joomla template

Меню користувача

Понеділок, 10 лютого 2020, 10:11

З нагоди Міжнародного дня стоматолога

Мріяв стати льотчиком, а став лікарем – історією вибору професії та джерелами підбору робітників ділиться Андрій Ножкін, керівник Смілянської міської стоматологічної лікарні

Із сільської школи Чернігівщини він подався до вищого військового авіаційного училища. Пригадує: «Там я побачив як літають насправді. Польоти зовсім відрізнялися від романтики, про яку мріялося. Я забрав документи.»

Тоді юнак вирішує стати лікарем: «Збирався подаватися на лікувальну справу. Але поки доїхав до Києва, у приймальній комісії працював набір тільки на стоматологію. І старшокурсник вмовив подати документи саме сюди».

Пан Андрій розповідає, що найбільше запам’ятався екзамен із фізики: «Сусід із гуртожитка забрав книжку, за якою готувався. На екзамен пішов злий. Алла Борисівна – столична викладачка – виявилася педантичною. А я приїхав із села чума-чумою: хлопці постригли чуба, брюки-кльош (тоді в моді були завужені), «ковбойка» погано випрасувана. Предмет я знав добре, сільська вчителька готувала випускників за інститутською програмою. На екзамені я ловив на собі презирливі погляди викладачки, проте отримав п’ятірку».

Спочатку працював у Смілі, потім виграв конкурс і працював два з половиною роки у Лівії. Там був стоматологом і асистентом головного хірурга. Опісля – знову повернувся до Сміли і майже тридцять років керує міською стоматологічною лікарнею. Працівників ретельно обирає. Каже, що при постійному недофінансуванні важко зберегти кваліфіковані кадри.

Андрій Ножкін ділиться порадами із власного досвіду щодо джерел для набору робітників: «Це оголошення у соціальних мережах. Особливо у нас – це фейсбук. «Сарафанне радіо» також працює. І, звичайно, ми звертаємося до центру зайнятості, бо там найбільша база шукачів роботи та вони, зі свого боку, активно інформують смілян про роботу. Напередодні нового року у нас було близько п’яти вакансій. Зараз штат укомплектовано, люди працюють.»

Тетяна Сумська – директорка Смілянського міськрайонного центру зайнятості, коментує: «Для того, щоб у центрі зайнятості допомогли із підбором працівників, роботодавець подає форму 3-ПН. Її зразок можна скачати у мережі або запитати у наших фахівців. Від того, як роботодавець чи менеджери компанії заповнять цю форму, залежить подальший пошук. Адже там вказуються умови праці, вимоги до робітника, завдання та обов’язки. Чим детальніше та доступніше буде вказана така інформація, тим простіше шукачам роботи зрозуміти, на що вони можуть розраховувати. Так економиться час – на співбесіду потрапляють ті фахівці, які дійсно цікаві роботодавцю.»

З нового року у центрах зайнятості запроваджено Концепцію Інституту «Консультанта роботодавця». Це означає, що завдання, які постають під час співпраці Державної служби зайнятості і роботодавців, вирішуються на  основі новітніх тенденцій розвитку економіки, ринку праці та соціальної сфери.

Підготувала Ангеліна Хоменко,

фахівчиня Смілянського міськрайонного центру зайнятості

Додати коментар

Захисний код
Оновити