joomla template

Меню користувача

Середа, 05 грудня 2018, 11:05

Погодні умови на Смілянщині на початку першої декади грудня 2018 року, прогноз погоди до кінця поточного тижня

1074177 Грудень – місяць, що починає зиму та завершує рік. У давнину його називали «хмурень», бо в ньому протяжність світлового часу доби найменша у всьому році. Це місяць самих коротких днів та довгих ночей. Але з 21 грудня настає зимовий сонцеворот і з цього часу розпочинається поступове збільшення світлового часу доби.

Погода впродовж місяця формується під взаємним впливом Сибірського антициклону і атлантичних циклонів. З проходженням атмосферних фронтів спостерігається комплекс небезпечних погодних явищ: снігопади, хуртовини, ожеледь, налипання мокрого снігу.

В цьому році початок грудня на Смілянщині видався холодним і сніжним – впродовж періоду 1-3 грудня середньодобові температури повітря були на 4-9 º нижчими норми, що більш характерно для січня. Висота снігового покриву становила 19-22 см.

Але вже вдень 3 грудня теплі і вологі повітряні маси з Атлантики принесли до нашого краю відлигу, спостерігалася різка зміна погоди – температура повітря підвищувалася на 10° і вище. Учора вдень та й сьогодні вночі температура повітря піднімалася до 2° тепла, що спричинило поступове сніготанення, відтавання ґрунту та послаблення льодових утворень.

За прогнозом синоптиків, завтра атмосферний фронт принесе до нашого краю невеликі опади. На фоні температур близьких до 0º можливі як мокрий сніг, так і дощ, Зберігаються умови для утворення слабкої ожеледі та ожеледиці на дорогах. Вітер помірний, змінюватиме свій напрямок з південно-східного на північно-західний. Надалі до кінця робочого тижня суттєвих опадів не очікується. На дорогах ожеледиця. Вночі температурний стовпчик знижуватиметься до 1..6° морозу, (7.12 до 4..9º морозу), а вдень від 3º морозу до 2º тепла.

Тумани потребують підвищеної уваги водіїв та пішоходів.

За даними метеостанція Сміла

Додати коментар

Захисний код
Оновити