joomla template

Меню користувача

Новини
Субота, 24 березня 2018, 16:50

Стежками рідного краю

В рамках Всеукраїнського тижня дитячого та юнацького читання 22 березня в Костянтинівській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів було проведено історико-краєзнавчий екскурс «Стежками рідного краю».

Шкільний бібліотекар Любов Любченко та завідуюча Костянтинівською сільською бібліотекою розповіли учням 5-6 класів історію села Костянтинівка від заснування 1622 року до сьогодення.

IMG_20180322_093120.jpg1

Діти дізналися про славну історію нашого села. Допомогли краще сприйняти інформацію електронна презентація та книжкова виставка за даною темою. Приємний сюрприз чекав на дітей наприкінці заходу – запрошена на захід місцева поетеса Тетяна Шугар-Благодарна познайомила дітей із своїми віршами, що присвячені селу Костянтинівка. 

IMG_20180322_095642.jpg2

Дорослі і діти зійшлися на тому, що наше село, зі своєю майже чотирьохвіковою історією продовжує жити і  розвиватися. Сьогоднішню історію нашого села пишемо ми, жителі села Костянтинівка. І яка вона буде – залежить від нас. Тож будемо спільними зусиллями розвивати наше село, робити його сучасним, затишним, комфортним, розумним, культурним – найкращим у світі куточком, бо ми тут народилися і живимо.

За інформацією сектору культури райдержадміністрації 

Субота, 24 березня 2018, 16:11

Всесвітній метеорологічний день

20151903122239

Можна не любити програми новин чи «мильні опери», але коли передають прогноз погоди, більшість глядачів, у буквальному розумінні цього слова, «прикипає» до екранів телевізорів, ловлячи кожне слово привабливої ведучої, яка, легко поводячи указкою по карті, розповідає прогноз погоди на наступний день. Раніше люди визначали, якою буде погода, спостерігаючи за природою. Нині ж дані про погоду нам готують люди відповідальної професії – метеорологи. Для того, щоб кожен з нас дізнався про температуру повітря чи очікувані опади на завтра, безліч професіоналів щодня виконують великий обсяг роботи.

23 березня святкується Всесвітній День метеорології, який відзначається з 1961 року. Це свято було  започатковане Організацією Об’єднаних Націй з метою підкреслення виключно  важливої ролі та місця метеорології, метеорологічних служб у сучасній  цивілізації,  зростаючій залежності людства від стану атмосфери та точних  прогнозів погоди. Адже вчасні попередження синоптиків дозволяють запобігти лиху, мінімізувати його наслідки, зберегти найдорожче – життя людей.

Метеорологи працюють у системі державної гідрометеорологічної служби, до складу якої входить Гідрометцентр, центральна геофізична обсерваторія, Український науково-дослідний гідрометеорологічний інститут, а також обласні гідрометеорологічні центри і обсерваторії. Фахівці вищого рівня займаються переважно науковою і дослідницькою роботою, працюють у НДІ і обсерваторіях, різних екологічних комітетах, метеорологічних службах аеропортів, військ ППО. Техніки-метеорологи забезпечують збір та передачу оперативної інформації. Вони працюють на метеорологічних станціях по всій Україні.

Є метеостанція і у нашому місті. Метеостанція розпочала свою роботу у 1923 році і в 2018 році святкує ювілей - 95 років від дня заснування. Метеостанція Сміла є структурним підрозділом Черкаського центру гідрометеорології, який підпорядковується Українському Гідрометеорологічному центру. Всього на Черкащині працює 8 метеостанцій. 

Щороку Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) та світове співтовариство присвячують цей день певній темі. У 2018 році це свято проходить під девізом "Готуємось до погоди, враховуємо клімат".


 

За даними метеостанції Сміла

Четвер, 22 березня 2018, 20:20

«Родинні скарби Черкащини»

17  березня  в  Драбівському  районному  центрі   культури  і  дозвілля  відбулося  обласне  свято  «Родинні  скарби  Черкащини».

Свято  було  надзвичайно насичене і цікаве, на  сцені одні колективи  змінювали  інші. Це і сімейні вокальні, інструментальні  дуети, тріо, родинні фольклорні та танцювальні ансамблі.

Смілянщина представила  родинне тріо  Задорожніх  Балаклеївського сільського будинку кульутри, у складі: Анастасії Клименко, Галини Задорожньої та Миколи Задорожнього.  Колектив виконав  стародавні  українські  пісні, які  пройняли  своєю  неповторністю  та  самобутністю. 

Рисунок1

У  виконанні  родинного   хореографічного колективу  Моровик  були  представлені  українські  побутові  танці.  Колектив  у  складі:  Людмили  Моровик , Тамари  Ірстової та  Олега  Авраменка  познайомив  глядачів із зразками  старовинної  народної хореографії. 

Рисунок 3

В обласній виставці декоративно- прикладного  мистецтва  були представлені роботи сім’ї  Пряжнікових,  у  складі:  Галини  Пряжнікової  та  Тетяни  Караванської. 

Рисунок 2

Бажаємо всім учасникам обласного родинного свята  творчих  злетів, сімейного  затишку,  родинного  тепла та мирного неба.

За інформацією сектору культури райдержадміністрації 


2a8

Україна прагне в найближчому майбутньому приєднатися до НАТО. Про це заявив Президент Петро Порошенко в інтерв’ю виданню Hamburger Abendblatt, яке входить до німецького медіаконцерну Funke Media Group.

«Ми з особливою наполегливістю працюємо над членством в НАТО. Наша мета – у наступному 10-річчі стати членом Альянсу», – сказав  Президент. «Разом з Україною Північноатлантичний альянс став би сильнішим і ефективнішим, ніж сьогодні», – наголосив Петро Порошенко та зауважив, що «держави НАТО могли б повчитися в України, як протистояти Росії».

Говорячи про подальшу інтеграцію до Альянсу, Президент наголосив: «Нам потрібен тепер план дій для набуття повного членства в НАТО. Ми прагнемо отримати цей план дій до кінця 2019 року».

«Україна прагне якомога швидше виконати всі критерії для членства в НАТО і ЄС», – сказав Президент.  При цьому він підкреслив, що держава витрачає до 6 % ВВП на оборону. «Це в чотири рази більше, ніж у частини партнерів НАТО», – зауважив Президент України.

«У 2013 році лише 16 % українців підтримували ідею членства в НАТО. На сьогодні це – 59 %. Це – неймовірний результат після 70 років комуністичного режиму», – наголосив Петро Порошенко.

Глава держави також нагадав, що з 2014 року Україна протистоїть російській агресії. При цьому він підкреслив, що анексувавши 18 березня 2014 року Крим, Росія зруйнувала систему міжнародного порядку після Другої світової війни.

«Для системи глобальної безпеки не існує альтернативи сильному НАТО», – підсумував Президент.

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>
Сторінка 1 з 805