joomla template

Меню користувача

П'ятниця, 24 червня 2016, 07:19

Огляд погодних умов другої декади червня 2016 року на Смілянщині та прогноз погоди

   Друга декада червня на Смілянщині характеризувалася нестійкою погодою. Так, початок декади розпочався «травневою» прохолодою а завершився справжнім літнім теплом, коли температура повітря досягала або перевищувала показники липневої норми. Декада видалась дощовою, з надмірною кількістю опадів.
   Середня декадна температура повітря, в порівнянні з попередньою декадою підвищилась на 4° і становила +20,2°, що на 2° вище кліматичної норми. Максимальна температура повітря у найтепліший день 18.06 підвищувалась до  +30°. Мінімальна температура повітря у найхолоднішу ніч 12.06 знижувалась до +13°.Опадів впродовж декади випало 71 мм – 237 % кліматичної декадної норми, або 95 %  кліматичної місячної норми.
   19.06. вночі в нашому краї спостерігалися складні погодні умови, пов’язані з проходженням атмосферного фронту з південного заходу - пройшов сильний зливовий дощ з грозами та шквалом до 17 м/с. За 3 год 20 хв  дощу випало 35 мм – 118 % кліматичної декадної норми та 47%  кліматичної місячної норми.
   Агрометеорологічні умови декади переважно були цілком сприятливими для росту і розвитку сільгоспкультур. Тепла погода, відсутність суховійних явищ, достатні запаси вологи в грунті сприяли наростатню вегетативної маси пізніх та технічних, наливу зерна ранніх хлібів. Види на врожай всіх культур утримуються добрі. Однак, місцями у районі після сильних злив, шквалів та випадіння граду відмічалися пошкодження посівів та  полягання рослин. Одночасно тепла волога погода сприяла інтенсивному розвитку грибкових захворювань на посівах та росту бур’янів, а дощі та перезволоження грунту ускладнювали догляд за посівами.
    Прогноз Черкаського гідрометцентру: Нині погоду Смілянщини формує теплий сектор північного циклону, за яким поширюється виступ антициклону із Західної Європи. Тому, найближчої доби утримається спекотна, без істотних опадів погода.

За даними метеостанції м. Сміла

Змінено П'ятниця, 24 червня 2016, 07:25

Додати коментар

Захисний код
Оновити