joomla template

Меню користувача

П'ятниця, 27 квітня 2018, 11:23

ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ ПРАЦЮЮЧИМ ПЕНСІОНЕРАМ З 01 КВІТНЯ 2018 РОКУ

d52bb668158896e7b0f57eb0b7df19b1  Частиною 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058 встановлено порядок проведення перерахунку пенсій, якщо особа після призначення (перерахунку) пенсій продовжує працювати. Кожні два роки пенсіонери зверталися до територіальних управлінь з відповідною заявою для проведення перерахунку.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо підвищення пенсій» № 2148-VIII від 03.10.2017 року в установлений порядок внесено зміну, якою передбачено, що органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому проводиться перерахунок, набули права на проведення перерахунку, передбаченого ст.42 на більш вигідних умовах.

Перерахунку підлягають пенсії  за віком, по інвалідності, за вислугу років  (за умови, що пенсіонер досяг пенсійного віку),  та як що від останнього місяця, зарахованого до страхового стажу до 01.03.2018, минуло не менше 24 календарних місяців.

Враховуючи те, що такий перерахунок проводився вперше, до страхового стажу зараховано періоди з 01.01.2004 року (але не раніше місяця, по який вже враховано страховий стаж)  по  28 лютого 2018 року.

Перерахунок проведено всім: як працюючим, так і непрацюючим пенсіонерам.

Нагадаємо, що страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески, тому для автоматичного перерахунку використані індивідуальні дані персоніфікованого обліку.

Даний перерахунок стосується виключно тих, хто після виходу на пенсію продовжував працювати, набув страховий стаж, але свого часу не звернувся або поки що не звернувся до Пенсійного фонду. Це – стандартний перерахунок, який проводився, починаючи з 1 січня 2004 року і був передбачений для працюючих пенсіонерів кожні два роки відповідно до п.4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» №1058-ІУ від 09.07.2003 року. Відмінність у тому, що якщо раніше такий перерахунок здійснювався лише за заявою людини, то тепер проводитиметься автоматично, незалежно від того – звернеться людина чи ні.

Звертаємо увагу! Пенсіонери, які вийшли на пенсію після 01 квітня 2016 року, як і раніше, матимуть право звернутись за перерахунком із відповідною заявою до органів Фонду після того, як з дати призначення (або останнього перерахунку)  сплине два роки, або такий перерахунок буде проведено в автоматичному порядку з квітня наступного року.

При цьому, відповідно до статті 45 Закону перерахунки по заяві проводяться  у наступні строки:  
- з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно,
- з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

Довідково:  по місту Сміла та Смілянському району автоматично перераховано майже 8,3 тисячі пенсійних справ, збільшений розмір пенсії пенсіонери отримують в квітні- травні, середній розмір підвищення становить 22,63 грн.

За інформацією Смілянського об’єднаного управління
ПФУ в Черкаській області

Додати коментар

Захисний код
Оновити