joomla template

Меню користувача

Понеділок, 16 квітня 2018, 14:48

Пенсіонерам – про медичну реформу

На сьогоднішній день тема медичного обслуговування для усіх громадян України стоїть дуже гостро, оскільки у цьому році Уряд проводить медичну реформу. Заплановані зміни стосуються кожного громадянина, незалежно від віку та статусу, а запитань у громадян більше, ніж відповідей. Особливо у людей похилого віку, яким складно пристосовуватись до змін.

Саме тому сьогоднішнім гостем на засіданні Університету ІІІ віку «Осіннє золото» с. Балаклея була головний лікар КЗ Смілянського РЦПМСД Тетяна Григорівна Проценко. Вона розповіла присутнім, як саме реформа вплине на  первинну ланку медицини, тобто на сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. 

111 

Кожен громадянин має обрати будь-якого терапевта для дорослого, педіатра для дитини або сімейного лікаря для всієї родини, незалежно від місця вашого проживання чи реєстрації.

Якщо ви вже маєте лікаря, який доглядає вас або членів вашої родини, ви до нього звикли і ви йому довіряєте, треба просто підписати з ним декларацію. Декларація підписується безстроково і діє до моменту, поки ви не вирішите змінити лікаря. Максимальна кількість пацієнтів для одного лікаря – 2000, а для педіатра - 900 осіб.

Із впровадженням цієї реформи  ваш лікар стане агентом сім’ї в системі охорони здоров’я. Він буде слідкувати за здоров’ям і повністю забезпечувати первинну діагностику.

Інформація про стан здоров’я пацієнта буде міститися в електронній системі охорони здоров’я — eHealth. Навіть коли громадянин перейде до іншого лікаря, уся інформація буде доступна.

Головний обов’язок сімейного лікаря — вчасно попередити або виявити захворювання на ранній стадії. А також надати невідкладну допомогу при гострих станах і раптових погіршеннях стану здоров’я: високій температурі тіла, гострому і раптовому болю, порушенні серцевого ритму, кровотечі, інших станах, захворюваннях, отруєннях і травмах, що потребують невідкладної допомоги.

У Смілянському районі робота із підпису декларації з лікарями розпочнеться, як тільки сільські амбулаторії будуть забезпечені відповідними технічним засобами та високошвидкісним інтернет зв’язком. Тетяна Проценко повідомила, що зараз іде робота у цьому напрямку, і про готовність установ заключати декларації та повний список лікарів буде повідомлено у засобах масової інформації.

У ході цієї лекції у слухачів виникало багато запитань, на які Тетяна Проценко надавала вичерпні відповіді. На завершення поважні студенти щиро дякували лікарю за змістовну корисну та дуже актуальну лекцію.

За інформацією Територіального центру соціального обслуговування 

Змінено Понеділок, 16 квітня 2018, 14:57

Додати коментар

Захисний код
Оновити