joomla template

Меню користувача

Середа, 19 грудня 2018, 10:42

Громадські роботи – найбільш доступний шлях тимчасового вирішення проблеми безробіття

images (1) Організація громадських робіт є складовою активної політики зайнятості. Такі роботи повинні бути ефективними заходами з реагування на невідкладні соціально-орієнтовні потреби територіальних громад та їх мешканців.

Відповідно до статті 31 Закону України «Про зайнятість населення» громадські роботи організовуються місцевими державними адміністраціями, виконавчими комітетами сільських, селищних та міських рад відповідно до потреб громади та першочергово повинні бути спрямовані на соціальний напрямок та роботи, що пов’язані з екологічним захистом навколишнього середовища.

Державною службою зайнятості наголошується щодо першочерговості співфінансування за рахунок місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття соціально орієнтованих видів громадських робіт, а такі види робіт, як благоустрій території населених пунктів, впорядкування придорожніх смуг переважно проводити з використанням коштів місцевих бюджетів та коштів роботодавців на добровільних засадах.

Тому з метою підготовки до організації громадських  робіт, які будуть проводитися у 2019 році, уже сьогодні необхідно  визначитися щодо потреби у виконанні суспільно корисних робіт в інтересах громади, а саме: підтримка та допомога учасникам АТО та ООС, сім’ям поранених та загиблих військовослужбовців, послуг із догляду, обслуговування, соціально-медичного патронажу осіб з інвалідністю, супроводу осіб з інвалідністю по зору, догляд за особами похилого віку, робіт на об’єктах соціальної сфери та  робіт з екологічного захисту навколишнього середовища.

До кінця грудня 2018 року відповідно до територіальних програм зайнятості населення та інших відповідних програм необхідно прийняти рішення щодо організації громадських робіт, визначивши види робіт, роботодавців, за участю яких планується організація таких робіт та проінформувати Смілянський МРЦЗ про прийняте рішення та обсяги коштів, необхідних для фінансування організації таких робіт.

Смілянський міськрайонний центр зайнятості

Додати коментар

Захисний код
Оновити