joomla template

Меню користувача

Вівторок, 19 листопада 2019, 15:58

19 листопада - день працівників гідрометслужби України

Щорічно в Україні 19 листопада  відзначається День працівників гідрометслужби, встановлений Указом Президента України від 11 березня 2003 року. Дата святкування була вибрана не випадково. Майже сто років тому, в 20-х роках минулого століття, в середині листопада була організована українська служба метеорологів. Гідрометслужба знана в великих містах і маленьких населених пунктах, у столиці та найвіддаленіших куточках країни,  у кожній оселі. Переоцінити важливість роботи тих, хто передбачає погоду й попереджає про стихійні лиха складно. Адже ми стикаємося з ним щодня, коли вирішуємо чи брати парасольку, як одягнутися, на коли запланувати відпустку. А сільське господарство, авіаперельоти, будівництво та багато інших сфер без синоптиків й взагалі як без рук. Для того, щоб синоптики склали прогноз погоди, дані для цього, в тому числі, їм надають метеостанції.

На Черкащині працює  8 метеостанцій, одна з них – в Смілянському районі. Відкрита вона в 1923 році управлінням Південно-Західної залізниці. Основними завданнями метеостанції є проведення метеорологічних, агрометеорологічних та радіаційних спостережень, а також гідрометзабезпечення та обслуговування споживачів.

Щороку станцію відвідують з екскурсіями учні та вчителі шкіл, гімназій міста та району. Колектив метеостанції радо ділиться з ними своїми знаннями і щоразу отримує за це схвальні відгуки і подяку.

У день професійного свята колектив метеостанції отримав багато привітань від організацій і мешканців Смілянщини. Колектив метеостанції дякує за теплі слова і бажає всім мирного неба, здоров’я, добробуту в родинах і приємної погоди!

Додати коментар

Захисний код
Оновити