joomla template

Меню користувача

Четвер, 17 травня 2018, 10:47

Сім’я, родина, рід – які слова святі

15 травня у Міжнародний день сім’ї людно було у світлиці відділення денного перебування с.Ротмістрівки.

Адже  запросила ветеранів, членів клубів та любительських об’єднань на свято соціальний працівник Танцюра Інна. Вона ж разом з Савченком Володимиром, учителем місцевої школи і вели всю поетично-музичну композицію, присвячену дню родини:

«Родино, дорога родина!

Що може бути краще в світі цім?

Чим більше дорожить людина

За батьківський і материнський дім?

Що може бути краще за вечерю в домі

За батьківським, міцним столом,

Де в шумнім гомоні і в кожнім слові

Все сповнене любов’ю, а не злом?»

Щирі, теплі слова були адресовані батьківській хаті, з якої випурхнули у  широкий світ діти, споришевому килиму у дворі, посадженим мамою або бабусею чорнобривцям та мальвам. Все це так щемно лоскотало душі присутніх, нагадувало дідусів і бабусь,  дитинство, юність батьків, що відійшли у вічність. 

терцентр

А фольклорний ансамбль «Джерело» місцевого будинку культури під керівництвом Волинець Тетяни чарував українськими народними та жартівливими піснями, які впліталися у кожний рядок композиції. Було чути слова вдячності старійшинам роду - бабусям, дідусям. «Бережіть бабусь, бо вона та срібна ниточка, яка пов’язує берег нашого дитинства з берегом дитинства наших батьків». 

Не могли залишити байдужими присутніх слова про бабусині руки, які ніколи не знають спочинку, завше працюють і пахнуть чимось приємним: і свіжовипраною білизною, пшеничним борошном і гарячим хлібом, яблуками і медом у Спасівку, а то просто вітряним осіннім полем, першим снігом, чи першими весняними бруньками. Кожна бабуся, присутня на святі, не стримувала сліз, адже ніби про неї ці слова.

Не забули ведучі і про дідусів – господарів кожної родини.

«Дідусі наші сиві та лагідні

Ми до землі вам вклоняємося

За теплоту  вашу і ласку

За мудре слово, гарну казку»

Доєднався до вітання своїми віршами та піснями голова ради ветеранів села Ротмістрівки, місцевий поет Сергій Мошенський, який поетичними рядками склав оду матерям і батькам.

«Мамуся й тато – два крила дитини,

Які допомагають в світ злетіти.

Це світлий вогник і тепло родини,

Вони є всім для рідної дитини»

Слово «мама» входить в наше життя тихо і непомітно. Це мить, і це вічність, бо мама завжди з нами, оберігає від усього злого – добра і вічна Берегиня нашого народу.

І коли народний ансамбль «Джерело» почав співати пісню про рушник, про маму, всі присутні підхопили її, і кожний зі сльозами на очах у чудових словах цього гімну матері сповідувався своїй матусі у любові. 

терцентр3

А ведучі, завершуючи композицію, переконували, що родина – це не тільки рідні, родичі. Це і вулиця, й село, й весь український народ. А щоб нашому українському роду не було переводу, потрібно берегти, шанувати, продовжувати і примножувати його традиції.

Присутня на святі  директор територіального центру Кравченко Галина привітала всіх ветеранів зі святами матері та сім’ї і підкреслила, що ця зустріч старшого покоління  - це освідчення в любові до своєї родини, рідного села, до всієї неньки України.

Свято всім так дуже сподобалось, що ветерани не поспішали додому, а соціальний працівник разом зі своєю сім’єю, тут були присутні і тато, і мама, пригощали всіх запашним чаєм та смаколиками. 

терцентр1

За інформацією Територіального центру соціального обслуговування 

Додати коментар

Захисний код
Оновити