joomla template

Меню користувача

Середа, 29 січня 2020, 10:52

Монетизація пільг і субсидій: як тепер платити за комуналку

Громадяни, які мають пільги   з оплати комунальних послуг, все частіше скаржаться на те, що не можуть розібратися, скільки ж їм треба доплатити до сум, виділених державою.

Пільговик, незалежно від того, виплачується йому пільга на комунальні послуги готівкою або перераховується   безготівково, отримує квитанції з повним розміром платежу. Як у пільговиків, так і у субсидіантів, яким державна допомога виплачується готівкою, складнощів з оплатою не виникає, адже вони після отримання грошових коштів оплачують послуги за повною вартістю. Тим, кому пільга виплачується в безготівковій формі,  відповідно до  постанови Кабінету Міністрів України, кошти постачальникам послуг "Ощадбанк" перераховує (відповідно до сум у квитанціях) в межах суми державної допомоги (розміру щомісячної субсидії або пільги) в такій послідовності:

  • постачання теплової енергії або природного газу і електроенергії для індивідуального опалення;
  • постачання гарячої води;
  • централізоване водопостачання;
  • централізоване водовідведення;
  • постачання електроенергії;
  • поставки природного газу (для приготування їжі, нагрівання води);
  • вивезення побутових відходів;
  • послуги з управління багатоквартирним будинком;

При цьому, "Ощадбанк" перераховує кошти не за пропорційним принципом, коли за кожну послугу проводився розрахунок в рівних відсотках від суми платежу, а за пріоритетним принципом: за першу послугу – в повному обсязі, якщо залишилися кошти – за другу тощо. Поки дозволяє сума пільги або субсидії. Ті послуги, на які не вистачило коштів, пільговик повинен сплатити самостійно. Оплата рахунків отримувачем субсидії в безготівковій формі проводиться аналогічно.

Оскільки   монетизація пільги нараховується  за нормами,  у випадках коли пільговик вжив послуги в обсягах менших, ніж пільгові, решта суми може бути використана в наступному місяці. Наприклад, людина місяць не мешкала в квартирі, не використовувала воду, газ, але виплату у вигляді пільги за них він отримає в будь-якому випадку. При виплаті пільг готівкою, зекономленими коштами пільговик може розпоряджатися щомісячно, при виплаті пільг в безготівковій             формі – тільки після завершення опалювального сезону зекономлені кошти можна буде отримати готівкою на свій банківський рахунок в "Ощадбанку".

Є три способи з'ясувати, скільки і за що треба сплатити. Перший, складніший і наочніший – зайти в особистий кабінет на сайті "Ощадбанку".   Для зручності клієнтів "Ощадбанк"    створив самостійно такі кабінети як і у субсидіантів  і для пільговиків . Втім, цей спосіб важкодоступний для літніх пільговиків. Їх дуже багато – наприклад, діти війни, наймолодшим з яких по 75 років.

Другий спосіб простіший – це SMS-повідомлення. Але розібратися в SMS  деколи складно, адже повідомлення приходять латиницею.

Нарешті, третій, найнадійніший спосіб – перевести пільгу з безготівкової форми в готівкову і оплачувати рахунки повністю самостійно. З 1 січня 2020 року пільгові категорії  матимуть право у будь-який час подати заяву про перехід на монетизовану (готівкову грошову) форму виплат на житлово-комунальні послуги.

Якщо сума пільги не покрила вартості всіх послуг, то після 18 числа "Ощадбанк" направить на мобільний телефон пільговика SMS-повідомлення із зазначенням сум, які він повинен самостійно сплатити (доплатити) по кожній послузі. Ці суми пільговик може також побачити в своєму особистому кабінеті на сайті "Ощадбанку".

Якщо ви оплатили рахунки, не дочекавшись SMS від "Ощадбанку", то на рахунках виникне переплата, яка буде врахована постачальником послуг у квитанціях за наступний місяць. І навпаки – за недоплату виставлять борг, але пільга, природно, збережеться.

Але,  якщо постачальник послуги не співпрацює з Ощадбанком і не надає банку інформацію про нараховані суми за послугу пільговикам та отримувачам субсидії, то і вимагати оплату з отримувача пільги або субсидії в безготівковій формі до 1 червня він не має права.

Додати коментар

Захисний код
Оновити