joomla template

Меню користувача

Вівторок, 05 грудня 2017, 15:05

Щодо ефективного використання земель Вибране

На сьогодні одним із проблемних питань є складність формування земельних відносин у сільському господарстві. Передача прав на володіння, користування й розпорядження угіддями зумовлює потребу у формуванні земельно-інформаційної системи. 

З метою виявлення фактів неефективного використання земельних ділянок, установлення відповідності фактичного використання земель їх цільовому призначенню, виявлення земель, придатних для використання в сільському господарстві та для інших цілей, розроблення пропозицій щодо більш ефективного використання земель та забезпечення виконання доходів частини місцевих бюджетів району сьогодні йшлося на нараді з сільськими головами, керівниками сільськогосподарських підприємств, яку провів голова райдержадміністрації О.Беззубий за участі своїх заступників, голови районної ради, представники правоохоронних органів та Держгеокадастру, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації.

IMG_20171205_101149

Гостра дискусія розгорілася навколо визначення статусу землі під польовими дорогами, лісосмугами та господарськими дворами. Нині це питання перебуває в стадії невизначеності.

IMG_20171205_101212

IMG_20171205_101028 

На сьогодні у Верховній Раді України знаходиться законопроект «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» № 5535  від 13.12.2016 пунктом 7 Прикінцевих та перехідних  положень якого,  визначено, що з дати набрання чинності цим Законом  переходять у комунальну власність землі та земельні ділянки під польовими дорогами, в тому в числі проектними, лісосмугами, господарськими дворами (фермами, токами тощо), інші земельні ділянки сільськогосподарського призначення, які за рішенням загальних зборів членів колективних сільськогосподарських підприємств і організацій не підлягали паюванню, якщо такі землі чи земельні ділянки не передані у власність у порядку, визначеному законом.

Прийняття цього Закону дало б можливість вирішити питання наповнення бюджету за рахунок орендної плати за користування зазначеними земельними ділянками. На сьогоднішній день Закон не прийнято, а сільськогосподарські товаровиробники району будуть і надалі використовувати земельні ділянки колективної власності, що буде зумовлювати не до утримання  до бюджету коштів.

Додати коментар

Захисний код
Оновити