joomla template

Меню користувача

Вівторок, 12 березня 2019, 11:36

Огляд погодних умов першої декади березня 2019 р. на Смілянщині та прогноз погоди на другу декаду березня

552117

Початок березня продовжує естафету теплого лютого і ввійшов у десятку найтепліших за останні 70 років метеоспостережень.

Перша декада березня відзначалася аномально високим для початку березня температурним фоном, дефіцитом опадів, вітряною погодою. Середньодобові температури впродовж більшості днів декади були позитивними і вищими за кліматичну норму на 4-11º.Середня декадна температура повітря становила 4,2° тепла, що на 6° вище норми. У найтепліший день  09.03 максимальна температура повітря підвищувалась до +16°, поверхня грунту прогрівалась до +24°. У найхолоднішу ніч 03.03 мінімальна температура повітря знижувалась до -7°,  поверхня грунту охолоджувалася до -8°. Дощі, хоч і невеликі,  спостерігались впродовж 7 днів. Всього опадів впродовж декади випало 6 мм  - 60% від норми.

Значне підвищення температурного фону  призвело 06.03  до зникнення залишків снігового покриву,  повного відтавання ґрунту та відновлення вегетації озимини. Такі строки початку вегетації практично на 2 тижні випереджають середні багаторічні строки та на місяць попередній рік.

За прогнозом синоптиків Смілянщина 12 березня опиниться у холодній частині північного циклону. Тому, очікуємо на чергове похолодання, яке збережеться до кінця робочого тижня.

Консультація погодних умов на другу декаду березня 2019 року

В другій декаді березня очікується нестійкий характер погоди. Похолодання зі зниженням нічної температури повітря до 1-6° морозу та денної  до 2-7° тепла, з середини декади зміниться черговим активним сплеском тепла (в денні години до +12+17°). При цьому, на суттєві опади розраховувати не слід, лише в окремі дні на початку та наприкінці періоду можливі невеликі дощі.

За такої погоди та враховуючи агрометеорологічну ситуацію на полях, слід використовувати кожну погожу годину для проведення весняної сівби  холодостійких культур та вчасно закрити вологу ґрунту.

Радіаційний фон у Смілі становить 12 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

За даними метеостанції Сміла

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити