joomla template

Меню користувача

Четвер, 15 лютого 2018, 16:46

Засідання районної комісії з питань ТЕБ та НС Вибране

15 лютого 2018 року голова Смілянської районної державної адміністрації Олександр Беззубий провів засідання районної комісії з питань ТЕБ та НС, на якій розглянуто питання щодо створення в населених пунктах району пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення пожежної охорони. 

IMG_20180215_1120081

IMG_20180215_111953  

В ході роботи засідання зазначено, що в 2017 році на території Смілянського району виникло 38 пожеж, якими завдано збитки на суму 1 мільйон 210 тисяч гривень на пожежах загинуло 3 особи. В порівнянні з 2016 роком кількість пожеж збільшилась на 19 %.

Із наведених статистичних даних видно, що найбільша кількість пожеж виникла на території Костянтинівської сільської ради (21 % від загальної кількості пожеж), Балаклеївської сільської ради (13 % від загальної кількості пожеж), Ротмістрівської територіальної громади (с. Ротмістрівка, с. Куцівка, с. Ковалиха, с. Мельниківка) (18 % від загальної кількості пожеж).

Аналіз бойових дій пожежно-рятувального підрозділу ДПРЧ-12 свідчить, що по 29 % випадків пожеж, які виникли на території Смілянського району, пожежно-рятувальному підрозділу довелося використовувати на час прибуття до місця пожежі більше 20 хвилин. Збільшення часу прибуття пожежно-рятувального підрозділу до місця пожежі призводить, в свою чергу, до збільшення матеріальних, а що найголовніше, людських втрат від пожеж.

Керівник району наголосив, що за таких умов надзвичайно важливим є створення в населених пунктах району пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення місцевої пожежної охорони.

В Смілянському районі рішеннями сільських рад створено 4 підрозділи місцевої пожежної охорони в селах: Ташлик, Сердюківка, Плескачівка, Балаклея, з них належним чином функціонує лише 2 – в с. Ташлик (утримується комбікормовим заводом ТОВ «Агро-Рось») та в с. Сердюківка (утримується Сердюківським зерноскладом ТОВ «Українська елеваторна компанія»). Зазначені підрозділи місцевої пожежної охорони, протягом 2017 року, залучалися до ліквідації 7 випадків пожеж, що виникли на території Смілянського району.

В с. Балаклея проведено підготовчу роботу необхідну для створення пожежно-рятувального підрозділу місцевої пожежної охорони – рішенням сільської ради затверджено відповідне положення та кошторис на утримання зазначеного підрозділу, однак, недостатнє фінансування звело нанівець всі проведені заходи і пожежно-рятувальний підрозділ, на сьогоднішній день, існує лише на папері. Вказане протипожежне формування повинно було залучатись для гасіння пожеж на території Балаклеївської, Костянтинівської та Мало Старосільської сільських рад.

В с. Плескачівка пожежний автомобіль підрозділу місцевої пожежної охорони тривалий час знаходиться в несправному стані, в зв’язку з чим відсутня можливість залучення зазначеного підрозділу до гасіння пожеж.

З метою забезпечення захисту життя та здоров’я населення, соціальних та господарчих об’єктів Смілянського району від впливу небезпечних факторів та підвищення стану пожежної безпеки в населених пунктах Смілянського району необхідно вжити заходів щодо належного фінансування та функціонування пожежно-рятувальних підрозділів місцевої пожежної охорони, що створені на території Смілянського району.

За підсумками  обговореного питання дано доручення відповідним керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств та інших органів виконавчої влади в районі, окремим сільським головам.

Додати коментар

Захисний код
Оновити