joomla template

Меню користувача

Неділя, 25 листопада 2018, 10:30

На Смілянщині вшанували пам'ять жертв Голодоморів Вибране

 Тридцять третій, поле, стигле жито.

Тридцять третій… в розпалі жнива…

З ким у цій німоті говорити?

Чи душа народу ще жива?..

Хто збагне оці пекучі муки

За народ ошуканий до сліз?

Темрява. Безодня. І – ні звуку…

І таке по всій Вкраїні скрізь…. 

23 листопада в Березняківському сільському будинку культури відбувся скорботний захід приурочений 85-й річниці дня пам’яті жертв Голодомору за участі представників райдержадміністрації, учнівської молоді та громади села. Захід присвячений пам’яті тих, хто загинув мученицькою смертю від лютого голоду 1932-1933 років, пам’яті тисяч українських сіл і хуторів, які припинили своє існування внаслідок величезної трагедії ХХ століття. 

1

В історії СРСР голодомори повторювались кожні 10-13 років: 1921-1922 рр., 1932-1933 рр., 1946-1947 рр. Голод 1921 року заходить в Україну не сам, його під руки вели тоді посуха, вітровії, градобої – стихія, природні лиха. Люди говорили, що все від Бога. То були голодні часи, непрошені, не підіслані страхітливі години. Першопричиною голоду 1932-1933 років є хлібозаготівлі. Уже в 1932 році села в Україні були в основному колективізовані. З технічного боку хлібозаготівля стала зовсім простою справою. Найбільше нещастя приніс голод, який гуляв Україною вісім місяців – від Покрови 1932 року до Трійці 1933-го, який перетворив Україну на суцільний цвинтар. За вісім місяців – більше семи мільйонів смертей. Цю страшну цифру ми повинні пам’ятати завжди.

Зі словами скорботи до присутніх звернулась сільський голова с. Березняки Надія Гончаренко зазначивши,  що боляче згадувати таке гірке минуле, але це  минуле нашого народу. Також наголосила: «Сьогоднішній день – це день спільного болю, спільної пам’яті, спільного обов’язку. Обов’язку закарбувати в серцях пам’ять про тих безневинних, кого прирекли на страшну смерть – смерть від голоду. Мільйони життів відібрано жорстоким спланованим актом геноциду проти українського народу. Ми повинні передавати цю правду з покоління в покоління». 

2 

В рамках заходу актори  народного аматорського театрального колективу «Березіль» Березняківського  сільського будинку культури ім. Т.Г.Шевченка представили уривок з п’єси «Застукали в двері» за мотивами повісті Василя Барки «Жовтий князь», твору Уласа Самчука «Марія» та вірша Павла Тичини «Загупало в двері». Актори-аматори відтворили кадри з життя українців років голодомору та передали все лихоліття голоду, який призвів до глибоких змін в свідомості людей та інстинктів тваринного виживання. Постановка «Застукали в двері» не залишила байдужим і вразила до глибини душі кожного глядача в залі.  

8 

У виконанні вокального тріо районного будинку культури прозвучала літературна композиція «Дзвіниці кличуть». 

77

Наприкінці заходу присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам'ять жертв Голодомору та запалили поминальну свічку.

Вічна пам’ять усім українцям, які померли голодною смертю!

Змінено Неділя, 25 листопада 2018, 11:10

Додати коментар

Захисний код
Оновити