joomla template

Меню користувача

Четвер, 15 грудня 2011, 16:56

Збори селян у Попівці

   Найважливішою цінністю для селян завжди вважалась земля. І звісно прагнуть вони аби на їх території працював ефективний власник, який би вчасно вів розрахунки і допомагав їм добре господарювати. У Попівці ж  бачення того кому саме бути таким власником дещо розділились з появою нового бажаючого орендувати землі селян
   Вже п’ять років на території Попівки працює сільськогосподарське товариство Надія. За орендовані у мешканців земельні паї його господар Микола Половинка завжди вчасно намагався розраховуватися кому зерном, а кому й грошима. Не має різниці, нібито й на якість отриманого люди не скаржились, та й господарство Миколи Михайловича завжди було одним із найзразковіших у районі. Підтримував він і соціальну сферу села – кому потрібно – звертались і отримували необхідне. Мали місце і плани на рік майбутній, адже з підвищенням орендної ставки за земельні паї і продукції доведеться видавати більше. До цього у СТОВ Надія готові.
  Та нині ж з появою нового бажаючого орендувати ділянки селян – думки розділилися. Забулись, мабуть з часом добрі справи. Дехто з мешканців почав активно займати сторону іншого орендаря, який обіцяє що результати його роботи будуть значно кращими ніж у опонента. Та були й ті, хто апелював фактами – розрахунки за паї у стов надія активно ведуться, соціальна сфера села  у обличчі його керівника має підтримку тож і віддавати землю іншому орендарю люди не прагнуть.
  Присутнім на зібранні селян був і народний депутат України Анатолій Семинога. Будучи вихідцем із Смілянщини і знаючи специфіку ведення сільського господарства зсередини Анатолій Іванович зазначив, що в першу чергу всі зацікавлені вирішити питання полюбовно. Хоче працювати інший орендар – будь ласка,  результати оцінять вже після першого врожаю.
Роз’яснення з приводу змін у земельному законодавстві озвучив начальник управління Держкомзему у смілі та районі Азер Мірзоєв. Він розповів присутнім як буде проходити земельна реформа в Україні в зв’язку з прийняттям нового закону про ринок землі, який однак вступає в силу лише у 201з-му.
  Наряду з проблемною земельною темою озвучили селяни також і питання якості питної води в місцевих криницях, освітлення сільських вулиць, ремонт доріг. Адже спільні проблеми вирішуватись  повинні лише разом. Тоді й недоречностей уникнути можна, головне вміти почути один одного, адже проблеми з’являються і зникають, а жити у селі людям разом і надалі.


Вікторія Яшина. Олег Салтиков.

Додати коментар

Захисний код
Оновити