joomla template

Меню користувача

Вівторок, 29 травня 2018, 08:56

З незаконного обігу вилучено фальсифіковані алкогольні напої на 88 тис.грн.

З незаконного обігу вилучено фальсифіковані алкогольні напої на 88 тис.грн.

 В ході проведення операції «Акциз-2018» працівники податкової міліції Черкаської області на території автомобільного кооперативу міста встановили факт зберігання фальсифікованих алкогольних напоїв мешканцем м. Черкаси.

В результаті огляду гаражного приміщення, що використовувався у незаконній діяльності, виявлено та вилучено пластикові пляшки об’ємом 5 літрів кожна в кількості 110 штук, повністю заповнені безбарвною рідиною невідомого походження з характерним запахом спирту. Загальна вартість вилучених товарно-матеріальних цінностей становить 88 тисяч гривень. Проводяться подальші перевірочні заходи для прийняття рішення відповідно до чинного законодавства.

Загалом, за результатами проведених працівниками податкової міліції Черкаської області заходів у ході проведення операції «Акциз-2018», з початку року з тіньового обігу вилучено підакцизних товарів (лікеро-горілчаних та тютюнових виробів) на суму 2,2 млн. грн., викрито і припинено діяльність 2-ох підпільних цехів з масового виробництва тютюнових виробів та небезпечного для життя фальсифікованого алкоголю.

Нагадуємо, що працівниками податкової міліції проводяться постійні заходи щодо відпрацювання ринку обігу підакцизної продукції (спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, паливно – мастильних матеріалів). Просимо усіх небайдужих громадян інформувати про відомі їм факти незаконного виготовлення та/або реалізації вказаних товарів за телефон чергової частини Головного управління ДФС у Черкаській області - (0472) 33-91-95.

 

Довідник ознак фізосіб, що відображаються у формі № 1-ДФ оновиться новими ознаками: проект змін

Проект наказу Мінфіну України «Про затвердження Змін до додатка до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку» оприлюднено на сайті Мінфіну України.

Проект акта розроблений Мінфіном з метою приведення переліку ознак доходів фізичних осіб, визначених додатком до Порядку, у відповідність із прийнятими законодавчими змінами до Податкового кодексу України.

Проектом наказу вносяться зміни до додатка до Порядку, а саме:

- у розділі 1 «Довідник ознак доходів фізичних осіб» чинні назви ознак доходів приводяться у відповідність із нормами Кодексу, а Довідник доповнюється новими ознаками доходів;

- у розділі 2 «Довідник ознак податкових соціальних пільг» чинна назва податкової соціальної пільги приводиться у відповідність із нормами Кодексу.

При цьому проектом наказу не змінюється чинний Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку.

Планується, що наказ набере чинності з 01.10.2018 р.

Проект наказу Мінфіну України «Про затвердження Змін до додатка до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку»: http://www.visnuk.com.ua/uploads/assets/files/2017/doc/nakaz_pro_zminy_oznak_dohodiv.doc

Смілянська ОДПІ

Підприємцям – про особливості проведення розрахункових операцій у 2018 році

Актуальний відео огляд начальника відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями  управління аудиту головного управління ДФС у Черкаській області Владислава Білоуса, у зв’язку з численними запитаннями платників та з початком «гарячого» сезону для продавців товарів і надання послуг у місцях масового відпочинку громадян.

Про що можна дізнатися/згадати, переглянувши відео:

1) від 20 грудня 2017 року платники єдиного податку зобов’язані проводити розрахунки за готівку при продажу пива у пляшках і бляшанках через зареєстрований належним чином реєстратор розрахункових операцій. Саме наявність РРО, а не КОРО – умова отримання ліцензії для торгівлі пивом;

2)  від 6 квітня 2018 року код УКТ ЗЕД – обов’язковий реквізит фіскального чеку. Відповідальність за відсутність у чеку обов’язкового реквізиту – 85 гривень;

3) від 8 травня 2017 року підприємці – платники єдиного податку 1-3 груп, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту зобов’язані (не залежно від обсягу доходу) застосовувати реєстратори розрахункових операцій;

4) фізичні особи — підприємці – платники єдиного податку другої і третьої груп незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року перевищує 1 млн. грн. зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій;

5) від 5 січня 2018 року чинна Постанова Правління Національного банку України від 29 грудня 2017 року №148, якою були внесені зміни до порядку ведення касових операцій у національній валюті в Україні та від 20 грудня 2017 року діє постанова Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2017  №984, якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 р. № 1336

Деталі – у відео: goo.gl/4PpTzP Презентацію, тези та роздаткові матеріали можна завантажити за посиланням: goo.gl/T2K2QY

Додаткові запитання можна ставити у коментарях до відео або за адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Підписатися на канал «Допомога платнику» і отримувати сповіщення про новини: goo.gl/XhMYTc

 

Про реорганізацію Смілянської ОДПІ

21 травня 2018 року до Єдиного Державного реєстру юридичних осіб,  фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР) було внесено запис про реорганізацію Смілянської об’єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Черкаській області (код ЄДРПОУ 39620821), шляхом приєднання, як структурного підрозділу до Головного управління Державної фіскальної служби у Черкаській області.

Реорганізація відбувається на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 № 296 «Про реформування територіальних органів Державної фіскальної служби», згідно з наказом Державної фіскальної служби України від 10.05.2018 № 300 «Про реорганізацію територіальних органів ДФС у Черкаській області».

Головою комісії з реорганізації Смілянської ОДПІ Головного управління  ДФС у Черкаській області  призначено Мовчана А.А.

Відповідно до даних ЄДР, термін, до якого повинні подати свої вимоги кредитори  - 21 липня 2018 року.

Поштова адреса: 20702, м. Сміла, вул. Незалежності, 76

Тел./факс (04733) 4-25-65.

Смілянська ОДПІ

Підприємцям – про реєстрацію платником ПДВ: обов’язковість реєстрації та  визначення обсягу оподатковуваних операцій для цілей реєстрації

Головне управління ДФС у Черкаській області у зв’язку з численними запитаннями з даного приводу в рамках правопросвітницького проекту «Я маю право!» наводить роз’яснення щодо реєстрації фізичної особи – підприємця як платника ПДВ.

Так, відповідно до п.181.1 ст.181 Податкового кодексу України у разі якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V Кодексу, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1 000 000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку на додану вартість у ДФС за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених ст.183 Кодексом, крім платників єдиного податку першої – третьої групи.

При цьому до загального обсягу оподатковуваних операцій для цілей реєстрації особи як платника ПДВ належать операції, що підлягають оподаткуванню ПДВ за основною ставкою ПДВ, ставкою 7 відсотків, нульовою ставкою ПДВ та звільнені від оподаткування ПДВ. Не враховується обсяг операцій, що не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Відповідно до п. 188.1 ст. 188 Податкового кодексу України база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв’язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками – суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

Тобто, при визначенні загального обсягу постачання товарів, в т.ч підакцизних для обов’язкової реєстрації платником ПДВ, акцизний податок на реалізацію суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами не враховується.

Нагадуємо, у разі якщо особа (у тому числі ФОП, крім платників єдиного податку) здійснює операції з постачання товарів/послуг на митній території України, що підлягають оподаткуванню ПДВ згідно з розділом V Податкового кодексу України, загальний обсяг яких протягом останніх 12 календарних місяців перевищує 1 000 000 гривень, вона повинна подати до ДФС за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) реєстраційну заяву і відповідно зареєструватись як платник ПДВ в обов’язковому порядку.

У разі обов’язкової реєстрації  особи як платника ПДВ реєстраційну заяву слід подати до ДФС не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій у 1 000 000 гривень (п. 183.2 ст. 183 ПКУ).

Варто пам’ятати, якщо особа (у тому числі ФОП), що підлягає обов'язковій реєстрації як платник ПДВ не подала до ДФС реєстраційну заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату ПДВ на рівні зареєстрованого платника ПДВ без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування податку (пункт 183.10 статті 183 розділу V ПКУ).

Готується коментар для підприємців «Продаж пива – з застосуванням РРО». Надалі за темою «Права платників» вийде підбірка питань – відповідей «ФОП про справляння ПДВ» та роз’яснення і коментарі про особливості оподаткування прощеного банківського кредиту, доходів репетиторів та людей творчих професій.

 

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити