joomla template

Меню користувача

Середа, 05 лютого 2020, 14:40

Проведено засідання робочої групи Вибране

 Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 09.08.2017 № 526-р «Про Національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки та плану заходів з реалізації її I етапу», на виконання розпорядження облдержадміністрації від 04.12.2018 № 947 «Про затвердження плану заходів щодо реформування системи інституційного догляду та виховання дітей у Черкаській області на 2018-2026 роки», розпорядженням райдержадміністрації затверджено план заходів щодо реформування системи інституційного догляду та виховання дітей у Смілянському районі на 2019-2020 роки. З метою координації дій по виконанню в районі зазначених заходів та оцінювання процесу реформування, впровадження механізму прийняття рішень у найкращих інтересах дитини всіма суб’єктами забезпечення та захисту її прав, в райдержадміністрації створена міжвідомча робоча група.

 Під головуванням голови райдержадміністрації Валерії Бандурко відбулося чергове засідання робочої групи з питань розвитку системи соціальних послуг, підтримки сім’ї та дітей. Вона зазначила, що реформа інституційного догляду та виховання дітей передбачає надання допомоги у громаді, аби дитина виховувалась у родині. У кожній громаді мають з’явитися доступні і якісні послуги для сімей з дітьми. Такі соціальні послуги, як раннє втручання, денний догляд, «батьківський перепочинок», паліативна допомога та медико-соціальна реабілітація дітей з порушенням здоров’я необхідно розвивати при умові фінансування вказаних послуг та наявності нормативної бази. Як зазначила головний лікар КНП «Смілянська багатопрофільна лікарня імені Софії Бобринської» Зоя Зирянова, з 01 квітня цього року зміняться умови лікування в лікарні як дітей, так і дорослих. За перебування у лікарні потрібно буде сплатити кошти. Тому в бюджетах сільських рад та об’єднаних територіальних громад необхідно передбачити кошти на лікування в першу чергу дітей соціально незахищених категорій та тих, батьки яких неспроможні внести кошти на лікування.
 На засіданні розглянуто питання стану охоплення дітей та сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах, соціальними послугами. Директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Смілянського району Галина Кравченко озвучила питання здійснення фахівцями центру оцінки потреб кожної дитини та її сім’ї, недопущення потрапляння дитини до інституції та з’ясування всіх обставин, за яких дитина зростатиме в рідній сім’ї. Під соціальним супроводом перебуває 9 сімей, в них на вихованні 28 дітей.
 Наразі існує проблема потрапляння дитини в складні життєві обставини по причині невиконання батьками обов’язків по їх вихованню, і як крайня міра - вилучення дитини із сім’ї. В такому випадку потребує термінового вирішення питання тимчасового влаштування дитини. Як зазначила начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Зоя Баранюк, необхідно працювати над створенням в районі патронатних сімей, подальшим розвитком прийомних сімей, будівництвом дитячого будинку сімейного типу та малого групового будинку. Вказані заклади нададуть можливість на певний час влаштувати дитину в межах району, надати їй та її батькам необхідну допомогу. У випадку надання дитині статусу позбавленої батьківського піклування, її можна влаштувати у вказані сімейні форми до досягнення 18-річного віку. Позитивною тенденцією на теперішній час є стовідсоткове влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування первинного обліку, в сімейні форми виховання. Однак, в державних закладах по заявам батьків продовжує перебувати певна кількість дітей району, повернення яких до біологічних батьків поки що неможливе.
 В обговоренні питання стану підтримки сімей та дітей району брали участь начальник відділу освіти, культури молоді та спорту райдержадміністрації Василь Мельник, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації В’ячеслав Лісовий, директор КНП «Смілянський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Тетяна Проценко.
 Голова Валерія Бандурко окреслила першочергові завдання щодо соціально-правового захисту дітей, які потребують соціально-правового захисту. Також заплановано провести розширену нараду з сільськими голова, головами ОТГ та відповідальними за вказану ділянку роботи з порушених питань.

За інформацією служби у справах дітей райдержадміністрації

Додати коментар

Захисний код
Оновити