joomla template

Меню користувача

П'ятниця, 27 квітня 2018, 07:18

«Поріс чорнобилем Чорнобиль – бідою нашою поріс»

Саме під такою назвою в Балаклеївському сільському будинку культури відбувся вечір пам’яті, присвячений Чорнобильській трагедії, яка стала невимовним горем міжнародного масштабу. На захід були запрошені ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС, слухачі Університету ІІІ віку, жителі села. 

1

Ведучі вечора, завідуюча сільським музеєм, декан Університету ІІІ віку Тамара Лихолай та бібліотекар сільської бібліотеки Іраїда Бондаренко згадали трагічні події 26 квітня 1986 року, бо з роками час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події, імена мужніх добровольців- пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, медиків, кухарів, водіїв, які тієї квітучої весни відправились на зустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність, високий патріотизм, зупиняючи ядерну катастрофу.

Учні місцевої школи № 2, екскурсоводи сільського музею Аня Диченкова, Даша Пономарчук, Крістіна Федорець, Влад Федорець  читали вірші, присвячені Чорнобильській трагедії та взяли інтерв’ю у формі запитань і відповідей у ліквідаторів аварії, жителів села Віктора Іванченка, Івана Пугача, Дмитра Панасенка. Вдова ліквідатора Людмила  Розломій поділилася гіркими спогадами, які запам’яталися їй із розповідей чоловіка. 

3

Володимир Федорович Павлюк – сьогодні пенсіонер поважного віку, а в далекому 1986 році працював прорабом у будівельній організації і будував житло для переселенців із 30-ти кілометрової зони: «Пам’ятаю, коли забудовували цілі вулиці, вручав ключі від нових будинків переселенцям, а ніхто з них не радів. Всі були зажурені, налякані, мовчки брали ключі і ніхто не дякував. Люди покидали рідні домівки поспіхом на 3 дні, а вийшло, що на все життя…».

На вечір пам’яті завітав сільський голова Ростислав Ситнік, який подякував усім ліквідаторам за мужність, самовідданість, високий професіоналізм і побажав міцного здоров’я та повідомив, що всім ліквідаторам надана матеріальна допомога.

Окрасою вечора стала представлена  літературно-музична композиція, яка не залишила байдужими ні її юних учасників, ні їхніх наставників, ні присутніх. Вірш «Три ангели» у виконанні учениць 7-го класу місцевої школи № 1 Софії Мех, Іри Бевз, Віки Чумак, пісні у виконанні Тетяни Вертипорох, Олега Авраменка, квартету учнів школи № 2 (керівник Інна Царенко), хореографічні постановки учасників танцювального колективу «Сад-виноград» (керівник Людмила Моровик, музичний супровід директор СБК Лариса Зоріна) розчулили всіх присутніх.

Ми схиляємо голови перед учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС. Велика Вам подяка і низький уклін. Нехай люди будуть вдячні та уважні до Вас щодня, щохвилини, завжди. Нехай у цей день пам’яті тяжкі дзвони Чорнобиля відгукнуться в душах кожного з нас співчуттям і милосердям.

За інформацією сектору культури райдержадміністрації 

Додати коментар

Захисний код
Оновити