joomla template

Меню користувача

Понеділок, 18 березня 2019, 12:11

Проведено засідання робочої групи

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 09.08.2017 № 526-р «Про Національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки та плану заходів з реалізації її I етапу», на виконання розпорядження  облдержадміністрації від 04.12.2018 № 947 «Про затвердження плану заходів щодо реформування системи інституційного догляду та виховання дітей у Черкаській області на 2018-2026 роки», розпорядженням райдержадміністрації затверджено план заходів щодо реформування системи інституційного догляду та виховання дітей у Смілянському районі на 2019-2020 роки. З метою координації дій по виконанню в районі зазначених заходів, впровадження системи моніторингу та оцінювання процесу реформування, впровадження механізму прийняття рішень у найкращих інтересах дитини всіма суб’єктами забезпечення та захисту її прав, в райдержадміністрації створена міжвідомча робоча група.

15 березня, під головуванням заступника голови райдержадміністрації Сергія Глізнецова відбулося перше засідання міжвідомчої робочої групи з питань розвитку системи соціальних послуг, підтримки сім’ї та дітей. Сергій Глізнецов зазначив, що реформа інституційного догляду та виховання дітей передбачає надання допомоги у громаді, аби дитина виховувалась у родині. План заходів передбачає проведення оцінки потреб кожної дитини та її сім’ї, недопущення потрапляння дитини до інституції та з’ясування всіх обставин, за яких дитина зростатиме з рідними, або в іншій сім’ї, або ж в умовах, максимально наближених до сімейних. Соціальні послуги – комплекс правових, економічних, психологічних, освітніх, медичних, реабілітаційних та інших заходів, спрямованих на окремі соціальні групи чи індивідів, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги з метою поліпшення або відтворення їх життєдіяльності.

IMG_20190315_092640

На засіданні розглянуто питання стану  охоплення дітей та сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах, соціальними послугами та шляхи їх покращення. Такі соціальні послуги, як раннє втручання, денний догляд, «батьківський перепочинок», інклюзивність освіти, паліативна допомога та медико-соціальна реабілітація дітей з порушенням здоров’я - розвивати. 

IMG_20190315_092349

Наразі існує проблема вилучення дитини із сім’ї. В такому випадку потребує термінового вирішення питання тимчасового влаштування дитини. Як зазначила начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Зоя Баранюк, необхідно працювати над створенням в районі патронатних сімей, подальшим розвитком прийомних сімей, будівництвом дитячого будинку сімейного типу та малого групового будинку. Вказані заклади нададуть можливість на певний час влаштувати дитину в межах району, надати їй та її батькам необхідну допомогу. У випадку застосування крайньої міри - надання дитині статусу позбавленої батьківського піклування, її можна влаштувати у вказані сімейні форми до досягнення 18-річного віку. Позитивною тенденцією є стовідсоткове влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування первинного обліку, в сімейні форми виховання. Однак, в державних закладах по заявам батьків продовжує перебувати певна кількість дітей району, повернення яких до біологічних батьків поки що недоцільне.

На засіданні окреслено першочергові завдання щодо соціально-правового захисту дітей, які перебувають в складних життєвих обставинах, в тому числі тих, які з тих чи інших причин виховуються в державних закладах різного типу.

За інформацією служби у справах дітей райдержадміністрації 

Змінено Понеділок, 18 березня 2019, 12:25

Додати коментар

Захисний код
Оновити