joomla template

Меню користувача

Неділя, 08 липня 2018, 12:02

Відсвяткували Івана Купала Вибране

З 6 на 7 липня українці традиційно святкують ніч на Івана Купала. Цей день завжди був пов'язаний з містичними прикметами й таємними обрядами. Свої витоки свято Івана Купала, або Іванів день бере ще з часів язичництва. Спочатку цей день був присвячений язичницькому богу Купалі. Але після християнізації Київської Русі назва цього дня доповнилося ім'ям Іоанна Хрестителя (Предтечі), день народження якого збігався з купальським святом. Свято починається ввечері, напередодні Купала. Основним стрижнем, довкола якого відбуваються дійства, є купальський вогонь, який символізує сонце-зародок. Кожен вважає за честь очиститися вогнем, тричі перестрибнувши через багаття.

У багатьох селах Смілянщини горіли цієї ночі купальські вогні, головне ж вогнище було розпалене 7 липня в с. Самгородок, в якому протягом 5-ти років традиційно відбувається святкування Івана Купала.

У святковому  дійстві взяли участь народний депутат України Сергій Рудик та його помічник Лідія Зайва, перший заступник голови райдержадміністрації Олексій Пєчніков, голова районної ради Володимир Грошев,  мешканці  сіл Cмілянського району: Ташлика, Макіївки та Будо-Макіївки, Ротмістрівки, Куцівки, Мельниківки, Березняків, Ковалихи, Носачева, Ленського та гості із міст Сміли,Черкас та Києва. 

купала_cut-photo.ru 

Головним організатором свята став  засновник ТОВ «Агро-Рось» Анатолій Семинога, за що йому щира подяка. 

купала1

купала2 

Цікавою була й концертна програма. Перед жителями Смілянщини виступили – відома українська співачка, заслужена артистка України Наталка Карпа, ансамбль пісні і танцю «Полтава», самодіяльні колективи району, київський  кавер-гурт «CRAZY TRAIN» та танцювальна школа «Шторм».

На святі Івана Купала дівчата ворожили на долю і пускали на воду свої віночки, горіло купальське вогнище, яке перестрибували закохані пари, а на надувній гірці та на батутах бавилися діти. Також були конкурси з призами,  розваги для малечі,  виставка-продаж виробів народних майстрів,  торгівля м’ясними та солодкими смаколиками.

На завершення народних гулянь нічне небо у с. Самгородку осяв яскравий святковий салют, а для молоді відбулася запальна дискотека. 

Свято Івана Купала в с. Самгородку  вдалося на славу. Обличчя глядачів світилися радістю. Усмішки, гарний настрій позитивні емоції – все це зарядило людей на цілий рік.

Змінено Вівторок, 10 липня 2018, 08:04

Додати коментар

Захисний код
Оновити