joomla template

Меню користувача

Середа, 30 січня 2019, 14:41

«Є пам’ять, а значить не буде забуття»

Війна далека, але пам'ять близько:

На кожнім кроці, в кожнім із сердець.

І голови схиляєм низько-низько,

Бо ж у землі сини, чи матір, чи отець…

Чергове заняття в університеті ІІІ віку, що діє в селі Балаклея, було присвячене 75-й річниці з дня визволення села Балаклея від нацистських окупантів.

Лекцію - заняття підготували декан університету Тамара Лихолай та бібліотекар сільської бібліотеки Іраїда Бондаренко. Студенти поважного віку дізналися, як 30 січня 1944 року жителі села вітали мужніх  воїнів 373-ї Червонопрапорної Миргородської   стрілецької  дивізії 2-го  Українського фронту, які визволили село Балаклею. Серед  воїнів – визволителів  були і наші земляки: Віктор Пітенко, Василь Шелудько, Микола Голубець, Борис Мандрика  та інші. 

1в

Ми пишаємося і не забудемо ратних подвигів односельців та воїнів-визволителів. За героїзм у боротьбі з нацизмом Буць Андрій Федорович удостоєний звання Героя Радянського Союзу. 409 жителів села нагороджені орденами та медалями. Таня Мачулка, Рая Мишенко, Євген Таран, Леонід Сніховський, Яків Щербатюк – їх імена навіки вписані в історію підпільного руху Смілянщини.  Вони віддали своє життя, увійшовши в безсмертя.

На заняття до студентів завітав голова об'єднаної територіальної громади Ростислав Ситнік. Привітав присутніх з визначною датою та наголосив, що ми є нащадками славного покоління наших предків, які завоювали нам мирне і щасливе сьогодення. Наш  обов’язок – бути гідними їхнього подвигу. Усіма своїми справами утверджувати мир, злагоду та суспільну гармонію на нашій рідній та вільній українській землі. Важкий шлях до перемоги пройшов через долі ваших рідних,  а вам встановлено правовий статус «діти війни». З кожним роком рідшають ваші ряди, все менше на землі залишається очевидців війни. 

1г

З вітальним словом до присутніх звернулася депутат сільської  об'єднаної територіальної громади Лариса Зоріна.

Спогадами своїх рідних про день визволення села поділився Володимир Федорович Павлюк, а вихованці  хореографічного колективу «Сад-виноград» подарували присутнім чудові пісні, танці та віршовані рядки:

Хай не замовкає пісня, радість, сміх!

Хай через мир усі ведуть дороги

І щастя усміхається для всіх!

Також відвідувачі Балаклеївської  сільської бібліотеки цього дня мали змогу ознайомитися з тематичною викладкою «Є пам’ять, а значить не буде забуття», присвяченій 75-річчю визволення нашого краю від нацизму.

па

За інформацією сектору культури райдержадміністрації 

Змінено Середа, 30 січня 2019, 15:04

Додати коментар

Захисний код
Оновити