформувався на 70-80 %, але незадовільним для пізніх строків сівби, у яких відбувався налив зерна. Високі температури повітря прискорили розвиток пізніх культур, зерно кукурудзи на 2 тижні раніше досягло молочної стиглості, та за відсутності дощів спостерігається грунтова засуха. За візуальними спостереженнями грунт на глибині 10-12 см з 27.07 сухий. Високі температури повітря та грунту пригнічували рослини. Через збереження надзвичайно високих температур (27-29°) грунту на глибині 10 см, умови для формування врожаю бульбокоренеплодів, особливо пізніх сроків посадки, залишались несприятливі. З погіршенням вологозабезпеченості прискорився процес старіння рослин городніх культур. У (перцю, томатів) на плодах спостерігаються сонячні опіки, у огірків, гарбузів – засихання цвіту та огудини, у столового буряка, капусти в’янення та засихання нижніх листків
   Прогноз погоди. 2 та 3 серпня погоду Черкащини формуватимуть малорухомі, проте активні атмосферні фронти, які зумовлять грозові дощі. Із північними вітрами у наш регіон завітає чергова хвиля прохолоди, тому температурний фон дещо знизиться: до 12-17° вночі, та 25-30° вдень Завдяки сонячній енергії з 5 серпня знову очікується спека до 28-33°.
   Вдень 2 серпня по місту та області очікуються грози, в окремих районах град місцями пориви вітру 15-20 м/с.
   Враховуючи те, що грозові дощі матимуть локальний характер, з Черкаського Гідрометцентру надійшло штормове  попередження про пожежну небезпеку :2-4 серпня утримається висока (4 класу), місцями надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека.
    Консультація на серпень 2016 року
   В цілому серпень 2016 року очікується дещо тепліше звичайного та з опадами в межах кліматичної норми. Середньомісячна температура +21º (при нормі +19º), кількість опадів 55 мм (при нормі 53 мм).
   При цьому, особливістю цьогорічного серпня може бути переважно жарка та посушлива погода в перші 18-20 днів місяця та різке похолодання на фоні інтенсивних дощів – наприкінці місяця.
    Радіаційний фон у Смілі становить 15 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.
 

За даними метеостанції  м. Сміла

Змінено Понеділок, 01 серпня 2016, 15:32

Додати коментар

Захисний код
Оновити