joomla template

Меню користувача

Вівторок, 24 березня 2020, 19:31

Відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

23 березня проведено засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо визначення рівня надзвичайної ситуації на території Смілянського району, пов’язаної із підтвердженням захворювання, спричиненого коронавірусом 2019-nСоV в Черкаській області, яке провела голова Смілянської райдержадміністрації Валерія Бандурко.

За даними Міністерства охорони здоров’я України станом на 23 березня 2020 року в Україні лабораторно підтверджено 73 випадки захворювання коронавірус 2019-nСоV, з них 3 летальних. Дніпропетровська - 2, Донецька - 1, Житомирська -2(1 летальний), Івано- Франківська -5(1 летальний), м. Київ - 29, Київська область - 5, Львівська - 2, Тернопільська - 1, Чернівецька - 25 (1 летальний), Житомирська область - 1 (летальний), Черкаська область - 1 випадок.

Епідемічну ситуацію на території Черкаської області спричинену коронавірусом 2019-nСоV згідно класифікаційних ознак надзвичайних ситуацій, затверджених наказом МВС України від 06.08.2018 № 658, з урахуванням підпункту 1 пункту 5 Порядку класифікації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру за їх рівнями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 № 368, відповідно Державного класифікатора надзвичайних ситуацій (ДК 019:2010), затвердженого наказом Держстандарту України від 09.10.2010 № 417, попередньо класифікувати, як медико-біологічну надзвичайну ситуацію природного характеру регіонального рівня (код 20711 - надзвичайна ситуація пов’язана з екзотичним та особливо небезпечним інфекційним захворюванням людей).

Обговоривши питання порядку денного, комісія вирішила:

1. З 24 березня 2020 року до окремого розпорядження перевести районну ланку територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту в режим діяльності у надзвичайній ситуації.

2. Виконкомам сільських рад, рекомендувати об’єднаним територіальним громадам:

-  обмежити на період карантину доступ відвідувачів поліклінік, лікувальних закладів;

-  організувати підвезення працівників соціальної сфери до робочих місць та забезпечити їх засобами індивідуального захисту;

-  передбачити виділення додаткових коштів для фінансування заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної інфекції COVID-19, у тому числі на виплату премій, стимулюючі виплати за складність, напруженість у роботі працівникам соціальної сфери, які безпосередньо надають послуги вдома громадянам похилого віку, особам з інвалідністю та іншим, що перебувають у складних життєвих обставинах.

3. Виконкомам сільських рад спільно з керівниками (власниками) торгівельних закладів забезпечити в торговельних приміщеннях нанесення розмітки на підлозі біля кас для обмеження дистанції між відвідувачами у чергах не ближче 1,5 м.

4. КНП «Смілянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», КНП «Смілянська багатопрофільна лікарня ім. Софії Бобринської» ввести в дію алгоритм запровадження протиепідемічних заходів для запобігання поширенню COVID-19 в Україні, схвалений Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 10 березня 2020 року.

5. Смілянському районному лабораторному відділенню ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України», забезпечити проведення епідрозслідування та визначення контактних осіб на коронавірусні інфекції згідно з чинними нормативними документами.

6. Смілянському міськрайонному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби у Черкаській області надати Смілянському районному лабораторному відділенню ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» список фахівців епідеміологічного профілю та санітарних лікарів для можливого залучення до епідеміологічних розслідувань та інших протиепідемічних заходів.

7. Смілянському районному лабораторному відділенню ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України» у випадку встановлення хворих та контактних осіб з числа декретованих контингентів (працівників закладів освіти, водопровідно-каналізаційного господарства, харчових об’єктів, комунально-побутового забезпечення, ЛПЗ та ін.) негайно подавати інформацію ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр МОЗ України.

8. Смілянському міськрайонному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби у Черкаській області забезпечити розробку та контроль за здійсненням санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів на підконтрольних об’єктах де працюють контактні особи чи хвора людина, проведення деззаходів, організацію медичного спостереження за персоналом, відсторонення від роботи осіб та ін.).

9. Відповідно до статті 75 Кодексу цивільного захисту України та з метою забезпечення управління невідкладними заходами під час виникнення надзвичайної ситуації регіонального рівня призначити керівником робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації пов’язаної з екзотичним та особливо небезпечним інфекційним захворюванням людей – заступника голови райдержадміністрації Івана ПОНОМАРЕНКА.

10. Відповідно до вимог Наказу МВС України від 26.12.2014 №1406 «Про затвердження Положення про штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації» та Видів оперативно-технічної і звітної документації штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації» керівнику робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації:

призначити начальником штабу з ліквідації наслідків НС (далі - Штаб) - завідувача сектору з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами райдержадміністрації – Юрія БЕРДНИКА;

визначити структуру та персональний склад Штабу;

відпрацювати необхідні документи відповідно до вищевикладеного Наказу МВС України від 26.12.2014 № 1406.

11. Смілянському РВ УДСНС України в Черкаській області, Смілянському відділу поліції ГУНП у Черкаській області  надати інформацію про готовність до дій за призначенням та забезпеченість засобами індивідуального захисту для проведення першочергових заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

Додати коментар

Захисний код
Оновити