joomla template

Меню користувача

Середа, 15 січня 2020, 09:31

Голова РДА заручилася підтримкою голів ОТГ Вибране

 14 січня в Смілянській райдержадміністрації відбулося ряд нарад з керівниками Березняківської, Тернівської, Ротмістрівської, Балаклеївської об’єднаних територіальних громад, керівниками структурних підрозділів адміністрації, які провела голова Смілянської райдержадміністрації Валерія Бандурко.
У нарадах взяли участь заступник голови Смілянської райдержадміністрації Сергій Глізнецов, начальник фінансового управління Любов Рак, начальник управління соціального захисту населення В’ячеслав Лісовий, головний лікар комунального некомерційного підприємства "Смілянська багатопрофільна лікарня ім.С.Бобринської" Зоя Зирянова, голова асоціації перевізників Юрій Кредзинський.
 На нараді розглянуто питання співфінансування комунального некомерційного підприємства "Смілянська багатопрофільна лікарня ім.С.Бобринської" на заробітну плату з нарахуваннями, медикаменти, продукти харчування за рахунок власних коштів та інших поточних видатків, співфінансування капітального ремонту кабінету в лікарні ім.С.Бобринської для встановлення діагностичного обладнання та фінансування пільгових перевезень пасажирів за рахунок коштів місцевих бюджетів у 2020 році.
 За словами голови Смілянської райдержадміністрації Валерії Бандурко в сучасних умовах гостро стоїть питання співфінансування об’єктів спільного користування: «Для того щоб забезпечити стабільну соціально-економічну та суспільно-політичну ситуацію нам усім необхідно докласти максимум зусиль. Лікарня імені Софії Бобринської у нашому регіоні є сучасним закладом медицини, де уже проведено та ще планується провести ряд як зовнішніх так і внутрішніх ремонтних робіт. Встановлено автономне опалення. Лікарня гарно облаштована, має професійне обладнання та забезпечена кваліфікованими кадрами. Сьогодні медичний заклад потребує спрямувати кошти з місцевих бюджетів. Також нагальним є питання пільгових перевезень за рахунок коштів місцевих бюджетів. У найближчий термін необхідно укласти договори з перевізниками на пільгове перевезення пасажирів у 2020 році. Тому прошу голів об’єднаних територіальних з порозумінням віднестися до поставлених питань».
 Головний лікар комунального некомерційного підприємства "Смілянська багатопрофільна лікарня ім.С.Бобринської" Зоя Зирянова роз’яснила ситуацію, що склалася: «У І кварталі 2020 року ми працюємо ще за державною субвенцією. З 1 квітня 2020 року нам дадуть 60 % від наших потреб, а 40 % нам потрібно заробити самим. Надалі ці умови теж будуть змінюватись. Наші фінансові надходження будуть складатися з відшкодування від Національної служби здоров’я України, з того, що ми заробимо і з фінансових надходжень від місцевих органів самоврядування. Але зараз нам необхідна допомога по заробітній платі. Державної медичної субвенції катастрофічно не вистачає, ситуація є критичною. Якщо не буде заробітної плати, молоді спеціалісти роз’їдуться. Ми зараз підготували 8 молодих фахівців і готуємось вступити в реформу, як лікарня інтенсивної терапії. Там є певні вимоги до кадрового складу. Ми вже 5 років готуємо собі кадри, тому по кадрам у нас ситуація хороша. Зараз нас турбує обладнання, умови перебування людей. Тому ми звертаємось до керівників об’єднаних територіальних громад з проханням нас підтримати».
 Щодо співфінансування капітального ремонту кабінету в лікарні начальник фінансового управління Любов Рак зазначила: «Витрати на ремонт кабінету в лікарні для встановлення діагностичного обладнання становлять 200 тис.грн. Ця сума була розподілена між 4 територіальними громадами та районним бюджетом у співвідношенні до кількості жителів. Голови ОТГ з порозумінням віднеслись до даного питання і дали згоду на виділення додаткових коштів. Це питання буде винесене на розгляд сесій сільських рад до кінця січня. Тож сподіваємося, що депутати об’єднаних територіальних громад також підтримають це питання».
 Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації В’ячеслав Лісовий: «Вирішення питання компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян і як наслідок підтримки малозабезпечених верств населення – це прерогатива та завдання органів місцевого самоврядування. Тому головам ОТГ необхідно в бюджетах на 2020 рік віднайти кошти для фінансування пільгових перевезень громадян відповідних територіальних громад на автобусних маршрутах».
 Голова асоціації перевізників Юрій Кредзинський висловив сподівання, що необхідні кошти у місцевих бюджетах знайдуться, а перевізники обов’язково і надалі здійснюватимуть перевезення пільговиків згідно з чинним законодавством.
 Керівники об’єднаних територіальних громад висловились про те, що дійсно фінансувати лікарню та пільгові перевезення потрібно, адже жителі громад користуються послугами лікарні, транспортним сполученням, тому всі дійшли згоди і пообіцяли, що докладуть максимум зусиль для того, щоб спрямувати кошти на ці видатки.
 Голова райдержадміністрації Валерія Бандурко всім подякувала за конструктивну і плідну роботу, зауважила, що настав час, коли співфінансування є обов’язковим, тому будемо і надалі усі разом знаходити діалог, плідно співпрацювати і тільки спільними зусиллями вирішувати питання, що виникають.

Змінено Середа, 15 січня 2020, 09:38

Додати коментар

Захисний код
Оновити