joomla template

Меню користувача

Понеділок, 11 березня 2019, 08:37

«Борітеся - поборете, Вам Бог помагає!», - Президент з дружиною вшанували пам'ять Великого Кобзаря

dac7aa7fe7f104b479fafc3fde8f2ec4_1552126726_extra_large 

Президент Петро Порошенко з дружиною Мариною Порошенко на Тарасовій горі в Каневі вшанували пам'ять Тараса Шевченка та поклали квіти до пам’ятника Великому Кобзарю. 

2b275a4763d1ef03baa8a865132fe51c_1552126727_extra_large

Під час виступу на церемонії вручення Національної премії України імені Тараса Шевченка Президент зазначив, що сьогодні по всьому світу та на всіх континентах відзначають день народження генія українського народу – найславнішого і найвідомішого українського поета. 

5f233d812682e941934bd2e3d3fa6aa6_1552126729_extra_large

«Ми, українці, звикли розкривати Кобзар у дні тривоги і дні радості. Ми знаємо, що  завжди знайдемо там рядки, які додають сил і надихають. Як мудро написав наш видатний інтелектуал, академік Іван Дзюба: «Шевченко – це не тільки те, що вивчають, а те, чим живуть. У чому черпають сили й надії»,  - сказав Президент.

«Для нас, українців, Тарас Шевченко перший у ряду героїв, що прокладали шлях до незалежної соборної української держави. Він вів за собою і героїв української революції, і воїнів, що боролися за Україну проти двох тоталітарних режимів у Другій світовій війні. І тепер «Кобзар» дуже часто можна побачити у бліндажах на передовій.  А це значить, що Шевченко – наша українська духовна зброя, так само необхідна, як танки і гармати», - наголосив Петро Порошенко.

Президент нагадав як слова Тараса звучали у виконанні Сергія Нігояна на Майдані: «Борітеся - поборете, Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!»

«Потім ці ж слова лунали та надихали – на фронтах війни, що її розв’язала проти України Росія. Гордий тим, що звітую тут перед Тарасом як Президент великої нації, яка єдина у своєму прагненні перемогти ворога і збудувати велику успішну країну», - сказав Президент.

Глава держави наголосив, що зусиллями влади і народу України в надзвичайно короткий строк вдалося створити «армію, яка ефективно боронить нашу землю, стримує на східних рубежах ворога, що планував бліц-криг включно із захопленням Києва».

«Тепер у нас є справжня гарантія державності - загартоване в боях військо, одне з кращих у світі.  Справжні спадкоємці козаків, які посідають одне з центральних місць у творчості Шевченка. «Тієї слави козацької повік не забудемо!», - згадав слова Великого Кобзаря Петро Порошенко.

«Армія, мова, віра – це міцний фундамент держави, який ми заклали. На ньому ми  вже зводимо стіни майбутньої України – країни вільних, щасливих і заможних людей», - підсумував Глава держави.

За інформацією офіційного інтернет-представництва Президента України 

Додати коментар

Захисний код
Оновити