joomla template

Меню користувача

Новини

Новини

За інформацією Територіального  управління державної судової адміністрації України у Черкаській області, 06.07.2012 депутата сільської ради Смілянського району – притягнуто до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП (неподання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру) та накладено стягнення у вигляді штрафу.

Всього в Черкаській області   за січень-серпень цього року розглянуто судами більше 80 справ про вчинення корупційних діянь та інших правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Доречно зауважити, що в переважній більшості корупційні діяння вчинили посадові особи органів місцевого самоврядування.

При цьому, стаття 22. Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»  передбачає особливості звільнення з роботи осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

Так, особа, щодо якої винесено постанову про притягнення як обвинуваченої у вчиненні злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді.

Особа, щодо якої складено протокол про адміністративне корупційне правопорушення, може бути відсторонена від виконання службових повноважень за рішенням керівника органу (установи, підприємства, організації), в якому вона працює, до закінчення розгляду справи судом.

Дострокове припинення повноважень особи на виборній посаді, припинення повноважень посадової особи на посаді, звільнення, що здійснюється за рішенням Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України у зв'язку з притягненням до відповідальності за корупційне правопорушення, а також відсторонення такої особи від виконання службових повноважень у випадках, передбачених частиною першою статті 22 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», здійснюється з урахуванням особливостей, визначених Конституцією і законами України.

Інші особи, яких притягнуто до кримінальної або адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення, пов'язані з порушенням обмежень, передбачених цим Законом, підлягають звільненню з відповідних посад у триденний строк з дня отримання органом державної влади, органом місцевого самоврядування, підприємством, установою, організацією копії відповідного судового рішення, яке набрало законної сили.

Обмеження щодо заборони особі, звільненій з посади у зв'язку з притягненням до відповідальності за корупційне правопорушення, займатися діяльністю, пов'язаною з виконанням функцій держави, місцевого самоврядування, або такою, що прирівнюється до цієї діяльності, встановлюється виключно за вмотивованим рішенням суду.

Детальніше в цій категорії: « Телефони довіри