joomla template

Меню користувача

П'ятниця, 06 травня 2016, 22:11

Погодні умови на Смілянщині у квітні 2016 року та прогноз на травень

Квітень 2016 року  видався п’ятим із найбільш теплих за повоєнний період спостережень (після 1950, 1975, 2000 та 2012 рр.) та із кількістю опадів  менше від норми. При цьому погода місяця характеризувалась значною мінливістю. Так, поряд із дуже теплими днями, коли середньодобова температура повітря відповідала «червневим» значенням, а денна сягала +26°, в кінці місяця спостерігались повернення холодів та заморозки на поверхні грунту та висоті 2 см.. Середня температура повітря за квітень становила 12,5° тепла, що на 4° вище кліматичної місячної норми. Максимальна температура повітря  підвищувалась до 26° тепла  всередині місяця. Мінімальна температура повітря  знижувалась до 1° тепла. Слабкі заморозки (-1-2°) на поверхні грунту та висоті 2 см від поверхні грунту спостерігались  на початку місяця та упродовж 2-х днів 22-23.04 в ранкові години тривалістю  3-6 годин.

Кількість опадів за місяць становила  20 мм, –  48 % від кліматичної місячної норми.

Вегетація посівів проходила при підвищеному температурному режиму та достатньому вологозабезпеченні  грунту, погодні умови сприяли інтенсивному розвитку  не тільки озимих, а і  ранніх зернових та рано засіяних технічних культур. Як наслідок, у озимої пшениці  на 12 днів раніше звичайного почав формуватись нижній вузол соломини та колос, у плодових на 2-2,5 тижні раніше звичайного та практично одночасно відмічалось цвітіння. Короткочасні заморозки, що спостерігались 22-23.04  на поверхні ґрунту та на висоті 2 см , були безпечними для озимих, сходів ярини та технічних, які витримують температуру нижче -5°.   Волого запаси під всіма сільськогосподарськими культурами на кінець місяця в метровому та орному шарі достатні та оптимальні, але відсутність суттєвих опадів зумовила погіршення вологозапасів у насіннєвмісному шарі грунту, склались несприятливі умови для сходів теплолюбних культур (кукурудза, соя), висіяних в третій декаді квітня.

Консультація на травень 2016 року.

За прогнозом Українського гідрометцентра, він очікується без особливих сюрпризів, проте в природі все можливо.

Найпрохолоднішим періодом передбачається початок місяця. Середньомісячна температура  повітря очікується в межах кліматичної норми – 15° тепла. Триватиме подальше наростання тепла і в другій половині місяця температури перейдуть через +15° – почнеться літо.

Травневі дощі будуть короткочасними але інтенсивними і впродовж місяця випадатимуть нерівномірно. Кількість опадів очікується в межах норми – 45-50 мм. Супутниками травневих дощів можуть бути грози, град шквали. Але в періоди бездощів’я, які найбільш ймовірні в першій половині місяця, можливі суховійні явища.

Як наслідки можливо, що:

- посушливі умови можуть негативно вплинути на ростові процеси рослин. Внаслідок, можливе зростання пожежної небезпеки у лісах і торфовищах до 4 та 5 класу;

- грози, зливи і шквали можуть пошкоджувати городні культури.

За прогнозом Черкаського обласного гідрометеорологічного центруУ найближчі дні продовж 6-10 травня очікується активізація атмосфери Як наслідок, спостерігатимуться короткочасні грозові дощі від невеликих до помірних. Опади чергуватимуться із сонячними проясненнями та переважатимуть у денні години. Температура повітря вночі  7-8 травня 4..9º, вдень  7.05 14..19º, 8.05 17..22º. 8-9 травня. Короткочасний дощ, гроза, вдень місцями град та шквали 15-20 м/с, лише вночі 9 травня без опадів. Вітер східний та південно-східний, 5-10 м/с. Температура вночі 7..12º, вдень 17..22º.

Шторм-прогноз: 7 травня  переважатиме висока (4 класу), місцями надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека.

Радіаційний фон у Смілі становить 11 мікрорентген на годину, що у межах природного фону


За даними метеостанції  Сміла

Змінено П'ятниця, 06 травня 2016, 22:14

Додати коментар

Захисний код
Оновити