joomla template

Меню користувача

Новини

Стан боротьби з корупцією у Черкаській області протягом 2017 року

Складено 46 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією (всі  - ОВС).

За результатами їх розгляду до відповідальності у вигляді штрафу притягнуто 12 осіб (всі – ОВС).

З числа притягнутих: депутати місцевих рад, працівник фіскальної служби, та ДБК.

Сума накладених штрафів склала близько 40 тис. грн.

Крім того, органами прокуратури області внесено 10 подань (1 апаратом прокуратури області), за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 3 осіб.

Так, постановами Придніпровського та Соснівського районних судів м. Черкаси від 14.03.2016 та 12.04.2016 відповідно голову одного з районних судів визнано винним у вчиненні адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, передбачених ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 КУпАП, за надання всупереч закону відпустки своїй дружині, та піддано адміністративному стягненню у вигляді штрафів на загальну суму 5100 грн.

Окрім судді до відповідальності притягнуто міського голову районного центру, посадовців обласної державної адміністрації, фіскальної служби, пенсійного фонду, а також сільських голів та інших.

Робота щодо виявлення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, триває і на цей час. Тільки у цьому місяці до суду скеровано 2 протоколи стосовно колишнього судді апеляційного суду області, який несвоєчасно подав електронну декларацію та не повідомив про суттєві зміни в його майновому стані.

Після законодавчих змін, якими позбавлено прокурорів права складати протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, органами прокуратури області до Управління захисту економіки в Черкаській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України скеровано 51 матеріал щодо вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, за результатами розгляду яких складено та скеровано до суду 52 протоколи вказаної спрямованості. Більшість з них вже розглянуто та задоволено.

Переважна чисельність складених протоколів за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, оскільки посадовці до цих пір вважають, що прийняті ними рішення стосовно себе чи близьких осіб, які не виходять за межі їх повноважень, завжди є законними.

Не стоять прокурори Черкащини осторонь і від вивчення електронних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У цьому році до відповідальності за несвоєчасну подачу декларації судами області притягнуто 2 осіб (м. Черкаси та м. Умань), ще 3 протоколи перебувають на розгляді.

Крім того, СУ ГУ НП в Черкаській області розпочато кримінальне провадження за ст. 366-1 КК України за фактом неподання декларації посадовою особою органів державної влади, досудове розслідування в якому триває.

Водночас з метою повного, належного та своєчасного вивчення зазначених декларацій, а також задля забезпечення оперативного обміну даними з цих питань між правоохоронними органами, прокурором області вирішено створити міжвідомчу робочу групу.

Детальніше в цій категорії: « Телефони довіри